Άγγελος Αναστασιάδης

Αποστολέας Θέμα: Άγγελος Αναστασιάδης  (Αναγνώστηκε 68326 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 04, 2014, 07:14:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΓΓΕΛΕ....


Καιρος ηταν καποιος να τους ξεμπροστιασει...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 07, 2014, 10:35:55 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ντόπες» Αγγέλου στους μικρούς

Το ότι ο Άγγελος Ανοστασιάδης έχει... χάρισμα να τονώνει την ψυχολογία των ποδοσφαιριστών του ανά πάσα στιγμή και κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, δεν αποτελεί μυστικό. .

Τουναντίον, αποτελεί κύριο χαρακτηριστικό του 'Ελληνα τεχνικού, το οποίο το... κατάλοβαν από πρώτο χέρι χθες οι «μικροί» που βρίσκονται στο Ελατοχώρι, με τον προπονητή του ΠΑΟΚ να τους απευθύνει τον λόγο στην προσπάθεια του να τους «ντοπάρει» ακόμα περισσότερο. Τι τους είπε;

«Και δέκα χιλιάδες ενέσεις ψέματος να μου κάνουν, εγώ θα λέω πάντα την αλήθεια. Μου είπαν πριν έρθω πως από τα πιτσιρίκια αξίζουν το πολύ δύο ή τρεις. Εγώ βλέπω αυτές τις ημέρες πως αξίζετε πολλοί περισσότεροι. Σας ρωτάω όμως. Έχετε το κότσια να παίξετε στον ΠΑΟΚ; Πρέπει να αγαπήσετε αυτή την ομάδα και αυτή τη φανέλα και να τα δίνετε όλα μέσα στο γήπεδο. Δεν θέλω να παίρνω παίκτες αμφιβόλου αξίας και μεγάλους σε ηλικία. Εγώ σας πιστεύω. Εσείς πιστεύετε στους εαυτούς σας; Πιστεύω πως μπορείτε να παίξετε στον ΠΑΟΚ, πιστέψτε το και εσείς» τόνισε χαρακτηριστικά ο Αγγελος Αναστασιάδης, εξωτερικεύοντας με αυτόν τον τρόπο την επιθυμία του να στηριχθεί φέτος σε πολλούς από τους ταλαντούχους νεαρούς που διαθέτει ο ΠΑΟΚ.

arenapress
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 12, 2014, 10:24:30 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Κλόζε στην προπόνηση του ΠΑΟΚ!

Μέρα με καθόλου μπάλα το πρωί και μπόλικη το απόγευμα ήταν η χθεσινή για τους παίκτες του ΠΑΟΚ.
Μετά από ένα ήρεμο πρωινό στο γυμναστήριο, ήρθε μία γερή δόση από ασκήσεις πάνω σε θέματα ατομικής και ομαδικής τακτικής με τον Άγγελο Αναστασιάδη να έχει απόλυτα πρωταγωνιστικό ρόλο.

Δεν ήταν λίγες οι φορές που ο Έλληνας τεχνικός διέκοπτε την εκτέλεση των ασκήσεων για να εξηγήσει στους παίκτες λάθη, παραλείψεις, αλλά και πράγματα που δεν γνωρίζουν, ειδικά οι πιτσιρικάδες και τους είναι απαραίτητα για να φθάσουν σε υψηλό επίπεδο.

Και ασχολήθηκε με όλους…

«Θα βγείτε φωτογραφίες με τον Γκολάσα;»

Αρχίζοντας από τους τερματοφύλακες, ο Αναστασιάδης τους θέλει πολύ ενεργούς και στο να κατευθύνουν την ομάδα τους. «Αν μιλάς εσύ σωστά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα» είπε κάποια στιγμή στον Γιακουμή, θέλοντας να του δείξει ότι αυτός κάνει το κουμάντο της άμυνας.

Ή, λίγο αργότερα, όταν ο Μελίσσας φώναξε «Γκολάσα» χωρίς να εξηγήσει τι θέλει να πει στον Ισραηλινό, ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, πετάχτηκε από τον παγκο και του φώναξε: «Γκολάσα, τι;… Θα βγείτε φωτογραφίες;».

Από τους αμυντικούς ζητά καλή συνεργασία και αλληλοκάλυψη, έτσι ώστε να μπλοκάρουν τους αντίπαλους επιθετικούς.

«Ο Κλόζε πάει πάνω του…»

Ωστόσο, τις πολλές και αξιοσημείωτες παρατηρήσεις ο Μακεδόνας κόουτς τις έκανε στους μέσους και τους επιθετικούς. Σταμάτησε μία επίθεση που κατέληξε σε οφσάιντ και εξήγησε τις κινήσεις που πρέπει να κάνουν οι φορ για να μην πέφτουν στην παγίδα των αντιπάλων: «Έχετε δύο επιλογές. Ή πάτε πάνω στον αντίπαλο και απότομα αλλάζετε πορεία προς τα μέσα ή τραβιέστε λίγο πίσω και παίζετε το «ένα-δύο» για να μπει ο συμπαίκτης σας στην περιοχή.»

Απολαυστικός ήταν ο προπονητής του ΠΑΟΚ όταν προσπάθησε να δείξει στον Πόποβιτς πώς να μην κλείνεται πίσω από τους αντίπαλους αμυντικούς, μετά από μία σέντρα που έγινε προ το μέρος του. «Πρέπει να πάθουν καρδιακή προσβολή όλοι οι αμυντικοί για να βάλεις γκολ εκεί που είσαι» του είπε και έδειξε  πώς ένας επιθετικός πρέπει να κάνει κίνηση πίσω για να αποφύγει τον αμυντικό που τον μαρκάρει. «Τον Κλόζε δεν τον βλέπετε πώς ξεμαρκάρεται; Αυτός πάει πάνω στον αμυντικό, του δείχνει «δε σε φοβάμαι, θα σου βάλω γκολ», τον σπρώχνει λίγο κιόλας, κάνει κίνηση πίσω και έτσι είναι μόνος απέναντι από την εστία.»

sport24.gr

Εντελως τρελοκομειο, μα εντελως  smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 12, 2014, 08:27:25 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σαν καθαρο Αγγελοσκυλο θελω να πω οτι δηλωνω αισιοδοξος για την πορεια αυτης της ομαδας που παει να δημιουργηθει, αρκει να τον αφησουν
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 12, 2014, 08:29:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Καλό είναι να γίνουν τώρα τα λάθη"

Ικανοποιημένος δήλωσε ο Αγγελος Αναστασιάδης από την απόδοση των παικτών του στο φιλικό με αντίπαλο την Σταντάρ Λιέγης.

"Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα παιδιά. Είμαστε πολύ κουρασμένοι, χθες τα παιδιά έκαναν μία πρωτόγνωρη προπόνηση και σήμερα είχαμε ακόμη μία το πρωί. Ακολουθούμε την προετοιμασία όπως πρέπει για να είμαστε καλά όταν πρέπει. Ξέρουμε ότι αυτά τα παιδιά θέλουν δουλειά. Είμαι ικανοποιημένος απ' όλη τη εικόνα, κάναμε κάποια λάθη, αλλά καλό είναι να γίνουν τώρα για να τα συζητάμε", είπε αρχικά ο τεχνικός του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε για το κομμάτι της ομοιογένειας:

"Τα περισσότερα παιδιά γνωρίζονται μεταξύ τους και αυτό είναι θετικό. Ακούν όσα λέμε και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Είναι απλά τα πράγματα που ζητάμε ακόμη. Σε αυτόν τον τομέα, δηλαδή από τα βασικά που ζητάμε, είμαι πολύ ευχαριτημένος. Πρέπει επιτέλους να τα εμπιστευτούμε αυτά τα παιδιά"

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ σε κάθε ημίχρονο: "Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε σύμφωνα με ένα πλάνο που έχουμε δουλέψει. Στο δεύτερο μέρος αλλάξαμε και κάναμε αρκετά λαθάκια τα οποία μπορούσαμε να πληρώσουμε. Στο πρώτο δεν ανησυχήσαμε από τον αντίπαλο, αντίθετα εμείς είχαμε φάσεις για γκολ. Στην παρούσα φάση θέλω να δω κάποια πράγματα στην αλλαγή συστημάτων, αυτό είναι το σημαντικό".

Για το ρόστερ: "Αυτή τη στιγμή έχουμε αυτά τα παιδιά, εγώ είμαι υποχρεωμένος να κάνω αυτό το πράγμα, να δουλέψω".

sport24.gr

Πολύ βιάζεσαι ρε Τζιμ  :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 12, 2014, 08:31:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ξέρω γω τι λεω  Μοικανε  ;)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 13, 2014, 12:07:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 13, 2014, 12:35:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
"Λειπουν 20 παικτες απο περσι. Ειμαστε μια καινουργια ομαδα και θα φτιαξουμε μια καινουργια ομαδα"

Α.Αναστασιαδης
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 13, 2014, 04:38:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Κάνατε τόσα χιλιόμετρα για τον ΠΑΟΚ»



Δεν ήταν μεγάλη η προσέλευση φιλάθλων στο γήπεδο που έγινε το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Σταντάρ. Όμως, υπήρξαν αρκετοί ΠΑΟΚτσήδες κυρίως από την ομογένεια, οι οποίοι βρέθηκαν κοντά στην ομάδα και της συμπαραστάθηκαν.

Οι περισσότεροι ήταν από τις γύρω περιοχές, αλλά υπήρχαν κι αυτοί που ταξίδεψαν από τη Γερμανία, και πιο συγκεκριμένα από το Λουντενσάιντ.

Μετά τη λήξη του αγώνα και τις δηλώσεις στους απεσταλμένους δημοσιογράφους, ο Αναστασιάδης δεν αρνήθηκε σε κανέναν από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ να φωτογραφηθεί μαζί τους. Μάλιστα είπε την ατάκα: «Εσείς κάνετε τόσα χιλιόμετρα για να δείτε την ομάδα».


coppa.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Άγγελος Αναστασιάδης (Coach)
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 15, 2014, 09:46:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ενθουσιασμένος από την προσπάθεια»



Την ικανοποίησή του για την προσπάθεια που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές του, εστιάζοντας στο ότι αυτό το διάστημα ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να «χτίσει» την ομάδα του, εξέφρασε ο Αγγελος Αναστασιάδης με την ολοκλήρωση του αποψινού φιλικού αγώνα του «Δικεφάλου» στο Άρνεμ με την Ντνιεπρ.

«Είχαμε ένα παιχνίδι προπόνησης για μένα, χρησιμοποιήσαμε δύο διαφορετικές ενδεκάδες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια. Είναι μια μεταβατική περίοδος και από τα μικρά παιδιά που έχουμε κάποιοι ξεχωρίζουν σε ένα παιχνίδι, κάποιοι σε άλλο, αυτό θα συμβαίνει.

Δουλεύουμε πολύ καθημερινά, δε μας ενδιαφέρει το αποτέλεσμα αυτήν τη στιγμή, αλλά τα λάθη. Αν είναι ξεκούραστα τα παιδιά δεν θα κάνουν λάθη. Δεν είχαμε σήμερα φρεσκάδα μπροστά, κάναμε λάθη στον άξονα, με αποτέλεσμα η ψυχολογία μας να είναι κακή.

Και μόνο που στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα κάναμε προσπάθεια να ισοφαρίσουμε και οι αντίπαλοι καθυστέρηση, είναι σημαντικό. Προσπαθούμε να βάλουμε πνεύμα νικητή στην ομάδα. Με τα στημένα θα ασχοληθούμε στο επόμενο παιχνίδι».

Ερωτηθείς για τις διαφορετικές θέσεις στις οποίες χρησιμοποίησε ποδοσφαιριστές του, αλλά και για τις μεταγραφικές κινήσεις του ΠΑΟΚ, απάντησε:

«Πρέπει να μάθουν τα παιδιά να παίζουν παντού. Εμαθα να δουλεύω με τα παιδιά που έχω, αυτή είναι η ομάδα και είμαι υποχρεωμένος να δουλέψω με αυτά τα παιδιά, δεν έχω να πω κάτι άλλο αυτήν τη στιγμή».

Και κατέληξε ο Μακεδόνας τεχνικός, λέγοντας: «Αν μας ενδιέφερε το αποτέλεσμα, αυτή τη στιγμή θα κάναμε άλλα πράγματα. Καλό είναι να γίνονται λάθη τώρα για να τα διορθώνουμε. Τα παιδιά έχουν μεγάλα περιθώρια βελτίωσης. Είμαι ενθουσιασμένος με τα παιδιά, σε μικρό χρονικό διάστημα 18χρονοι ποδοσφαιριστές έκαναν πολλά. Δεν πρέπει να λέμε πολλά και για να μην καβαλήσουν καλάμι ή απογοητευτούν».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"