27. Jasmin Kurtic

Αποστολέας Θέμα: 27. Jasmin Kurtic  (Αναγνώστηκε 5377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2022, 11:20:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Δε θέλησα ποτέ να φύγω από τον ΠΑΟΚ»



Αναφορικά με το γκολ της νίκης που πέτυχε: «Είναι πάντα καλό και ωραίο να σκοράρεις, να βοηθάς την ομάδα και να χαρίζεις όμορφες στιγμές. Δεν σκέφτομαι ποιος βάζει το γκολ και ποιος δίνει την ασίστ, εμείς κοιτάμε να νικάμε και να παίρνουμε τους βαθμούς σε κάθε παιχνίδι. Δεν ασχολούμαι με τα νούμερα και το πόσα γκολ έχω βάλει, το μυαλό μου εμένα είναι ήδη στο επόμενο παιχνίδι. Έχουμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς στο Ηράκλειο τώρα».

Για το γεγονός πως ο ΠΑΟΚ δεν σκοράρει με ευκολία και τι λείπει: «Δεν είναι εύκολο το ελληνικό πρωτάθλημα. Οι ομάδες έχουν κάνει πολλές κινήσεις φέτος. Για παράδειγμα η φετινή Λαμία θέλει να πρεσάρει, να παίξει ποδόσφαιρο. Γενικά το πρωτάθλημα είναι σε ένα καλό επίπεδο. Εμάς μας ενδιαφέρει η νίκη».

Σχετικά με τη σεζόν που περιμένει ο ίδιος να πραγματοποιήσει η ομάδα: «Νομίζω το μεγαλύτερο λάθος που μπορούμε να κάνουμε είναι να μείνουμε στο παρελθόν, δεν θέλω να κάνω κάποια πρόβλεψη. Έχουμε καλή ομάδα με παίκτες που θα πάρουν ευκαιρίες. Ελπίζω να πετύχουμε τος στόχους μας».

Για το πως βλέπει τους ανταγωνιστές του ΠΑΟΚ: «Αυτή τη χρονιά όλες οι ομάδες έχουν ενισχυθεί και έχουν βελτιώσει την ποιότητα τους. Αυτό δεν θα πρέπει να μας απασχολεί εμάς».

Για τα όσα ακούστηκαν για τον ίδιο από το καλοκαίρι και αν έχει επηρεαστεί ο ίδιος: «Δεν είχα επηρεαστεί ποτέ. Όταν πήγα την πρώτη μέρα στην προετοιμασία στην Ολλανδία, είπα στον προπονητή πως έχω κάποιες προτάσεις, ωστόσο δεν με ενδιαφέρουν. Του είπα ότι θέλω να μείνω στην ομάδα γιατί το σώμα μου και η ψυχή μου είναι εδώ. Συνεχίζω να κοιτάω το μέλλον και θέλω να πετύχω τους στόχους μας».

Ντόνσιτς ή Αντετοκούνμπο: «Φυσικά και Ντόνσιτς, θα πάμε στον τελικό και θα κερδίσει η Σλοβενία. Εμείς θα είμαστε χαρούμενοι αλλά... αυτά έχει η ζωή».
 



Υποφερτος ηταν σημερα, και γενικα πιο βελτιωμενος η ορεξατος.
Οπως θελετε πειτε το αν και ειχε πολλα λαθη (6)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2022, 11:31:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Μπράβο για το γκολ που πέτυχε, που μας έφερε τη νίκη και το θετικό ισοζύγιο στην σημερινή εικόνα του.

Μπορεί να λέει ότι δεν ήθελε ποτέ να φύγει από τον ΠΑΟΚ, ίσως να ισχύει ίσως και όχι, ωστόσο νομίζω μετά το ματς με τη Λέφσκι, αποχαιρετούσε τον κόσμο ή θυμάμαι λάθος ;


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2022, 11:45:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σαφως και αποχαιρετουσε αλλα εχει καταλαβει οτι απευθυνεται σε πανηγυρτζηδες, οποτε γιατι να μην λαικισει?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #173 στις: Οκτωβρίου 19, 2022, 04:42:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
 «Ήμασταν αποφασισμένοι. Το πιστέψαμε από την πρώτη στιγμή, κάτι που το είδατε μέσα στο γήπεδο. Παίξαμε με μεγάλη αυτοπεποίθηση απέναντι στον Ολυμπιακό, τον οποίο σεβόμαστε, αλλά η θέλησή μας για τη νίκη ήταν μεγαλύτερη από κάθε τι άλλο. Ξέραμε ότι αυτήν τη χρονική στιγμή έπρεπε να προσπαθήσουμε περισσότερο για τη νίκη. Και αυτό το αποτέλεσμα είμαι βέβαιος πως μας δίνει την απαραίτητη ώθηση για να διεκδικήσουμε ακόμη περισσότερες νίκες στη συνέχεια του πρωταθλήματος και φυσικά για να επιστρέψουμε πιο κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας».


Σε ερώτηση για το αν αυτή η νίκη στο «Καραϊσκάκη» επί του Ολυμπιακού μπορεί να αποτελέσει ένα restart για τον ΠΑΟΚ στη σεζόν, ο Κούρτιτς τόνισε: «Σε αυτό το παιχνίδι κερδίσαμε και αυτό είναι το σημαντικό. Όμως παρά τη νίκη, δεν πετύχαμε κάποιον από τους στόχους που έχουμε θέσει. Ακολουθεί ένα εξίσου δύσκολο παιχνίδι. Μας έφτιαξε όμως αυτό το ματς. Είχαμε 100% συγκέντρωση για να κερδίσουμε και τα καταφέραμε. Όμως εάν δεν είσαι προσηλωμένος για να πετύχεις και στο επόμενο παιχνίδι, τότε θα είναι σαν να μην έκανες τίποτα. Και το ζητούμενο είναι, αυτή η νίκη να μην ξεχαστεί. Πρέπει να παραμείνουμε προσγειωμένοι παρά τη νίκη, να δουλέψουμε σκληρά για να βελτιωθούμε. Το βασικό είναι να μην αποτύχουμε στο αμέσως επόμενο παιχνίδι. Γιατί σε αυτό το αρνητικό ενδεχόμενο, δεν θα έχουμε κάνει τίποτα, με αυτή την νίκη μας στο Καραϊσκάκη».


Ο έμπειρος Σλοβένος χαφ του ΠΑΟΚ αναφέρθηκε και στη σκανδαλώδη απόφαση Τρειμάνις με τη συνδρομή του VAR: «Υπάρχει πέναλτι στην φάση, ειναι ξεκάθαρο, αλλά δεν θέλω να μιλήσω για αυτήν την απόφαση, όταν ο διαιτητής δίνει αρχικά το πέναλτι, είπαμε ότι είναι μία σωστή απόφαση. Όταν στη συνέχεια αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του, δεν μπορούσαμε να πούμε κάτι περισσότερο, ούτε να μαλώσουμε. Μπορούμε να σχολιάσουμε αλλά τα αφήνω πάνω στους δημοσιογράφους. Και φυσικά στους φιλάθλους που παρακολουθούν το παιχνίδι. Η δουλειά είναι να είμαστε συγκεντρωμένοι σε αυτό που πραγματικά μπορούμε να κάνουμε μέσα στο γήπεδο. Έξω από το γήπεδο δεν πρέπει να σκεφτόμαστε πάρα πολύ».



Για την συνέχεια του πρωταθλήματος και το τι πρέπει να κάνει ο ΠΑΟΚ για να βελτιώσει την εικόνα του αγωνιστικά και βαθμολογικά, ο «Κούρτα» ανέφερε: «Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμη. Συνολικά θα γίνουν 36 παιχνίδια, μαζί με τα πλέι οφ. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε όλα τα παιχνίδια. Από την αρχή έως το τέλος. Όμως, όπως είπα και λίγο νωρίτερα, στα πλέι οφ, θα δούμε τι ακριβώς θα συμβεί. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε κάθε παιχνίδι, να προσπαθούμε να κερδίσουμε τους τρείς βαθμούς. Να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο. Ομως κάποιες στιγμές χαλαρώνουμε περισσότερο απ' ότι πρέπει και αυτό πρέπει να το διορθώσουμε. Είναι ένα σχολείο και πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας. Και μέσα από την δουλειά, μπορούμε να βελτιωνόμαστε σε καταστάσεις που θα μας επιτρέψουν να εξαλείψουμε αυτά τα λάθη που μας κόστισαν τις απώλειες βαθμών στα προηγούμενα παιχνίδια».


Για τη νέα σεζόν του ΠΑΟΚ και το εγχείρημα δημιουργίας μίας νέας ομάδας, ο Γιάσμιν Κούρτιτς έκανε λόγο για πίστωση χρόνου, σημειώνοντας χαρακτηριστικά πως: «Έχουμε πολλούς νέους παίκτες στο γκρουπ, θέλουμε χρόνο και να πρωταγωνιστήσουμε, όλο αυτό που γίνεται στην ομάδα είναι φυσιολογικό. Όπως σε όλες τις ομάδες. Κάθε ομάδα χρειάζεται τον χρόνο της για να δείξει πράγματα. Και εμείς, που είπαμε πολλές αλλαγές στο ρόστερ από την αρχή της σεζόν, χρειαζόμαστε χρόνο για να πετύχουμε. Αυτός ο χρόνος έρχεται. Όσο περνάει ο καιρός, πιστεύω ότι θα είμαστε ακόμη πιο έτοιμοι για να τα καταφέρουμε. Χρειάζεται όμως και πίστη. Και επιμονή στον στόχο μας. Με αυτά τα στοιχεία και την στήριξη, όλα θα πάνε καλύτερα».



«Στους φίλους του ΠΑΟΚ, θέλω να πω, ότι από την πρώτη στιγμή που ήρθα στην ομάδα, από την πρώτη στιγμή που βρέθηκα στην Τούμπα, τους σέβομαι απεριόριστα. Είχαν κυκλοφορήσει κάποιες φήμες το καλοκαίρι, ότι δήθεν εγώ θέλω να φύγω από την ομάδα. Όμως δεν ήταν αλήθεια όλα όσα είχαν κυκλοφορήσει. Η αλήθεια είναι πως ήθελα να μείνω στην ομάδα, να βοηθήσω στην προσπάθεια που κάνει. Ποτέ δεν είπα ότι θα φύγω από τον ΠΑΟΚ. Ακόμη και εάν υπήρχαν προτάσεις από άλλες ομάδες, αυτό που έλεγα ξεκάθαρα στον πρόεδρο της ομάδας, τον αθλητικό διευθυντή, τον προπονητή, ήταν πως είμαι ταυτισμένος με τον ΠΑΟΚ. Με στήριξαν από την πρώτη στιγμή, με πίστεψαν με αγάπησαν και αυτό που τους τόνισα, ήταν πως θα κάνω τα πάντα για να τους δικαιώσω».




Η συνεντευξη κλεινει και με λιγη συγκινηση στο τελος  :))
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #174 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 09:44:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Θες γερο παγκο εδω και πολλα παιχνιδια εσυ ρε κ@ργιολη, αλλα εχε χαρη  >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #175 στις: Οκτωβρίου 30, 2022, 10:15:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Ο παίκτης για μένα είναι αρνητικός.

Είναι αρνητικός για την ομάδα.

Είναι αργός και είναι τακτικά αρνητικός όπως χρησιμοποιείται μιας και προσπαθεί πάντα ο Λουτσέσκου να προσαρμόσει την ομάδα, με ένα Κούρτιτς που ποτέ δεν βγαίνει από την ενδεκάδα, αλλά δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα ανασταλτικά και μπροστά στο build up ή στο επιθετικό transition, προσφέρει ΕΛΑΧΙΣΤΑ.

Είναι επίσης αρνητικός για το project, γιατί ενώ του χρόνου θα αποχωρήσει, δεν δίνονται ευκαιρίες σε άλλους παίκτες όπως ο Φιλίπε Σοάρες και ο Σβαμπ, που θα είναι εδώ και του χρόνου.

ΥΓ. Highlight το περπατητό μαρκάρισμα με τα "μάτια" στο δεύτερο γκολ της άεχ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2022, 12:23:50 πμ από Bersekeros »


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #176 στις: Οκτωβρίου 31, 2022, 09:04:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Να 'σαι καλα ρε Μπερ, με κανες και γελασα με αυτο "το build up και το επιθετικο transition" του Λουτσεσκου ... :)) :)) :)) :)) :))
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 15, 2022, 11:02:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Στα 3 τελευταία παιχνίδια που ΔΕΝ έπαιξε, άλλη ομάδα ο ΠΑΟΚ στο κέντρο.

Τουλάχιστον 2 ταχύτητες πάνω η ομάδα.



Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 15, 2022, 05:32:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Κουραστικος ο τυπος πλεον.
Αν συνεχισει να ειναι παγκο, βλεπω να κανει μανουρα καθως ξερουμε οτι ειναι τσογλανι.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 27. Jasmin Kurtic
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 11, 2022, 03:19:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πονάει" ε? :whistiling:
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"