Γυναικείο μπάσκετ 2021-22

Αποστολέας Θέμα: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22  (Αναγνώστηκε 2188 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 08, 2021, 08:41:27 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τεράστια κίνηση  smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 08, 2021, 07:31:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ριζικη αλλαγη στην ομαδα, με προπονητη και παικτριες υχηλου επιπεδου.
Μακαρι να δεσουν και να κανουμε την διαφορα!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 08, 2021, 09:24:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Προσθέτει ύψος και ποιότητα στο ρόστερ του ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με Αντιγόνη Χαιριστανίδου!



Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Αντιγόνη Χαιριστανίδου, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στις 03/10/1990, η Αντιγόνη Χαιριστανίδου αγωνίζεται τόσο ως Small Forward όσο και ως Power Forward, και έχει ύψος 188cm.

Ξεκίνησε την καριέρα της σε γυναικείο επίπεδο από τον ΑΟΚ Βέροιας το 2004, στον οποίο έμεινε μέχρι και το 2009. Στον σύλλογο της Ημαθίας ως νεάνιδα αναδείχθηκε πρώτη σκόρερ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, ενώ βρέθηκε και σε δύο χρονιές στην κορυφαία πεντάδα του.

Το 2009 μετακόμισε στην Θεσσαλονίκη για αγωνιστεί για λογαριασμό του Απόλλωνα Καλαμαριάς, για μία σεζόν, ενώ επόμενος σταθμός της καριέρας της ήταν ο Παναθλητικός Συκεών, στον οποίο παρέμεινε μέχρι και το 2014.

Η αγωνιστική σεζόν 2014-2015 την βρήκε στην Λευκάδα, όπου και αγωνίστηκε με την φανέλα της τοπικής Νίκης. Εκεί έμεινε μέχρι και τη σεζόν 2016-2017, για να επιστρέψει στη συνέχεια στον Παναθλητικό Συκεών.

Από το 2017 μέχρι και την περασμένη αγωνιστική χρονιά ήταν στον Παναθλητικό Συκεών, καθώς η ίδια επιλέγει να αγωνίζεται σε συλλόγους της Θεσσαλονίκης για προσωπικούς της λόγους.

Θεωρείται μία από τις καλύτερες Forward στην Ελλάδα, και με την ποιότητα της θα βοηθήσει τα μέγιστα να επιτευχθούν οι στόχοι του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, η Αντιγόνη Χαιριστανίδου δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είναι τεράστια τιμή για εμένα και νιώθω περήφανη που θα αποτελώ μέλος της οικογένειας του ΠΑΟΚ. Ευχαριστώ τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κ. Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, Κώστα Κεραμιδά, για την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο μου. Θέλω να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της και εύχομαι μία υγιή αγωνιστική χρονιά».

Καλώς ήρθες Αντιγόνη!



Καλώς ήρθες!
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 09, 2021, 06:59:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Μαρία Κατσαμούρη, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στις 25/06/1998, η Μαρία Κατσαμούρη αγωνίζεται τόσο ως Power Forward, όσο και ως Center, και έχει ύψος 189cm.

Προερχόμενη από μπασκετική οικογένεια, και γεννημένη στην Θεσσαλονίκη, η Μαρία Κατσαμούρη αγωνίστηκε στον Άρη, τον Ηρακλή 2017 και την ΑΕ Πυλαίας.

Η αγωνιστική περίοδος 2019-2020 την βρήκε για πρώτη φορά εκτός της «Συμπρωτεύουσας», αγωνιζόμενη με την φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα. Με τον Σύλλογο της Ηπείρου πανηγύρισε μία άνοδο, ενώ την περασμένη σεζόν συνέβαλε τα μέγιστα στην πετυχημένη πορεία του τμήματος.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ, η Μαρία Κατσαμούρη δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που θα αγωνιστώ στον ΠΑΟΚ, μία ομάδα της πόλης μου και έναν τόσο μεγάλο σύλλογο. Θέλω να ευχαριστήσω τον Πρόεδρο, κ. Αθανάσιο Κατσαρή, τον έφορο, κ. Βασίλη Αγγελίδη και τον προπονητή, Κώστα Κεραμιδά, για την εμπιστοσύνη τους σε εμένα. Εύχομαι να υλοποιήσουμε τους στόχους μας και να κάνουμε τους φιλάθλους μας περήφανους».




Ψηλωνουμε την ομαδα αρκετα! :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 10, 2021, 06:57:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η βασική Guard της Εθνικής Φινλανδίας στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ!




Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Anni Mäkitalo, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στην Φινλανδία στις 08/11/1991, η Anni Mäkitalo αγωνίζεται ως Guard έχει ύψος 175cm.

Σε συλλογικό επίπεδο, είναι τρεις φορές πρωταθλήτρια Φινλανδίας και τρεις φορές κυπελλούχος.

Έχει αγωνιστεί επίσης στο Τσέχικο, τον Γαλλικό, το Ουγγρικό και το Γερμανικό Πρωτάθλημα.

Την προηγούμενη αγωνιστική σεζόν έπαιξε στο φινλανδικό πρωτάθλημα για λογαριασμό της FOA Basketball, καταγράφοντας μέσο όρο, 10.1 πόντους, 5.2 ριμπάουντ, 5.2 ασίστ και 1.7 κλεψίματα.

Όσον αφορά τις διεθνείς συμμετοχές της, η Anni Mäkitalo είναι η βασική πλέιμεϊκερ της Εθνικής Φινλανδίας. Στα προκριματικά του Eurobasket 2021 ήταν βασικό στέλεχος, καταγράφοντας: 7.5 πόντους, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Μάλιστα, την παράσταση έκλεψε το παιχνίδι της κόντρα στην υπερδύναμη του γυναικείου μπάσκετ, Βέλγιο, με την Anni να σημειώνει 15 πόντους, 6 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα σε 25 λεπτά!

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ, η Anni Mäkitalo δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:


«Οικογένεια του ΠΑΟΚ, χαιρετίσματα από την Φινλανδία. Είμαι η Άννι Μκιτάλο και σε λίγες μέρες θα έρθω στην Θεσσαλονίκη για να ενταχθώ και εγώ στην Οικογένεια σας. Έχω απολαύσει το μπασκετικό μου ταξίδι ως τώρα και τις διεθνείς παραστάσεις που είχα τόσο σε συλλογικό επίπεδο, όσο και με την Εθνική μου ομάδα, και είμαι ενθουσιασμένη που θα έχω την ευκαιρία να αγωνιστώ για τον ιστορικό ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω την Διοίκηση και τον προπονητή για την εμπιστοσύνη τους σε εμένα. Θα δουλέψουμε σκληρά για να φέρουμε επιτυχίες στο ελληνικό πρωτάθλημα και στο EuroCup. Σας περιμένω στο PAOK Sports Arena, Πάμε ΠΑΟΚ».




 smilepaok smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 11, 2021, 07:14:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Rachel Hollivay: Μία μπλοκέρ από το WNBA στον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ!





Ο ΠΑΟΚ και το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με την αθλήτρια, Rachel Hollivay, για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Γεννημένη στις 24/10/1993 στις ΗΠΑ, η Rachel Hollivay αγωνίζεται ως Center και έχει ύψος 196cm.

Αποφοίτησε από το Rutgers το 2016 και στη συνέχεια επιλέχθηκε στο draft του WNBA από τους Atlanta Dream στο νούμερο 13.

Σε επίπεδο NCCA, ήταν στην καλύτερη αμυντική πεντάδα της περιφέρειας της, κέρδισε Honorable Mention και ήταν πρωταθλήτρια NIT (τουρνουά με τις καλύτερες παίκτριες των ΗΠΑ). Είναι η πρώτη μπλοκέρ στην ιστορία του Rutgers, με 322 κοψίματα στην κολεγιακή της καριέρα, και στο Top-50 όλων των εποχών στο κολεγιακό πρωτθάλημα. Στην Senior χρονιά της σημείωσε νέο ρεκόρ περισσότερων μπλοκ σε έναν αγωνά κόντρα στο Michigan State με οκτώ κοψίματα.

Έχει αγωνιστεί σε 39 αναμετρήσεις του WNBA, ενώ έχει πλούσιες παραστάσεις από τα κορυφαία πρωταθλήματα ανά την υφήλιο, καθώς έχει αγωνιστεί σε Ισπανία, Τουρκία, Ουγγαρία, Γαλλία, Κίνα και Κορέα.

Άξιες αναφοράς οι παρουσίες της στο κινέζικο πρωτάθλημα, καθώς με την φανέλα των Liaoning Henye ήταν πρώτη σε μπλοκ στο WCBA, ενώ παράλληλα πλησίασε το double-double σε μέσους όρους με 10.8 πόντους, 9.4 ριμπάουντ. Όπως επίσης και στο πολύ σκληρό γαλλικό πρωτάθλημα, καθώς με την φανέλα της Nantes κατέγραψε, 10.7 πόντους, 6.9 ριμπάουντ και 1 μπλοκ ανά αγώνα σε 28.5 λεπτά συμμετοχής.

Με πλούσια εμπειρία και παραστάσεις απ' όλα τα κορυφαία πρωταθλήματα του κόσμου, η Rachel Hollivay με έφεση στο μπλοκ έρχεται για να «σκεπάσει» το καλάθι του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με τον δυναμισμό της.

Για την έναρξη συνεργασίας της με τον ΠΑΟΚ, η Rachel Hollivay δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Φίλοι του ΠΑΟΚ, είμαι η Rachel Hollivay. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλο τον οργανισμό του ΠΑΟΚ και να σας δηλώσω ότι είμαι πολύ ενθουσιασμένη για αυτή την ευκαιρία. Να είστε βέβαιοι ότι έρχομαι για να κάνουμε θόρυβο στο πρωτάθλημα. Θέλω να ξέρετε ότι η σκέψη μου είναι ξεκάθαρη, έρχομαι για το πρωτάθλημα! Πάμε ΠΑΟΚ!».

Welcome Rachel!




ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 29, 2021, 07:18:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Το τμήμα μπάσκετ γυναικών, ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνει την έναρξη διάθεσης των εισιτηρίων διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Σε μία ιστορική χρονιά για το τμήμα, καθώς θα συμμετάσχει για πρώτη φορά σε Ευρωπαϊκή διοργάνωση, αυτή του EuroCup Women, οι παίκτριες σε χρειάζονται δίπλα τους ως έκτο παίκτη.

Η τιμή ανέρχεται στα 20€ και συμπεριλαμβάνονται οι εντός έδρας αγώνες στις διοργανώσεις:

Α1 Μπάσκετ Γυναικών

Κύπελλο Ελλάδος Μπάσκετ Γυναικών

EuroCup Women

Όλοι μαζί για να ανεβάσουμε τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ακόμα πιο ψηλά! Το «Παλατάκι» σε περιμένει, εσύ θα λείπεις;

Σημεία διάθεσης:

1. PAOK BC Store - PAOK Sports Arena
Δευτέρα - Παρασκευή (11:00-18:00)



Οσοι μπορουν και θελουν ας στηριξουν.
Εχουμεε φερει πολυ καλες παικτριες.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 19, 2021, 06:47:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το πρόγραμμα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην Α1 Κατηγορία Μπάσκετ γυναικών 2021-2022!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική - 17/10/21

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΑΣ ΠΑΟΚ

2η Αγωνιστική - 24/10/21

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

3η Αγωνιστική - 31/10/21

ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ

4η Αγωνιστική - 21/11/21

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

5η Αγωνιστική - 28/11/21

ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΣ ΠΑΟΚ

6η Αγωνιστική - 05/12/21

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

7η Αγωνιστική - 12/12/21

ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟ - ΑΣ ΠΑΟΚ

8η Αγωνιστική - 19/12/21

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

9η Αγωνιστική - 09/01/22

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ - ΑΣ ΠΑΟΚ

10η Αγωνιστική - 16/01/22

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

11η Αγωνιστική - 23/01/22

ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟ - ΑΣ ΠΑΟΚ

12η Αγωνιστική - 30/01/22


ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

13η Αγωνιστική - 20/02/22

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣ ΠΑΟΚ

14η Αγωνιστική - 27/02/22

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

15η Αγωνιστική - 06/03/22

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΣ ΠΑΟΚ

16η Αγωνιστική - 13/03/22

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

17η Αγωνιστική - 20/03/22

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΠΑΟΚ

18η Αγωνιστική - 03/04/22

ΑΣ ΠΑΟΚ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 19, 2021, 06:49:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Ο Δικέφαλος θα αντιμετωπίσει την τούρκικη, Elazig II Ozel Idare, με τον πρώτο αγώνα να είναι εκτός έδρας, και τον επαναληπτικό στο PAOK Sports Arena.

Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για τις 23 και 30 Σεπτεμβρίου.




Φέτος όλους θα τους τρελάνουμε... flag
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Γυναικείο μπάσκετ 2021-22
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2021, 03:15:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



Για το Game 1 της προκριματικής φάσης του EuroCup Women, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετωπίζει ως τυπικά γηπεδούχος την Τρίτη 28 Σεπτεμβρίου και ώρα 18:30, στο İl Özel İdare Sports Hall, την Elazig II Ozel Idare.

Στο ντεμπούτο του στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, το τμήμα μπάσκετ γυναικών του ΠΑΟΚ, ετοιμάζεται για μία μεγάλη βραδιά για τον Σύλλογο, έχοντας ως στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Με το κλίμα στην ομάδα να είναι το ιδανικό, τα κορίτσια του Δικεφάλου θα παλέψουν για μία ιστορική πρόκριση, η οποία θα τους οδηγήσει στους ομίλους του EuroCup Women.

Απέναντι του, η Elazig, μία ομάδα η οποία διατήρησε τον βασικό κορμό της περσινής περιόδου, διατηρώντας στην τεχνική ηγεσία για ακόμα μία χρονιά τον δάσκαλο του τούρκικου γυναικείου μπάσκετ, Αζίζ Ακάγια, ενώ παράλληλα ενισχύθηκε με οκτώ νέες παίκτριες.

Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί από το επίσημο κανάλι της FIBA στο YouTube.

Ευχή της «Μάνας» του Συλλόγου, τα κορίτσια του Κώστα Κεραμιδά να παλέψουν με όλη τους την ψυχή, και όλοι μαζί να κάνουμε το πρώτο βήμα για μία ιστορική πρόκριση.

Για το Game 1 κόντρα στην Elazig, ο προπονητής του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, Κώστας Κεραμιδάς, δήλωσε στην επίσημη ιστοσελίδα του Συλλόγου, acpaok.gr:

«Είναι ένα εκτός έδρας παιχνίδι, σ' ένα γήπεδο το οποίο θα είναι γεμάτο από τους υποστηρικτές της Elazig. Πρόκειται για μία έμπειρη ομάδα στο EuroCup και σε μία παραδοσιακή έδρα. Τα χαρακτηριστικά αυτά μας δείχνουν πόσο δύσκολο θα είναι το αυριανό παιχνίδι. Παρόλα αυτά, επειδή πρόκειται για μία πρεμιέρα και για τις δύο ομάδες, θα πάρουμε τις πιθανότητες που μας αντιστοιχούν, και αυτές δε νομίζω ότι είναι λίγες. Έχουμε κάνει μία πολύ καλή προετοιμασία, και είμαι αισιόδοξος για το Game 1».

Από την πλευρά τους οι αθλήτριες, Πηνελόπη Παυλοπούλου και Marija Stojiljkovic, δήλωσαν:

Πηνελόπη Παυλοπούλου:

«Πρόκειται για ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, στο οποίο πρέπει να εμφανιστούμε έτοιμες από την αρχή. Είναι μία αναμέτρηση 40 λεπτών και έχουμε την ευκαιρία να αιφνιδιάσουμε τον αντίπαλο, οπότε πρέπει να αξιοποιήσουμε την κάθε φάση. Είμαστε έτοιμες, θα δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό για να είμαστε σε μία πολύ καλή θέση ενόψει του επαναληπτικού».

Marija Stojiljkovic:

«Προετοιμαστήκαμε πολύ καλά για το παιχνίδι, το οποίο περιμένουμε ότι θα είναι σκληρό από το πρώτο κιόλας δευτερόλεπτο. Πιστεύουμε στην ομάδα μας και ότι έχουμε πιθανότητες πρόκρισης. Έχουμε καλή χημεία μεταξύ μας και πιστεύω ότι είμαστε έτοιμες για να γράψουμε ιστορία»









ΠΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΓΕΡΑ! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!