Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded

Αποστολέας Θέμα: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded  (Αναγνώστηκε 15991 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 24, 2022, 11:18:37 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αναμενόμενη η επίθεση εναντίον του, αλλά έχει γούστο και μου αρέσει.....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 27, 2022, 05:47:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ακομα ειμαστε στην αρχη.
Θα τα ακουσουν ολα τσ μπουρδελ@.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #352 στις: Απριλίου 03, 2022, 10:54:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα είμαι ξεκάθαρος, άξιζε τη νίκη ο ΠΑΟ, ξανά το VAR εναντίον μας»




Για το παιχνίδι: «Υπάρχουν δύο απόψεις για το σημερνό αποτέλεσμα. Η μια είναι η έλλειψη αποφασιστικότητας και συγκέντρωσης και του τρόπου που ερμηνεύσαμε το παιχνίδι. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το πρώτο ημίχρονο μέχρι την φάση του πέναλτι, από εκεί και πέρα είναι κάποια πράγματα που θέλω να ξεχάσω. Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο είναι μια τελείως διαφορετική εικόνα της ομάδας. Το δεύτερο σημείο που θα σταθώ είναι το πέναλτι που δεν μας δόθηκε νομίζω έχει ξανά γίνει και παλιότερα να μην καλείται ο διαιτητής να δει την φάση, οπότε είχαμε δυο ζητήματα τα οποία δεν λειτουργήσαν και είχαν καταλυτικό ρόλο

Αλλά για να είμαι ειλικρινής, η αποφασιστικότητα και ο τρόπος με τον οποίο αγωνίστηκε ο Παναθηναϊκός άξιζε την νίκη και στον αντίποδα δεν αξίζαμε εμείς το τρίποντο. Αυτό συμβαίνει όταν δεν δίνεις το 100% κατά την διάρκεια των παιχνιδιών και τα πράγματα δεν λειτουργούν υπέρ σου.

Δεν θέλω να σκεφτώ την πιθανότητα ότι το μυαλό των περισσότερων ήταν περισσότερο στην Μαρσέιγ σε σχέση με το σημερινό παιχνίδι νομίζω η εικόνα αποδίδεται στην διακοπή λόγω εθνικών και φυσικά λόγω των back to back των παιχνιδιών και της κούρασης. Θέλω να επισημάνω ακόμα μια φορά ότι ο Παναθηναϊκός άξιζε την νίκη από εκεί και πέρα είναι ένα διάστημα που το VAR λειτουργεί εναντίον μας δεν μιλάω για την πρώτη περίπτωση αλλά για αυτή στον 88' λεπτό».

Για την διακοπή: «Ήταν θέμα χαλάρωσης και υπέρμετρης αυτοπεποίθησης  σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έλειπαν οι ποδοσφαιριστές για τις εθνικές και κάποια ακόμα προβλήματα που μας ταλαιπώρησαν, ήταν ένα σκληρό μάθημα το σημερινό».

Για το παιχνίδι στην Μασσαλία: «Περιμένω από τους παίκτες μου να δώσουν το 200% απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο».



Δεν μου αρεσε ενα πραγμα.
Το οτι ηρθε ο Βαρελα απο το πουθενα και παιζει και ο Μιχαι ειναι παγκο.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #353 στις: Απριλίου 03, 2022, 10:59:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν μου αρεσε ενα πραγμα.
Το οτι ηρθε ο Βαρελα απο το πουθενα και παιζει και ο Μιχαι ειναι παγκο


Αυτός ειναι ο Λουτσέσκου και οι εμμονές του τώρα θα τον μάθουμε;
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #354 στις: Απριλίου 04, 2022, 02:53:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ετσι είναι.
Γιατί να διαφέρει από τους άλλους προπονητές?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #355 στις: Απριλίου 08, 2022, 12:38:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




«Eίμαι απογοητευμένος, έπρεπε να παίξουμε στο πρώτο ημίχρονο όπως παίξαμε στο δεύτερο. Ήμασταν βιαστικοί με τη μπάλα στα πόδια και χωρίς υπομονή κατά το πρώτο ημίχρονο. Αντιμετωπίσαμε μία ομάδα με ποιότητα, το δεύτερο τους γκολ ήταν απόδειξη αυτού. Στο τέλος του αγώνα θα μπορούσαμε να έχουμε ισοφαρίσει, θα ήταν μία σπουδαία ισοπαλία»



Ισως θα επρεπε να αλλαξει και τον Βιερινια, καθως ειχε ξεμεινει απο δυναμεις.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #356 στις: Απριλίου 08, 2022, 01:09:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ελπίζω οι οπαδοί σας να ΜΗΝ γίνουν δεκτοί, όπως εμείς εδώ. Είναι ντροπή για το ποδόσφαιρο και για την Μασσαλία. Καλύτερα οι οπαδοί σας να μην ταξιδέψουν σπίτι μας!"



ΕΧΕΙ @ΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #357 στις: Απριλίου 08, 2022, 09:33:00 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με διαφορετική προσέγγιση»




Για το αν αποδόθηκε ποδοσφαιρική δικαιοσύνη για τον ΠΑΟΚ: «Δεν θέλω να μιλήσω για αυτό. Το ποδόσφαιρο είναι γεμάτο από τέτοια «επεισόδια». Σε έναν αγώνα τίθεται αντιμέτωπη η ποιότητα του κάθε ποδοσφαιριστή, αλλά τελικά αυτές οι διαφορές είναι που κρίνουν το τελικό αποτέλεσμα.

Μπορώ να σας πω ότι στο πρώτο μέρος μας έλειψε η προσωπικότητα, ώστε να κρατήσουμε την μπάλα περισσότερο, να την κυκλοφορήσουμε καλύτερα, αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκαμε με διαφορετική προσέγγιση, βγάλαμε προσωπικότητα και κάναμε αυτό που έπρεπε να κάνουμε και στο πρώτο μέρος.

Από την άλλη η Μαρσέιγ δεν έκανε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Πέτυχε όμως δύο γκολ. Το ένα ήταν μια απίστευτη εκτέλεση του Παγέ, δείγμα της ποιότητάς του και της εμπειρίας του. Μπορώ να πω τελικά ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος με όσα δείξαμε στο γήπεδο σε γενικές γραμμές.

Αν είχαμε λίγη περισσότερη προσοχή θα μπορούσαμε να βάλουμε και δεύτερο γκολ και να πάμε στη ρεβάνς με ένα καλύτερο αποτέλεσμα».

Για την εικόνα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο: «Όχι δεν φοβήθηκα, απλά είμαι πολύ απογοητευμένος, γιατί μιλήσαμε πολύ για αυτές τις καταστάσεις. Κόντρα στη Μαρσέιγ, θέλαμε να κρατήσουμε την μπάλα στα πόδια μας, αλλά τη χάναμε μετά από 10-15 δευτερόλεπτα.

Θα μπορούσαμε να παίξουμε πιο έξυπνα, όταν ανακτούσαμε την μπάλα, να έχουμε καλύτερη κυκλοφορία και να τους αναγκάσουμε να τρέξουν. Αυτό συζητήσαμε και μπήκαμε αλλιώς στο δεύτερο ημίχρονο, μπήκαμε να απολαύσουμε το παιχνίδι, να περιμένουμε την στιγμή μας, να βρούμε γκολ και μετά όλα ήταν πιθανά.

Θα είναι διαφορετικό παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη. Δεν θα είναι εύκολο για αυτούς αλλά και για εμάς».



Αυτό περιμέναμε και αυτό έγινε.
Όσο για τους ιθαγενείς, καλά τους είπε και να παν να γ@μηθουν....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #358 στις: Απριλίου 08, 2022, 06:09:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ελπίζω οι οπαδοί σας να ΜΗΝ γίνουν δεκτοί, όπως εμείς εδώ. Είναι ντροπή για το ποδόσφαιρο και για την Μασσαλία. Καλύτερα οι οπαδοί σας να μην ταξιδέψουν σπίτι μας!"



ΕΧΕΙ @ΡΧΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.



ΚΑΛΑ ΤΑ ΓΛΕΝΤΗΣΕΣ ΤΑ μ@νι@! musicrocker
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #359 στις: Απριλίου 15, 2022, 06:30:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Αύριο όταν ξυπνήσω, θα καταλάβω ότι ήμασταν πολύ κοντά σε μια μεγάλη πρόκριση που αξίζαμε»



Για τον τρόπο που αποκλείστηκε ο ΠΑΟΚ και αν δείχνει τι πρέπει να... αγοράσει: «Πιστεύω πως φτιάξαμε μια ομάδα με καλή νοοτροπία, η εμπειρία μας αυτή θα μας δώσει πολλά πράγματα. Θα κερδίσουμε ούτως η άλλως. Σε μισή στιγμή μπορεί να γίνει κάτι και να αλλάξουν τα πράγματα με τέτοιους αντιπάλους. Αν κοιτάξουμε το ελληνικό πρωτάθλημα είναι διαφορετικό. Μπορέσαμε να διαβάσουμε σωστά τις φάσεις. Δεν μου αρέσει να μιλάω για μπάτζετ αλλά η Μαρσέιγ έχει τεράστιο. Παίζει σε ένα από τα κορυφαία πρωταθλήματα, υπάρχει ποιότητα. Είμαι υπερήφανος για τους παίκτες μου και τη δουλειά που ρίξαμε. Είναι αλήθεια πως η Μαρσέιγ όχι μόνο έπαιξε καλά αλλά υπήρχαν και τα λάθη του διαιτητή που έπαιξαν γι αυτήν. Δεν κάνανε τόσες πολλές φάσεις, αλλά δυστυχώς είναι αυτή η ποιότητα. Τώρα δεν είναι η στιγμή να μιλήσουμε για μεταγραφές. Έχουμε και άλλους αγώνες στο πρωτάθλημα. Έχουμε καλούς παίκτες, δεν είναι εύκολο να χτίσεις μια νοοτροπία να πηγαίνεις σε κάθε αγώνα με τη θέληση να κερδίζεις. Δεν είναι ότι τώρα θα σπάσουμε την ομάδα και θα αλλάξουν όλα. Σίγουρα 2-3 αλλαγές, όπως σε άλλες περιπτώσεις, για να γίνει η ομάδα καλύτερη. Αλλά δεν θα ήθελα να μιλήσω τώρα γι' αυτό. Είμαι πολύ περήφανος για την πορεία μας και την προσπάθεια κόντρα στη Μαρσέιγ».

Για το αν η ομάδα του τα έκανε όλα καλά εκτός από το γκολ: «Όχι δεν μπορώ να πω πως είμαι χαρούμενος, είναι κάτι που δεν είναι στο χέρι μου πλέον. Έγινε μια φάση και δεχθήκαμε ένα γκολ. Αύριο όταν ξυπνήσω θα καταλάβω ότι ήμασταν πολύ κοντά σε μια μεγάλη πρόκριση που αξίζαμε. Δυστυχώς θα μείνουμε στο σπίτι και θα απολαύσουμε την εμπειρία. Βγαίνουμε από την Ευρώπη με ψηλά το κεφάλι».

Για το αν ανησυχεί για τον αν θα επηρεάσει ο αποκλεισμός αλλά και τον τραυματισμό του Ελ Καντουρί: «Έτσι έχουν τα πράγματα με τον Ομάρ. Μείναμε όλοι δυσαρεστημένοι με το συμβάν. Είναι ένας καλός παίχτης που έχει ποιότητα, έξυπνος και διαβάζει εύκολα τις φάσεις. Είναι σημαντικός και μπορεί να προσφέρει. Τώρα εμείς γενικά είμαστε δυσαρεστημένοι, πιστεύω πως όλοι οι παίκτες είναι πρώτη φορά που φτάνουν τόσο μακριά. Δώσανε ότι είχαν. Είναι δυσάρεστο αλλά πρέπει να δούμε πως είναι κάτι σημαντικό. Δεν πρέπει να είμαστε έτσι, μας δίνει αυτοπεποίθηση και μια εμπειρία. Και ατομικά και σαν ομάδα αυτά μας ωθούν προς τα πάνω».

Για το αν θα άλλαζε κάτι στον τρόπο που σχεδίασε την αναμέτρηση: «Το μόνο παράπονο μου είναι ότι δεν σκοράραμε. Πριν έρθουμε εδώ και για να μην σας λέω ανοησίες κοίταξα στα γρήγορα τις φάσεις, απλά έπρεπε να βάλουμε σωστά το πόδι. Υπήρχε και ο σωστός Μανταντά απέναντι μας. Δεν θυμάμαι η Μαρσέιγ να έχει παίξει με έναν αντίπαλο που να έχει κάνει τις μισές ευκαιρίες από εμάς. Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν κάτι σοβαρό η Μαρσέιγ. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος, αντιμετωπίσαμε μια πολύ δουλεμένη ομάδα όπως η Μαρσέιγ. Χάσαμε ουσιαστικά ένα ημίχρονο».

Για το αν έχει κάποιο παράπονο από τη στάση του Ολυμπιακού, που παραπονέθηκε για την αναβολή: «Κοιτάξτε ουσιαστικά αυτός είναι κανόνας, που δημιουργήθηκε για τον Ολυμπιακό γιατί κανείς δεν πίστευε ότι ο ΠΑΟΚ θα φτάσει τόσο μακριά. Τώρα το θέμα είναι τα Μέσα που προσπαθούν να μας δημιουργούν πρόβλημα. Δεν μπορώ να τα σχολιάζω συνέχεια αυτά εγώ. Για τον Ολυμπιακό υπάρχει πέναλτι, όταν δεν υπάρχει. Τα ξέρουμε όλοι. Αυτά όλα δημιουργήσαν ένα σύστημα, που ωφελεί τον Ολυμπιακό. Είναι μία καλή ομάδα, αλλά ξέρουμε ότι προσπαθούν να μας δημιουργήσουν προβλήματα. Βλέπουν ότι ανεβαίνουμε και πλέον αρχίζουν και φοβούνται από μία τέτοια κατάσταση».



Κοιμήθηκε στο 2ο και άργησε τις αλλαγές.
Ο Μπισ π.χ γιατί έμενε τόση ώρα μέσα δεν το κατάλαβα.
Τέσπα, φέτος έγινε μεγάλη προσπάθεια, του χρόνου πρέπει να συνεχίσουμε έτσι.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"