Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded

Αποστολέας Θέμα: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded  (Αναγνώστηκε 15978 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 27, 2021, 10:06:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Confernece League: Στις 5 καλύτερες ομάδες με την περισσότερη κατοχή ο ΠΑΟΚ



Στην 4η θεση με 59,3%.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #281 στις: Δεκεμβρίου 29, 2021, 05:07:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ξεκιναει μαραθωνιος!


05/1 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 19:30
09/01 ΑΕΚ ΠΑΟΚ 19:30
15/01 ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 19:30

18-20/01: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (Κύπελλο)
23/01 Βόλος- ΠΑΟΚ 17:15

25-27/01 ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (Κύπελλο)

30/01 ΠΑΟΚ- Ολυμπιακός 19:30
02/02 Απόλλων Σμύρνης- ΠΑΟΚ 21:30
06/02 ΠΑΟΚ- Παναθηναϊκός 19:30
13/02 ΠΑΟΚ- Ατρόμητος 17:15

17/02 Μίντιλαντ- ΠΑΟΚ
20/02 Άρης- ΠΑΟΚ 19:30

24/02 ΠΑΟΚ-Μίντιλαντ
27/02 ΠΑΟΚ- Ιωνικός 17:15
06/3 Λαμία- ΠΑΟΚ 19:00
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 29, 2021, 11:09:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καθε τρεις μερες παιχνιδι.
Εκει αναμεσα στο παιχνιδι με την Μιντιλαντ και το παιχνιδι με τα π@τανακια του Βαγγελα.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 11, 2022, 07:01:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Σε πολύ καλή κατάσταση οι Ζαμπά, Τσόλακ είμαι χαρούμενος που τους έχουμε μαζί μας»



Για την περίοδο αυτή της έξαρσης της πανδημίας, τα πολλά κρούσματα και τη διαχείριση που κλήθηκε να κάνει στην καθημερινότητα της ομάδας: «Δεν ήταν εύκολη περίοδος. Είχαμε παίκτες που λόγω κορωνοϊού βρέθηκαν εκτός, κάποιοι έπειτα επέστρεψαν, κάποιοι άλλοι προστέθηκαν στα ενεργά κρούσματα. Εγώ είμαι χαρούμενος γιατί με τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές είχαμε μία καλή περίοδο προπονήσεων. Από την άλλη θέλω να πιστεύω πως σύντομα θα ξεμπερδέψουμε από όλη αυτή την κατάσταση με την έξαρση της πανδημίας. Το θετικό που μπορούμε να δούμε ήταν πως το περάσαμε αναίμακτα, χωρίς επίσημα παιχνίδια. Θα ήταν πιο δύσκολα αν η έξαρση μας έβρισκε κατά τη διάρκεια επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων».


Για το αν η περίοδος αυτή της πανδημίας είναι το πιο δύσκολο πράγμα που είχε να διαχειριστεί ο ίδιος στην προπονητική του καριέρα δεδομένου πως κάθε πλάνο που έκανε μπορεί να πήγαινε στράφι την επόμενη ημέρα: «Πριν φτάσω σε αυτό για μένα προσωπικά και το τεχνικό επιτελείο μου η πιο δύσκολη στιγμή ήταν όταν κερδίσαμε το πρωτάθλημα στο γήπεδο με τον ΠΑΟΚ και μας το έκλεψαν με έναν διαφορετικό τρόπο. Αυτή ήταν η μεγαλύτερη δυσκολία στην καριέρα μου. Μία δεύτερη ήταν όταν προέκυψε το θέμα στη Σαουδική Αραβία με το Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας, που είχαμε τερματίσει πρώτοι στη φάση των ομίλων και έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο και μας απέκλεισαν από τη διοργάνωση λόγω κρουσμάτων. Οπότε αυτή είναι η τρίτη πιο δύσκολη περίοδός μου. Εκεί την κατατάσσω».

Για τα προβλήματα που έχει να διαχειριστεί στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό και το πως προετοιμάζει την ομάδα: «Είχαμε μία περίοδο που έπρεπε να προσαρμοστούμε στις δυσκολίες που είχαμε να αντιμετωπίσουμε. Περιμένουμε με ανυπομονησία το διάστημα των αγώνων είναι κάτι που μας έλειψε. Ήταν όμως όλο αυτό το διάστημα της παύσης από τους αγώνες ένα καλό σημείο για εμάς παρά τα προβλήματα που είχαμε να διαχειριστούμε».

Για τον μεταγραφικό σχεδιασμό του ΠΑΟΚ που βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη και το κατά πόσο υπολογίζει στους Ζαμπά και Τσόλακ που προπονούνται με την ομάδα: «Σε ό,τι αφορά τις μεταγραφές θα πρέπει να συζητήσω με τον κ. Μπότο για να βρούμε τον δρόμο που θα ακολουθήσουμε. Σε ό,τι αφορά τον Ζαμπά μου έκανε ευχάριστη εντύπωση ο τρόπος που επέστρεψε. Τόσο ο Ζαμπά, όσο και ο Τσόλακ γύρισαν σε πολύ καλή κατάσταση. Είναι φιτ, προπονούνται και δουλεύουν σκληρά. Τον Λέο τον ξέρω πολύ καλά από την προηγούμενη θητεία μου, ένας ποδοσφαιριστής που ανήκει στη γενιά που κέρδισε τα πάντα για τον ΠΑΟΚ. Έχω ακούσει πολλές ιστορίες σε ό,τι αφορά τον τραυματισμό του, που ήταν δύσκολος. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εικόνα που έχει. Τη διάθεση και τη σοβαρότητά του. Ο Τσόλακ είναι επίσης μια ευχάριστη έκπληξη για μένα. Ένας πολύ έξυπνος επιθετικός, ένας παίκτης με μεγάλη εργατικότητα μέσα στο γήπεδο. Μας δίνουν και οι δύο κάτι διαφορετικό τη δεδομένη χρονική στιγμή και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που τους έχουμε μαζί μας».


Επιστροφη στην καθημερινοτητα  8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 12, 2022, 09:13:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ





Για το τι του άρεσε και τι όχι σήμερα:
«Μου άρεσε η θέληση των παικτών και η διάθεση που δείξαμε στο παιχνίδι, ο τρόπος που καταφέραμε να ελέγξουμε τη ροή του παιχνιδιού, ο τρόπος που καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Οι βαθμοί μένουν στο τέλος ειδικά σε αυτή τη φάση που είμαστε σε μία ανακατασκευή νομίζω πως θα πρέπει να βρούμε τον τρόπο να έχουμε την απαραίτητη ισορροπία, σήμερα είχαμε την ισορροπία που χρειάζεται. Μαζί με όλα αυτά έρχονται οι βαθμοί και η αυτοπεποίθηση που θέλουμε, για όλα αυτά τα στοιχεία που παρουσιάσαμε σήμερα είμαι ικανοποιημένος.

Αν θέλετε ένα γεγονός που δεν μου άρεσε σήμερα είναι το γεγονός πως ήμασταν λίγο παραπάνω εγωιστές ή δεν υπολογίσαμε σωστά τις καταστάσεις στην τελική προσπάθεια».

Για το αν λείπει η ποιότητα στην τελική ενέργεια και αν μετράει περισσότερη η δημιουργία ή το τελείωμα σε τέτοιου είδους παιχνίδια: «Γενικότερα υπάρχει μία σύνδεση μεταξύ των καταστάσεων, όσον αφορά την τελική προσπάθεια και την ποιότητα, συνδέονται άρρηκτα αυτά τα δύο συγκεκριμένα ζητήματα, νομίζω πως τη δεδομένη στιγμή δεν καταλαβαίνουν όλοι και δεν αντιλαμβάνονται τι σημαίνει πραγματικά η ομάδα, πως ο καθένας μπορεί να βάλει τον προσωπικό του εγωισμό πιο πίσω όσον αφορά την παρουσία του εδώ για να μπορέσει να βελτιωθεί η ομάδα. Είναι μία κατάσταση στην οποία ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι σκοράροντας ένα γκολ ή συμμετέχοντας σε μία τελική προσπάθεια, θα βάλει τον εαυτό του σε μία διαφορετική θέση σε σχέση με τους άλλους και θα πάρει ένα προβάδισμα αλλά αυτό δεν ισχύει. Τα ματς είναι πολλά, οι ευκαιρίες είναι πολλές για τον καθένα για να δείξει τι μπορεί να κάνει. Είμαστε μια ομάδα που συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που δεν έχουν κερδίσει πολλά πράγματα στην καριέρα τους. Τη δεδομένη στιγμή θέλουμε λιγότερα πράγματα ως προς τον εγωισμό».

Για τον κορωνοϊό και τους Αντόνιο Τσόλακ - Λέο Ζαμπά: «Κάποιοι επέστρεψαν πριν λίγες ημέρες, κάποιοι ποδοσφαιριστές είναι ακόμα εκτός. Άλλοι επέστρεψαν μετά τις γιορτές στις προπονήσεις που είχαμε προβλήματα λόγω covid και δεν είχαμε ακριβώς το σύνολο που θέλαμε για να δυσκολέψουμε. Ωστόσο, με όλους όσους ήταν διαθέσιμοι δουλέψαμε καλά, εν συνεχεία εντάχθηκαν και άλλοι. Ο Μπίσεσβαρ με τον Βαρέλα δεν τα κατάφεραν. Προετοιμαστήκαμε καλά, αλλά δε σημαίνει ότι δεν επηρεαστήκαμε.

Είμαι χαρούμενος που βρίσκονται εδώ. Είχαν ένα σημαντικό διάστημα αποχής, αλλά μου έδωσαν αυτοπεποίθηση να τους χρησιμοποιήσω με την εικόνα που είχαν στις προπονήσεις. Ξέρετε ότι είμαι ένας προπονητής που αρέσκεται να χρησιμοποιεί τους παίκτες μετά από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, αλλά η κατάσταση τους με έκανε να τους χρησιμοποιήσω. Είμαι ικανοποιημένος από την παρουσία τους. Ο Ζαμπά έδειξε ότι έχει μια ποιότητα και στοιχεία που δεν έχουν οι παίκτες μας στη συγκεκριμένη θέση».

Για τον Ροντρίγκο Σοάρες:
«Ήξερε ότι θα φύγει μετά το παιχνίδι, τον χρειαζόμασταν κατά τη διάρκεια των όσων περάσαμε τώρα με τον κορωνοϊό, μας βοήθησε, μας υποστήριξε. Είμαι ευγνώμων απέναντι του. Ήταν αγκαλιά αποχαιρετισμού, αλλά και μια αγκαλιά σαν ένα ευχαριστώ για τα όσα μας πρόσφερε μέχρι σήμερα».





Εμενα προσωπικα μου αρεσε και ο Μουργκ αν και εκανε λαθη σε σημαντικες στιγμες επιθετικα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #285 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 12:58:28 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Για το αν βρίσκει ρυθμό ο ΠΑΟΚ: «Νομίζω η εικόνα του παιχνιδιού είναι πολύ ξεκάθαρη. Το γεγονός ότι υποφέραμε σε κάποια σημεία του πρώτου ημιχρόνου είναι ότι ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε ιδιαίτερα φρέσκος. Αν βγάλω από το παιχνίδι το γεγονός πώς χάσαμε μια μπάλα στο χώρο του κέντρου δεν είχαμε κάποιον άλλον κίνδυνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με ένα διαφορετικό πλάνο, σκοράραμε με το πέναλτι και είμαι πολύ ικανοποιημένος που για δεύτερο παιχνίδι δεν δεχθήκαμε γκολ και γενικά είμαι πολύ χαρούμενος που η ομάδα δείχνει να πηγαίνει στον δρόμο που θέλουμε, πρέπει να πηγαίνουμε βήμα-βήμα μέχρι το τέλος της σεζόν».

Για τον Κούρτιτς:
«Δεν θα στοιχημάτιζα να είναι πρώτος σκόρερ, παρ'όλα αυτά είμαι πολύ χαρούμενος που σκοράρει και μας βοηθάει να κερδίζουμε. Είμαι γενικότερα χαρούμενος για τις ασιστ και για την δουλειά των παικτών μου. Γενικά είναι η δική τους δουλειά αυτή που φέρνει τις νίκες. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος να βλέπω την ομάδα να μπαίνει με την νοοτροπία ότι θα έρθει η νίκη».

Για το τι σημαίνει για τον ΠΑΟΚ μια νίκη με τέτοιο σκορ: «Μια μεγάλη βελτίωση. Ψυχολογική βελτίωση, υπάρχει πολύ περισσότερη υπομονή από την ομάδα, κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι που είναι αυτό της Τετάρτης και δεν βλέπουμε αν υπάρχουν άλλα παιχνίδια πέρα από αυτό που έχουμε μπροστά μας».





Ρε ανθρωπε τι μου βαζεις μεσα Κρεσπο και Βιερινια?
Επικινδυνοι πλεον  ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #286 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 03:40:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Γιατι κανεις φιλανθρωπιες με τον Βιερινια και τον Κρεσπο?
Δηλαδη με τα νευρα μας παιζεις?
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #287 στις: Ιανουαρίου 16, 2022, 04:06:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Γιατί αυτό ήταν πάντα ο Ρουμάνος... Δημοσιοσχεσιτης.... Από προπονητής για εμένα παραμένει μέτριος
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #288 στις: Ιανουαρίου 17, 2022, 08:34:25 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Στο 1ο συμφωνώ, ως προς το μέτριος όχι.
Και δεν μιλάω για το ρεκόρ που έκανε με εμάς που είναι πολύ δύσκολο να το πετύχει άλλος, αλλά στο ότι όπου και αν πήγε πήρε κάποιον τίτλο.
Ένας μέτριος δεν το κάνει.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Razvan Lucescu (Coach) #Reloaded
« Απάντηση #289 στις: Ιανουαρίου 17, 2022, 08:52:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το αν ειναι μετριος θα το ξαναδειξει σε βαθος χρονου.
Φετος εφαγε τον παπα χωρις να σημαινει οτι δεν εκανε και αυτος λαθη.
Το παραδεχτηκε εξαλλου.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!