8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro

Αποστολέας Θέμα: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro  (Αναγνώστηκε 11581 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 12, 2014, 10:17:53 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Καλύτερα με τα δικά σου παιδιά"

Ο Χέντβιχες Μαντούρο υπερασπίζεται την πολιτική του ΠΑΟΚ να προωθεί νέους παίκτες, αφού το έζησε και ο ίδιος στον Άγιαξ. Τι δηλώνει για τις φήμες περί αποχώρησής του, το τι δεν πήγε καλά πέρυσι για τον ίδιο και τους στόχους τη νέα σεζόν.


Έχεις μία εμπειρία έξι μηνών στον ΠΑΟΚ. Με βάση αυτή πώς βλέπεις τη νέα σεζόν που αρχίζει;

"Αρχίζει μια νέα σεζόν και το σημαντικό είναι να είμαστε ενωμένοι ως μια ομάδα. Άλλωστε από την αρχή της προετοιμασίας ο προπονητής μας αυτό ακριβώς μας είπε ότι πρέπει να είμαστε μια ομάδα και να παίζουμε για τον ΠΑΟΚ και όχι για τους εαυτούς μας".


Ποιο στόχο βάζεις σε προσωπικό επίπεδο, μετά από μία σεζόν που δεν τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο λόγω του τραυματισμό σου;

"Ο προσωπικός μου στόχος είναι να παίζω όσο το δυνατόν περισσότερο και να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό για την ομάδα. Στόχος μου είναι μέσα από την προσπάθεια και την παρουσία μου να βοηθήσω και τους νέους παίκτες με την εμπειρία μου αφού πλέον στην ομάδα είναι αρκετά τα νέα παιδιά".

Πέρυσι ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κερδίσει έναν τίτλο που ήταν και ο στόχος του; Φέτος, τι είναι αυτό που θέλετε να πετύχετε;

"Οι στόχοι που βάζει ο ΠΑΟΚ, είναι αυτοί που πρέπει να έχει ως μεγάλος σύλλογος. Να πρωταγωνιστήσει στην Ελλάδα, να διεκδικήσει τίτλους και παράλληλα να εντυπωσιάσει με την πορεία του στην Ευρώπη όπου έχει συνεχή παρουσία τα τελευταία χρόνια".

Από τον ΠΑΟΚ έχουν αποχωρήσει πολλοί έμπειροι παίκτες. Ο Λίνο, ο Βούκιτς, ο Στοχ και αρκετοί άλλοι. Πώς αισθάνεσαι που βλέπεις νέα παιδιά γύρω σου;

"Αυτό δεν είναι κάτι ασυνήθιστο για μένα αφού το έζησα και στον Άγιαξ. Τότε εγώ ήμουν από τους νεαρούς και με βοήθησαν οι έμπειροι. Τώρα στον ΠΑΟΚ είναι περίπου η ίδια κατάσταση. Για μένα είναι καλό ότι υπάρχουν τόσο πολλοί νέοι παίκτες αφού αυτό είναι το μέλλον. Όσο πιο γρήγορα μάθουν και ανταποκριθούν και στις απαιτήσεις της ομάδα, τόσο το καλύτερο".


Υπήρξαν αρκετές φήμες περί αποχώρησης σου. Τις άκουσες και τις διάβασες και εσύ φαντάζομαι. Σε πίκρανε αυτό; Η σχέση σου με τον ΠΑΟΚ έφθασε ποτέ στο σημείο να σου πούνε «θέλουμε να φύγεις» ή εσύ να το πεις από την πλευρά σου;

"Και εγώ άκουσα τις φήμες αλλά είναι μόνο φήμες. Κανείς από την ΠΑΕ δεν με πλησίασε για να συζητήσουμε κάτι τέτοιο. Εγώ έχω συμβόλαιο με την ομάδα, είμαι εδώ μόνο έξι μήνες και στόχος μου είναι να βοηθήσω τον ΠΑΟΚ. Ήρθα εδώ για να δείξω την αξία μου και να βοηθήσω την ομάδα".


Ο ΠΑΟΚ έχει ένα νέο προπονητή, τον Άγγελο Αναστασιάδη. Έχεις μιλήσεις μαζί του; Κι αν ναι, τι σου έχει ζητήσει;

"Δεν μίλησα προσωπικά μαζί του αλλά έχουμε κάνει πολλές συζητήσεις ως ομάδα μαζί του. Αυτό που μας λέει συνεχώς είναι ότι ο καθένας πρέπει να δουλεύει σκληρά με τους συμπαίκτες του και να βάζουν πάνω από όλα το σύνολο.  Πρέπει να είμαστε όλοι μαζί και αυτό κάνουμε από την αρχή της προετοιμασίας".

Μπορείς να δώσεις μία εξήγηση τι δεν πήγε καλά πέρυσι για σένα;

"Πρώτα απ' όλα θα πρέπει να θυμίσω ότι πριν έρθω στον ΠΑΟΚ με απόφαση του προέδρου και όχι του προπονητή της Σεβίλλης δεν έπαιξα. Ίσως ήταν λάθος που αγωνίστηκα σε τόσα παιχνίδια στον ΠΑΟΚ. Ήρθε και ο τραυματισμός μου που με έκανε να μείνω πίσω και δεν μπόρεσα να βοηθήσω την ομάδα. Δεν ήμουν κατάλληλα προετοιμασμένος για να παίξω τόσα παιχνίδια αμέσως. Η ουσία είναι πως τώρα είμαι χαρούμενος γιατί είμαι εδώ, δουλεύω νιώθω ωραία αλλά το κυριότερο ξέρω ότι τα καλύτερα έρχονται για μένα στον ΠΑΟΚ".

Το βασικό μότο της ομάδας φέτος είναι «χαμηλοί τόνοι». Τι πιστεύεις ότι έφταιξε πέρσι και ο ΠΑΟΚ απέτυχε στους στόχους του;

"Δεν πρέπει να κοιτάμε το παρελθόν γιατί το παρελθόν δεν μπορείς να το αλλάξεις.  Πρέπει να κοιτάμε αυτό που έχουμε, αρκεί φυσικά να μαθαίνουμε από αυτά που μας έχουν συμβεί στο παρελθόν.  Πέρσι θέλαμε να κατακτήσουμε το κύπελλο, δεν το καταφέραμε θα προσπαθήσουμε να το κάνουμε φέτος και να πάρουμε τίτλους γιατί αυτός είναι ο στόχος που αρμόζει σε μια μεγάλη ομάδα. Είναι δεδομένο ότι έχουμε πολλούς νέους παίκτες στην ομάδα και δεν πρέπει να το βλέπουμε αρνητικά. Είναι καλό αυτό.

Η νέα γενιά αξίζει ευκαιρίες. Ο προπονητής τους τις δίνει και αυτοί πρέπει να τις εκμεταλλευτούν. Έχω την άποψη ότι είναι καλύτερο να εμπιστεύεσαι τα δικά σου παιδιά από το να αγοράζεις παίκτες που είναι της ίδιας αξίας.  Φυσικά ο προπονητής με την διοίκηση θα κρίνουν που χρειάζεται ενίσχυση το ρόστερ της ομάδας αλλά εμείς που βρισκόμαστε εδώ είμαστε μια ψυχή και μια ομάδα. Περιμένουμε να δέσουμε και μέσα από τα φιλικά, να δούμε πως θα ενισχυθούμε και όλα θα είναι τότε ξεκάθαρα".

Μετά από ένα εξάμηνο παρουσίας στο ελληνικό ποδόσφαιρο θα ήθελες να σταθείς σε κάτι συγκεκριμένο; Τι είναι αυτό που σου έχει κάνει εντύπωση;

"Η δομή του ελληνικού ποδοσφαίρου δεν νομίζω ότι έχει μεγάλες διαφορές από άλλα πρωταθλήματα. Σε ό,τι αφορά τη διαιτησία,  είναι μια αφορμή για συζήτηση και όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και παντού. Είδατε τι έγινε και στο Μουντιάλ. Είναι ένα δύσκολο επάγγελμα αυτό του διαιτητή και όλοι κάνουμε λάθη. Θεωρώ ότι εμείς πρέπει να κοιτάμε τη δική μας δουλειά και να παίξουμε ποδόσφαιρο. Φυσικά εδώ έχω διακρίνει έναν φανατισμό σε όλα τα μεγάλα παιχνίδια. Για παράδειγμα  στο εντός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό είδα μια ατμόσφαιρα που δεν την έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου. Η ελληνική Λίγκα δεν νομίζω ότι είναι κακή και πρέπει να πάμε καλά ως ελληνικές ομάδες και στην Ευρώπη για να διαφημίσουμε το ελληνικό ποδόσφαιρο".


 
Τι γνώμη έχεις σχηματίσει για τον ιδιοκτήτη της ομάδας, τον Ιβάν Σαββίδη;

"Έχω καλή άποψη για τον Σαββίδη.  Μόνο καλά λόγια μπορώ να πω. Είναι ένας άνθρωπος που έχει γνώση από ποδόσφαιρο, είναι πετυχημένος επιχειρηματίας και χαράσσει μια καλή γραμμή σε ότι αφορά τη λειτουργία της ομάδας".

Ο κόσμος αγωνιά για την νέα σεζόν βλέποντας πως η ομάδα είναι γεμάτη από πολλά νέα παιδιά. Ποιο μήνυμα θα ήθελες να στείλεις στους φίλους του ΠΑΟΚ;

Ο ΠΑΟΚ θα είναι πάντα εκεί, είτε έχει νέους είτε έμπειρους παίκτες. Θα παίζουμε για τη φανέλα πάντα. Εμείς θέλουμε την συμπαράσταση τους. Θα πρέπει ο κόσμος να μην ζητά ευθύνες από τα νέα παιδιά και να ζητούν να παίξουν όπως οι έμπειροι. Τους θέλουμε δίπλα μας και στις καλές αλλά και στις κακές στιγμές. Το μόνο που υπόσχομαι είναι πως όλοι θα προσπαθήσουμε να τιμήσουμε αυτή τη φανέλα".

sport24.gr

Φετος θα πρεπει να βοηθησει παραπανω, για να δουμε
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 12, 2014, 12:20:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 15, 2014, 09:45:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Στο τελος που πηγε επιθεση ηταν πρωτο βουλιαδικη του η του Αγγελου
Νομιζω 2 κορνερ απο αυτον τα κερδισαμε
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 03, 2014, 09:39:06 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Καλύτερος ΠΑΟΚ με τους διεθνείς»



Ο Ολλανδός αμυντικός μέσος είπε τα εξής: «Σταθήκαμε πολύ καλά απέναντι σε μία ομάδα όπως ήταν η Νάπολι. Σίγουρα κάναμε πολλά λάθη τα οποία αν αποφεύγαμε θα είχαμε καταφέρει να πάρουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα το οποίο και θέλαμε γιατί τα καλά αποτελέσματα βοηθάνε στην ψυχολογία. Η ομάδα συνεχώς βελτιώνεται. Έχουμε πολλά καλά στοιχεία και θέλουμε να βάλουμε και άλλα στο παιχνίδι μας».

Για το γρήγορο γκολ που δέχτηκε ο ΠΑΟΚ είπε: «Ίσως αυτό να έγινε επειδή έλειπε η εμπειρία από κάποιους παίκτες μας από τέτοια μεγάλα ματς. Όμως όσο ο χρόνος περνούσε ανεβάζαμε την απόδοση μας. Είμαστε ικανοποιημένοι από την εμφάνιση μας καθώς είχαμε και ευκαιρίες να ισοφαρίσουμε. Μπορούμε να περιμένουμε βελτίωση γιατί πλέον θα είναι και οι διεθνείς μαζί μας. Η προσθήκη τους θα μας βοηθήσει πολύ λίγο πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων μας».


Ο ίδιος προσωπικά χθες δεν μου άρεσε αλλά με τους διεθνείς λογικά θα ανέβουμε ένα κλικ παραπάνω.


"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 09, 2014, 07:49:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το μήνυμα του Μαντούρο μετά το παιχνίδι

Good victory again today against @QPRFC with @PAOK_FC . 0-1. Thanks to all the greek fans who came to the stadium. Paokara


 "Αισθάνομαι καλά, δεν είμαι κουρασμένος. Παίξαμε με πιο έμπειρους παίκτες αυτή την φορά, είχαμε περισσότερο ηρεμία και θα μπορούσαμε να κάνουμε περισσότερες φάσεις επιθετικά".

Για το τι σημαίνει αυτή η νίκη εν όψει των επίσημων αγώνων: "Eίναι σημαντικό για την αυτοπεποίθηση. Παίζαμε με μια ομάδα της Πρέμιερ Λιγκ με μεγάλα ονόματα. Θα παίξουμε τώρα με την Ιντερ. Είναι σημαντικό γιατί πρέπει να μπούμε στον ρυθμό των δύσκολων αγώνων".

Για τα ματς με την Ζίμπρου: "Πρέπει να δείξουμε την ποιότητά μας, να σεβαστούμε τον αντίπαλο και να πάρουμε την πρόκριση".



Αλλαγμένος με πέρσι 100%, έχει εμπειρία θα χρειαστεί...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 11, 2014, 10:43:34 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θέλει Μαντούρο ο Άγιαξ. Η αγγλική "Mirror" αναφέρει πώς είναι πολύ ψηλά στη λίστα του Φρανκ ντε Μπουρ αν πουληθεί ο Ντάλεϊ Μπλιντ στη Μάντεστερ Γιουνάιτεντ.

Τώρα που πήρε λίγο μπρος να φύγει?  ???
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 14, 2014, 11:35:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Φέτος είμαστε ομάδα..."

 

"Φέραμε ισοπαλία με μια μεγάλη ομάδα. Πιστεύω πως είμαστε έτοιμοι για τα ματς με την Ζίμπρου".

Για το "ζεστό" χειροκρότημα του κόσμου: "Ή περσινή χρονιά ήταν δύσκολο, δεν ήμουν έτοιμος. Φέτος προετοιμάστηκα σωστά".

Για ξένα δημοσιεύματα που ανέφεραν πως ο Αγιαξ ενδιαφέρεται γι' αυτόν: "Είμαι παίκτης του ΠΑΟΚ, δεν ξέρω κάτι και ελπίζω φέτος να κάνουμε μια καλή χρονιά".

Για την διαφορά με την περσινή ομάδα: "Φέτος είμαστε ομάδα, προσπαθούμε ο ένας να καλύψει τον άλλον και είμαστε πιο δεμένοι".


Πολύ αλλαγμένος, πολύ καλύτερος, πολύ ελαφρύτερος και πολύ πιο ουσιαστικός...
Μπράβο του


και το μήνυμα του

Παράθεση
Maduro Hedwiges ‏
Good game tonight with @PAOK_FC against Inter Milan. (0-0) it was a good test for us. Wanna thank the fans for the standing ovation.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 15, 2014, 09:45:08 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
O Maduro φετος ειναι ενας αλλος παικτης!
Με εξεπληξε ευχαριστα η αλλαγη του προς το καλυτερο αλλα σιγουρα και αυτος δουλεψε  πολυ περισσοτερο.
Keep going Mad! smilepaok

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 23, 2014, 08:41:34 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
 smilepaok smilepaok


You are not allowed to view links. Register or Login
- More videos at You are not allowed to view links. Register or Login
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Hedwiges Eduard Martinus Maduro
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 24, 2014, 12:30:29 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) :))
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"