8. Douglas Augusto

Αποστολέας Θέμα: 8. Douglas Augusto  (Αναγνώστηκε 12719 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 21, 2021, 10:03:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ





ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΠΟΛΛΑ.
ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΟΝΟ
8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 22, 2021, 06:58:03 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Είδες ο ..."τελειωμένος"...? facepalm



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 22, 2021, 08:02:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν λεω οτι σε αρκετα παιχνιδια ηταν πολυ κακος και αρκετα προκλητικος.
Αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και τρελος.
Κατι θα υπηρχε και επαιζε ετσι.
Δεν νομιζω να τον πλησιασε κανενας να τον ρωτησει, απλως βγηκε κακος και "τελειωμενος" γιατι ετσι βολευε. facepalm
Απο τους διακριθεντες χθες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2021, 08:07:23 μμ από jim »
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 22, 2021, 08:14:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παράθεση
Δεν είμαι μαζί του γιατί ενεργοποίησε τον Βραζιλιάνο την πρώτη αγωνιστική, ενώ ήταν 50 μέρες ανενεργός. Ο ΠΑΟΚ δεν πλήρωσε την κακή μέρα του Βραζιλιάνου, γιατί οι υπόλοιποι χαφ και οι αμυντικοί του ήταν σε καλή. Όμως στη ζυγαριά και αφού έγινε η δουλειά της ομάδας, το πρόσημο είναι θετικό γιατί και κέρδισε ο ΠΑΟΚ και ενεργοποιήθηκε ο Αγκούστο.

Σ.ΚΟΛΑΚΑΣ



ΜΠΕΤΟΣΤΟΚΟΣ - ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑΣ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 22, 2021, 08:45:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εδω ο γελοιος ο Κολκας κραζει ακομα τον Περειρα , που το παληκαρακι δεν παιζει καν τοσο καιρο....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 19, 2021, 11:14:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Απο τοτε που μπηκα ξανα στην ομαδα, λιγο κρατησε τα μποσικα και σουλουπωθηκε η αμυνα.
Χθες εκανε ενα μαγικο τρελο



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 25, 2021, 06:24:31 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Για την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό: «Δεν κάναμε κακό παιχνίδι, είχαμε τις ευκαιρίες για να πετύχουμε κάποιο γκολ. Αμυντικά κρατήσαμε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι. Σίγουρα θέλαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι, αυτός είναι ο στόχος μας σε κάθε αγώνα».

Για την δική του αγωνιστική άνοδο: «Πραγματικά τον τελευταίο καιρό νιώθω καλά και πρέπει να συνεχίσω ακόμη καλύτερα στα επόμενα παιχνίδια που έρχονται. Ο προπονητής με βοήθησε αρκετά, μου μιλούσε συνέχεια και εγώ συνέχισα να δουλεύω σκληρά και πρέπει να χτίσω πάνω στα θετικά παιχνίδια που έχω κάνει και να συνεχίσω έτσι».

Για τη συνάντησή του με τον Μαουρίσιο: «Ο Μαουρίσιο είναι καλός μου φίλος έξω από τον αγωνιστικό χώρο, αλλά από την στιγμή που μπαίνουμε στο γήπεδο ο καθένας κοιτάει την ομάδα του, είναι φυσιολογικό αυτό».

Για τη ρεβάνς με την ΑΕΚ: «Σίγουρα έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι έχουμε το προβάδισμα, αλλά δεν πρέπει να μας παγιδεύσει αυτό. Πρέπει από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό για να πάρουμε την πρόκριση στον τελικό που είναι και ο μεγάλος μας στόχος».



Ο πιο σημαντικός λόγος που σουλουπώθηκε η άμυνα....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #107 στις: Ιουνίου 11, 2021, 09:59:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Μεγάλο το κίνητρο που έχουμε με τον Λουτσέσκου να επιστρέψουμε στην κορυφή»




Αναλυτικά όσα είπε:

-Πώς θα χαρακτήριζες τη σεζόν; Ο ΠΑΟΚ άγγιξε, αλλά δεν πέτυχε τον στόχο του Τσάμπιονς Λιγκ, στη συνέχεια έμεινε πίσω στο πρωτάθλημα, αλλά στο φινάλε κατέληξε δεύτερος και πήρε και το Κύπελλο κόντρα στον Ολυμπιακό στον τελικό...


Ήταν μια σεζόν που, όπως είπες κι εσύ, είχε πολλές αλλαγές και μεταπτώσεις σε όλους τους τομείς. Μια μεγάλη και δύσκολη σεζόν για όλους μας. Και για εμάς και για τον κόσμο. Το θετικό είναι ότι ακόμα και κάτω από αυτές τις συνθήκες φέραμε έναν τίτλο στον σύλλογο.

-Σε προσωπικό επίπεδο, είσαι ικανοποιημένος; Και αν θέλεις, να μας εξηγήσεις τι συνέβη ένα διάστημα που φαινόσουν να έχεις το μυαλό σου αλλού. Ίσως στη μεταγραφή. Είχες κάποιες συζητήσεις με τον Πάμπλο Γκαρσία και επέστρεψες δυναμικά...

Ένας ποδοσφαιριστής ποτέ δεν πρέπει να είναι ικανοποιημένος. Ναι, το τελευταίο κομμάτι της σεζόν ήταν αρκετά καλό για μένα σε προσωπικό επίπεδο, αλλά δεν μένω εκεί. Επίσης, δεν θα ήθελα να αναφερθώ σε ό,τι έγινε. Ανήκει στο παρελθόν και τέτοια θέματα είναι προτιμότερο να μένουν στα αποδυτήρια. Ας δεχτούμε πως υπάρχουν καλές και κακές στιγμές σε μια οικογένεια.

-Αν σου ζητούσα να μου επιλέξεις τους τρεις κορυφαίους παίκτες της σεζόν για τον ΠΑΟΚ ποιους θα επέλεγες;

Θεωρώ ότι ο Ζίβκοβιτς αντικειμενικά ήταν από τους κορυφαίους στο πρωτάθλημα. Ο Σβαμπ έδωσε πολλά στοιχεία στην ομάδα, ενώ κι ο Τζόλης ήταν μια αποκάλυψη. Χωρίς φυσικά να ξεχνάμε παίκτες όπως ο Βιεϊρίνια, ο Βαρέλα, ο Κρέσπο, που έχουν τη δική τους ιστορία στην ομάδα. Γενικά, όμως, είχαμε πολλά παιδιά που βοήθησαν σημαντικά. Ο Καντουρί, ο Ίνγκασον, ο Ροντρίγκο, ο Κάρολ (σ.σ. Σφιντέρσκι), ο Μάικλ (σ.σ. Κρμνέντσικ).

-Μετά από δύο χρόνια στην Ελλάδα είσαι ικανοποιημένος για την απόφασή σου να αφήσεις τη Βραζιλία για να έρθεις εδώ; Πώς σου φαίνεται το επίπεδο του ποδοσφαίρου στη χώρα μας;

Ναι, είμαι ικανοποιημένος. Ήταν και είναι ένα βήμα για μένα. Είναι σημαντικό να μετρήσεις τις δυνάμεις σου εκτός από τη δική σου ζώνη ασφάλειας. Το ποδόσφαιρο έχει διαφορές σε σύγκριση με το πρωτάθλημα στη Βραζιλία, αλλά από πλευράς νοοτροπίας και κουλτούρας οι δυο χώρες έχουν αρκετές ομοιότητες, γεγονός που το κάνει πιο εύκολο. Το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι αδικημένο. Μάλλον, αδικεί τον εαυτό του. Υπάρχει πολλή ποιότητα, αρκετό ταλέντο, τα ματς είναι δυνατά, οπότε με καλύτερη οργάνωση θεωρώ ότι θα σημειώσει μεγάλη πρόοδο.

-Ο ΠΑΟΚ είχε μια μεγάλη βραζιλιάνικη παροικία, αλλά πλέον έμεινες… σχεδόν μόνος σου. Αυτό κάνει λίγο πιο δύσκολη για σένα τη ζωή στην Ελλάδα;

Δεν είμαι μόνος. Είναι κι ο Ροντρίγκο. Ο Βαρέλα μιλάει πορτογαλικά, όπως κι ο Βιεϊρίνια. Σίγουρα μου λείπει ο Μαουρίσιο, ο Ζαμπά κι ο Μάτος, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Πλέον, έχω προσαρμοστεί αρκετά καλά και δεν θα έλεγα ότι είναι δυσκολότερο για μένα. Ίσως έτσι πιεστώ να μάθω και καλύτερα αγγλικά.

-Ο ΠΑΟΚ έχει εδώ και λίγες μέρες νέο προπονητή. Τον Ραζβάν Λουτσέσκου που δεν τον πρόλαβες για λίγες εβδομάδες όταν πρωτοήρθες. Πώς σχολιάζεις αυτή την εξέλιξη, την αλλαγή προπονητή στην ομάδα;

Είναι ένας προπονητής που θεωρείται ο κορυφαίος στην ιστορία του ΠΑΟΚ. Σίγουρα για τους ποδοσφαιριστές δεν είναι καλό να αλλάζουν οι προπονητές και να πρέπει να αρχίζουν από την αρχή, αλλά θεωρώ ότι όλοι έχουμε μεγάλο κίνητρο να επαναφέρουμε την ομάδα στην κορυφή.

-Στο πρωτάθλημα είχατε διαφορά 26 βαθμούς από τον Ολυμπιακό, στο Κύπελλο τον νικήσατε. Πόσο μακριά είναι ο ΠΑΟΚ από το να τον ξεπεράσει του χρόνου και να πάρει και το πρωτάθλημα; Τι χρειάζεται να κάνει;

Θα φανεί στο γήπεδο! Γενικά θεωρώ ότι η διαφορά των 26 βαθμών δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά των δυο ομάδων, αλλά επαναλαμβάνω πως στο γήπεδο πρέπει να δείξουμε τη δυναμική μας. Όσο για το τι χρειάζεται, θα σας πω να είμαστε συγκεντρωμένοι, ενωμένοι, με θέληση κι εγωισμό. Τα υπόλοιπα δεν είναι στη δική μου αρμοδιότητα.

-Πώς βλέπεις το μέλλον σου στον ΠΑΟΚ; Έχεις ακόμη δύο χρόνια συμβόλαιο. Πιστεύεις ότι θα είσαι εδώ μέχρι το τέλος ή στόχος σου είναι η μεταγραφή;

Έχω μάθει να μην κοιτάω το αύριο στο ποδόσφαιρο γιατί κανείς δεν μπορεί να προβλέψει τι μπορεί να συμβεί. Είμαι εδώ, είμαι καλά και έχω τη θέληση γίνω καλύτερος μέσα από ένα πολύ δυνατό σύνολο.



Τον εχουν ηδη "τελειωμενο" ορισμενοι αλλα θα δωσει απαντησεις ξανα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #108 στις: Ιουλίου 03, 2021, 11:07:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο θα μιλήσει με τον Ραζβάν Λουτσέσκου για να αποφασίσουν από κοινού εάν θα συμμετάσχει με την Εθνική Βραζιλίας στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο.




Πρόμπλεμ..... :-\
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 33. Douglas Augusto
« Απάντηση #109 στις: Ιουλίου 03, 2021, 09:33:05 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Νομιζω θα παει, αλλα για εμας δεν ειναι καλη εξελιξη θεωρω.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!