4. Sverrir Ingi Ingason (C)

Αποστολέας Θέμα: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)  (Αναγνώστηκε 12489 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουαρίου 26, 2022, 04:22:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ




«Δεν μπορείς να πεις πώς το περίμενα. Το ποδόσφαιρο είναι μία περίεργη κατάσταση δεν ξέρεις τι θα σου φέρει στο μέλλον. Τώρα όμως είμαι εδώ για περισσότερα από τρία χρόνια και ανανέωσα το συμβόλαιό μου για άλλα τρία χρόνια. Αυτό είναι το σπίτι μου τώρα νιώθω ευγνώμων και ταπεινός που έχω την ευκαιρία να παίξω για αυτό τον καταπληκτικό σύλλογο. Θέλω να ευχαριστήσω τον σύλλογο που πίστεψε σε μένα. Έχουμε πολλούς στόχους μπροστά μας και πλέον μπορώ να συγκεντρωθώ αποκλειστικά στους ποδοσφαιρικούς μας στόχους. Είχα εξαιρετικές εμπειρίες εδώ τα τελευταία τρία χρόνια νιώθω πως είναι σημαντικό μέλος της ομάδας και επίσης νιώθω πως έχω να δώσω ακόμα πολλά".

- Οπως και ο Κρέσπο έτσι και εσύ "ριζώσατε" στον ΠΑΟΚ αφού μέχρι να έρθετε στον σύλλογο αλλάζατε συνεχώς ομάδες. Τι σε έκανε να μείνεις; "Υπάρχει ένα καλό project για τα επόμενα χρόνια και είναι ένα project που θέλω να είμαι μέλος. Νιώθω πολύ καλά εδώ στην πόλη γύρω από το σύλλογο και δεν είδα κάποια άλλη επιλογή. Η επιλογή μου ήταν να μείνω εδώ είμαι πολύ χαρούμενος που πλέον και επίσημα έχουμε έρθει σε συμφωνία. Πιστεύω πως όταν παίζεις ποδόσφαιρο θέλεις να φτάσεις σε όσο πιο υψηλό επίπεδο μπορείς. Στο παρελθόν στο ποδοσφαιρικό μου ταξίδι έκανα βήματα για να φτάσω πιο ψηλά σε μία μεγάλη ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ που θα παλεύει για Πρωταθλήματα για ευρωπαϊκή διάκριση, όπου θα τα έχεις όλα και θα μπορείς να παίξεις στο υψηλότερο επίπεδο. Δεν βρήκα κάποιο άλλο project που να είναι καλύτερο από αυτό που έχουμε εδώ για αυτό και αποφάσισα να μείνω. Για μένα είναι σημαντικό πως εδώ νιώθεις σαν το σπίτι σου νιώθεις ευπρόσδεκτος οι άνθρωποι σου δείχνουν πως θέλουν να είσαι εδώ. Αυτό το ένιωσα από την πρώτη στιγμή που ήρθα. Δεν βλέπω λοιπόν το λόγο να θέλω να αλλάξω κάτι όταν παίζω καλά, η ομάδα παίζει καλά, όταν μπορούμε να βελτιωθούμε και να κερδίσουμε περισσότερα τρόπαια και να κερδίσουμε περισσότερα σε σχέση με τα προηγούμενα τρία χρόνια".

"Τότε κατάλαβα τι σημαίνει ΠΑΟΚ"


Ηταν 1η Δεκεμβρίου 2019. Ο Ινγκασον σκοράρει απέναντι στον Ολυμπιακό στο Γ. Καραϊσκάκης και ο Δικέφαλος φεύγει με το ισόπαλο 1-1. Εκείνο το γκολ όπως δηλώνει ο Ισλανδός τον βοήθησε για τα τα καλά να καταλάβει τι σημαίνει ΠΑΟΚ: "Είναι πολλές οι ωραίες στιγμές μου στον ΠΑΟΚ. Είναι τα Τρόπαια που κερδίσαμε: το Πρωτάθλημα και τα Κύπελλα. Είναι και η νίκη επί της Μπενφίκα που επίσης ήταν κάτι σπουδαίο. Περισσότερο όμως κρατάω τη σεζόν που καθιερώθηκα και άρχισα να παίζω περισσότερο. Εκείνο το γκολ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης ήταν η στιγμή που κατάλαβα τι σημαίνει ΠΑΟΚ για όλους γύρω από εμάς αλλά και για μένα τον ίδιο. Ηταν σημαντικό όταν σκόραρα στην έδρα του μεγάλου αντιπάλου. Από κείνη τη στιγμή κατάλαβα πως ήμουν σε ένα ξεχωριστό club. Τέτοια γκολ σε κάνουν να ανατριχιάζεις και να θέλεις να ζήσεις και άλλες εμπειρίες σαν και αυτή"

- Τι είναι για σένα ο ΠΑΟΚ; Με μια λέξη πως θα το περιέγραφες;


"Το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι όταν με ρωτάτε για τον ΠΑΟΚ είναι μία λέξη: οικογένεια. Ολοι όσοι δουλεύουν στην ομάδα όσοι είναι δίπλα μας και μας υποστηρίζουν κάνουν την ομάδα ξεχωριστή. Είναι δύσκολο να το καταλάβεις αν δεν είσαι μέλος αυτής της ομάδος είτε είσαι παίκτης είτε είσαι φυσιοθεραπευτής θέλεις το καλύτερο για την ομάδα. Αυτό μας οδήγησε και στις επιτυχίες των προηγούμενων χρόνων και έτσι πρέπει να συνεχίσουμε. Να είμαστε όλοι μαζί και αν είμαστε έτσι θα έχουμε πολλά θετικά αποτελέσματα.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 02, 2022, 11:25:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Απο τους καλυτερους σημερα.
Απεκρουσε πολλες επιθεσεις.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 10, 2022, 10:58:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Για τη νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στη Γάνδη: «Είναι σίγουρα μια σημαντική νίκη που μας δίνει το πλεονέκτημα. Με στεναχωρεί το γεγονός πως θα μπορούσαμε να βάλουμε περισσότερα γκολ. Ευελπιστώ πως θα πετύχουμε και στη Γάνδη και θα πάρουμε την πρόκριση. Η γάνδη παίζει δυναμικά, δεν μας δημιούργησε όμως σημαντικά προβλήματα. Το επόμενο παιχνίδι θα είναι διαφορετικό και δύσκολο, όμως εμείς θα πάμε να κάνουμε το παιχνίδι μας και να γυρίσουμε πίσω με την πρόκριση».

Για τις απουσίες των Ζίβκοβιτς και Κούρτιτς: «Είναι δύο παίκτες κλειδιά. Δύο ποδοσφαιριστές ποιοτικοί. Δεν αλλάζει αυτό που έγινε. Θα το δεχτούμε και θα πάμε να παίξουμε χωρίς αυτούς. Έχουμε ένα ισχυρό γκρουπ παικτών και είμαι σίγουρος πως θα καλύψουνε όσοι παίξουν με τον καλύτερο τρόπο το κενό τους».




Εγγυηση πισω το παλικαρι! paokara

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason
« Απάντηση #143 στις: Απριλίου 14, 2022, 06:24:42 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εσυ με κεφαλια ή με καμμια τσαχπινια μεσα στην περιοχη εκει που δεν σε περιμενουν...Σκιστους και φερε προκριση...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 22, 2022, 11:27:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



ΓΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ  paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 22, 2022, 01:19:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Τους μίλησα στα αποδυτήρια, τίποτα δεν έχει κριθεί για τον ΠΑΟΚ»





Ο Ισλανδός κεντρικός αμυντικός ανέλυσε την εικόνα του παιχνιδιού, στάθηκε στο γκολ των 40 δευτερολέπτων που τους... σόκαρε και στην αποτελεσματικότητα της Λέφσκι σε κάθε επίθεσή της:


«Αναμφίβολα για εμάς ήταν ένα μεγάλο σοκ να δεχτούμε ένα γκολ στα πρώτα 40 δευτερόλεπτα του αγώνα. Δεν μπήκαμε καλά στο ματς και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ πριν καν αρχίσουμε να παίζουμε. Μετά το 1-0 προσπαθήσαμε να παίξουμε, να δημιουργήσουμε. Σχεδόν στην επόμενη επίθεσή τους στο ματς, πέτυχαν το 2-0 σε μια αντεπίθεση και κατόπιν το παιχνίδι έγινε ακόμη πιο δύσκολο...
Στο δεύτερο ημίχρονο, πιστεύω ότι ελέγξαμε τον ρυθμό του αγώνα, βελτιωθήκαμε κάπως σε αυτά που μπορούμε να κάνουμε στο γήπεδο, αλλά τελικά χάσαμε με 2-0. Έχουμε ένα ακόμα παιχνίδι στην Τούμπα την Πέμπτη και δεν έχει τελειώσει τίποτα...»


Μάλιστα, αποκάλυψε τα όσα είπε στους συμπαίκτες του στα αποδυτήρια: «Μίλησα μέσα στα αποδυτήρια στους συμπαίκτες μου και τους είπα ότι δεν έχει κριθεί τίποτα για την πρόκριση. Θα μπούμε μέσα στο γήπεδο για να τα δώσουμε όλα και να περάσουμε στην επόμενη φάση. Είναι η μοναδική σκέψη που έχω στο μυαλό μου και εγώ και τα άλλα παιδιά στην ομάδα. Να πάρουμε την πρόκριση. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες για την εμφάνισή μας στο παιχνίδι. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να μπούμε στον αγωνιστικό χώρο στην Τούμπα με προσωπικότητα, με χαρακτήρα και να κάνουμε ότι δεν κάναμε στο πρώτο ματς. Να παλέψουμε για κάθε μπάλα, να δείξουμε ότι είμαστε καλύτεροι από όσα κάναμε ή δεν κάναμε στην Σόφια».


Δεδομένης της πνευματικής κατάρρευσης μετά το δεύτερο γκολ της Λέφσκι, ο Ίνγκασον απάντησε και σε ερώτηση για το αν υπάρχει έλλειψη προσωπικότητας στην ομάδα και αν αυτό στοίχισε στο πρώτο ματς με την Λέφσκι:

«Δεν μπορώ να πω ότι δεν έχουμε παίκτες με προσωπικότητα μέσα στην ομάδα. Είναι πολύ δύσκολο να πω κάτι τέτοιο μετά από το πρώτο 90λεπτο της σεζόν. Πολλοί παίκτες έπαιξαν με την Λέφσκι το πρώτο τους ματς με τον ΠΑΟΚ, το πρώτο τους ματς στην Ευρώπη. Αυτού του είδους τα παιχνίδια είναι διαφορετικά κάπως, ειδικά όταν πρόκειται για εκτός έδρας και σε γήπεδα με καλή ατμόσφαιρα όπως αυτό της Λέφσκι.

Έχουμε παίκτες που δεν έχουν εμπειρία ανάλογη από τέτοιες αναμετρήσεις και μέσα από αυτές τις καταστάσεις πρέπει να μάθουν άμεσα. Δεν πρέπει να συνεχίσουν να κάνουν τα ίδια λάθη. Όλοι γνωρίζουμε ότι έχουμε πολύ καλούς παίκτες στην ομάδα, αλλά τέτοια ματς χρειάζονται και άλλα πράγματα πέρα από ποιότητα. Χρειάζεται μαχητικό πνεύμα, θέληση, αυτοθυσία για να πάρεις το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι κάναμε κάποια πράγματα, τα πήγαμε κάπως καλύτερα στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν πετύχαμε το γκολ που θέλαμε για να το πάμε στο 2-1 και να είναι λίγο διαφορετική η ρεβάνς. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος στην Τούμπα, μόνο η πρόκριση».


Όσο για το ποιο ήταν το στοιχείο που έλειψε περισσότερο στον ΠΑΟΚ: «Το πιο σημαντικό στοιχείο στο ματς ήταν το γρήγορο γκολ που δεχτήκαμε και μας… σόκαρε. Έπρεπε μετά το 1-0 να βρούμε ξανά την ισορροπία μας στο γήπεδο και μόλις αρχίσαμε να βρίσκουμε ψυχολογία και τα πατήματά μας, ήρθε το 2-0 στην αντεπίθεση.
Γνωρίζαμε ότι έπρεπε να είμαστε πιο προσεκτικοί στις μεταβάσεις και να έχουμε καλύτερη ισορροπία στο γήπεδο, να μην πάμε σε επιθέσεις με 9-10 παίκτες μπροστά γιατί η Λέφσκι είχε τρεις παίκτες γρήγορους μπροστά. Αναλύσαμε τον αντίπαλο, ξέραμε τον τρόπο παιχνιδιού του αντιπάλου αλλά όπως είπα και πριν, πρέπει να μάθουμε από αυτό και να μάθουμε γρήγορα γιατί έχουμε ένα ακόμα παιχνίδι την Πέμπτη στην Τούμπα.

Πριν το παιχνίδι είχα πει ότι δεν πρέπει να περιμένει κανείς από εμάς να παίξουμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι γιατί είμαστε μια νέα ομάδα και έχουμε πολλούς νέους παίκτες στο γκρουπ. Για να κερδίσεις τέτοια ματς πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού. Η Λέφσκι είχε όλα τα στοιχεία για να πάρει την νίκη. Ήταν aggressive, πίεσαν ψηλά, έτρεξαν στον κενό χώρο και σε αυτές τις καταστάσεις πρέπει να βρεις τρόπο να αντιδράσεις. Στις δεύτερες μπάλες να είσαι πρώτος, να βρεις την δίψα να πάρεις τις μονομαχίες. Ελέγξαμε το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, όμως έπρεπε να είμαστε καλύτεροι και πιο δημιουργικοί για να κάνουμε φάσεις».

Για την δική του καθοδήγηση στην ομάδα ως ένας από τους πιο έμπειρους προς τους νέους παίκτες: «Το πρώτο πράγμα που είπα όταν μπήκα στα αποδυτήρια μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή ήταν ότι χάσαμε ένα ματς, αλλά τίποτα δεν έχει τελειώσει και ότι μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση. Έχω περάσει από τέτοια διαδικασία ανατροπής για πρόκριση στο παρελθόν. Αισθάνθηκα ότι οι παίκτες της Λέφσκι πανηγύρισαν λες και έχουν πάρει ήδη την πρόκριση!

Πιστεύω στην ομάδα που έχουμε, στην δουλειά που έχουμε κάνει και ότι θα το γυρίσουμε στην Τούμπα. Έχω πίστη σε όλα τα παιδιά και θα το πιστεύω μέχρι να σφυρίξει ο διαιτητής το τέλος του ματς. Για μένα αλλά και γενικά η πορεία στην Ευρώπη είναι κάτι πολύ σημαντικό για τον ΠΑΟΚ. Την περσινή σέζον κάναμε κάτι εξαιρετικό στην διοργάνωση και θέλουμε το ίδιο και φέτος. Μπορεί να μην μπορούμε να έχουμε απευθείας τις ίδιες προσδοκίες, αλλά αυτό που θέλουμε είναι να βγούμε στον αγωνιστικό χώρο και να δώσουμε τα πάντα!».




Και αυτος εξαλλος ηταν χθες.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)
« Απάντηση #146 στις: Ιουλίου 22, 2022, 10:32:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Δικαιολογημένα τα χθεσινά νεύρα του.
Ας μεταδόσει, ένας εκ των αρχηγών της ομάδας πλέον,
το μαχητικό πνεύμα του νικητή και στους υπόλοιπους που το χρειάζονται.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 05, 2022, 05:46:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η οικογένεια του ΠΑΟΚ εύχεται ολόθερμα στον Ίνγκι Ίνγκασον, ο οποίος κλείνει σήμερα τα 29, χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία και πολλές επιτυχίες τόσο σε προσωπικό όσο και ομαδικό επίπεδο.







ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ  paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 06, 2022, 12:38:21 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Bersekeros

  • Platinum member
  • ******
  • Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • 7233
    Μηνύματα
  • O ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
    • Προφίλ
Να είναι υγιής και να συνεχίσει ακόμα καλύτερα.

Είναι εκ των αρχηγών πλέον.

Χρόνια Πολλά.


Κωνσταντινούπολη, Πόντος, Μικρά Ασία, Μακεδονία ο ΠΑΟΚ έχει Ιστορία.

Ο ΠΑΟΚ είναι Μάχη και Θυσία.
 

Απ: 4. Sverrir Ingi Ingason (C)
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 06, 2022, 12:26:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



«Είμαι χαρούμενος που καταφέραμε να βγάλουμε αντίδραση μετά από ένα άσχημο σαββατοκύριακο στην Αθήνα κόντρα στην ΑΕΚ. Είμαστε χαρούμενοι με τους τρεις βαθμούς και εστιάζουμε στα υπόλοιπα δύο παιχνίδι μέχρι την διακοπή.

Για τις εμφανίσεις του ΠΑΟΚ και το κομμάτι που πρέπει να δουλέψει: «Σίγουρα μέσα στη σεζόν έχουμε σκαμπανεβάσματα και δεν μας αρέσει. Αυτό είναι που πρέπει να βελτιώσουμε. Έχουμε δύο δύσκολα παιχνίδια έως την διακοπή. Είναι σημαντικό για εμάς να υπάρχει συνέπεια. Ξέρουμε ότι είμαστε ένα νέο γκρουπ, θα υπάρχουν πάνω και κάτω. Πρέπει να δουλέψουμε στο κομμάτι της συνέπειας».

Αναφορικά με τον διάλογο που είχε με τον Ομάρ Ελ Καντουρί κατά την αλλαγή του: «Τον είπα συγχαρητήρια για την εμφάνιση του σήμερα, ήταν εκπληκτικός. Είναι ένας φανταστικός παίκτης, που η καριέρα του μιλάει από μόνη της. Έχει παίξει στο κορυφαίο επίπεδο. Χρειαζόμαστε όλους τους παίκτες διαθέσιμους, ειδικά αυτούς που έχουν εμπειρία και ποιότητα. Τους χρειαζόμαστε όλους υγιείς για να παλεύουμε για ένα κοινό στόχο».

Για το αν είχε την επιλογή να σβήσει ένα αποτέλεσμα στο πρώτο μισό της σεζόν, ποιο θα ήταν αυτό: «Είναι πολλά παιχνίδια που δεν πήγαν όπως θέλαμε. Απέναντι στον Αστέρα, τον Λεβαδειακό, τον ΟΦΗ. Αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο, πρέπει να υποφέρεις για να μάθεις μερικές φορές. Η ομάδα πρέπει να αποκτήσει συνέπεια και να πηγαίνει με την ίδια νοοτροπία σε όλα τα παιχνίδια».




Σκοραρε μετα απο 9 μηνες και το στατιστικο λεει οταν σκοραρει αυτος η ο Σβαμπ, ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!