Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41727 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 14, 2016, 12:26:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Κάνατε ένα πολύ καλό παιχνίδι και ακολουθήσατε όσα είχαμε πει πριν την έναρξή του.

Δεν πρέπει, όμως, να μείνουμε εδώ. Σημασία έχει να μη χάσουμε τη συγκέντρωσή μας. Να εμφανιστούμε με την ίδια νοοτροπία και στο επόμενο ματς με την Καλλονή"



Ολοι τα ιδια λενε τελικα!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 14, 2016, 02:53:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Εγώ πάλι είδα ίδια ομάδα και παιχνίδι με αυτό της προηγούμενης Κυριακής με δύο όμως βασικές διαφορές:

1. Δεν υπήρχε το δοκάρι και έξω 2 στα 5 του Κλάους έγραψαν !!!
2. Οι παίκτες ήταν με το μαχαίρι στα δόντια και έπεφταν με αυτοθυσία σε κάθε φάση ακόμα και όταν το γήπεδο ήταν πισίνα... Συγκεντρωμένοι 100% επί 90 + λεπτά - σε αντίθεση με το ματσ της προηγούμενης Κυριακής, που δεχθήκαμε 2 γκολ από ατομικά λάθη στην άμυνα, και υπήρξε και εμφανής υπεροψία και εφησυχασμός στο β ημίχρονο - πράγμα αναμενόμενο μετά από το προηγούμενο αποτέλεσμα.
Δεν είδα διαφορετική τακτική και ούτε περίμενα κάτι τέτοιο από οποιοδήποτε προπονητή σε 4 ημέρες μέσα...

Για το μέλλον οψόμεθα είναι νωρίς να κρίνουμε!

Συμφωνούμε απόλυτα Νικόλα...  ;)

Πιθανός μονόλογος Βλάντο προς παίχτες (εντελώς υποθετικός φυσικά) την μέρα που ανέλαβε:


Ακούστε με πολύ προσεκτικά παιδιά γιατί δεν θα τα ξαναπώ, ούτε θα δεχθώ ερωτήσεις για διευκρινίσεις!!!

Ανέλαβα την ομάδα κατόπιν συμφωνίας με τον μεγαλομέτοχο μας κύριο Σαββίδη, έχοντας κάποιες εγγυήσεις για το μέλλον των επόμενων τεσσάρων ετών!!! Ως πρώτος προπονητής, όπως ακριβώς ανακοινώθηκε, θα μείνω έως το τέλος της φετινής σεζόν και θα αναλάβω και την καλοκαιρινή προετοιμασία της ομάδας με πλάνο το οποίο έχει αρχίσει ήδη να προδιαγράφεται!!!

Πρώτος προπονητής θα είναι απ το καλοκαίρι και μετά ένας πολύ έμπειρος και σοβαρός επαγγελματίας του είδους, τον οποίο γνωρίζω προσωπικά, τιμώ και εμπιστεύομαι!!! Προσωπικά θα είμαι βοηθός του για την επόμενη τουλάχιστον τριετία!!!

Σας παρακολουθώ όλους στενά απ την αρχή της σεζόν και έχω πολύ "κοντινή" προσωπική άποψη για κάθε έναν από εσάς ξεχωριστά, αλλά και για το σύνολο που παρουσιάζετε έως σήμερα...Την Κυριακή μετά την ήττα απ τον Πάνθρακα μου ζητήθηκε, κατόπιν συμφωνίας μας με τον κύριο Σαββίδη, να στείλω μία έκθεση για το σύνολο του αγωνιστικού τμήματος σε επίπεδο προπονητή εκεί που μου είπε και την Τρίτη την είχα ήδη ολοκληρωμένη και την απέστειλα!!!

Θα χρειαστεί να στείλω ακόμα δύο τέτοιου είδους εκθέσεις, αξιολογώντας με περισσότερες λεπτομέρειες τον καθένα σας φυσικά, μία μετά το τέλος της κανονικής περιόδου και μία μετά το τέλος των play off, ασχέτως της θέσης που θα καταλάβουμε εν τέλει!!!

Ο επόμενος κόουτς θέλει να δουλέψει μόνο με καθαρούς επαγγελματίες, ασχέτως της ηλικίας του καθενός αλλά κρίνοντας μονάχα απ την νοοτροπία του καθενός σας κι όχι με "παιδάκια", ψευτοφίρμες και μπαχαλάκηδες, οι οποίοι βάζουν τον εαυτό τους πάνω απ την ομάδα σε οποιοδήποτε θέμα!!! Έχει δε την διαβεβαίωση του κυρίου Σαββίδη ότι μπορεί το καλοκαίρι να αλλάξει μέχρι και τι 50% του ρόστερ της ομάδας, με καθαρά δικές του επιλογές και δεν θα διστάσει να το κάνει!!!

Το πνεύμα του είναι ακριβώς ίδιο μ αυτό του κυρίου Σαββίδη, θέλουν, όπως άλλωστε κι εγώ, να κάνουν τον Π.Α.Ο.Κ. μας επιτέλους μεγάλο!!! Για να συμβεί όμως αυτό η μέθοδος είναι μία και μοναδική: Να εργάζονται για τον Π.Α.Ο.Κ. οι καλύτεροι επαγγελματίες του είδους σε κάθε πόστο...Η αρχή έχει γίνει με την έλευση του νέου Προέδρου κυρίου Μίχελ, η συνέχεια είναι η πανάκριβη συμφωνία (κλειστή για 4 χρόνια και τρίδιπλα ακριβοπληρωμένη σε περίπτωση "ακύρωσης" της) με τον επόμενο κόουτς και η ολοκλήρωση της θα γίνει με το "ξεσκαρτάρισμα" του ρόστερ (αν και όσο χρειαστεί) το καλοκαίρι!!!

Για τους παραπάνω λόγους σας ζητάω από σήμερα να δείξετε όλοι τον πραγματικό σας χαρακτήρα, την διάθεση που έχετε να είστε μέλος της επόμενης ΜΕΓΑΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ του Π.Α.Ο.Κ., τον επαγγελματισμό που θεωρείτε ότι μπορείτε να δείξετε σε κάθε προπόνηση, σε κάθε ξεχωριστή άσκηση, σε κάθε μέτρο που θα τρέχετε στο χορτάρι σε αγώνες και μη, σε κάθε σας συμπεριφορά καθίμενοι στον πάγκο αλλά και μένοντας εκτός αποστολής ακόμα και σας υπόσχομαι ότι θα είμαι ακριβοδίκαιος για όλους σας!!! Θέλω επίσης να σέβεστε τόσο τις προπονητικές εντολές μου, όσο και να προσέξετε την εξωγηπεδική σας ζωή, η οποία έχει μπει ήδη στο μικροσκόπιο και δείχνει σε μεγάλο βαθμό τον επαγγελματισμό που σας διακρίνει!!!

Αυτά είχα να σας πω, κάντε ό,τι καλύτερο μπορείτε και εύχομαι-ελπίζω τον Σεπτέμβριο να βρισκόμαστε όλοι μαζί πάλι εδώ!!!

Πάμε τώρα για την πρώτη μας προπόνηση Π.Α.Ο.Κ.τσάκια μου...Πάμε να δώσουμε όλοι το καλύτερο που έχουμε για τον Π.Α.Ο.Κ. μας από τώρα!!!


Θα μπορούσε να ισχύει όλο το παραπάνω, δεν παύει να είναι όμως μία υπόθεση-προσωπική μου ευχή εργασίας!!! Πιστεύω ότι περνώντας ο χρόνος έχει να μας δείξει πολλά!!! Ευελπιστώ αυτά να είναι και πολύ καλά!!!  :paokeisai: :paokeisai: :paokeisai:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2016, 08:53:23 μμ από BW Dragon son »
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 14, 2016, 04:30:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Too good to be true ::) ::) ::) ::)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 14, 2016, 05:09:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Νικόλα μου, η αισιοδοξία ήταν πάντοτε βασικό χαρακτηριστικό μου!!! Δεν "βγαίνει" αλλιώς φίλε... :paokeisai: αφού!!!  ;)
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 14, 2016, 11:20:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Αυτη φιλε Σηφη, θα μπορουσαν να ειναι λογια ενος ανθρωπου που αναλαμβανει σε μια ομαδα με πλανο, στοχο και προγραμμα.
Ο ΠΑΟΚ δεν εχει τιποτα απο τα παραπανω!
Βαδιζει με το σκεπτικο αν ο Ιβιτς πετυχει τον κραταμε, αν οχι ψαχνουμε να βρουμε!
Σοβαροτης ΜΗΔΕΝ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 15, 2016, 09:00:17 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Εγώ πάλι είδα ίδια ομάδα και παιχνίδι με αυτό της προηγούμενης Κυριακής με δύο όμως βασικές διαφορές:

1. Δεν υπήρχε το δοκάρι και έξω 2 στα 5 του Κλάους έγραψαν !!!
2. Οι παίκτες ήταν με το μαχαίρι στα δόντια και έπεφταν με αυτοθυσία σε κάθε φάση ακόμα και όταν το γήπεδο ήταν πισίνα... Συγκεντρωμένοι 100% επί 90 + λεπτά - σε αντίθεση με το ματσ της προηγούμενης Κυριακής, που δεχθήκαμε 2 γκολ από ατομικά λάθη στην άμυνα, και υπήρξε και εμφανής υπεροψία και εφησυχασμός στο β ημίχρονο - πράγμα αναμενόμενο μετά από το προηγούμενο αποτέλεσμα.
Δεν είδα διαφορετική τακτική και ούτε περίμενα κάτι τέτοιο από οποιοδήποτε προπονητή σε 4 ημέρες μέσα...

Για το μέλλον οψόμεθα είναι νωρίς να κρίνουμε!


Ακριβως οπως τα γραφεις Νικολα...Οι ιδιοι παικτες , απεναντι στις ιδιες ομαδες...Θα περιμενω  και τα υπολοιπα ματς...Ειναι χαρακτηριστικο ομαδες που που διωχνουν τους προπονητες στα πρωτα ματς να εμφανιζονται "μεταμορφωμενες".....

Απο εκει και περα οποιος και να ερθει ειτε λεγεται Μπολονι, ειτε λεγεται Ιβιτς, ειτε Σαντος τον Μαρτιο θα κριθει κατα τα εθιμα της ασπρομαυρης φυλης του ΠΑΟΚ....

Ουτε αλλαγη συστηματος, ουτε τακτικη, ουτε τιποτα... . Με τον "αμπαλο" τον Λεοβατς επαιξε , τον Κατσε και τον Τζιολη...Με αυτους δηλαδη που ειχε ριξει την 3αρα ο κροατης στον βαζελο...

Απλως οι ιδιοι οι παικτες που στο προηγουμενο ματς μ@λακιζοντουσαν στο κεντρο του γηπεδου , οι ιδιοι δεν εκαναν τις ιδιες You are not allowed to view links. Register or Login απλα....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 15, 2016, 09:11:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μελετώντας τον τρόπο δουλειάς του Ίγκορ Τούντορ και των συνεργατών του, ο Βλάνταν Ίβιτς και το τιμ του κατέληξε ότι πρέπει να δοθεί έμφαση στην ταχυδύναμη, στη δουλειά σε υψηλές εντάσεις.

Έτσι, πάρθηκε η απόφαση για αλλαγές στο καθημερινό πρόγραμμα που "ακουμπάνε" μέχρι και στην προθέρμανση που κάνει η ομάδα πριν από τα παιχνίδια.

Μάλιστα, εκτιμάται ότι η συνήθεια να μην γίνεται δουλειά σε υψηλές εντάσεις έπαιξε ρόλο και στην εμφάνιση αρκετών θλάσεων (συνολικά 31) από την αρχή της περιόδου μέχρι σήμερα.


sport24.gr

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:50:35 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Αυτα φιλε Σηφη, θα μπορουσαν να ειναι λογια ενος ανθρωπου που αναλαμβανει σε μια ομαδα με πλανο, στοχο και προγραμμα.
Ο ΠΑΟΚ δεν εχει τιποτα απο τα παραπανω!
Βαδιζει με το σκεπτικο αν ο Ιβιτς πετυχει τον κραταμε, αν οχι ψαχνουμε να βρουμε!
Σοβαροτης ΜΗΔΕΝ!

Ευελπιστώ ότι όλο και κάτι θα άλλαξε μετά από 4 χρόνια με συνεχόμενα πατατράκ του Ιβάν!!!  :-[

Πιστεύω, απ όσα έχω δει απ την δουλειά του στην Κ-20, ότι ο Βλάντο είναι σοβαρό και προγραμματισμένο άτομο, πολύ έξυπνος και επαγγελματίας κι ότι δεν θα αναλάμβανε τώρα δίχως να "παίζει" ένα τέτοιο, "τελειωμένο" μάλιστα, σενάριο!!!

Αν πάλι όχι, δεν βλέπω τι και πότε μπορεί να αλλάξει πλέον...δυστυχώς...  >:(


Υ.Γ. Goran με λένε Boss... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 10:55:31 πμ από BW Dragon son »
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:53:51 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καλα ρε ειναι τοσο καραγκιοζηδες που ειναι για πολυ μπινελικι!
Τον Τουντορ δεν τον κατηγορουσαν οτι εκανε προπονησεις με υψηλη ενταση και μετα αποφασισε να χαλαρωσει το προγραμμα?
Να παω στο τοπικ του να το ψαξω?
Θα τρελαθουμε?
Και τωρα γραφουν οι ΑΡΔ για να χρυσωσουν το χαπι, οτι ο Ιβιτς αποφασισε να γινει δουλεια εκει?
ΟΥΣΤ ΡΕ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ  >:(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 15, 2016, 10:58:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Δυστυχώς Jim αυτά όλα τα περιμέναμε απ τους πουστ@ΑΡΔ!!!

Άντε να δούμε τι θα "βγάλουν στη φόρα" ακόμα για τον "άμπαλο μαθητευόμενο" για να ξεφτιλιστούνε ακόμα περισσότερο οι παλιοπιανόλες του 20ευρου!!!...
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!