Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 09, 2016, 08:44:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Βλάντο καλή τύχη-δύναμη!!! Κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς!!! Σε έχω για πολύ έξυπνο-κύριο στο μυαλό μου!!!

Ελπίζω να μην ανήκεις στην "συντροφιά του δαχτυλιδιού" που λυμαίνεται την ομάδα 9 χρόνια τώρα, όσο μακριά ( ;;; ) κι αν είναι τώρα τα κύρια μέλη της!!!
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 09, 2016, 08:50:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πολύ ωραίο ποστ υιέ του Δράκοντα ειδικά στην 2η παράγραφο...  ;)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 09, 2016, 09:13:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος BW Dragon son

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 60
    Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
  • 1053
    Μηνύματα
  • Σήφη, "οπαδέ του Π.Α.Ο.Κ.", R.I.P. & δεν σε ξεχνώ!
    • Προφίλ
Αν δεν φύγουν αυτοί κι οι πολιτικοί που μας τους καθήσανε μαζί τους χαϊρι δεν θα δούμε ποτέ!!! Το πολύ πολύ στο "παρά λίγο Πρωταθλητές" θα φτάνουμε στο ταβάνι μας!!! Ψέματα δεν ξέρω να λέω και κρίνω απ όσα έχω δει-παρατηρήσει τόσα χρόνια, μέσα κι έξω απ την Τουμπάρα μας!!!

Τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα!!! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!
Π. αλεύω ασταμάτητα
Α. ντιστέκομαι στην αδικία
Ο. νειρεύομαι με υπομονή
Κ. ατακτώ τίμια τα πάντα

Όποιος ελεύθερα-Π.Α.Ο.Κ. συλλογάται, συλλογάται σωστά!

Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος-Π.Α.Ο.Κ.!

Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 09, 2016, 11:12:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Μετα απο κανα 2 στραβες θα τον κρεμασουμε κι αυτον



You are not allowed to view links. Register or Login

Τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα, τρυπήματα!!! ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!

ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 10, 2016, 06:27:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Τον Σέρβο παρουσίασε στους παίκτες ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Λούμπος Μίχελ. Ο Σλοβάκος πρώην διαιτητής ζήτησε από τους ποδοσφαιριστές να "στηρίξουν" τον Ιβιτς.

Συγκεκριμένα είπε: "Πάμε όλοι μαζί για να βελτιωθούμε εν όψει των πλέι οφ και να πετύχουμε τους στόχους μας. Ο Ίβιτς είναι ο νέος προπονητής, είναι άνθρωπος του συλλόγου και πρέπει να τον στηρίξετε".

 Από την πλευρά του ο Σέρβος τόνισε προς τους παίκτες του ΠΑΟΚ για την συνέχεια του πρωταθλήματος:"Πρέπει να πετύχουμε τους στόχους μας στα πλέι οφ, να συνεργαστούμε όσα καλύτερα γίνεται για να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα". Στο μεταξύ την Πέμπτη θα ξεκαθαρίσει η παραμονή του Πάολο Αρτίκο στον ΠΑΟΚ και θα φανεί αν προωθηθεί στην "πρώτη" ομάδα και ο γυμναστής, Γρηγόρης Καβαλιεράτος.]


Λες και παίζει κασσέτα ρε π@στη μου κάθε φορά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 10, 2016, 09:04:22 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Η λίστα των προπονητών, οι οποίοι έχουν εργαστεί στον «Δικέφαλο», είναι… ατελείωτη. Ξεκινάει από τις πρώτες ημέρες του Κώστα Ανδρεάδη το 1926 και καταλήγει στο νούμερο «90» έχοντας δίπλα το όνομα του Βλάνταν Ίβιτς, του όγδοου Σέρβου προπονητή στην ιστορία της ομάδας.

Πριν από τον 39χρονο τεχνικό από τον πάγκο του ΠΑΟΚ έχουν περάσει ο Ζάρκο Μιχαίλοβιτς, πρώτος προπονητής στην Α’ Εθνική (1959-1961), ο Μίλε Κος (1965-1966), ο Γιάνκο Γιανέφσκι (1968-1969), ο Λιούπκο Πέτροβιτς ένα χρόνο αφότου είχε οδηγήσει τον Ερυθρό Αστέρα στην κατάκτηση του κυπέλλου πρωταθλητριών (06.09.1992 – 24.01.1993), ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς (27.11.1995 – 04.02.1996) και ο Μόμτσιλο Βούκοτιτς, που άντεξε κι αυτός μόλις τέσσερις μήνες (13.10.2006 – 22.01.2007) στην ηλεκτρική καρέκλα της Τούμπας.

gazzetta.gr

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:07:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Ας μην βαλει τον Μπερμπατοφ να παξει οταν επιστρεψει και θα σου πω εγω που θα βρεθει ο Ιβιτς....

Δεν υπαρχει σωτηρια ....Ξεχαστε το....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 10, 2016, 11:45:48 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Μετά το… σχολείο της Κ20, με την οποία στέφθηκε πρωταθλητής τη σεζόν 2013-14, ο Βλάνταν Ίβιτς είναι ο άνθρωπος που αναλαμβάνει να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ στο υπόλοιπο της σεζόν.

Στη συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο Toumba Magazine που κυκλοφορεί, ο Ίβιτς μιλά για τις διαφορές του με τον ποδοσφαιριστή Βλάνταν, για τις εμπειρίες που έχει αποκομίσει, αναλύει τη φιλοσοφία του και καταθέτει την άποψή του για τη νέα γενιά παικτών που έρχεται από τις Ακαδημίες.

Διαβάστε ένα απόσπασμα της συνέντευξης του Βλάνταν Ίβιτς μέσα από το paokfc.gr και προμηθευτείτε το Toumba Magazine από το store.paokfc.gr και θα το λάβετε σπίτι σας με δωρεάν έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα. Το επίσημο περιοδικό του ΠΑΟΚ θα το βρείτε στα περίπτερα της Βόρειας Ελλάδας, αλλά και στα PAOK FC Official Stores στην Τούμπα και στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.


Για τις διαφορές του με τον ποδοσφαιριστή Ίβιτς:

«Από τη μία πλευρά είναι διαφορετικός, ωστόσο, σε ό,τι αφορά την επαγγελματική προσέγγιση και τις απαιτήσεις μου γύρω από το ποδόσφαιρο, δεν έχω αλλάξει πολύ. Σαν παίκτης προσπαθούσα να δώσω τα πάντα για την ομάδα και προετοιμαζόμουν για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Το ίδιο κάνω και τώρα.  Γενικότερα, είναι δύο πολύ διαφορετικές δουλειές. Ως προπονητής σκέφτεσαι πολύ περισσότερα πράγματα από έναν ποδοσφαιριστή. Γι’ αυτό κι έχω αλλάξει τρόπο σκέψης. Αντιμετωπίζω διαφορετικά πρόσωπα και καταστάσεις. Τώρα προσπαθώ να πάρω το 100% από κάθε παίκτη, να μιλήσω μαζί τους ξεχωριστά, να τους εξηγήσω τα θετικά τους στοιχεία κι όσα πρέπει να βελτιώσουν. Όταν ήμουν ποδοσφαιριστής δεν έδινα τόση σημασία σε κάθε προπόνηση. Ήταν λάθος μου και τώρα που βρίσκομαι σε άλλο πόστο το καταλαβαίνω και προσπαθώ να το περάσω και στα παιδιά».

 Για τις προπονητικές του εμπειρίες:

«Είμαι δύο χρόνια πιο έμπειρος κι αυτό είναι πολύ σημαντικό για έναν προπονητή. Στην αρχή αρκετές φορές μπερδευόμουν παρότι προσπαθούσα ν’ αφήνω στην άκρη την ποδοσφαιρική μου σκέψη. Θεωρώ πως στο συγκεκριμένο κομμάτι έχω καταφέρει ν’ αποβάλλω αυτές τις σκέψεις. Το βλέπω τελείως διαφορετικά το ποδόσφαιρο σε σύγκριση με 4-5 χρόνια πριν. Παράλληλα, προσπαθώ να μιλάω με ανθρώπους που εμπιστεύομαι κι έχουν περισσότερες εμπειρίες από μένα κι από εκεί  αποκομίζω αρκετά πράγματα, αλλά πάντα, πάντα προσπαθώ ν’ αποφασίζω μόνος μου. Ο,τι κι αν μου πουν, τα σκέφτομαι και η απόφαση που λαμβάνω είναι δική μου. Σίγουρα, οι αποφάσεις μου δεν είναι πάντα καλές, αλλά μέσα από αυτή τη διαδικασία μαθαίνεις».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 10, 2016, 12:59:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Τεράστια ευθύνη να είσαι προπονητής του ΠΑΟΚ»



Ο Ίβιτς ευχαρίστησε τους συμπατριώτες του για τις ευχές που του έστειλαν για τη νέα του θέση, ενώ χαρακτήρισε μεγάλη ευθύνη το να βρίσκεται στον πάγκο του ΠΑΟΚ.

«Σας ευχαριστώ για τις ευχές... Είμαι πολύ χαρούμενος που μου δόθηκε η ευκαιρία. Είναι μεγάλη ευθύνη για μένα, επειδή δεν είναι και μικρό πράγμα να κάθεσαι στον πάγκο του ΠΑΟΚ, μια ομάδα που ήταν η τελευταία της ποδοσφαιρικής μου καριέρας και η αρχή μιας νέας, αυτής της προπονητικής.

Ζω στην Θεσσαλονίκη, εδώ είναι η οικογένεια μου, η σύζυγός μου και οι κόρες μου. Είμαι πραγματικά χαρούμενος για την ευκαιρία και θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις να δικαιώσω τους ανθρώπους του συλλόγου γι΄αυτήν τους την ευκαιρία»,
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 10, 2016, 04:31:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Προς παραμονή ο Αρτίκο



O Πάολο Αρτίκο εκτός απρόοπτου θα συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στον ΠΑΟΚ. Ο Ιταλός γυμναστής, για λόγους ηθικής κυρίως επικοινώνησε με τον Ιγκόρ Τούντορ, με τον Κροάτη τεχνικό να του δίνει το "πράσινο" φως για να συνεχίζει στον Δικέφαλο.

Μάλιστα, όπως τονίστηκε και χθες, άπαντες στην ομάδα είναι απόλυτα ικανοποιημένοι από τη δουλειά του Ιταλού και όπως όλα δείχνουν αυτός θα συνεχίσει κανονικά και στο νέο τιμ του Βλάνταν Ιβιτς.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!