Vladan Ivic (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic (Coach)  (Αναγνώστηκε 41692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #380 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 10:56:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Μοικανος εγραψε κατι σωστο και συμφωνω.
Χαμηλα ηταν γρηγοροι.
Οποιος και να πηγαινε θα ειχαμε θεμα, ειτε Κρεσπο, ειτε Βαρελα!
Ισως μονο ο Τζαβελλας θα μπουρουσε και αυτο λογω πονηραδας.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #381 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 11:24:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Η νίκη θα μας δώσει αυτοπεποίθηση"





Για την πρώτη του σκέψη μετά τη λήξη: «Ξέρω τις δυνατότητες μας, ξέρω τι παίκτες έχω και τι μπορούμε συνολικά να κάνουμε. Μέχρι τώρα όσα παιχνίδια παίξαμε στο πρωτάθλημα και την Ευρώπη, στο 85% ήμασταν καλοί ή καλύτεροι από τον αντίπαλο. Δεν μπορώ να το πω αυτό για σήμερα, ήμασταν καλοί αλλά είχαμε απέναντι μας μία δυνατή ομάδα, που όλοι ξέρουμε τι μπορεί να κάνει».

Για τους παίκτες που σκόραραν σήμερα:
«Τους γνωρίζω όλους τους παίκτες μου και τις δυνατότητες τους και πιστεύω σε όλους. Από εκεί και πέρα, εμείς έχουμε πλάνο και σχέδιο και προσπαθούμε να βγάλουμε την ενδεκάδα για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Βέβαια, καλό θα ήταν να βάζουμε κάποια παραπάνω γκολ, ειδικά στη Super League είμαστε πίσω, αλλά θα έρθουν τα γκολ, αυτή η νίκη θα μας δώσει αυτοπεποίθηση».

Για τη σημασία της σημερινής νίκης: «Ο ΠΑΟΚ όπως είπα για μένα έχει παίξει πολλά καλά παιχνίδια, άσχετα από τα αποτελέσματα. Εμείς μην ξεχνάτε έχουμε 8-9 καινούργιους παίκτες Η ομάδα δεν χτίζεται σε μία μέρα. Οι παίκτες που ήρθαν, καταλαβαίνουν σιγά σιγά και γνωρίζουν τον ΠΑΟΚ και θέλουν λίγο χρόνο, μιλάω για όλους. Στο ποδόσφαιρο δεν έχεις πολύ χρόνο, ειδικά σε μία ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ αλλά πιστεύω στους ίδιους και ότι θα αλλάξουν τα πράγματα».

Για το αν φοβήθηκε στο 2-2: «Και η ισοπαλία από τη μία μπορούσε να μας οδηγήσει στην επόμενη φάση, αλλά και όχι. Το σχέδιο που είχαμε από την αρχή, ήταν αν χρειαστεί να ρισκάρουμε, να το κάνουμε προς το τέλος. Αν θυμάμαι καλά η Φιορεντίνα είχε κατοχή στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν δημιούργησε ευκαιρίες. Τακτικά ήμασταν καλύτεροι, στο δεύτερο μέρος όσον αφορά στους μέσους της Φιορεντίνα και στο τέλος εμείς ήμασταν αυτοί που σταθήκαμε τυχεροί και κερδίσαμε το παιχνίδι».

Για το αν είναι πιο κοντά στην πρόκριση: «Σίγουρα είμαστε πιο κοντά από πριν. Έχουμε πολλά παιχνίδια μέχρι αυτό το παιχνίδι. Δεν έχει τελειώσει τίποτα, όλοι έχουμε ελπίδες, ακόμη κι η ομάδα που είναι τελευταία, οπότε θα δούμε τι θα γίνει. Παίζουμε στην έδρα μας κόντρα σε μία ομάδα που την κερδίσαμε, αλλά δεν ήταν εύκολος αγώνας. Ξέρουμε τις δυνατότητες τους και δεν θα είναι εύκολο παιχνίδι. Σεβόμαστε όλους τους αντιπάλους. Στα προηγούμενα δύο παιχνίδια παίξαμε κόντρα σε μία ομάδα που κατά την άποψη μου το όνομα της μας επηρέασε, αν λεγόταν διαφορετικά θα είχαμε καλύτερα αποτελέσματα. Προσπαθώ να έχω τους παίκτες μου συγκεντρωμένους με όποιον και να παίζουμε. Στο σημερινό ποδόσφαιρο όλα μπορούν να γίνουν, για αυτό πρέπει να δουλεύουμε πολύ σκληρά για να κερδίσουμε τον κάθε αντίπαλο».

Για τον τρόπο με τον οποίο κέρδισε ο ΠΑΟΚ: «Ξέραμε ότι θα είχαμε έναν αντίπαλο που παίζει και έχει την κατοχή. Μπορεί να μην έπαιξαν όλοι οι βασικοί, αλλά κι αυτοί που έπαιξαν έχουν ποιότητα και κάνουν τη ζημιά. Εμείς κλείσαμε τους χώρους, βγήκαμε μπροστά και είχαμε κι άλλες ευκαιρίες πέρα από τα γκολ, που μπορούσαμε να βάλουμε πιο νωρίς το τρίτο γκολ. Ήμασταν πειθαρχημένοι, έκαναν όλοι καλή δουλειά και η πειθαρχία που δείξαμε, μας έδωσε τη νίκη».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #382 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 10:09:57 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Εχθες θυμισες Ντουσαν  ή και Τουντορ στο ματς με το βαζελο στην Τουμπα οταν βγηκε ο Βουλγαρος..... Χτυπησες το ματς απο τα πλαγια (οπως παλια με Οκκα και Γεωργιαδη) , τη ζημια την εκαναν οι χαφ στην κοντρα, ο δε επιθετικος απλως καταλαμβανε μια θεση στην ενδεκαδα.... Αυτο στην ουσια τους αποσυντονισε...

Και το εγχειριδιο Νουσαν Μπαγεβιτς δεν ειναι κακο.... 8)

Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #383 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 10:53:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Καλος χθες αλλα αν ο Κορακακης την Δευτερα μας κανει κανενα αστειο, θα ειναι για .....μπουλο (κλασσικα)
Για χθες οντως το παιξε εξυπνα, ειχαμε και τυχη φυσικα αλλα ειδα οτι η ομαδα μπηκε πολυ δυνατα απο την αρχη!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #384 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 12:12:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 07:49:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σωστο στησιμο και πειθαρχια οπως ειπε εφεραν το αποτελεσμα αν και πιστευω στο Β φοβηθηκαμε λιγο και μειναμε πισω.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 10:22:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Συζήτησα με τον πρόεδρο, θα φύγω εγώ ή κάποιοι άλλοι»


«Στο πρώτο μέρος ήμασταν καλοί, βάλαμε δυο γκολ, μπορούσαμε και άλλα. Δυστυχώς στο δεύτερο μέρος τα πράγματα γύρισαν ανάποδα,  κάποιοι παίκτες έχουν κάνει κάποια λάθη που δεν γίνονται. Συζήτησα με το πρόεδρο, θα του παρουσιάσω εγώ σε λίγο, ή θα μείνω εγώ ή θα φύγουν κάποιοι άλλοι. Κοιτάξτε τις φάσεις των γκολ. Αυτά τα πράγματα είναι επικίνδυνα, το λάθος είναι δικό μου, γιατί στην αρχή έχω κάνει κάποια πράγματα που δεν υπολόγισα και την τελευταία στιγμή άλλαξα απόφαση. Για αυτό το λόγο θα έχω συζητήσεις σε λίγο».

Για το τι ήταν αυτό που άλλαξε: «Άλλαξα κάποιους παίκτες. Δεν θέλω να πω ονόματα...».

Για το αν κατηγορεί παίκτες για εσκεμμένη κακή απόδοση, είπε: «Κοιτάξτε, δεν λέω ότι κάποιοι ίσως να μην μπορούν, απλά μπορεί να μην θέλουν. Πιστεύω ότι κάποιοι από εσάς εδώ, γνωρίζετε».

 «Σήμερα ήταν πιο ξεκάθαρο. Γιατί φαίνεται το τελευταίο καιρό πως κάποιοι έχουν πρόβλημα. Και μέσα στα αποδυτήρια και φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο, τις τελευταίες 20 μέρες με ένα μήνα. Για αυτό λέω, θα μιλήσω με τον πρόεδρο, θα του παρουσιάσω τι πιστεύω εγώ και από εκεί και πέρα, τις αποφάσεις τις παίρνουν αυτοί που είναι πιο πάνω από εμένα.

Εγώ πρέπει να τον ενημερώσω για κάποια πράγματα που δεν γνωρίζει. Και ο τεχνικός διευθυντής το γνωρίζει αυτό, γνωρίζει και αυτός.

Δεν μου πάει κάπου το μυαλό… Έχω παίξει μπάλα, ξέρω τι συμβαίνει. Μπορεί να μην γούσταρα κάποιον προπονητή, μπορεί να είχα πρόβλημα, αλλά όταν έμπαινα έδινα το 100%, γιατί η ομάδα σε πληρώνει».

Για το γεγονός ότι αναφέρει πράγματα τα οποία είναι πολύ σοβαρά και για το πως προστάτεψε την ομάδα, απάντησε πως: «Συμφωνώ. Κοιτάξτε, εγώ σας λέω κάτι. Πιστεύω σε όλους και προσπαθώ κάθε φορά να βγάλω την καλύτερη ενδεκάδα. Αυτό βλέπω, πως δουλεύουνε στον αγωνιστικό χώρο. Αλλά όταν συμβαίνουν κάποια πράγματα όπως σήμερα, δεν μπορώ να καταλάβω… Είναι κάτι καινούργιο για μένα, αυτό.

Μπορεί να έχει γίνει αυτό και στο παρελθόν, πρόσφατα… μιλάμε για το πρωτάθλημα. Η ομάδα ήταν καλή στο πρώτο μέρος ναι, είχε κατοχή και ο αντίπαλος δεν μπορούσε να μας πλησιάσει ουσιαστικά. Μπορούσαμε και τρίτο γκολ, δυστυχώς δεν το βάλαμε και στο τέλος μείναμε με δέκα παίκτες. Ήταν κακή στιγμή, αλλά μετά από εκεί και πέρα έχουν γίνει κάποια πολύ περίεργα πράγματα».

Για την διαχείριση του σκορ και ανεξάρτητα με αυτά που ανέφερε: «Εγώ σας λέω πως κάποια πράγματα θα αλλάξουν. Αυτό σας λέω. Θα μείνω εγώ ή κάποιοι παίκτες».

Για το αν είχε άλλα σχέδια και το άλλαξαν τα πλάνα: «Από μόνος μου, δεν μπορεί κανείς να μπαίνει στη δουλειά μου. Για αυτό είπα στη αρχή παίρνω τις ευθύνες για το δικό μου λάθος».

Για το αν αυτό σήμερα το έκαναν οι παίκτες ώστε να τον διώξουν: «Κοιτάξτε, δεν λέω ότι θέλουν να φάνε τον Ίβιτς, δεν ξέρω, δεν μπορώ να μπω στο μυαλό τους. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτονται αλλά κατά την άποψη μου κάποια πράγματα είναι αρκετά ύπουλα. Κοιτάξτε ξανά τα γκολ…».


Δηλαδη ο Βαρελα και ο Τζαβελλας θελει να σε φαει ρε Βλανταν?
Να ξερεις πως αν δεν φυγεις τωρα, θα φυγεις......μετα!
Κατα τον Μαρτιο  :whistiling:
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 10:35:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ονόματα Βλάντο! >:( >:( >:( >:(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 11:14:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Σοβαρεψου λιγο ρε Ιβιτς που θελουν να σε φανε!
Αντε σε παρακαλω πολύ μας εχεις ανεβασει την πιεση βραδιάτικα!!!!!!!!!!!!
Που μου βγαζεις τον Πελκα τον μοναδικο που εκανε παιχνιδι, που ανεβαζε την ομαδα, που καναμε ευκαιριες για να μου βαλεις τον Σακχοφ?
Με ποια λογικη ρε Βλανταν το κανεις?
Τι ειδες?
Που με 10 παικτες και ενώ θελει 15 λεπτα δεν τους λες να κρατησουμε μπαλα παρα μονο να κανουμε επιθεση για να βαλουμε 4ο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε παρακαλω λιγο, εισαι τραγικος αποψε και ψάχνεις να βρεις δικαιολογιες!
Πες στο κατω κατω, ποιοι είναι !!!!!
Ποιοι ο Τζαβελλας ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2016, 11:16:49 μμ από jim »
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic (Coach)
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 28, 2016, 11:19:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Έφυγε η αποστολή, μόνο Ίβιτς και 3 παίκτες στην Τούμπα!
Τα λένε μέσω skype Σαββίδης - Ίβιτς - παίκτες (Τζαβέλλας, Γλύκος , Μαλεζάς)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!