Vladan Ivic ΙΙ (Coach)

Αποστολέας Θέμα: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)  (Αναγνώστηκε 12464 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 26, 2017, 08:17:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 :)) :)) :)) :)) ναι γιατί ήταν προσχεδιασμένο  facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 26, 2017, 08:52:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
..κι αλλη φορα να φορας το κρανος.Που πηγαινεις ασκεπης?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 28, 2017, 10:53:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ο στόχος δεν αλλάζει και είναι η πρωτιά"



Για τους λόγους της ήττας του ΠΑΟΚ: "Είχαμε προβλήματα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και εννοώ ότι δεν πήραμε πρωτοβουλία να παίξουμε, να κάνουμε αυτό που ζητάμε, αυτό που ξέρουμε. Όταν δεν κάνεις ιδιαίτερη προσπάθεια να πάρεις μπάλα, αυτό είναι πρόβλημα. Ήρθε το πέναλτι, ήρθαν και άλλες φάσεις στο ματς και τελικά δεχθήκαμε γκολ. Στο παιχνίδι δεν έγιναν πολλές φάσεις αλλά η ουσία είναι ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο".

Για την κούραση: "Δεν είναι δικαιολογία, δεν ζητάω δικαιολογίες. Παίξαμε περισσότερα παιχνίδια από όλους αλλά έχουμε μεγαλύτερο ρόστερ από όλους. Ο στόχος δεν αλλάζει και είναι να τερματίσουμε πρώτοι".

Για την αποβολή του Μαλεζά: "Με την κίτρινη κάρτα θα έχανε ούτως ή άλλως το ματς, χωρίς να σημαίνει ότι δικαιολογώ την αποβολή. Θα υπάρχουν απουσίες αλλά θα πάμε με όσους παίκτες έχουμε".

Για τα νέα δεδομένα των playoffs τη νέα σεζόν: "Είναι ένα θέμα… Σίγουρα θα είναι πιο ενδιαφέρον διότι θα παίζει και ο πρώτος. Πιστεύω ότι θα αλλάξει η εικόνα. Θα χρειάζεται να έχει η κάθε ομάδα μεγαλύτερο ρόστερ. Φέτος είχαμε έξι παιχνίδια στα playoffs, του χρόνου θα είναι δέκα. Εμείς είχαμε και έναν σοβαρό τραυματισμό, του τερματοφύλακα, έναν τραυματισμό που εύχεσαι να μην συμβαίνει σε κανένα. Φέτος, μόνο ένα παιχνίδι δεν έχει λήξει 1-0…Ο Τζάλμα έχει πρόβλημα στον δικέφαλο, για τρίτη φορά φέτος είχε μυικό τραυματισμό. Δε ξέρουμε πόσο σοβαρό είναι".

Για το σκεπτικό στις αλλαγές: "Πρώτη αλλαγή έγινε στο πρώτο ημίχρονο. Ο κάθε παίκτης μπορεί ανά πάσα στιγμή να ζητήσει αλλαγή. Στο φινάλε παίξαμε με τρεις παίκτες πίσω και δυο επιθετικούς. Δεν μας βγήκε, συνεχίζουμε".

Για τα παράπονα των παικτών του στους διαιτητές, στο φινάλε: "Δεν είναι κάτι ωραίο, πρέπει να το συζητήσουμε… Χρειάζεται ψυχραιμία".

Μεγαλο το χαλι Βλανταν! >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 28, 2017, 11:30:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Στα πιο κρισιμα παιχνιδια η ομαδα σερνεται!!!!
Δεν υπαρχει Τσιμιροτ, δεν υπαρχει Μαλεζας, δεν υπαρχει Μπισεσβαρ!!!!!!! >:( >:( >:(
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 29, 2017, 12:00:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
λογικόμε 10 παιχνίδια επιπλέον... χωρίς πορτοκαλάδα και με διαιτησία 99-1
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 29, 2017, 11:00:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Εχει ευθυνη ομως Νικολα και ως προς την διαχειριση.
Δηλαδη ο Χαρισης για να παιξει, πρεπει να μην υπαρχουν αλλα χαφ διαθεσιμα? ::)
Τοσο κακος ειναι σαν παικτης γιατι οποτε επαιξε ειδαμε το αντιθετο.
Οι παικτες εχουν σκασει κυριολεκτικα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 29, 2017, 08:15:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Η εχεις υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες καποιων παικτων η καβαλησες κανενα καλαμι!
Ενα απο τα δυο.
Παντως αναθεωρησε και τα 2 ΑΜΕΣΑ!!!!!!!!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 31, 2017, 11:53:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Είμαι ο πρώτος που έχω την ευθύνη»




Ερωτηθείς για το σχέδιο του για τον αγώνα και τι δεν πήγε καλά για τον ΠΑΟΚ, είπε: «Μετά από 2ο γκολ, είχαμε αρκετούς παίκτες οι οποίοι είχανε πρόβλημα όσον αφορά την κούραση, πρώτος ήταν ο Ενρίκε που ζήτησε αλλαγή, δεν ήταν να βγει αυτός από το παιχνίδι. Στη δεύτερη αλλαγή που μπήκε ο Κάνιας, βέβαια μετά όταν ισοφάρισε ο αντίπαλος ήταν τελείως διαφορετικό, έπρεπε να κυνηγήσουμε, έπρεπε να προσπαθήσουμε να βάλουμε το τρίτο γκολ, γιατί γνωρίζαμε και με την ισοπαλία δεν θα είχαμε αυτό που θέλαμε, βέβαια από τους παίκτες που μπορούσα να βάλω, διάλεξα τον Χαρίση που ήταν φρέσκος, προσπάθησε να μας δώσει κάποια πράγματα. Δεν μπορώ να έχω παράπονο όσον αφορά τον ίδιο. Βγήκαμε μπροστά για να προσπαθήσουμε να βάλουμε το 3ο γκολ και δυστυχώς από μια κόντρα επίθεση το δεχτήκαμε εμείς και χάσαμε το παιχνίδι. Όσον αφορά το σχέδιο, είχα σχέδιο να προσπαθήσω να κρατήσουμε το σκορ ναι».

Πρόσθεσε ότι: «Ναι οι άλλες (σ.σ. αλλαγές) είναι επιλογές γιατί ο Πρίγιοβιτς ήταν κουρασμένος και ταλαιπωρημένος από τα προηγούμενα παιχνίδια, γιατί γνωρίζουμε ότι εκτός που είχε έρθει που δεν ήταν έτοιμος ενώ μετά είχε και τον τραυματισμό. Είδαμε σήμερα ότι δεν ήταν αυτός που μπορεί να είναι. Διάλεξα εκεί να κάνω αλλαγή, να έχω έναν φρέσκο παίκτη ο οποίος μπορεί να μας δώσει κάτι παραπάνω».

Για το γεγονός ότι δεν φάνηκε πως ο ΠΑΟΚ έχει μεγάλο ρόστερ αλλά και την δήλωση του πρόσφατα, πως η κατάκτηση του Κυπέλλου θα βοηθήσει τον Δικέφαλο, είπε: «Συμφωνώ μαζί σας, έχετε δίκιο. Δεν κάναμε καθόλου καλή πορεία στα πλέι οφ και γι’αυτό το λόγο ήμασταν απογοητευμένοι. Μέχρι τα πλέι οφ μπορώ να είμαι περήφανος για ότι έχουμε κάνει, πιστεύω ότι έχουμε κάνει ένα σπουδαίο πρωτάθλημα και όσον αφορά το κύπελλο το ίδιο. Βέβαια αυτά τα έξι παιχνίδια που παίξαμε, δεν είχαμε συγκέντρωση, δεν μπορώ να πω πως το σημερινό παιχνίδι δεν ήταν καλό, πιστεύω πως μπορεί να ήταν και ένα από τα καλύτερα στα πλέι οφ που παίξαμε, γιατί είχαμε φάσεις, κατοχή, είχαμε κάποια ουσία. Μπορεί στα άλλα παιχνίδια να μην ήμασταν όπως σήμερα. Για ποιο λόγο; Κοιτάξτε, δικαιολογίες, δεν ψάχνω. Συμφωνώ ότι τα πλέι οφ ήταν απογοήτευση για όλους μας με πρώτο εμένα. Τις ευθύνες τις παίρνω εγώ, είμαι με τους παίκτες ένα χρόνο και όταν δεν πάνε τα πράγματα καλά, όπως δεν πήγανε στο φετινό πλέι οφ, εννοείται πως είμαι εγώ ο πρώτος που έχει ευθύνες».

Για το αν το μεγαλύτερο πρόβλημα του ΠΑΟΚ ήταν ότι οι παίκτες δεν είχαν δυνάμεις στα πλέι οφ: «Δεν μπορώ να πω ότι δεν είχαμε δυνάμεις και οι άλλες ομάδες δεν είχανε δυνάμεις. Αυτό που πιστεύω και αυτό που βλέπω είναι ότι εμείς εκτός ότι είχαμε πολλούς νέους παίκτες φέτος, είχαμε την πίεση για το πρωτάθλημα και το κύπελλο. Μην ξεχνάμε ότι όλοι αυτοί οι παίκτες οι οποίοι ήρθανε φέτος, οι περισσότεροι από αυτούς, ένα χρόνο πριν δεν έχουν παίξει από 20-25 παιχνίδια, κάποιοι είχαν παίξει 15 παιχνίδια, όπως ο Κρέσπο. Φέτος κάνανε 50, 45, 60 παιχνίδια κάποιοι και το δεύτερο, οι παίκτες πρώτη φορά, οι περισσότεροι από αυτούς, είχανε αυτοί πίεση στην ομάδα ότι πρέπει να πάμε όσο πιο ψηλά γίνεται στο πρωτάθλημα, όσο πιο ψηλά γίνεται στο Κύπελλο, να το κατακτήσουμε και με τέτοια πίεση, όταν έχεις τόσους καινούργιες παίκτες οι οποίοι στις προηγούμενες ομάδες δεν είχανε τέτοια πίεση καθόλου, σίγουρα δεν ψάχνω δικαιολογία αλλά είναι κάτι καινούργιο γι’αυτούς και μπορεί μετά από το Κύπελλο, να έχουν χαλαρώσει τελείως. Προσπαθήσαμε, μιλήσαμε μαζί τους, κάναμε τα ίδια σχεδόν τα πράματα όπως και τον υπόλοιπο χρόνο. Είναι ένας από τους λόγους που σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα δεν καταφέραμε να κάνουμε κάτι καλύτερο».

Για τις στημένες φάσεις που πήρε ο Παναθηναϊκός: «Κοιτάξτε, σε κάθε παιχνίδι έχει στημένες φάσεις και πιστεύω πως ήμασταν ομάδα η οποία δεν έχει δεχτεί πολλά γκολ από τα στημένα. Σήμερα έγινε έτσι στο 2ο γκολ, οι στημένες φάσεις είναι συγκέντρωση, γιατί είναι δευτερόλεπτα, εκεί θέλει φουλ συγκέντρωση, στο γκολ του Παναθηναϊκού, χάσαμε την φάση, δυστυχώς και μετά υπήρχε μόνο το επιθετικό κομμάτι στο μυαλό μας και προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάτι, ώστε να πάρουμε το παιχνίδι».

Για το τι κρατάει από αυτή την χρονιά: «Πρώτο όσον αφορά μέχρι πριν ένα μήνα σχεδόν, είμαι περήφανος για ότι έχουμε κάνει και στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ φέτος έχει κάνει μια από τις καλύτερες χρονιές, δεν ξέρω στα τελευταία πόσα χρόνια. Αν, το σημερινό παιχνίδι το κερδίζαμε και αν παίρναμε την 1η θέση, θα σας έλεγα πως είναι η καλύτερη χρονιά στα τελευταία χρόνια. Βέβαια μετά από τη σημερινή ήττα, μετά από αυτό που δεν καταφέραμε στην έδρα μας, δεν μπορώ να σας πω κάτι ότι όσον αφορά τα πλέι οφ. Είμαστε απογοητευμένοι, τα συμπεράσματα που πρέπει να βγάλουμε είναι ότι στο ποδόσφαιρο δεν μπορείς να χαλαρώσεις ποτέ, όταν βρίσκεται σε μια ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ η οποία έχει μεγάλους στόχους παντού, σίγουρα η συγκέντρωση πρέπει να είναι από την πρώτη μέχρι και την τελευταία μέρα 100% και πρέπει να βγάλουμε όλοι μας τα συμπεράσματα γι’αυτά τα παιχνίδια που δώσαμε στα πλέι οφ».

Για τις δηλώσεις που έκανε ο Σαββίδης και ότι πριν τα πλέι οφ υπήρχε ένας φόβος για τον αδερφό του και τα παιδιά του: «Δεν μπορώ να μιλήσω, δεν θέλω να πω τίποτα γι’αυτό…».

Για το αν ζήτησε να φύγει λόγο των καταστάσεων που υπήρξαν όπως σημειώσαμε παραπάνω: «Τελείωσε η χρονιά, εμείς πριν λίγες ώρες έχουμε τελειώσει το ματς, περιμένουμε να ξαναμιλήσουμε, να τα δούμε, εμείς σας λέω ότι τώρα αποτύχαμε. Αυτό που κάναμε σε αυτά τα ματς για μένα ήταν αποτυχία και σας είπα ότι τις ευθύνες τις παίρνω εγώ. Εγώ είμαι ο προπονητής είναι φανερό δεν υπάρχει κάτι άλλο. Όσον αφορά τον κ. Σαββίδη, αυτός γνωρίζει τι συμβαίνει και βέβαια ότι εμείς θα συζητήσουμε και θα δούμε τι θα γίνει».

Για το αν θέλει να παραμείνει στον ΠΑΟΚ: «Κοιτάξτε, εγώ σας είπα, εγώ είμαι εδώ σχεδόν 1,5 χρόνο και αυτό που αφήνω αυτή τη στιγμή, είναι να περάσει αυτή η μέρα, να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε όλοι και από εκεί να συζητήσουμε να δούμε τι είναι καλύτερο για τον ΠΑΟΚ».




Τον εχουν απειλησει, σκεφτεται να φυγει, δεν ξερω ο πολεμος κατα της ομαδας εχει αρχισει να ξεφευγει!!!!!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #108 στις: Ιουνίου 01, 2017, 07:56:41 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ακόμα και κουρασμένος ο Πρίγιοβιτς είναι πιο απειλητικός από τον Κουλούρη...
Οι αμυντικοί χαλάρωσαν μετά από αυτή την αλλαγή.
Ο δε Ενρίκε έκανε μπούκες και έτρεχε όλη την αριστερή πλευρά του λαγού.
Μετά από εκεί....το χάος!

Τα υπόλοιπα περί παραίτησης κτλ, τα ακούω βερεσέ με τις απειλές...
Συνεχίζεις για να κάνεις πολύ πολύ καλύτερη ομάδα...
Δυστυχώς μετά το Κύπελλο δεν....αλλά οι μεγάλες ομάδες δεν "ξεφουσκώνουν" μετά από μια κατάκτηση τίτλου.
Συνεχίζουν....

ΑΠΟΡΙΑ....


Τι λιγότερο έχει ο Χατζηισαίας και δεν αγωνίστηκε όλη την χρονιά?

Τι λιγότερο έχει ο Χαρίσης από τον Κάτσε και αγωνίστηκε πολύ ελάχιστα?


Θα μας πει κάποιος?
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Vladan Ivic ΙΙ (Coach)
« Απάντηση #109 στις: Ιουνίου 01, 2017, 09:16:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Δεν τους θέλει ρε Ινδιανε...  Το γιατί αυτός το ξέρει. Ούτε χαριση ούτε κάτσε, αλλά τους φορτωθηκε τον Γενάρη και δεν πήραμε ένα χαφ παραπάνω...
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4