Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014  (Αναγνώστηκε 79745 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 24, 2014, 03:05:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν υπήρξε πρόταση σε Βουκόγιεβιτς»

Στις αρχές του καλοκαιριού Μέσα από την Ουκρανία και την Ρωσία έκαναν λόγο για ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ για τον Ογκνιέν Βουκόγιεβιτς της Ντιναμό Κιέβου.
Σύμφωνα με ιστοσελίδα από την Ουκρανία τελικά δεν υπήρξε ποτέ πρόταση του Δικεφάλου για τον ποδοσφαιριστή.

Αναλυτικά αναφέρουν οι Ουκρανοί:

«Είχε γραφτεί παλιότερα για ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ όμως δεν έγινε ποτέ πρόταση από την ελληνική ομάδα. Ο παίκτης βρίσκεται κοντά στην Τραμπζονσπόρ».

arenafm.gr
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 24, 2014, 09:24:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Συζητώ με τον ΠΑΟΚ»




Ο Μπόγιαν Σαράνοφ, ο Σέρβος τερματοφύλακας της Μακάμπι Χάιφα μίλησε στο αθλητικό Metropolis 95,5 για την μεταγραφή του Γκολάσα στον ΠΑΟΚ αλλά και για το τι ακριβώς συμβαίνει με την δική του περίπτωση, αφού πριν από μερικές μέρες είχε αποκαλύψει πως συζητά με τον ΠΑΟΚ ο ατζέντης του.
 
Σχολιάζοντας την μεταγραφή του Εγιάλ Γκολάσα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέφερε: «Τι να πω για αυτό τον παίκτη; Συνεργαστήκαμε μαζί για τρία χρόνια. Πρόκειται για έναν εξαιρετικό ποδοσφαιριστή που όσο διάστημα ήταν στην Μακάμπι έδινε τον καλύτερο του εαυτό και το ίδιο ακριβώς θα κάνει και στον ΠΑΟΚ. Ο παίκτης ήθελε να παίξει σε ένα καλύτερο πρωτάθλημα, επέλεξε τον ΠΑΟΚ γνωρίζοντας ότι είναι μια ομάδα που παίζει στην Ευρώπη και θεωρώ ότι θα δώσει το μάξιμουμ αφού είναι ποδοσφαιριστής με υψηλή ποιότητα».

 Ο Σαράνοφ όταν ρωτήθηκε για τα στοιχεία που διακρίνουν τον ποδοσφαιριστή είπε: «Είναι ένας παίκτης που μπορεί ανά πάσα στιγμή να σου δώσει λύσεις στο γήπεδο. Μπορεί να κάνει τη διαφορά ενώ κινείται καλά και χωρίς την μπάλα».

 Τους τελευταίους έξι μήνες δεν αγωνίστηκε με την Μακάμπι πληρώνοντας την άρνηση του να υπογράψει νέο συμβόλαιο. Αυτό επιβεβαίωσε και ο Σαράνοφ: «Έτσι ακριβώς. Το παιδί αρνήθηκε να υπογράψει, η διοίκηση αποφάσισε να τον τιμωρήσει και έτσι έκανε προπονήσεις αλλά σε καμιά από αυτές δεν ήταν αδιάφορος».

 Ο Σαράνοφ αναφέρθηκε και στην δική του περίπτωση αφού πριν από μερικές μέρες είχε αποκαλύψει πως ο ατζέντης του συζητά με τον ΠΑΟΚ: «Το μόνο που έχω να σας πω γιατί αυτό μου ζήτησε και ο ατζέντης μου είναι ότι πράγματι συζητά με τον ΠΑΟΚ. Σίγουρα θα φύγω από την Μακάμπι και ας έχω ένα ακόμη χρόνο συμβόλαιο. Όμως δεν μπορώ να πω κάτι άλλο».

metrosport.gr


Μάλιστα  8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 25, 2014, 01:44:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Καλή προοπτική ο ΠΑΟΚ»




Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο ποδοσφαιριστής της Κάιζερσλαουτεν, Κώστας Φορτούνης.

Αρχικά μίλησε για την Εθνική ομάδα και υπογράμμισε πως κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της τα τελευταία χρόνια.


Στην συνέχεια αναφέρθηκε στον επερχόμενο αντίπαλο της Ελλάδας, την Κόστα Ρίκα και τόνισε πως σαφώς είναι μια καλή ομάδα αλλά όχι κάποιο μεγαθήριο. Τέλος, σχολίασε και το μέλλον του δηλώνοντας πως ο ΠΑΟΚ είναι μια πολύ καλή προοπτική, υπογραμμίζοντας ωστόσο πως προτεραιότητα του είναι το εξωτερικό.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Κώστας Φορτούνης:


Για το αν θα ήθελε να βρίσκεται στην Βραζιλία:

“Σίγουρα θα ήθελα να είμαι όμως δεν βγάζω καμία πίκρα. Σέβομαι όλες τις αποφάσεις του κ. Σάντος και προχωράμε”.

Για το που βρίσκεται αυτή την στιγμή:


“Αυτή την στιγμή είμαι σπίτι μου και σε αναμονή”.

Για την νίκη της Εθνικής με αντίπαλο την Ακτή Ελεφαντοστού:

“Σίγουρα παίζαμε με μια πάρα πολύ καλή ομάδα με καλούς παίκτες. Παίξαμε το παιχνίδι μας και σε κάποιες αντεπιθέσεις χτυπήσαμε. Ήταν ένα από τα καλύτερα παιχνίδια μας τα τελευταία χρόνια, είχαμε τρία δοκάρια και η μπάλα μας δικαίωσε στο τέλος με αγχωτικό τρόπο”.

Για το πέναλτι στο τέλος:

“Ο Γιώργος ήταν ένας έξυπνος ποδοσφαιριστής, το κέρδισε με την εμπειρία του και μπράβο του κιόλας”.

Για τα γκολ στο τέλος των ομάδων του Σάντος:


“Είναι πολύ καλός προπονητής, θέλει η ομάδα του να παλεύει μέχρι το τέλος και όπως φαίνεται δικαιώνεται”.

Για τους Σάμαρη και Χριστοδουλόπουλο:

“Αυτοί οι δύο ήρθαν από τον πάγκο και έδωσαν τα μέγιστα. Είναι εξαιρετικοί ποδοσφαιριστές και δικαιώθηκε ο Σάντος για τις επιλογές του. Όλοι έδωσαν το καλύτερο”.

Για την Κόστα Ρίκα:


“Μακάρι να γκελάρει με εμάς. Δεν είναι κάποιο μεγαθήριο, αλλά έχουν κάποιους καλούς παίκτες. Έχουμε εμπειρία από τέτοιες διοργανώσεις ενώ δεν έχω ακούσει για κάποια επιτυχία της Κόστα Ρίκα. Πιστεύω πως είναι μια μεγάλη ευκαιρία να περάσουμε στους “8″ του Παγκοσμίου κυπέλλου”.

Για το γεγονός πως η Ελλάδα πρωταγωνιστεί, παρά τα προβλήματα της χώρας:


“Αυτό το έχει μόνο η Ελλάδα. Τα δίνουμε όλα, καταθέτουμε την ψυχή μας, παίζουμε με καρδιά και έχουμε ταλέντο που δεν έχουμε αξιοποιήσει στην Ελλάδα. Έχουμε πάρα πολύ καλούς ποδοσφαιριστές και αν κάνουμε ένα μείγμα νέων με έμπειρους θα τα πάμε ακόμα καλύτερα”.

Για το μέλλον του στην Κάιζερσλάουτεν:

“Ενημέρωσα την ομάδα ότι θέλω να φύγω, ο προπονητής μου μίλησε και μου είπε ότι μπορώ να φύγω. Ένας κύκλος τελειώνει. Αυτή την στιγμή δεν μπορώ να πω κάτι άλλο”.

Για την πιθανότητα να πάει στον ΠΑΟΚ:


“Σίγουρα και αυτός είναι ένας στόχος. Δεν το αποκλείω κιόλας αλλά αν έχω μια πολύ καλή πρόταση στο εξωτερικό θα την προτιμήσω. Τα πράγματα στον ΠΑΟΚ έχουν αλλάξει, ο κ. Σαββίδης θέλει να κάνει την ομάδα ακόμα πιο μεγάλη και είναι μια πολύ καλή προοπτική. Τις συζητήσεις με όλους τις κάνει ο μάνατζερ μου. Μέσα στις επόμενες μέρες θα πάρω την απόφαση μου“.

Για τον ρόλο του μάνατζερ του:

“Ο μάνατζερ μου, μου λέει προτάσεις και εγώ μαζί του αποφασίζω”.

Για τις προτάσεις που έχει:


“Δεν αποκλείω καμία πρόταση, είμαι ανοιχτός και μπορεί να συζητήσω με οποιαδήποτε ομάδα”.

Για το αν έχει πρόταση από τον Ολυμπιακό:


“Κάτι υπήρχε, τώρα δεν ξέρω”.

Για το συμβόλαιο του στην Κάιζερσλαουτεν:


“Έχω έναν χρόνο συμβόλαιο και πρέπει να πληρωθεί η Καιζερσλάουτεν“.

Για την ρήτρα του:

“Είναι ένα ποσό που δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι αλλά δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα. Είναι πάνω από 100.000 χιλ. ευρώ αλλά η ομάδα ξέρει πως θέλω να φύγω και μπορεί να συμφωνήσει”.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 25, 2014, 05:14:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μένει στη Σάλκε ο Κυριάκος»

Δημοσιεύματα των προηγούμενων ημερών ήθελαν τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να παραχωρείται από την Σάλκε και μάλιστα έβαζαν και τον ΠΑΟΚ στο κάδρο των προορισμών του.

Όλα αυτά τα σενάρια ήρθε να τα διαψέυσει στη Bild ο εκπρόσωπός του, Ρότζερ Βίτμαν, ο οποίος τόνισε ότι ο Έλληνας αμυντικός θα μείνει στο Γκενζελκίρχεν.

«Ναι ο Κυριάκος είναι έτοιμος για την έναρξη της προετοιμασίας, την 1η Ιουλίου. Τώρα βρίσκεται σε διακοπές και έχει καταφέρει να αναρρώσει από τον πρόσφατο τραυματισμό του στον ώμο και το αριστερό γόνατο. Είμαστε πολύ αισιόδοξοι ότι ολοκλήρωσε μια καλή προετοιμασία.»

Περυσι ο "Πάπα" έπαιξε μόλις 83 λεπτά στο πρωτάθλημα. Μετά το Euro 2012 οι Ρώσοι της Ζενίτ πρόσφεραν 20 εκ. ευρώ στη Σάλκε για να τον κάνουν δικό τους, όμως η πρόταση απορρίφθηκε. Πλέον η αξία του έχει πέσει στα 18-12 εκ. ευρώ σύμφωνα με το transfermarkt.de.

pamesports.gr

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 25, 2014, 05:43:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Οχι θα ερχοταν στον ΠΑΟΚ μα καλα ειναι δυνατον?
Φιλε Μοικανε θυμαμαι που εγραψες οτι δεν θα γινει μεταγραφη αλλα δεν μπορω να το βρω που το ειχα διαβασει.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 26, 2014, 08:11:39 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Καπου στην σελ 22 ειναι Μπιλυ  :)


Προχωράει για Μπα ο ΠΑΟΚ



Τον ποδοσφαιριστή που θα ηγηθεί στα μετόπισθεν του ΠΑΟΚ ψάχνουν οι ιθύνοντες του συλλόγου και, σύμφωνα με πληροφορίες από τη Θεσσαλονίκη, ήδη τον έχουν εντοπίσει!

Ο λόγος για τον Σενεγαλέζο στόπερ, Αμπντουλαγές Μπα, ο οποίος ανήκει στην Πόρτο και έχει συμβόλαιο μέχρι το 2016.

Πρόκειται για ιδιαίτερα ψηλό παίκτη (1,93 μ.), ο οποίος δεν έχει καταφέρει να καθιερωθεί στους «δράκους» και, παρότι είναι 23 ετών, μετράει 93 συμμετοχές στις υπόλοιπες ομάδες που έχει αγωνιστεί ως δανεικός (Κοβίλια, Ακαντέμικα, Γκιμαράες).

Επίσης, είναι 4 φορές διεθνείς με την εθνική ομάδα της πατρίδας, στην οποία κλήθηκε για πρώτη φορά το 2012.

Μάλιστα, οι παραπάνω πληροφορίες αναφέρουν ότι η υπόθεση είναι σε πολύ καλό δρόμο και δεν αποκλείεται σύντομα να αναμένεται να ολοκληρωθεί, εφόσον δεν προκύψει κάποιο απρόοπτο.

Στο «ασπρόμαυρο» στρατόπεδο, πάντως, δεν αναφέρουν το παραμικρό, κάτι που συνηθίζουν τη φετινή μεταγραφική περίοδο, εκτός και αν πραγματικά κάποιος υποψήφιος στόχος δεν είναι στα πλάνα τους.

Παράλληλα, στον «Δικέφαλο του Βορρά» παρουσιάζονται έτοιμη να καταθέσουν νέα βελτιωμένη πρόταση στη Σπαρτάκ Μόσχας για να μπορέσουν να κρατήσουν τον Χουάν Ινσαουράλδε, ανεβάζοντας το ποσοστό του συμβολαίου που θα καλύψουν οι ίδιο.

Μέχρι στιγμής οι Θεσσαλονικείς εμφανίζονταν διατεθειμένοι να καλύψουν τις 550.000 ευρώ από το 1 εκατ. ευρώ του συμβολαίου του Αργεντινού, όμως οι Ρώσοι δεν απάντησαν θετικά.

Εν τω μεταξύ, ο ΠΑΟΚ άναψε το «πράσινο φως» στον Σανθ Χακόμπο να ψάξει ομάδα από την Ισπανία για να δοθεί ως δανεικός, από τη στιγμή που δεν υπολογίζεται από τον Άγγελο Αναστασιάδη, λόγω του κλίματος που υπάρχει στην ομάδα σε βάρος του συγκεκριμένου παίκτη.

sport-fm.gr

 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 26, 2014, 10:27:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Και τα βιντεακια  :)



Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 26, 2014, 10:31:24 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Σε καλη ηλικια ειναι , σωματοδομη για τη θεση που παιζει εχει και ειναι ευκαιρια να αναδειχθει σε ενα αλλο πρωταθλημα....

Βεβαια - και το λεω εκ των προτερων- θα θελησει χρονο να προσαρμοστει τοσο λογω θεσης οσο και σαν νοοτροπια....

Δεν ειναι Κοντρερας που με την πρωτη ηξερε τη θεση....

Το λεω για τους "μπαλαδορους της κερκιδας και των δημοσιογραφικων -ψητοπωλειων σαιτ"...

Μακαρι να ερθει....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2014, 10:55:47 πμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 26, 2014, 12:17:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Θηριο πραγματικο ο τυπος, μακαρι να ερθει, συμφωνεις Μοικανε?  :whistiling:
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 26, 2014, 06:34:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Διαψεύδουν για Μπα στον ΠΑΟΚ

Σημερινά δημοσιεύματα ήθελαν τον ΠΑΟΚ να ασχολείται με την περίπτωση του 23χρονου κεντρικού αμυντικού από την Σενεγάλη που ανήκει στο δυναμικό της Πόρτο. Στον Δικέφαλο διαψεύδουν τα γραφόμενα υποστηρίζοντας πως δεν πρόκειται το σωματείο να μπει σε ονοματολογία. Στην ΠΑΕ υπάρχουν εκατοντάδες προτάσεις για όλες τις θέσεις και από εδώ και στο εξής θα ενημερώνει μόνο όταν οι βρίσκονται σε προχωρημένο επίπεδο με ανακοίνωση στο επίσημο site.

gazzetta.gr

 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!