Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014

Αποστολέας Θέμα: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014  (Αναγνώστηκε 79768 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 10, 2014, 10:12:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Μίλησα με Βούκιτς και Νάτχο, συζητά ο ατζέντης μου με τον ΠΑΟΚ»

Ο Μπόγιαν Σαράνοφ φιλοξενήθηκε στο αθλητικό Metropolis 95,5 με αφορμή τα δημοσιεύματα που τον θέλουν να μιλά με τον ΠΑΟΚ για την ενδεχόμενη μεταγραφή του. Ο Σέρβος τερματοφύλακας επιβεβαίωσε πως ο ατζέντης του διαπραγματεύεται με τον ΠΑΟΚ την μεταγραφή του ενώ αποκάλυψε πως ο ίδιος μίλησε τόσο με τον Βούκιτς όσο και με τον Νάτχο.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

Για το αν πράγματι συζητά με τον ΠΑΟΚ: «Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Εγώ είμαι ο παίκτης, την μεταγραφή μου τη χειρίζεται ο μάνατζερ μου με τον ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ είναι μια πολύ μεγάλη ομάδα και άλλωστε τον αντιμετώπισα δυο φορές φέτος στο Europa League».

Για το ότι η ομάδα του απέκτησε τον Στοϊκοβιτς: «Αυτό για μένα δεν είναι κακό γιατί ήδη έχω ενημερώσει τους ανθρώπους της Μακάμπι ότι θέλω να κάνω το μεγαλύτερο βήμα στην καριέρα μου και θεωρώ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μια καλή επιλογή. Άλλωστε για αυτό το λόγο έχω αποφασίσει να μην κάνω ανανέωση του συμβολαίου μου που τελειώνει σε ένα χρόνο».

Για το αν μίλησε με παίκτες του ΠΑΟΚ: «Μίλησα με τον Βούκιτς αλλά και τον Νάτχο που είναι εδώ στο Ισραήλ. Και οι δυο μου είπαν τα καλύτερα για τον ΠΑΟΚ. Εγώ θέλω να επιστρέψω στην Ευρώπη και να είμαι κοντά στην πατρίδα μου και να διεκδικήσω και την επιστροφή μου στην Εθνική Ομάδα. Αισθάνομαι υπέροχα αν φορέσω τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ξέρω ότι αρκετοί συμπατριώτες φόρεσαν την φανέλα του ΠΑΟΚ».

Για τις δυο αναμετρήσεις με την Μακάμπι απέναντι στον ΠΑΟΚ: «Ήταν μια εκπληκτική εμπειρία. Δε θυμάμαι τόσο το ότι απέκρουσα τα δυο πέναλτυ όσο την ατμόσφαιρα που δημιούργησε ο κόσμος του ΠΑΟΚ που είναι ο 12ος παίκτης του».

Για το πότε θα ξεκαθαρίσει το θέμα του: «Δεν μπορώ να δώσω πληροφορίες αλλά θεωρώ ότι δε θα χρειαστεί να περιμένετε αρκετές μέρες…».

Για το αν γνωρίζει τον Μάρκο Λόμιτς που επίσης προτάθηκε στον ΠΑΟΚ: «Θα σας πω απλά ότι ο τύπος αυτός μπορεί να τρέχει ενενήντα λεπτά πάνω κάτω χωρίς να κουράζεται. Να τρέχει ασταμάτητα και να καλύπτει όλη την αριστερή πλευρά. Είναι σπουδαίος παίκτης στη θέση του και θα χαρώ αν είμαστε συμπαίκτες στον ΠΑΟΚ».


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.metropolisradio.gr/news_det.asp?artid=77340
Άρα ο παίκτης συζητάει...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 10, 2014, 10:43:53 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Φέρνει αμυντικό ο ΠΑΟΚ

Κοντά στην πρώτη του μεταγραφή βρίσκεται ο ΠΑΟΚ καθώς σύμφωνα με πληροφορίες του gazzetta στη Θεσσαλονίκη θα βρίσκεται αμυντικός προερχόμενος από τις λεγόμενες βόρειες χώρες. 

Στον Δικέφαλο προσπαθούν να φορτσάρουν μεταγραφικά προκειμένου η ομάδα να καλύψει τα κενά μετά τις αποχωρήσεις που υπάρχουν από την Τούμπα. Έτσι λοιπόν στην ΠΑΕ βρίσκονται κοντά σε συμφωνία με αμυντικό του οποίου το συμβόλαιο τελειώνει. Περισσότερα δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστά όμως στην ΠΑΕ αισιοδοξούν ότι σύντομα θα είναι σε θέση να προχωρήσουν στις πρώτες μεταγραφικές ανακοινώσεις. 


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.gazzetta.gr/football/article/622367/fernei-amyntiko-o-paok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 11, 2014, 08:32:05 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πάει για Γούτα ο ΠΑΟΚ

Σήμερα η Ξάνθη δίνει τον αγώνα μπαράζ με τον Ολυμπιακού Βόλου για την παραμονή της στην κατηγορία κι από αύριο όπως φαίνεται ο Δικέφαλος θα εντείνει τις προσπάθειές τους για την απόκτηση του Δημήτρη Γούτα. Ο 20χρονος υψηλόσωμος αμυντικός αποτελεί έναν από τους βασικούς στόχους του ΠΑΟΚ για το κέντρο της οπισθοφυλακής του και θα προχωρήσει άμεσα σε επίσημη πρόταση του όπως αναφέρει η «Sportday».

Από εκεί και πέρα οι Θεσσαλονικείς πρόκειται να κινηθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα για την απόκτηση έξι παικτών, για τη δημιουργία της ομάδας της νέας σεζόν. Η ενίσχυση μάλιστα αφορά σε όλες τις γραμμές, με το βάρος αρχικά να πέφτει στην άμυνα, τα επιθετικογενή χαφ και τους ακραίους.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.gazzetta.gr/football/article/622434/paei-gia-goyta-o-paok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 11, 2014, 11:14:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 42
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Παιζουμε σε πολλα μετωπα απο οτι φαινεται στις μεταγραφες  8)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 11, 2014, 11:18:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Μου αρέσουν τα ασπρόμαυρα"



Την επιβεβαίωση των επαφών του με τον ΠΑΟΚ κάνει με δηλώσεις του στην εφημερίδα "Metrosport" ο Μάρκο Λόμιτς.

Σε ερώτηση για το αν μιλά με τον ΠΑΟΚ για τη μετακίνησή του στην Τούμπα, ο 30χρονος Σέρβος μπακ σημειώνει
:

"Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να σα πω κάτι. Συγνώμη αλλά τώρα, δεν μπορώ να πω κάτι". Προσθέτει, όμως, όταν του ζητείται να ξεκαθαρίσει αν αν είναι ελεύθερος από την Ντιναμό Μόσχας και επομένως μπορεί να μιλήσει με οποιαδήποτε ομάδα:

"Ναι, είμαι ελεύθερος και άρα μπορώ να μιλήσω και με τον ΠΑΟΚ για τον οποίο με ρωτάτε. Θα σας πω μόνο ότι μου αρέσει να φορώ τα ασπρόμαυρα…"

Τέλος, για τις πληροφορίες ότι θα πάρει μέρος στις προπονήσεις της Παρτιζάν, τονίζει: "Είναι αληθές αυτό. Για δέκα μέρες θα προπονηθώ για να βελτιώσω τη φυσική μου κατάσταση αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα παραμείνω στην ομάδα.

Υπάρχουν ομάδες που έχουν εκφράσει το ενδιαφέρον τους, αλλά επιτρέψτε μου να μην μιλήσω στην παρούσα φάση άλλο για τον ΠΑΟΚ".
Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/lomits_moy_aresoyn_ta_aspromayra.2837265.html
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 11, 2014, 10:40:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πάντως παρακολουθώντας το σημερινό παιχνίδι... πολύ ώριμη εμφάνιση του Γούτα (1 γκολ)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 11, 2014, 11:06:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Outsider

  • Silver Member
  • ****
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Εξωτική Χαλκιδική
  • 350
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Συμφωνώ για Γούτα. Στον ΠΑΟΚ και στα χέρια του Αναστασιάδη θα ξεδιπλώσει περισσότερο τις αρετές του.
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 11, 2014, 11:41:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ο ΠΑΟΚ και ο Ματέι



Νέο όνομα προκύπτει για τον ΠΑΟΚ από δημοσίευμα που υπάρχει στο εξωτερικό... Σύμφωνα με την ιστοσελίδα ro.stiri.yahoo.com, ο "Δικέφαλος" ενδιαφέρεται για τον 21χρονο μεσοεπιθετικό της Βόλιν Λουτσκ, Φλορεντίν Ματέι.

Υπάρχουν μάλιστα και δηλώσεις του Ρουμάνου παίκτη, ο οποίος τονίζει πως προτιμά να παίξει στην Φράιμπουργκ.

"Είναι αλήθεια ότι ενδιαφέρθηκε ο ΠΑΟΚ που έπαιξε στην Ευρώπη και είναι ένα σημαντικό όνομα, όπως και η Πάρμα, αλλά εγώ θα ήθελα να παίξω στην Γερμανία.

Θα επέλεγα την Φράιμπουργκ γιατί νομίζω πως η Μπουντεσλίγκα μου ταιριάζει καλύτερα", είπε ο Ματέι.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.sport24.gr/football/omades/Paok/o_paok_kai_o_matei.2838774.html
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 12, 2014, 01:14:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ελπίζω να το έβαλα σωστά.....
"Ρήτρα 7.5 εκ. ευρώ σε Δεληγιαννίδη!


Ακούγεται υπερβολικό αλλά είναι αληθινό. Το νέο, τριετές συμβόλαιο του Παναγιώτη Δεληγιαννίδη με τον ΠΑΟΚ έχει ρήτρα 7.5 εκ. ευρώ. Πρόκειται για την υλοποίηση της απόφασης του Ιβάν Σαββίδη να δένει με υψηλές ρήτρες τους παίκτες, ειδικά τους νεαρούς ταλαντούχους, που υπογράφουν συμβόλαιο με την ΠΑΕ.

Ιούνιος 12 2014 00:18

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ δεν θέλει να δει άλλες περιπτώσεις Στρέζου (νεαρός τερματοφύλακας που πριν λίγους μήνες με 35.00 ευρώ μόλις πήγε στον Ολυμπιακό) γι’ αυτό και άλλαξε την πολιτική της ΠΑΕ στα συμβόλαια.

Ειδικότερα, σε ό,τι αφορά στον Δεληγιαννίδη η ρήτρα φανερώνει και τη μεγάλη πίστη που έχει η ΠΑΕ στο ταλέντο του 17χρονου διεθνή με την Εθνική Νέων, μεσοεπιθετικού."


You are not allowed to view links. Register or Login
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2014
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 12, 2014, 10:22:55 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Άστο εκεί που είναι... :)

Δεν ξανασχολείται με Γούτα ο ΠΑΟΚ

Όπως αναφέρει η «Metrosport», μπορεί ο 20χρονος αμυντικός να αρέσει στον ΠΑΟΚ, αλλά οι άνθρωποι του Δικεφάλου δεν θεωρούν ότι  μπορεί να ανεβάσει το επίθπεδο της αμυντικής γραμμής της ομάδας.

Επίσης, σύμφωνα με το ρεπορτάζ της εφημερίδας, ο ιδιοκτήτης της Ξάνθης, Χρήστος Πανόπουλος, ζητάει 600.000 ευρώ από τον Δικέφαλο του Βορρά για την παραχώρηση του ποδοσφαιριστή, ένα ποσό που δεν  πρόκειται να δώσει ο Ιβάν Σαββίδης.

Τέλος, στην Τούμπα πιστεύουν αρκετά δύο νεαρούς ποδοσφαιριστές τους Χρήστο Ιντζίδη και Κρίστι Κιόσε, οι οποίοι αναμένεται να πάρουν ευκαιρίες τη νέα σεζόν.

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.gazzetta.gr/football/article/622788/den-xanasholeitai-me-goyta-o-paok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"