15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Αποστολέας Θέμα: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor  (Αναγνώστηκε 14521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #70 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 04:20:48 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Θέλω να μείνω, αλλά στον ΠΑΟΚ ανήκει η τελική απόφαση»



Ετοιμος να παραμείνει κάτοικος Τούμπας και τα επόμενα χρόνια είναι ο Μιγκέλ Βιτόρ.
 
Ο Πορτογάλος κεντρικός αμυντικός το συμβόλαιο του οποίου ολοκληρώνεται το καλοκαίρι, μιλά στην «Μ» και ανάμεσα στα άλλα αποκαλύπτει ότι είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με την ασπρόμαυρη ΠΑΕ για την ανανέωση του συμβολαίου του. Δηλώνει θετικός για την παραμονή του ξεκαθαρίζοντας ότι η τελική απόφαση εναπόκειται στους επιτελείς του Δικεφάλου με τους οποίους και έχει συζητήσει αλλά και έχει αντιληφθεί ότι υπάρχει θετική προδιάθεση έτσι ώστε να συνεχίσει να φορά τα ασπρόμαυρα.
 
Αναφέρθηκε στο θέμα του συμβολαίου του: «Θα είμαι ειλικρινής. Έχουμε κάνει συζητήσεις, είμαστε κοντά, το να συμφωνήσουμε είναι στο χέρι του ΠΑΟΚ».
 
Νιώθεις ότι σε θέλουν να παραμείνεις στον ΠΑΟΚ; Το έχεις εισπράξει αυτό από τις συζητήσεις που είχες;
«Ναι, μου δείχνουν ότι με θέλουν, ότι θέλουν να ανανεώσουμε τη συνεργασία μας. Όμως, στο ποδόσφαιρο αν κάτι δεν τελειώσει 100% δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα γίνει».
 
Ο Βιτόρ εξέφρασε στους διοικούντες την επιθυμία να ανανεώσει το συμβόλαιο του. Δεν είναι μόνο η ασφάλεια που αισθάνεται ως επαγγελματίας ποδοσφαιριστής επειδή στην ομάδα πλέον υπάρχει ο Ιβάν Σαββίδης που είναι κάτι παραπάνω από συνεπής στις υποχρεώσεις του. Είναι και το δέσιμο που έχει πλέον με τον σύλλογο όπως ο ίδιος δηλώνει ξεκάθαρα: «Είμαι χαρούμενος που είμαι στον ΠΑΟΚ, έχω δεθεί με την ομάδα και φυσικά θα ήθελα να είμαι εδώ για αρκετά χρόνια. Όπως σου είπα και πριν, είναι στο χέρι των ανθρώπων του ΠΑΟΚ να κάνουμε νέο συμβόλαιο".
 
Ο Φερνάντο Σάντος τον γνωρίζει καλά και άλλωστε και αυτός μίλησε με τα καλύτερα λόγια στους ανθρώπους της ομάδας για να τον επιλέξουν. Πλέον ο Σάντος είναι ομοσπονδιακός τεχνικός στην Πορτογαλία και ο Βιτόρ μοιραία ρωτήθηκε για το αν πιστεύει ότι κάποια στιγμή θα μπορέσει να φορέσει την φανέλα της Εθνικής: «Εγώ το μόνο που σκέφτομαι είναι να κάνω καλή δουλειά στην ομάδα μου. Αν συμβαίνει αυτό, ποτέ δεν ξέρεις...»
 
Η Τούμπα άδειασε στα τελευταία παιχνίδια αφού η ομάδα είναι πολύ μακριά από την κορυφή, δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο και η απογοήτευση είναι μεγάλη. Ο Βιτόρ δεν κρύβεται πίσω από το δάκτυλο του και αναγνωρίζει το δίκιο του κόσμου: «Έχει δίκιο να είναι απογοητευμένος γιατί σε ορισμένες σημεία της σεζόν μέχρι τώρα δεν τα πήγαμε καλά. Στα τελευταία ματς αρχίσαμε να παίρνουμε και πάλι νίκες. Πιστεύω ότι θα βελτιωθούμε και είμαι σίγουρος ότι όταν η ομάδα δείξει αυτό που πρέπει ο κόσμος θα είναι και πάλι εκεί να τη στηρίξει.»
 
Χαρούμενος που είναι στον ΠΑΟΚ αλλά ως ποδοσφαιριστής ο Πορτογάλος διψά για έναν τίτλο. Πριν από δυο χρόνια βρέθηκε στο ΟΑΚΑ για να διεκδικήσει το Κύπελλο όμως έφυγε με άδεια χέρια. Πλέον δίνεται η ευκαιρία στην ομάδα να προχωρήσει στον θεσμό και να πανηγυρίσει επιτέλους την κατάκτηση ενός τροπαίου: «Κοίταξε, είναι μία από τις δύο βασικές επιδιώξεις μας, καθώς θέλουμε να βγούμε πρώτοι και στα πλέι οφ. Στην πρώτη χρονιά μου στην ομάδα έζησα την παρουσία σε έναν τελικό Κυπέλλου και θέλω να το πετύχουμε πάλι, αλλά αυτή τη φορά να το πάρουμε. Μου λείπει ένα τρόπαιο με τον ΠΑΟΚ και θέλω να το πανηγυρίσω φέτος».

Σχολίασε και την παρουσία του την φετινή σεζόν: «Νομίζω ήταν μία καλή χρονιά για μένα. Έπαιξα στα περισσότερα παιχνίδια».
 
Από πολύ νωρίς εκτός διεκδίκησης πρωταθλήματος. Μονίμως κυνηγά τη δεύτερη θέση ενώ ήρθε και ο αποκλεισμός από το EuropaLeague. Ο Βιτόρ έκανε έναν απολογισμό της χρονιάς που έφυγε. «Θα πρέπει να χωρίσουμε τη χρονιά αυτή σε δύο μέρη. Το πρώτο είναι το τελευταίο κομμάτι της προηγούμενης σεζόν. Είμαι απογοητευμένος από το πώς τελειώσαμε την περσινή αγωνιστική περίοδο. Μετά από μία πολύ καλή αρχή που είχαμε κάνει βρεθήκαμε να τερματίζουμε τελευταίοι στα πλέι οφ. Το δεύτερο κομμάτι είναι από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα. Έγινε μία νέα αρχή, με νέο προπονητή, πολλούς νέους παίκτες. Μπορούσαμε σίγουρα να τα πάμε και καλύτερα, δεν ήμασταν κακοί όμως. Περάσαμε από τα προκριματικά στους ομίλους του Europa League και στην Ευρώπη κάναμε ορισμένες καλές εμφανίσεις. Στο Κύπελλο είμαστε στη φάση των "16" και στο Πρωτάθλημα έχουμε περιθώρια βελτίωσης έτσι ώστε να είμαστε έτοιμοι στα πλέι οφ, εκεί όπου θα κριθούν όλα».
 
Πολλοί είναι εκείνοι που θεωρούν ανεξήγητο ο ΠΑΟΚ του ισχυρού Σαββίδη να μην έχει καταφέρει να κατακτήσει ένα τρόπαιο, να μην έχει καταφέρει να περάσει στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Ο Βιτόρ ζει από μέσα την ομάδα όλα αυτά τα χρόνια και κλήθηκε να το σχολιάσει:  «Δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα στο ποδόσφαιρο. Μόνο το χρήματα δεν φτάνει για την επιτυχία. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε όλο τον κόσμο. Χρειάζεται να γίνονται σταθερά βήματα προόδου. Ένα "κλικ" κάθε σεζόν».

Συνεχίζοντας επανέλαβε και αυτό που είχε πει από την Ολλανδία στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας και έχει να κάνει με τις συνεχείς αλλαγές στο ρόστερ αλλά και τον προπονητών: «Πρέπει να υπάρχει ένας σταθερός κορμός παικτών και ένας προπονητής με τον οποίο να δουλεύουν συνέχεια. Δεν γίνεται κάθε χρόνο να αλλάζεις 15 παίκτες, προπονητή. Έτσι είναι πολύ δύσκολο να πετύχεις».

Αναφέρθηκε και στον Δανό αθλητικό διευθυντή στον οποίο τόνισε ότι πρέπει να δοθεί ο απαραίτητος χρόνος: «Στην ομάδα υπάρχει και ο Άρνεσεν, ένας έμπειρος άνθρωπος του ποδοσφαίρου που γνωρίζει τη δουλειά και προσπαθεί να δημιουργήσει ένα καλό ρόστερ. Θέλει χρόνο για να αποδώσει όλο αυτό».
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 04:41:02 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 08:37:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να πάρω τίτλο με τον ΠΑΟΚ»



Ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ μιλώντας μετά το τέλος του αγώνα αρχικά αναφέρθηκε στην συμπλήρωση 100 συμμετοχών με την ασπρόμαυρη φανέλα λέγοντας: «Είναι ευχάριστο ότι έφτασα τα 100 παιχνίδια, αλλά πιο σημαντικό θα είναι να πάρω έναν τίτλο με την ομάδα. Για το σημερινό παιχνίδι, ήμασταν πολύ καλοί. Δε μας άξιζε να είμαστε τόσο πιεσμένοι στο τέλος, θα μπορούσαμε να το είχαμε τελειώσει πιο νωρίς. Κρατάμε τη νίκη και τα επόμενα παιχνίδια που είναι πολύ σημαντικά».

Για το αν βλέπει το μέλλον του στον ΠΑΟΚ: «Όπως είπα και πριν, έχουμε κάνει συζητήσεις, είμαστε σε καλό δρόμο. Περιμένω και την άποψη του ΠΑΟΚ».

Για την αλλαγή στο σύστημα και την προσαρμογή της ομάδας:
«Και με το προηγούμενο σύστημα είχαμε προσαρμοστεί και αποδίδαμε σχετικά καλά. Στα τελευταία παιχνίδια είμαστε καλύτεροι. Για έναν παίκτη αυτό δεν έχει σημασία, πρέπει οτιδήποτε ζητήσει ο προπονητής να είναι έτοιμος ο παίκτης να το κάνει»



Βασικα δεν τρελαινομαι να μεινεις! ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 12:57:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 10:10:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Μιγκέλ Βίτορ αποχώρησε τραυματίας από το ΟΑΚΑ, με πρόβλημα στο ισχιακό νεύρο.


Οποτε δυσκολα για την Τεταρτη!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 10:34:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Σενάριο για Βίτορ και Ολυμπιακό



Ο Μίγκελ Βίτορ μένει ελεύθερος το καλοκαίρι από τον ΠΑΟΚ και κυκλοφόρησε ήδη σενάριο για πιθανό ενδιαφέρον του Ολυμπιακού.

Η αφορμή των σεναρίων προκύπτει πως ο Πορτογάλος κεντρικός αμυντικός έχει τον ίδιο μάνατζερ με τον προπονητή του Ολυμπιακού, Μάρκο Σίλβα.

Ο Βίτορ δεν έχει ανανεώσει το συμβόλαιο του με τον ΠΑΟΚ και η φημολογία ξεκίνησε.

Πάντως, όπως αναφέρει η εφημερίδα Goal, από τον Ολυμπιακό δεν έχει προκύψει κάτι...

sdna.gr

Ας πάει...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 10:37:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Σημαντικό είναι πως πήραμε την πρόκριση"



Συγκεκριμένα είπε μετά το τέλος του αγώνα:

"Δεν κάναμε το καλύτερό μας παιχνίδι. Αλλά το σημαντικό είναι πως πήραμε την πρόκριση. Κανείς δεν θα έλεγε μπράβο αν παίζαμε καλά και αποκλειόμασταν. Δεν κάναμε καλό ματς, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Πήραμε όμως ψυχολογία από την πρόκριση και θέλουμε να βελτιωθούμε στα επόμενα ματς".

Για το αν προτιμά κάποια ομάδα στα ημιτελικά του Κυπέλλου:

"Δεν υπάρχει λογική να πεις κάτι. Ετσι κι αλλιώς τις δύο από τρεις ομάδες πρέπει να τις νικήσεις για να πάρεις το Κύπελλο".


Καλος σημερα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 10:47:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:49:18 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να κατακτήσουμε το κύπελλο»



Ο Μιγκέλ Βίτορ τόνισε πως οι παίκτες του ΠΑΟΚ θέλουν να κατακτήσουν το κύπελλο Ελλάδος, για να εορταστούν τα 90 χρόνια από την ίδρυση του συλλόγου, με έναν τίτλο. Ο Πορτογάλος κεντρικός αμυντικός του «Δικέφαλου» του Βορρά συμπλήρωσε πως πέρα από το κύπελλο, οι «ασπρόμαυροι» στοχεύουν και στην πρώτη θέση στα πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Χαρακτηριστικά, ο Βίτορ τόνισε στην εφημερίδα «Real News»: «Θέλουμε να φτάσουμε μέχρι τον τελικό και να πάρουμε το Κύπελλο. Θα είναι σημαντικό για τον σύλλογο να κατακτήσουμε το τρόπαιο σε μια χρονιά που είναι σημαδιακή για την ομάδα, με τη συμπλήρωση των 90 χρόνων από την ίδρυσή της. Παράλληλα, όμως, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι υπάρχει και ο στόχος της κατάκτησης της πρώτης θέσης στα πλέι οφ, κάτι που θα δώσει στην ομάδα το δικαίωμα να συμμετέχει στα προκριματικά του Champions League την επόμενη σεζόν. Θα πρέπει να δουλέψουμε σκληρά και να βελτιωθούμε, ώστε να φτάσουμε όσο γίνεται ψηλότερα και στο Κύπελλο αλλά και στα πλέι οφ».

Στη συνέχεια, ο Πορτογάλος τόνισε σχετικά με τους πιθανούς αντιπάλους του ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Κυπέλλου: «Ολυμπιακός, ΑΕΚ και Ατρόμητος είναι καλές ομάδες και με όποιον και να κληρωθούμε θα είναι δύσκολος αντίπαλος για μας. Όμως, όποιος και να είναι θα πρέπει να τον κερδίσουμε για να φτάσουμε στον τελικό και για να κατακτήσουμε το Κύπελλο θα πρέπει να νικήσουμε τις δύο από τις τρεις ομάδες που βρίσκονται στα ημιτελικά της διοργάνωσης».

Τέλος, ο έμπειρος αμυντικός αναφέρθηκε και στο συμβόλαιό του με τον ΠΑΟΚ: «Δεν υπάρχει κάτι που μπορώ να πω για το θέμα αυτό, καθώς δεν έχει προκύψει κάτι νέο».


Μην "ανοιγεσαι" ρε μεγαλε!!!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 11:38:07 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Εύχομαι να ακολουθήσεις τον δρόμο του συμπατριώτη σου...
Δηλαδή ΜΠΟΥΛΟ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"