15.Miguel Angelo Leonardo Vitor

Αποστολέας Θέμα: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor  (Αναγνώστηκε 14518 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 08:50:52 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Είμαστε περισσότερο ομάδα σε σχέση με πέρσι"

Ο Πορτογάλος αμυντικός στο περιθώριο της επίσκεψής του στο «PAOK FC Official Mobile Store» στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης, τόνισε πως του αρέσει που παίζει στον «δικέφαλο του Βορρά», ενώ αναφέρθηκε και στις διαφορές του περυσινού με τον φετινό ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα ο Πορτογάλος αμυντικός τόνισε:

Για το επεισόδιο που είχε γίνει στην προπόνηση και την απολογία του στην διοίκηση πριν από λίγο καιρό: «Φυσικά και ανήκει στο παρελθόν. Είναι πράγματα που γίνονται αλλά θα πρέπει να μένουν στα αποδυτήρια και εκεί να βρίσκεται και η λύση. Εγώ είμαι επαγγελματίας, το έχω δείξει αυτό σε όλη τη πορεία της καριέρας μου και εδώ στον ΠΑΟΚ αλλά και πριν έρθω στον σύλλογο. Κανείς δεν έχει να πει κάτι για την συμπεριφορά μου. Αυτό ανήκει στο παρελθόν και εμείς θα συνεχίσουμε τη δουλειά για να κερδίσουμε τους επόμενους αγώνες».

Για το αν εκείνη την περίοδο είχε κάνει σοβαρές σκέψεις αποχώρησης από τον ΠΑΟΚ: «Όχι δεν υπήρχε τέτοια σκέψη να φύγω. Είπαμε ότι αυτά τα πράγματα λύνονται μέσα στα αποδυτήρια. Είμαι χαρούμενος και εγώ και η οικογένειά μου που είμαστε εδώ. Θέλω να μείνω για πολλά χρόνια στην ομάδα, έχω την στήριξη του συλλόγου και είμαι πολύ ικανοποιημένος εδώ».

Για την σύγκριση του φετινού με τον περσινού ΠΑΟΚ και αν η ομάδα φέτος μπορεί να έχει καλύτερο αποτέλεσμα στους στόχους της: «Φέτος μπορώ να πω ότι όλοι οι παίκτες είμαστε περισσότερο μια ομάδα σε σχέση με πέρσι. Πήραμε κάποια καλά αποτελέσματα στα τελευταία παιχνίδια και αυτό είναι το σημαντικό, οφείλουμε να συνεχίσουμε έτσι…».

Για τον αρχηγικό του ρόλο στην άμυνα του ΠΑΟΚ και αν αισθάνεται μια επιπλέον πίεση:
«Είναι φυσιολογική μια πίεση αφού παίζω σε μια μεγάλη ομάδα. Μου αρέσει ότι υπολογίζουν σε μένα και περιμένουν με την εμπειρία μου να βοηθήσω και τους άλλους παίκτες. Είναι λογικό και αναμενόμενο και πρέπει να το διαχειριστούμε».

Για το ματς με την Νίκη Βόλου που θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών:
«Ο κόσμος μας βοηθά όταν αγωνιζόμαστε στην Τούμπα και επομένως σε κανέναν δεν αρέσει να παίζει σε άδειο γήπεδο. Έχουμε παίξει και σε άλλα ματς με τιμωρημένη την έδρας μας, γνωρίζουμε πως είναι και ελπίζω να κερδίσουμε τον αγώνα».

Για τις ήττες της Πορτογαλίας από την Αλβανία και της Ελλάδας από την Ρουμανία στην πρεμιέρα των προκριματικών του Euro και το αν περιμένει να του κάνει πλάκα ο Κάτσε: «Σίγουρα περιμένω να μου κάνει πλάκα ο Κάτσε καθώς κανείς δεν περίμενε ότι η Αλβανία θα κερδίσει την Πορτογαλία. Όμως πιστεύω ότι η Εθνική Ομάδα της χώρας μου θα βελτιωθεί, υπάρχουν πολλά ματς ακόμη και θα πάρει την πρόκριση».


Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 11:58:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ



«Είμαστε χαρούμενοι για το αποτέλεσμα, γιατί το αξίζαμε. Κάναμε ευκαιρίες και βρισκόμαστε σε καλό δρόμο. Είναι δύσκολη κατάσταση και υπάρχει πίεση από τα σερί παιχνίδια, όμως θέλουμε πάντοτε να κερδίζουμε. Κοιτάζουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και το γεγονός πώς είμαστε στην κορυφή είναι εξαιρετικό. Η ψυχολογία μου είναι καλύτερα, μια και έχουν λυθεί όλα τα θέματα και είμαι χαρούμενος με την ομάδα μου. Προσπαθώ να σκοράρω, σήμερα πλησίασα αρκετά, αλλά το σημαντικό είναι να κερδίζουμε».


Θέμα χρόνου να το καρφώσεις είναι! :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 10:27:14 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Την Κυριακή θα δείξουμε πως είμαστε σε καλή κατάσταση»



Σίγουρος πως η ήττα από τον Απόλλωνα θα αποτελέσει μια κακή παρένθεση και ένα καλό μάθημα για το μέλλον παρουσιάστηκε ο Μιγκέλ Βίτορ στις δηλώσεις του στην κάμερα της Nova.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Πορτογάλος ποδοσφαιριστής: «Πάντα είναι δύσκολα όταν αλλάζεις πολλούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι συνήθως δεν αγωνίζονται όλοι μαζί, αλλά νομίζω πως έδωσαν ότι είχαν, προσπάθησαν όσο καλύτερο μπορούσαν. Εντάξει, κάποιες φορές τα πράγματα δεν εξελίσσονται καλά, καθώς το αποτέλεσμα δεν ήταν θετικό για μας αλλά ίσως και να ήταν ένα μάθημα για τ’ ότι δε θα έχουμε εύκολους αγώνες. Θα προσπαθήσουμε να βελτιωθούμε κι ελπίζουμε στον επόμενο αγώνα να είμαστε καλύτεροι».

- Η τελευταία σου εμφάνιση ήταν την περασμένη Δευτέρα στην εκτός έδρας νίκη επί του Παναιτωλικού. Εκεί, όπου η απόδοση της ομάδας δεν ήταν μεν ανάλογη των προηγούμενων αναμετρήσεων αλλά η αποτελεσματικότητά της παρέμεινε ίδια. Μήπως αυτό ήταν το ουσιαστικό κέρδος ή μήπως επικεντρώνεις σε κάτι διαφορετικό;

«Ολοι οι αγώνες είναι διαφορετικοί. Εχουμε (απο)δείξει ως τώρα πως είμαστε σε καλή κατάσταση νικώντας στους πλέον πρόσφατους αγώνες. Ο τελευταίος δεν ήταν πολύ καλός αλλά – όπως είπα – πρέπει να βελτιωθούμε, να το δούμε ως μάθημα για εμάς, να μην υποτιμάμε καμία ομάδα. Οκ .. Νομίζω πως την Κυριακή θα είμαστε καλύτεροι και θα δείξουμε ξανά πως είμαστε σε καλή κατάσταση νικώντας τον αντίπαλο».

- Μετά τη νίκη στο Αγρίνιο η ομάδα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ολυμπιακό. Με το δεδομένο πως ο ΠΑΟΚ είναι μια νέα ομάδα ανησυχείς μήπως σας επηρεάσει το συγκεκριμένο γεγονός, χρήζει ιδιαίτερης διαχείρισης;

«Νομίζω πως είναι καλό για μας που βρισκόμαστε στην κορυφή της βαθμολογίας. Είναι καλύτερο από το να ήμασταν χαμηλά και να παλεύαμε για βαθμούς. Είμαστε σε μια εξαιρετική θέση. Αλλά αντιμετωπίζουμε τον κάθε αγώνα ξεχωριστά όπως όλοι στην ομάδα έχουμε πει κατά καιρούς έχοντας ως στόχο σε κάθε περίπτωση τη νίκη. Μετά θα δούμε πού μπορούμε να τερματίσουμε».

- Εχεις δει τον ΟΦΗ φέτος κι αν αλλάζει για σένα κάτι η παρουσία του Τζενάρο Γκατούζο στον πάγκο της κρητικής ομάδας;

«Μέχρι τώρα δεν επικεντρώσαμε στο συγκεκριμένο αντίπαλο επειδή είχαμε πολλές αγωνιστικές υποχρεώσεις. Και την περασμένη εβδομάδα είχαμε δυο αγώνες. Θαρρώ πως αύριο θα δούμε πιο προσεκτικά το τί έχει παρουσιάσει ο ΟΦΗ στις πρόσφατες αναμετρήσεις που έδωσε, θ’ αναλύσουμε καλύτερα ότι έχουν κάνει. Για τον κόουτς αναμφίβολα διαθέτει πλειάδα αγωνιστικών παραστάσεων σαν ποδοσφαιριστής και για έναν προπονητή αυτό είναι πάντα καλό, επειδή μπορεί να διδάξει πολλά στους παίκτες του κι είναι καλό που θα χρησιμοποιήσει την εμπειρία του εδώ στο ελληνικό πρωτάθλημα».

- Πού μπορεί να κριθεί ένας αγώνας σαν κι αυτόν την Κυριακής στην Τούμπα, με γνωστά τ’ αγωνιστικά δεδομένα και τις δυνατότητες των δυο ομάδων;

«Αν είμαστε όπως περιμένουμε να είμαστε, αν έχουμε μεγαλύτερη κατοχή από τον αντίπαλο, ελέγξουμε τον ρυθμό κι ελπίζουμε πως μπορούμε να το καταφέρουμε αυτό, αν έχουμε καλή κυκλοφορία όπως είχαμε και στους αγώνες που προηγήθηκαν, έχοντας και την πεποίθηση πως ο ΟΦΗ θα έρθει να παίξει μ’ αντεπιθέσεις τις οποίες θα προσπαθήσουμε ν’ αναχαιτίσουμε στο μισό γήπεδο, τότε θα πρέπει ν’ αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες που θα δημιουργήσουμε για να σκοράρουμε κι αν πετύχουμε τον συνδυασμό όλων αυτών τότε μπορούμε να νικήσουμε»
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 11:53:45 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Να στηρίξουν οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ την προσπάθεια που καταβάλουν οι παίκτες της ομάδας την εφετινή σεζόν, ζήτησε ο Μιγκέλ Βίτορ. Ο Πορτογάλος αμυντικός τόνισε πως άπαντες στους «ασπρόμαυρους» είναι ευχαριστημένοι με την παραμονή της ομάδας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Χαρακτηριστικά, ο Βίτορ τόνισε στο περιθώριο εκδήλωσης στην οποία έδωσε το «παρών»: «Είναι αλήθεια ότι όλοι είμαστε ικανοποιημένοι από το ότι ο ΠΑΟΚ είναι στην κορυφή και αυτό είναι ευχάριστο. Όμως γα να συνεχίσουμε τις επιτυχίες θέλουμε ο κόσμος να είναι στο πλευρό μας και να μας υποστηρίζει».

novasports.gr

"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 23, 2014, 11:35:01 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Μιγκέλ Βίτορ, στις αποκλειστικές δηλώσεις του στην κάμερα των καναλιών Novasports μετά το τέλος του 0-1 από τη Φιορεντίνα για το Γιουρόπα Λιγκ, στάθηκε στη νευρική εκκίνηση της ομάδας του στο ματς ως ένα από τα στοιχεία που έφεραν την ήττα.

Αναλυτικά μέρος των δηλώσεων του Πορτογάλου αμυντικού των Θεσσαλονικέων: «Η Φιορεντίνα είχε μεγαλύτερη εμπειρία, πίεσε ψηλά και μας δυσκόλεψε. Αρχίσαμε νευρικά το παιχνίδι κι αυτό μας κόστισε. Η νίκη όταν ισορροπήσαμε θα μπορούσε να πάει και σ΄ εμάς και σ΄ αυτούς. Παλεύουμε ως το τέλος και είμαστε σίγουροι πώς μπορούμε και καλύτερα»


Κοψε κατι ρε Βιτορ, οχι και νικη, την ισοπαλια να περναμε καλα θα ηταν!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 02:59:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Καμία σχέση με τον περσινό Βίτορ.Κατι τρέχει μάλλον.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 06:44:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Δεν παίξαμε καλά»



«Αυτού του είδους τα παιχνίδια κρίνονται από τις λεπτομέρειες και σε αυτές ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος. Κέρδισαν δίκαια.

Δεν ψάχνουμε δικαιολογίες, ο Παναθηναϊκός είχε κι αυτός παιχνίδι την Πέμπτη όπως εμείς. Πρέπει να πούμε την αλήθεια, δεν παίξαμε καλά, είχαμε μερικές ευκαιρίες μετά την ισοφάριση, τις χάσαμε και στην κόντρα επίθεση το πληρώσαμε.

Πάμε σε κάθε παιχνίδι για να κερδίσουμε, το ίδιο κάναμε και σήμερα. Είμαστε σε καλή κατάσταση με συνεχόμενες νίκες, θέλαμε να κρατήσουμε τους πέντε βαθμούς διαφορά αλλά χάσαμε. Σταματάμε για δύο εβδομάδες αλλά στη συνέχεια θα σηκώσουμε κεφάλι και θα πάμε για νίκες».


Κέρδισε δίκαια λέει...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 10:01:32 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Μακάρι να βάλω γκολ στον Ολυμπιακό"




Ο Πορτογάλος αμυντικός σε συνέντευξή του μίλησε για τη μέχρι τώρα πορεία του "Δικεφάλου" στο  πρωτάθλημα, αναφέρθηκε στην κρισιμότητα των παιχνιδιών με Πανθρακικό και Ολυμπιακό, αλλά και στον "τελικό" με την Γκιγνκάμπ που μπορεί να δώσει στην ομάδα του την πρόκριση στους "32" του Europa League.

Αναλυτικά όσα είπε ο αμυντικός του ΠΑΟΚ:


Για την κρισιμότητα των αγώνων με Πανθρακικό και Ολυμπιακό:

"Είναι πολύ σημαντικά παιχνίδια και τα δυο και ειδικά αυτό με τον Ολυμπιακό που είναι δεύτερος στην βαθμολογία και μας ακολουθεί.  Πρόκειται για δυο πολύ σημαντικά παιχνίδια. Αλλά όλοι αυτοί οι συνεχόμενοι αγώνες για εμάς το επόμενο διάστημα είναι σημαντικοί.  Αν καταφέρουμε να κάνουμε Χριστούγεννα στην κορυφή τότε θα μπορούμε να κάνουμε σκέψεις σε ότι αφορά την κατάκτηση του πρωταθλήματος".

Για το ότι δεν έχει πετύχει ακόμη γκολ, κάτι που συνέβαινε συχνά πέρσι:

"Πέρσι είχα καταφέρει  να πετύχω κάποια γκολ. Το προσπαθώ και φέτος αλλά φαίνεται ότι κάτι λείπει.  Δεν ξέρω αν αυτό που λείπει είναι η τύχη ή χρειάζεται να κάνω μεγαλύτερη προσπάθεια. Εγώ θα προσπαθήσω να σκοράρω και μακάρι αυτό να συμβεί στο επόμενο παιχνίδι. Πιστεύω ότι όταν θα σκοράρω το πρώτο μετά όλα θα είναι πιο εύκολα. Μακάρι  να βάλω γκολ στο ματς με τον Ολυμπιακό. Θα ήταν ένα καλό παιχνίδι για μένα να σκοράρω...".

Για τη μέχρι τώρα πορεία της ομάδας του:

"Στην προετοιμασία ήταν γνωστό ότι στην ομάδα είχαν γίνει πολλές αλλαγές. Πάντα με τόσες αλλαγές σε μια ομάδα δεν είναι εύκολο να δημιουργήσεις γρήγορα το σύνολο που θέλεις. Αποδεικνύεται στην πορεία ότι εμείς καταφέραμε αυτό να φανεί εύκολο. Αλλά θέλω να σημειώσω ότι ακόμη δεν έχουμε καταφέρει τίποτε. Είμαστε μια νεανική ομάδα, πρέπει συνεχώς να βελτιωνόμαστε και μέσα από την σκληρή δουλειά θα προσπαθήσουμε να κρατήσουμε την πρωτιά αυτή και να κάνουμε το καλύτερο δυνατό ως το τέλος".

Για τις καιρικές συνθήκες κάτω από τις οποίες διεξήχθη το παιχνίδι με τη Ντινάμο Μινσκ:

"Γνωρίζαμε ότι θα μας περιμένει ένα δύσκολο παιχνίδι  ενώ υπήρχε και η ιδιαιτερότητα των καιρικών συνθηκών αφού και ο αγωνιστικός χώρος αλλά και το πολύ κρύο ήταν πρόβλημα και για εμάς και για τον αντίπαλο. Επίσης γνωρίζαμε ότι αυτή η ομάδα στην έδρα της είναι καλύτερη από ότι μακριά από την Λευκορωσία. Άλλωστε εδώ δεν κέρδισε και η Γκιγνκάμπ και ξέραμε ότι θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι. Αλλά πιστεύω ότι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχαμε τον έλεγχο του και στο δεύτερο μέρος κυρίως κάναμε το παιχνίδι μας είχαμε πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε και πιστεύω ότι αξίζαμε αυτή την νίκη".

Για τον "τελικό" με την Γκινγκάμπ:


"Το ιδανικό σενάριο για εμάς θα ήταν σε αυτό το  τελευταίο παιχνίδι να μην χρειαζόμασταν κάποιο αποτέλεσμα και να είχαμε εξασφαλίσει ήδη την πρόκριση. Πλέον πρέπει να κερδίσουμε και πιστεύω ότι είμαστε σε καλή κατάσταση, παίζουμε άλλωστε και στην έδρα μας και πλέον όλα εξαρτώνται από εμάς. Η ομάδα για να πάρει την πρόκριση δεν εξαρτάται από άλλον και αυτό είναι θετικό. Η πρόκριση είναι στα δικά μας χέρια και πρέπει να κερδίσουμε για να προχωρήσουμε στην επόμενη φάση".

Για τον τραυματισμό του Κατσικά κι αν χρειάζεται χρόνο για να μάθει το παιχνίδι του Τζαβέλλα που θα τον αντικαταστήσει:

"Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα γιατί και την περασμένη σεζόν παίξαμε μαζί κάποια παιχνίδια με τον Τζαβέλλα και νομίζω ότι γνωριζόμαστε.  Είναι καλός παίκτης με πολύ ποιότητα  και νομίζω ότι θα έχουμε καλή χημεία στα παιχνίδια από την στιγμή που έχουμε συνεργαστεί και στο παρελθόν. Δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα πιστεύω...".


Φέτος σέρνεσαι πάντως.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 06:10:26 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33113
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Οι λεπτομέρειες θα κάνουν τη διαφορά»



«Είναι πιθανά όλα τα αποτελέσματα, αφού είναι ντέρμπι. Είναι ένα μεγάλο παιχνίδι και τα πάντα μπορούν να συμβούν. Εμείς θα πάμε να παίξουμε το παιχνίδι μας και πιστεύω ότι ο νικητής θα κριθεί σε μικρές λεπτομέρειες. Σε αυτές θα πρέπει να φανούμε πιο δυνατοί. Πέρυσι όταν πήγαμε στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό ήμασταν πιο πίσω στη βαθμολογία. Φέτος είναι καλό που πάμε με προβάδισμα δύο βαθμών. Είμαστε σε καλή κατάσταση, θέλουμε να συνεχίσουμε να είμαστε πρώτοι. Θα δούμε τι θα γίνει»

Ερωτηθείς για την δύσκολη επικράτηση επί του Πανθρακικού την περασμένη αγωνιστική, απάντησε: «Ξέραμε ότι δεν θα ήταν εύκολο παιχνίδι. Γνωρίζαμε ότι άλλαξαν προπονητή και ήθελαν να δείξουν νέα πράγματα. Υπήρχε κούραση από το μεγάλο ταξίδι στο Μινσκ και το δύσκολο ματς με τη Ντινάμο. Το πιο σημαντικό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η νίκη. Πέτυχαν δύο γκολ με δύο σουτ, είναι δύσκολο όταν συμβαίνει έτσι, όμως δείξαμε πόσο θέλαμε την νίκη κι έτσι ήρθε αυτό το αποτέλεσμα το οποίο μας δίνει κουράγιο για τη συνέχεια».

Σχετικά με τις απουσίες στο κέντρο της άμυνας, σχολίασε: «Θα δούμε μέχρι τον αγώνα πως θα πάνε τα πράγματα. Ο Ποζατζίδης πάντως μπήκε με τον Πανθρακικό και έκανε καλό παιχνίδι. Θα δούμε τι επιλογές υπάρχουν».



Τέλος, για την εικόνα του ΠΑΟΚ, που παρουσιάζεται βελτιωμένος φέτος, εξήγησε:
«Τα αποτελέσματα δείχνουν αν είσαι καλύτερος ή χειρότερος. Είναι καλύτερα από πέρυσι. Βέβαια, είμαστε ακόμη στην αρχή της σεζόν, έχει ακόμη πολύ δρόμο, πρέπει να συνεχίσουμε έτσι. Δεν υπάρχει μυστικό για τη φετινή επιτυχία, μόνο η δουλειά. Κάποιες φορές τα πράγματα έρχονται όπως τα περιμένεις και κάποιες άλλες όχι. Έχουμε περισσότερη φιλοδοξία στη φετινή ομάδα νομίζω. Είμαστε δυνατό σύνολο με καλή νοοτροπία και όλα αυτά είναι σημαντικά».



"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 15.Miguel Angelo Leonardo Vitor
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 10:38:19 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 50
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35185
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο Μιγκέλ Βίτορ, μιλώντας στην κάμερα των καναλιών Novasports μετά το βαρύ 3-0 του ΠΑΟΚ από τον ΠΑΣ, σχολίασε την απογοητευτική όπως τη χαρακτήρισε εμφάνιση της ομάδας του ζητώντας συγνώμη από τον κόσμο του ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά η κυρίως τοποθέτηση του έμπειρου στόπερ:

«Υπήρξαμε απογοητευτικοί και πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη από τον κόσμο μας. Δεν μας βγήκε τίποτε στο παιχνίδι. Έχουμε επιδίωξη να συνεχίσουμε πρώτοι αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να βελτιωθούμε και να διορθώσουμε ό,τι λάθος έχουμε κάνει».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!