Νέος προπονητής

Αποστολέας Θέμα: Νέος προπονητής  (Αναγνώστηκε 43903 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 20, 2015, 10:14:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 58
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αμα αληθεύει η δήλωση του Ιβαν για Γ.Χ. που δίαβασα :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Μεγάλη facepalm facepalm facepalm τον δέρνει :( :( :( :(
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 20, 2015, 10:15:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Τι είπε δηλαδή? ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 20, 2015, 10:21:20 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 58
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Το μετέφερα στο ομώνυμο τοπικ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 21, 2015, 08:25:57 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ



-Κύριε Μπόλονι, καλησπέρα. Θα θέλαμε να μας μιλήστε για τα μελλοντικά σχέδιά σας.

«Αυτή την στιγμή είμαι στην Αλ Κορ στο Κατάρ. Η σεζόν και το συμβόλαιό μου τελειώνει τον Μάιο. Από κει και πέρα ως επαγγελματίας είμαι ανοιχτός σε όλες τις προτάσεις».

-Η επιστροφή στην Ελλάδα, στον ΠΑΟΚ, θα σας ενδιέφερε; Είναι μία από τις επιλογές σας, εφόσον δεχόσασταν πρόταση;

«Φυσικά! Μπορεί να είναι μία από τις επιλογές μου, εφόσον, εννοείται, πως θα είμαι κι εγώ επιλογή των ανθρώπων του ΠΑΟΚ. Ναι, θέλω να επιστρέψω σ' ένα πρωτάθλημα γεμάτο πάθος και έντονα συναισθήματα, όπως είναι το ελληνικό. Είχα πολλές φιλίες στην Ελλάδα και έκανα ακόμα περισσότερες από την ώρα που ήρθα στον ΠΑΟΚ. Εκτιμώ τον Παντελή Κωνσταντινίδη, τον Γιώργο Γεωργιάδη και τον πρόεδρο που είχαμε, τότε, τον Θόδωρο Ζαγοράκη. Η δουλειά στο ελληνικό πρωτάθλημα είναι σκληρή, αλλά τώρα είμαι πιο προετοιμασμένος, γνωρίζω από μέσα περισσότερα πράγματα για τον ΠΑΟΚ και το ελληνικό ποδόσφαιρο. Γενικότερα θα ήθελα να δουλέψω ξανά στην Ελλάδα».

-Τι θυμάστε από την εποχή που δουλεύατε για τον ΠΑΟΚ;

«Είχαμε κάνει μία αξιόλογη ομάδα, πηγαίναμε καλά και στην Ευρώπη, αλλά στη μέση της σεζόν, χάσαμε τον Βιερίνια, τον Κοντρέρας και, δευτερευόντως, τον Αρίας. Υπήρχαν πολλά οικονομικά προβλήματα, η κατάσταση στα αποδυτήρια ήταν πολύ δύσκολη, γιατί οι παίκτες ήταν για πολλούς μήνες απλήρωτοι, δεν είχαν πάρει ούτε καν το μπόνους από την νίκη στην Αγγλία με την Τότεναμ. Με όλα αυτά τα προβλήματα, έκανα το καλύτερο δυνατό, αλλά ήταν ανέφικτο στο τέλος της σεζόν να πετύχουμε πολλά πράγματα. Ακόμα και με το νέο αθλητικό κέντρο είχαμε πολλά προβλήματα».

-Εδώ και 2,5 χρόνια ο ΠΑΟΚ, λόγω της παρουσίας του Ιβάν Σαββίδη, έχει αφήσει πίσω του τα οικονομικά προβλήματα, κάνει ακριβές και μεγάλες μεταγραφές, εντούτοις, αντιμετωπίζει μία σοβαρή δυστοκία στην δημιουργία ανταγωνιστικής ομάδας για την επίτευξη μεγάλων στόχων. Τι μπορεί να συμβαίνει;

«Κατά την γνώμη μου δεν χρειάζονται μεγάλες μεταγραφές, αλλά καλές μεταγραφές. Υπάρχει μία σημαντική διαφορά ανάμεσα στις δύο αυτές έννοιες. Πρέπει να στοχεύεις στην ουσία και όχι στις εντυπώσεις».

-Παρακολουθείτε την πορεία του ΠΑΟΚ;

«Όσο μπορώ, γιατί βρίσκομαι μακριά, ενημερώνομαι, πιστεύω ότι με τον Γιώργο (σ.σ. Γεωργιάδη) θα πάει η ομάδα καλά στα πλέι οφ. Τα κατάφερε τις δύο προηγούμενες χρονιές να βγάλει τον ΠΑΟΚ στο Champions League, γιατί όχι και φέτος;».

-Έχετε ακόμα πολλούς υποστηρικτές εδώ, μάλιστα αρκετοί φίλαθλοι στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αναφέρουν πως θα ήσασταν η κατάλληλη λύση για τον πάγκο του ΠΑΟΚ.


«Τους ευχαριστώ πολύ για την εκτίμηση. Όλα μπορούν να συμβούν και να ξαναβρεθούμε. Όλα είναι πιθανά στην ζωή. Θέλω να τους πω να συνεχίζουν να στηρίζουν με πάθος την ομάδα, σε όποια κατάσταση κι αν είναι, γιατί τους χρειάζεται».

-Όταν ήσασταν στον ΠΑΟΚ αναφερόσασταν συχνά και στα κοινωνικά προβλήματα της χώρας μας. Εξακολουθείτε να ενημερώνεστε για την κατάσταση της Ελλάδας;

«Φυσικά. Όταν ήμουν στον ΠΑΟΚ με απασχολούσαν έντονα τα οικονομικά προβλήματα του ελληνικού λαού και τώρα εξακολουθώ να ανησυχώ ακόμα περισσότερο, ενημερώνομαι για την πολιτική κατάσταση της Ελλάδας. Ελπίζω η δύναμη και η εξυπνάδα του ελληνικού λαού, σε συνδυασμό με την βοήθεια της Ευρώπης, να οδηγήσει σε μία αμοιβαία συμφέρουσα λύση. Η Ελλάδα αξίζει καλύτερης τύχης»
«Να ξαναζήσω την ατμόσφαιρα της Θύρας 4»

Σας λείπει η Τούμπα
;

«Έζησα πολύ έντονα και δυνατά συναισθήματα με τον ΠΑΟΚ και με τους οπαδούς του. Δεν μπορώ και δεν θέλω να ξεχάσω όσα πέρασα στην Τούμπα και στη Θεσσαλονίκη. Θέλω να ξαναδώ την Θύρα 4 και να ζήσω πάλι από κοντά την ατμόσφαιρα, τον ενθουσιασμό, τον δυναμισμό, τον παλμό και την ένταση αυτού του φανατικού κοινού. Πήρα μαζί μου, φεύγοντας, πολύ έντονα συναισθήματα από τον ΠΑΟΚ και από τον κόσμο του».

Ποια είναι η ισχυρότερη ανάμνηση σας;

«Το πιο δυνατό συναίσθημα που βίωσα στον ΠΑΟΚ ήταν η επιστροφή στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης από την Αγγλία μετά την νίκη επί της Τότεναμ. Το αεροδρόμιο ήταν γεμάτο από χιλιάδες κόσμου που μας περίμεναν με ανυπομονησία και μας αποθέωσαν. Χάρηκα τόσο πολύ με την χαρά τους. Ήταν μία φανταστική υποδοχή. Αξίζουν περισσότερες και μεγαλύτερες χαρές οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ».
ARENAPRESS



ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΕ @@....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 21, 2015, 11:49:28 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Παράθεση
«Κατά την γνώμη μου δεν χρειάζονται μεγάλες μεταγραφές, αλλά καλές μεταγραφές. Υπάρχει μία σημαντική διαφορά ανάμεσα στις δύο αυτές έννοιες. Πρέπει να στοχεύεις στην ουσία και όχι στις εντυπώσεις».

Μεγαλε Λαζλο ξαναγυρνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 26, 2015, 10:50:02 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Σημερινό ρεπορτάζ, όμως, θέλει τον Τιμούρ Κετσπάγια να βρίσκεται στη λίστα του ΠΑΟΚ, για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του συλλόγου.

Σύμφωνα με τη Γάτα, ο Γεωργιανός προπονητής βρίσκεται σε πρώτο πλάνο στον Δικέφαλο, καθώς γνωρίζει άριστα το ελληνικό πρωτάθλημα, ενώ έχει εμπειρία τόσο σαν παίκτης όσο και σαν προπονητής από ευρωπαϊκές διοργανώσεις...

Ο Κετσπάγια έχει αποδείξει ότι είναι ένας ικανότατος low badget προπονητής, άρα μπορεί να αποτελέσει μία καλή λύση για τον ΠΑΟΚ την νέας αγωνιστικής περιόδου...


Σοβαρή φυλλάδα!  facepalm
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 26, 2015, 11:33:29 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ



ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΠΙΣΩ




Υ.Γ. Ας αφησουν τις μ@λακιες με Κετσπαγια και αλλους μαθητευομενους μαγους της π@υτσας....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 26, 2015, 04:14:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Δεν θα έλεγα 'όχι' σε πρόταση του ΠΑΟΚ"!



Στο Metropolis 95,5  φιλοξενήθηκε ο πρώην ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Γεωργίας, Τιμούρ Κετσπάγια.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Είμαι στην Κύπρο, εκεί είναι πολύς καλός ο καιρός, έχουν βελτιωθεί τα οικονομικά πράγματα και αυτό είναι καλό για τον κόσμο αν και στο ποδόσφαιρό δεν ισχύει αυτό. Πάντως ο κόσμος πέρασε δύσκολες στιγμές»

Για το αν υπάρχει ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ: «Τίποτα επίσημο. Θεωρώ πως για να πω ότι υπάρχει κάτι επίσημο θα πρέπει να κάτσουμε να μιλήσουμε να τα πούμε πέντε πράγματα. Tέτοια κίνηση δεν υπήρχε. Ανεπίσημα είχα 15-20 κρούσεις επίσημα είχα 4-5, υπάρχουν πολλές προτάσεις που έχω δεχτεί, αλλά επίσημα να με φωνάξουν να βρεθούμε να τα βρούμε δεν έγινε. Όταν μιλάμε για μια ομάδα όπως ο ΠΑΟΚ, νομίζω πως λίγοι είναι αυτοί που θα πουν όχι αν τους γίνει πρόταση».

Για το πώς αισθάνεται όταν του λένε για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ: «Πάντα ο ΠΑΟΚ ήταν μια από τις μεγαλύτερες ομάδες στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Εγώ δεν θέλω να πάω σε μια ομάδα που δεν έχει στόχους αλλά να φτιάξω μια ομάδα που θα έχει στόχους. Τη δουλειά μου θέλω να την ξεκινήσω εγώ, δεν θέλω να πάω στην μέση της χρονιάς, σε τέτοιες περιπτώσεις έχεις πολλές πιθανότητες να αποτύχεις. Στην Ελλάδα, είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες να αποτύχεις».

Για το αν παρακολουθεί τον ΠΑΟΚ: «Βλέπω κάθε εβδομάδα το ελληνικό πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ καλά όμως δεν θα τελειώσει έτσι. Από ότι φαίνεται δεν τελειώνει καλά. Έτσι όπως είναι το πρωτάθλημα φέτος, υπήρχαν αρκετές ευκαιρίες από κάποια ομάδα να πετύχει κάτι καλό, αλλά δεν μπόρεσε. Ο Ολυμπιακός έδωσε την ευκαιρία, αλλά δεν μπόρεσε καμία ομάδα να την εκμεταλλευτεί».

Για τις ομάδες των πλέι οφ: «Σίγουρα θα είναι στην τετράδα ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός, η Ξάνθη έχει ανέβει και διεκδικεί και αυτή μια θέση όπως και ο Ατρόμητος. Αυτούς βλέπω να είναι στα πλέι οφ».

Για τον Σαββίδη: «Έχω ακούσει από άλλα πρόσωπα για τον Σαββίδη, δεν τον ξέρω όμως προσωπικά. Έχω κάποιους ανθρώπους που τον ξέρουν και μου λένε ότι είχε ασχοληθεί και στη Ρωσία με το ποδόσφαιρο και τώρα είναι στην Ελλάδα. Είναι αυτό που χρειάζεται μια ομάδα. Εμπνέει οικονομική σταθερότητα και είναι ένας άνθρωπος που έχει την δυνατότητα να πετύχει αυτά που ζητάει ο ΠΑΟΚ. Όμως χρειάζεται και βοήθεια από τον κόσμο και δεν μιλάω για οικονομική βοήθεια αλλά για την παρουσία του στο γήπεδο. Όλες οι μεγάλες ομάδες έχουν αυτό το πρόβλημα».

Για το αν αρέσει κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ: «Πάντα μου άρεζε ο Νομπόα, τον βλέπω από την Ρωσία. Διερωτούμαι πως κατάφερε να τον πάρει από την Ντιναμό Μόσχας. Ο Κλάους πιστεύω πως είναι καλός επιθετικός και επίσης και ο Σαλπιγγίδης που είναι ένα παιδί που όπου πήγε, είχε παίξει πολύ καλά. Κάποιες φορές αδικείται ο Σαλπιγγίδης, είναι ένα παιδί που δίνει ότι έχει και δεν έχει».

Για την υπόθεση Τζανδάρη και αν πρέπει να τον κρατήσει ο ΠΑΟΚ: «Εφόσον πάει στον Ολυμπιακό, σημαίνει ότι το παιδί έχει κάποια προσόντα. Τώρα το γεγονός ότι δεν θα μείνει στην ομάδα δεν νομίζω να είναι για τα λεφτά, αλλά αλλού είναι το θέμα. Είναι ένας παίκτης που μπορεί να πάει και να δώσει λύσεις, αλλά πρέπει να του δοθούν ευκαιρίες. Στον ΠΑΟΚ δόθηκαν πολλές ευκαιρίες στον Τζανδάρη. Πάντως όσο ταλέντο και να είναι αν δεν πάρει παιχνίδια δεν μπορεί να διακριθεί. Στην Ελλάδα ούτε ευκαιρίες δίνουν στα νέα παιδιά ούτε τους στηρίζουν. Εγώ στήριξα τα νέα παιδιά αλλά δεν είχα την υποστήριξη του κόσμου. Δεν είναι μια άμεση λύση τώρα για τον Ολυμπιακό ο Τζανδάρης».



Ρε τον Τιμούρ, δεν θα έλεγε και όχι....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 27, 2015, 10:23:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Στην μετροπορδ αναφερεται πως του εγινε προταση να αναλαβει την ομαδα, αλλα δεν δεχτηκε και μενει το θεμα για το καλοκαιρι! facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Νέος προπονητής
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 27, 2015, 10:42:40 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




 ::)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!