11. Βαγγέλης Μαργαρίτης

Αποστολέας Θέμα: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης  (Αναγνώστηκε 15824 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 05:17:47 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Συγκλονιστικός ο κόσμος"



Για το ματς με την ΑΕΚ αλλά και την παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ στα παιχνίδια κόντρα σε Παναθηναϊκό και "Ενωση" μίλησε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης.

Συγκεκριμένα είπε στον Focus Fm 103.6:

Για το παιχνίδι με την ΑΕΚ: "Ήταν ένα πολύ καλό και σκληρό παιχνίδι που το ευχαριστήθηκε και ο κόσμος. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε ούτε αμυντικά ούτε επιθετικά. Αφήσαμε ελεύθερα σουτ που μπήκανε κιόλας. Ήμασταν βιαστικοί και στην επίθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την υπομονή να βρούμε τον ελεύθερο παίκτη. Αυτό που μας έδωσε την νίκη ήταν η άμυνα. Έστω και στο σουτ πήραμε μια νίκη που θα μας βοηθήσει. Έπαιξε ρόλο και ο παράγοντας τύχη άλλα και εμείς πιέσαμε για να φτάσουμε στο σημείο να μας ευνοήσει η τύχη".

Για τον κόσμο της ομάδας: "Ο κόσμος στα δύο τελευταία παιχνίδια ήταν συγκλονιστικός. Μας βοήθησε πάρα πολύ και ακόμα και αν χάναμε δεν θα έπρεπε να απογοητευτεί. Μια ήττα δεν τα διαλύει όλα. Θέλω να τους πως να μας στηρίζουν και όταν χάνουμε να μας στηρίζουν ακόμα περισσότερο. Η παρουσία τους ήταν πολύ καλή, γιορτινή. Όλοι φωνάζανε και χάρηκαν με τις νίκες. Αυτή την παρουσία πρέπει να έχουν".

Για την λειτουργία της ομάδας: "Λειτουργεί πάρα πολύ καλά. Δείχνει τα τελευταία χρόνια να πατάει σε σταθερές βάσεις, δουλεύει πολύ καλά. Όλα τα παιδιά μαζί με τους προπονητές, τους φυσιοθεραπευτές, τους γυμναστές είμαστε μια γροθιά. Και αυτό φαίνεται και έτσι έρχονται και τα θετικά αποτελέσματα".


Μπράβο παικταρά μου! smilepaok
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 25, 2015, 05:57:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Παίκτης - κλειδί για το σερί του ΠΑΟΚ ο Μαργαρίτης



Το ματς στο Ρέθυμνο ήταν ο πιο πρόσφατος κρίκος στην αλυσίδα των πολύ καλών εμφανίσεων του Έλληνα φόργουορντ. Συνολικά πέτυχε 16 πόντους όντας ο πρώτος σκόρερ του "Δικεφάλου", έχοντας παράλληλα το υψηλότερο ranking με 16 βαθμούς.

Με εξαίρεση το ματς με την Κηφισιά, την πρώτη νίκη του ΠΑΟΚ στο "έξι στα έξι" που έχει μετά την ήττα στην Πάτρα, ο Μαργαρίτης ήταν σταθερά εκ των πολυτιμότερων. Είναι χαρακτηριστικό ότι στους αγώνες κόντρα σε Κολοσσό και ΑΕΚ ήταν τρίτος στο σύστημα αξιολόγησης, στο ματς με τα Τρίκαλα ήταν τέταρτος ενώ είχε την πρωτιά στα παιχνίδια με Παναθηναϊκό και Ρέθυμνο.

Αναλυτικά ο Μαργαρίτης των τελευταίων πέντε αγώνων:

Kολοσσός-ΠΑΟΚ:

Τρίτος στο ranking (με 16 βαθμούς) μετά τους Οντουμ και Κάρτερ

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Πρώτος στο ranking (με 26 βαθμούς)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ:

Τρίτος στο ranking (με 12 βαθμούς) μετά τους Λάνγκφορντ και Τσόχλα

Τρίκαλα-ΠΑΟΚ:

Τέταρτος στο ranking (με 10 βαθμούς) μετά τους Λάνγκφορντ, Τσόχλα και Κακαρούδη

Ρέθυμνο ΠΑΟΚ:

Πρώτος στο ranking (με 16 βαθμούς)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 08:54:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Δεν υπάρχει κακός εγωισμός στον ΠΑΟΚ"





Για την πορεία του ΠΑΟΚ σε Ελλάδα και Ευρώπη μίλησε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης, ένας εκ των κορυφαίων του "Δικεφάλου' σε όλα τα τελευταία παιχνίδια, σε συνέντευξη του στην εφημερίδα "Arena Press".

"Δεν ήταν απαραίτητο να περάσουν δυόμισι χρόνια για να αποδείξει ο Βαγγέλης Μαργαρίτης το πόσο πολύτιμος είναι για τον ΠΑΟΚ και για τη φιλοσοφία που έχει η ομάδα τα τελευταία χρόνια. Ο 33χρονος φόργουορντ για μια ακόμα φορά έκανε με τον καλύτερο τρόπο τη δουλειά του, ήταν ο καλύτερος του «Δικεφάλου» στη μεγάλη νίκη στο «Μ. Μερκούρη» και γίνεται πλέον αξίωμα. Όταν λείπει, ο ΠΑΟΚ χάνει σε δύναμη και αντοχές, σε δέσιμο και χημεία και όχι μόνο στο αμυντικό κομμάτι...

 Η νίκη του ΠΑΟΚ στο Ρέθυμνο ήταν πολύ σημαντική, αλλά οι παίκτες της ομάδας δεν φαίνεται να στέκονται σε στιγμιαίες επιτυχίες, όσο μεγάλες και αν είναι, έτσι προχωρούν.

Και ο Μαργαρίτης εξήγησε στην «Arena Press»:
 
«Δεν πανηγυρίζουμε. Το χαρήκαμε μεν, αλλά κρατάμε χαμηλούς τόνους, δεν ξεφεύγουμε. Ήταν σίγουρα μεγάλη νίκη, κάθε νίκη μας βοηθά στην ψυχολογία και στο κτίσιμο της αυτοπεποίθησης, δεν το απαξιώνουμε, αλλά συνεχίζουμε και τώρα βλέπουμε το επόμενο ματς. Έτσι, λειτουργούμε από την αρχή της χρονιάς, έτσι θα συνεχίσουμε», είπε ο 33χρονος φόργουορντ, ο οποίος αναφέρθηκε και στο κλειδί του «διπλού» στο Ρέθυμνο.

«Ο ΑΓΟΡ στην έδρα του κυρίως τρέχει, πηγαίνει στα επιθετικά ριμπάουντ, στους αιφνιδιασμούς. Είχαμε την απαραίτητη συγκέντρωση για να τα αντιμετωπίσουμε όλα αυτά. Δεν το κάναμε για 40 λεπτά βέβαια, δύο φορές ξεφύγαμε στο σκορ και δεν καταφέραμε να κρατήσουμε τη διαφορά, αλλά επιμείναμε στο πλάνο μας και στα κρίσιμα σημεία απομακρύναμε από τους αντιπάλους μας αυτά τα όπλα του», είπε ο παίκτης του ΠΑΟΚ που στάθηκε κυρίως στο πώς χάθηκε γρήγορα η διαφορά των 10 πόντων στην 3η περίοδο. «Κάναμε λάθη στη σκέψη, αυτοί έβγαλαν αιφνιδιασμούς και μας έφτασαν.
 
Ήμασταν όμως αποφασισμένοι να συνεχίσουμε τη δουλειά μας στο παρκέ, αυτή που κάναμε μέχρι να τρέξει αυτό το σερί το Ρέθυμνο, το κάναμε και δεν αφήσαμε τους αντιπάλους μας να πάρουν τα ηνία του ματς. Δεν έγινε για πρώτη φορά, είναι κάτι που χαρακτηρίζει την ομάδα τουλάχιστον φέτος», τόνισε ο Μαργαρίτης.
 
Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει εδώ και μήνες το ίδιο... βιολί. Διήμερες προετοιμασίες για το κάθε παιχνίδι και κατά βάση τα καταφέρνει, ειδικά στην Ελλάδα... το μυστικό...; «Ειμαστε προπονημένοι. Κάνουμε στο κάθε παιχνίδι αυτό που πρέπει και σε αυτό βοηθά το πολύ καλό σκάουτινγκ του σταφ. Είναι και η συγκέντρωση που έχουμε και μας κάνει να βγάζουμε στο παρκέ αυτά που κάνουμε στην προπόνηση», σχολίασε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης.
 
«Ποιο 11-2; Στο επόμενο…»

Ο ΠΑΟΚ με βάση τις επιδόσεις του κάνει πρωταθλητισμό. Όταν έχει το ίδιο ρεκόρ με τον 2ο Παναθηναϊκό, τον οποίο έχει κερδίσει και με 17 πόντους διαφορά, τι άλλο μπορεί να σημαίνει για την ώρα αυτό το 11-2; Πάντως, ούτε με αυτό προλαβαίνουν οι παίκτες να ασχοληθούν, έχοντας αυτό τον ρυθμό των αγώνων. Με δύο μέρες να μεσολαβούν από ματς σε ματς, ξεχνούν γρήγορα.
 
«Κάθε ματς είναι σημαντικό, κάθε νίκη απαραίτητη. Εντάξει, καλό είναι αυτό το ρεκόρ, αλλά ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτε, στη μέση είμαστε. Θα μπορούμε να μιλάμε με άνεση γι’ αυτά στο τέλος, όταν θα έχουμε πετύχει τον στόχο μας.
 
Τώρα σκεφτόμαστε μόνο το επόμενο παιχνίδι. Δεν υπάρχει η πολυτέλεια να μένουμε πίσω. Αν το κάνουμε, χάνουμε το μυαλό μας», σημείωσε ο Μαργαρίτης, που δεν θέλει να μιλά για τον εαυτό του. «Καλά πήγα, αλλά σημασία έχει η ομάδα να κερδίζει. Αν βοηθώ με καλή εμφάνιση, είμαι διπλά χαρούμενος. Πάντως, η ομάδα πάει καλά και κερδίζει γιατί λειτουργεί ομαδικά, δεν υπάρχει ο κακός εγωισμός, όλοι είμαστε μια γροθιά. Δεν ασχολούμαστε με το ποιος θα είναι ο MVP. Την ομάδα ψηφίζουμε όλοι κάθε φορά».
 
«Πρώτα η Μόσχα, μετά το “Παλέ”…»

Την Τρίτη, η αποστολή του ΠΑΟΚ πετά για τη Μόσχα και ακολουθεί η μάχη στο «Παλέ». Είναι κάπως περίεργο το πρόγραμμα αναφορικά με το τι στόχους θα έχει ο ΠΑΟΚ στο ματς με την Κίμκι, με βάση βέβαια τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων και το πόσο μπορεί να επηρεάσει ένα φυσιολογικό γι’ αυτήν τη διαφορά αποτέλεσμα.
 
«Θα παλέψουμε και εκεί, όπως κάνουμε σε κάθε ματς. Έτσι συνηθίσαμε από πέρσι, δεν αλλάζει αυτό, δεν τα παρατάμε ποτέ. Θα προσπαθήσουμε και στη Μόσχα να μείνουμε στο πλάνο μας. Άλλο ματς μετά στο “Παλέ”, θα ασχοληθούμε όταν επιστρέψουμε», τόνισε ο Βαγγέλης Μαργαρίτης, που κατέληξε λέγοντας ότι και με το άγχος να προλάβει η αποστολή την πτήση από Χανιά για τη Θεσσαλονίκη, δεν υπήρχε χρόνος για έξτρα πανηγυρισμούς είτε στην Κρήτη, είτε το βράδυ στη Θεσσαλονίκη. Ξεκούραση χθες και δουλειά από σήμερα για μια πολύ δύσκολη εβδομάδα...


basketplus.gr

Ότι και να πεις για τον Μαργαριτη είναι λιγο.
Ακομα και όταν δεν είναι στα καλα του, θα σου παιξει αμυνα, θα σου παρει ριμπάουντ, τρομερο εργαλειο ο παικτης!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 30, 2015, 06:27:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Ακόμη δεν έχει κριθεί η 3η θέση"





O Βαγγέλης Μαργαρίτης μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΣΑΚ για τη νίκη επί του Απόλλωνα Πατρών, την "μάχη" της 3ης θέσης, τις αγωνιστικές διαφορές με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκο και το ματς που ακολουθεί κόντρα στην Κηφισιά.

- Βαγγέλη, πήρατε μία εύκολη νίκη. Θεωρείς ότι κάνατε πολύ καλό παιχνίδι ή ότι ο Απόλλων είχε το μυαλό του στον τελικό του κυπέλλου;

"Δεν γνωρίζω που είχε ο Απόλλων το μυαλό του. Πάντως είχαν και δύο απουσίες. Εμείς παρουσιαστήκαμε συγκεντρωμένοι από το ξεκίνημα μέχρι το τέλος και με οδηγό την άμυνα, πήραμε σχετικά μία εύκολη νίκη. Αυτό που πρέπει να προσέξουμε, είναι η επίθεση, θέλουμε περισσότερο δουλειά. Κάναμε πολλά λάθη με τον Απόλλωνα. Τώρα έχουμε τρεις εβδομάδες μπροστά μας, να δουλέψουμε και να είμαστε καλύτεροι στα επόμενα παιχνίδια".

- Δίνετε μεγάλη μάχη για την 3η θέση στην κανονική περίοδο. Ποια ομάδα θεωρείς ότι θα την πάρει στο τέλος;

"Ακόμη δεν έχει κριθεί τίποτα, έχει πολύ δρόμο. Είμαστε στο παιχνίδι εμείς, ο Αρης αλλά και η ΑΕΚ. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι σε όλα τα παιχνίδια. Πάντως, ελπίζω στο τέλος να είμαστε εμείς".

- Η ψαλίδα μεταξύ των αιωνίων με τις υπόλοιπες ομάδες, έχει μικρύνει. Θεωρείς ότι τα επόμενα χρόνια, οι ομάδες της Θεσσαλονίκης θα είναι περισσότερο ανταγωνιστικές;

"Σίγουρα έχει μικρύνει η ψαλίδα. Γίνεται καλή δουλειά και στον ΠΑΟΚ που παίζω, στον Αρη αλλά και στην ΑΕΚ. Πιστεύω ότι τα επόμενα χρόνια, θα είναι πιο δυνατό το πρωτάθλημα".

- Τώρα ακολουθεί το παιχνίδι στην Κηφισιά. Τι θα πρέπει να προσέξετε για να πάρετε το διπλό;

"Κατ αρχήν πρέπει να κρατήσουμε το μυαλό μας συγκεντρωμένο διότι υπάρχει μεγάλη διακοπή. Πρέπει να ξεκουραστούμε, μετά να δουλέψουμε και να προετοιμαστούμε κατάλληλα. Εμείς θα πάμε να κάνουμε το παιχνίδι μας, να παίξουμε όπως ξέρουμε και να πάρουμε τη νίκη".



Η 3η θέση ανήκει σε εμάς! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 05, 2015, 10:59:59 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης για πάντα στον ΠΑΟΚ!!



Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει τη συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Βαγγέλη Μαργαρίτη για την επέκταση της συνεργασίας των δύο πλευρών για τρία ακόμη χρόνια. Πρόκειται για την υλοποίηση της κοινής επιθυμίας τόσο της ομάδας, όσο και του σπουδαίου αθλητή, που θα συνεχίσει να φορά την φανέλα του ΠΑΟΚ μέχρι και το 2018. Η υπογραφή του νέου συμβολαίου του Βαγγέλη Μαργαρίτη με τον ΠΑΟΚ, θα πραγματοποιηθεί μετά την ολοκλήρωση των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας.

 

Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας του με τον ΠΑΟΚ και με αφορμή την παραμονή του στην ομάδα για τρία ακόμη χρόνια προέβη στην εξής δήλωση:
«Είμαι πολύ χαρούμενος που ανανεώνω την συνεργασία μου με τον ΠΑΟΚ. Ήταν μία εύκολη απόφαση για μένα. Νιώθω πολύ καλά στον ΠΑΟΚ, θέλω να ευχαριστήσω τους προπονητές μου και όλους στην οικογένεια του ΠΑΟΚ για την συνεργασία που είχαμε, την εμπιστοσύνη τους και την ευκαιρία που μου έδωσαν να δείξω τι μπορώ να κάνω. Πιστεύω ότι έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό αυτά τα τρία χρόνια και πραγματικά θέλω να βοηθήσω όσο μπορώ ώστε τα τρία επόμενα χρόνια να είναι ακόμη καλύτερα για την ομάδα μας. Δεν υπάρχει λόγος να πούμε οτιδήποτε περισσότερο αυτή την στιγμή. Έχουμε πολύ σημαντικά παιχνίδια μπροστά μας και μία δουλειά να τελειώσουμε στους μικρούς τελικούς των πλέι οφ και εκεί πρέπει να είμαστε όλοι αφοσιωμένοι».


Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://www.paokbc.gr/news/news/4344

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΚΤΑΡΑ!!! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 18, 2015, 11:41:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Πιο δυνατοί του χρόνου"



Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης αποτέλεσε ένα σημαντικό "γρανάζι" του φετινού ΠΑΟΚ και σίγουρα προσέφερε πολλές βοήθειες στον "Δικέφαλο".

Ο 'Eλληνας φόργουορντ μίλησε στο Contra.gr για την κατάκτηση της τρίτης θέσης από τους "ασπρόμαυρους" και εξέφρασε την αισιοδοξία πως ο ΠΑΟΚ μπορεί να έχει καλύτερη πορεία στο εξής. "Ηταν κουραστική η χρονιά. Το ότι καταφέραμε να βγούμε τρίτοι, αυτό λέει πολλά. Η τρίτη θέση αποτελεί επιβράβευση της προσπάθειας μας. Η ομάδα στήθηκε για να παίξει δύο παιχνίδια την χρονιά και τελικά τα καταφέραμε", είπε αρχικά ο Μαργαρίτης.

Συνεχίζοντας πρόσθεσε: "Εχω δει πως η ομάδα δουλεύει πάρα πολύ καλά. Επειδή τους έχω γνωρίσει τους ανθρώπους, τον Μπάνε (σ.σ. Πρέλεβιτς), τον Νίκο (σ.σ. Σταυρόπουλο), τον Τέλη (σ.σ. Ζουρνατσίδη), όλοι τους γνωρίζουν το άθλημα και μπορούμε να πάμε καλύτερα και όχι χειρότερα. Εχουμε δείξει πως μπορούμε να κερδίσουμε μεγάλες ομάδες τόσο στο Eurocup όσο και στο πρωτάθλημα και του χρόνου ελπίζω να είμαστε πιο δυνατοί και ακόμη καλύτεροι. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε ό,τι καλύτερο για την ομάδα".

Για το ότι ο ΠΑΟΚ έχασε στην κανονική περίοδο δύο φορές από τον Αρη και αν στον "Δικέφαλο" έβλεπαν τα πλέι οφ ως ευκαιρία για... εκδίκηση στους "κίτρινους", τόνισε:

"Είναι διαφορετικά ματς αυτά (σ.σ. των πλέι οφ)... Είναι ματς που αν κάναμε κάποιο στραβοπάτημα στην έδρα μας, θα έπρεπε μετά να πάρουμε νίκη στο Παλέ. Βέβαια τα καταφέραμε στο τέταρτο παιχνίδι, αλλά δεν θα έλεγα πως το βλέπαμε ως εκδίκηση".

Οσο για τους πολλούς τραυματισμούς που είχε φέτος ο ΠΑΟΚ; "Δυστυχώς είχαμε τραυματισμούς και μάλιστα σοβαρούς. Ο Κώστας Χαραλαμπίδης και ο Κώστας Κακαρούδης είχαν πολύ σοβαρούς τραυματισμούς. Ελπίζω τα παιδιά να είναι έτοιμοι την νέα σεζόν. Την χρονική περίοδο που έγιναν οι τραυματισμοί, μάς επηρέασαν λίγο αλλά με τις προσθήκες του Χαριτόπουλου, του Σιναντίνοβιτς και μετά του Μπρέμερ, βρήκαμε τον ρυθμό μας ξανά και καταφέραμε να βγούμε τρίτοι".

"Επιβράβευση η τρίτη θέση και το τριετές συμβόλαιο"

Για το νέο τριετές συμβόλαιό του, το οποίο συνδυάστηκε με την κατάκτηση της τρίτης θέσης στο πρωτάθλημα, υπογράμμισε: "Νομίζω πως η τρίτη θέση που κατακτήσαμε και το νέο τριετές συμβόλαιο αποτελεί την καλύτερη επιβράβευση και είμαι χαρούμενος γι' αυτό".


Έκανε καλή χρονιά πάντως...
Μπράβο του, μιλάμε για τεράστιο εργαλείο... :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 03, 2015, 09:46:16 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Κάποια στιγμή θα έρθει ένας τίτλος"



Συγκεκριμένα είπε στο περιοδικό "All Star Basket"

Για αυτό που κρατά από τη σεζόν που ολοκληρώθηκε: "Το δέσιμο που είχαμε σαν ομάδα όλη την χρονιά. Καταφέραμε να πετύχουμε τους στόχους μας, δουλεύοντας πολύ και σε μία οικογενειακή ατμόσφαιρα. Αυτό ήταν ένα από τα πιο σημαντικά στοιχεία που είχαμε σαν ομάδα, πέρα από τις αγωνιστικές μας αρετές. Όπου έχω παίξει στην καριέρα μου, όταν είχαμε πολύ καλό και οικογενειακό κλίμα, είχαμε και καλή πορεία.

Στον ΠΑΟΚ αυτό το είδα σε πολύ πιο έντονο βαθμό κι αυτό που μου άρεσε στην ομάδα είναι ότι πήγαινα στο γήπεδο με ευχαρίστηση, είτε επρόκειτο για προπόνηση είτε για αγώνες. Και είναι πολύ σημαντικό να πηγαίνεις, ουσιαστικά στη δουλειά σου, με ευχαρίστηση και να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους που περνάς καλά. Κι όλα αυτά είναι αποτέλεσμα των όσων έχουν γίνει και από τον προπονητή και από την διοίκηση και τις επιλογές που έχουν, αλλά και τον τρόπο με τον οποίο δουλεύουν".

Για την καλύτερη και την χειρότερη στιγμή της σεζόν: "Νομίζω ότι οι σοβαροί τραυματισμοί που είχαμε με τον Χαραλαμπίδη και τον Κακαρούδη ήταν στις πολύ άσχημες στιγμές. Ειδικά αυτό που έγινε με τον Χαραλαμπίδη, με τον τρόπο που έγινε μας σόκαρε όλους στην ομάδα. Ίσως λίγο παραπάνω εμένα, επειδή ήμασταν και στο ίδιο δωμάτιο. Στις πιο σημαντικές στιγμές θα βάλω σίγουρα το τέλος της σεζόν, τη νίκη επί του Παναθηναϊκού, γιατί δεν κερδίζεις και τόσο συχνά με 17 πόντους διαφορά.

Μεγάλη νίκη ήταν και αυτή που πετύχαμε στην Τουρκία με την Καρσίγιακα και απέκτησε και μεγαλύτερη σημασία τώρα που κατέκτησαν το πρωτάθλημα. Γενικά πιστεύω ότι στην Ευρώπη είχαμε πολύ δυνατούς αντιπάλους και φάνηκε από το γεγονός ότι εκτός από την Καρσίγιακα και άλλες ομάδες κατέκτησαν πρωτάθλημα στη χώρα τους, όπως η Λιμόζ, ή η Κίμκι που πήρε το Eurocup. Και εάν δεν είχαμε τις απουσίες και τους τραυματισμούς, ίσως θα μπορούσαμε να είχαμε προχωρήσει περισσότερο στη διοργάνωση".

Για το νέο συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ: "Δούλεψα σκληρά τρία χρόνια στον ΠΑΟΚ και σίγουρα είναι μία επιβράβευση αυτό το νέο συμβόλαιο".

Για το αν έχει κάτι απωθημένο στο μπάσκετ: "Το να παίξεις στη Εθνική ομάδα είναι μία πολύ μεγάλη τιμή για έναν αθλητή. Και παρά το γεγονός ότι δεν είμαι μικρός, υπάρχουν παραδείγματα και δίπλα μου όπως ο Κώστας ο Χαραλαμπίδης, ο Γιάννης ο Καλαμπόκης, παιδιά που έπαιξαν αρκετά μετά τα 30, οπότε ποτέ δεν είναι αργά. Είναι κάτι που θα το ήθελα, όπως και έναν τίτλο. Δεν θα το έλεγα σαν απωθημένο, αλλά σίγουρα ένας τίτλος είναι μία ακόμη επιβράβευση της δουλειάς που κάνεις".

Για το αν είναι "απαγορευμένος καρπός" ένας τίτλος με τον ΠΑΟΚ: "Απαγορευμένο δεν είναι. Δύσκολο είναι, αλλά καμία επιτυχία δεν έρχεται εύκολα. Νομίζω ότι η απόσταση έχει μικρύνει και αυτό είναι κάτι που το έχει πετύχει και ο ΠΑΟΚ με τον τρόπο που δουλεύει. Χρειάζεται υπομονή, πρέπει να συνδυάσουμε το πώς δουλεύουμε με αυτό τον τρόπο και θα έρθει κάποια στιγμή και ένας τίτλος. Δεν πρέπει να είμαστε βιαστικοί, δεν σημαίνει ότι θα έρθει αύριο, αλλά επειδή οι άνθρωποι που είναι στον ΠΑΟΚ ξέρουν πώς να κάνουν σωστά την δουλειά τους, θα έρθει και ο τίτλος".


Υποκλινομαι σε αυτον τον παικτη, το εχω ξαναπει νομιζω!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 30, 2015, 05:19:45 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Σκληρή δουλειά και ομοιογένεια…»



Προσπαθώντας να απολαύσουν το σημερινό ρεπό και γεμίζοντας τις μπαταρίες τους για τα δύσκολα που συνεχίζονται από αύριο το πρωί, οι παίκτες του ΠΑΟΚ ετοιμάζονται για μία ακόμη εξαντλητική εβδομάδα. Ο Βαγγέλης Μαργαρίτης έχοντας ήδη συμπληρώσει τρία χρόνια στον ΠΑΟΚ, έχει συνηθίσει στο δύσκολο πρόγραμμα της ομάδας και μιλάει στο You are not allowed to view links. Register or Login για την προετοιμασία, τις προσθήκες των νέων παικτών, την κλήρωση του Κυπέλλου, αλλά και αυτά που περιμένει από την επόμενη σεζόν…
 
Αναλυτικά όσα δήλωσε στο You are not allowed to view links. Register or Login ο έμπειρος φόργουορντ του ΠΑΟΚ…
 
Για την πρώτη εβδομάδα της προετοιμασίας της ομάδας με 11 συνεχόμενες προπονήσεις και σκληρό πρόγραμμα: «Είμαι τρίτη χρονιά στην ομάδα, οπότε γνωρίζω το πρόγραμμα του κόουτς και ξέρω ότι θέλει σκληρή προπόνηση. Είναι δύσκολη αυτή η περίοδος για μας, αλλά ταυτόχρονα είναι και πολύ σημαντική, γιατί θα μας βοηθήσει να βάλουμε τις βάσεις, για να ανταπεξέλθουμε σε μία σεζόν που μας περιμένουν πολλά και δύσκολα παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη. Τελειώσαμε την πρώτη εβδομάδα, το ρεπό ήταν απαραίτητο γιατί από την Δευτέρα ξεκινάμε ξανά και έχουμε μπροστά μας ακόμη δύο εβδομάδες δύσκολου προγράμματος μέχρι να μπούμε στη διαδικασία των φιλικών αγώνων».
 
Για την σημασία της παρουσίας τριών νέων αθλητών (Βασιλειάδης, Duvnjak, Markovic) στην ομάδα, οι οποίοι γνωρίζουν την Ελληνική πραγματικότητα: «Δεν γνωρίζουν απλά την Ελληνική πραγματικότητα, αλλά ξέρουν σε μικρό ή μεγάλο βαθμό και τον ΠΑΟΚ. Ειδικά ο Κώστας ο Βασιλειάδης που ήταν από μικρός στην ομάδα και γνωρίζει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ, αλλά και ο Duvnjak που έχει περάσει και στο παρελθόν από την ομάδα. Όλα αυτά βοηθούν για να προσαρμοστούν πιο γρήγορα, κι εμείς τους ξέρουμε πολύ καλά και γνωριζόμαστε, οπότε όλοι μας θα έχουμε μία καλύτερη και πιο γρήγορη προσαρμογή».
 
Για την κλήρωση του Κυπέλλου: «Αποφύγαμε ένα εκτός έδρας παιχνίδι, αλλά και έναν αντίπαλο που θα είχε, αν μη τι άλλο θεωρητικά, μεγαλύτερη ισχύ οπότε σίγουρα θα μπορούσε να είναι και πιο δύσκολη η κλήρωση. Έχουμε το Ρέθυμνο μπροστά μας, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι το παιχνίδι θα γίνει στο ξεκίνημα της σεζόν, κανείς δεν θα είναι έτοιμος, θα ξέρουμε λίγα πράγματα για τον αντίπαλο που θα έχει αλλάξει σε πολύ σημαντικό βαθμό το ρόστερ του, αλλά ακόμη κι έτσι, θα δουλέψουμε για να μπορέσουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει στο συγκεκριμένο παιχνίδι».
 
Για το αν του έχει μείνει απωθημένο το Κύπελλο, από τον περσινό αποκλεισμό: «Το Κύπελλο και το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό ήταν μία από τις πιο δύσκολες στιγμές της περσινής σεζόν, χάσαμε στο τελευταίο δευτερόλεπτο και στο τελευταίο σουτ την συμμετοχή μας στον τελικό. Πρέπει να το αφήσουμε πίσω όμως και να δούμε εάν μπορέσουμε φέτος να κάνουμε κάτι καλύτερο».
 
Για την σεζόν που έρχεται: «Θα είναι μία γεμάτη σεζόν και θα είναι σίγουρα πιο δυνατό το πρωτάθλημα. Περιμένουμε ακόμη δύο παίκτες και σε δύο πολύ κομβικές θέσεις της πεντάδας, αλλά νομίζω ότι και φέτος το βασικό μας στοιχείο θα είναι η ομοιογένεια. Αυτό καταλαβαίνουμε κι από τις πρώτες μέρες των προπονήσεων, οπότε αυτό θα είναι το βασικό συστατικό που θα προσπαθήσει να βγάλει και να εκμεταλλευτεί η ομάδας μας».


ΠΑΙΚΤΑΡΑ!!!!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 07:45:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Έβαλε και την υπογραφή του ο Βαγγέλης Μαργαρίτης, στο τριετές συμβόλαιο, με το οποίο ανανεώνει και επίσημα την συνεργασία του με τον ΠΑΟΚ μέχρι και την σεζόν 2017-18.



 paokara paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 11. Βαγγέλης Μαργαρίτης
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 07:49:49 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 58
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
 paokara paokara
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4