Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!

Αποστολέας Θέμα: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!  (Αναγνώστηκε 1426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 01:51:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές που βρίσκουν το κουράγιο άνθρωποι που έχουν δώσει τα πάντα στον ΠΑΟΚ και ασχολούνται ακόμα με το άθλημα!!
Και δεν θα σταθώ στο χθεσινό περιστατικό στο Αλεξάνδρειο, εγώ σαν ΠΑΟΚτσής θέλω να ξαναγίνει ο αγώνας με κόσμο από εκεί που σταμάτησε.
Δεν γουστάρω να παίρνω παιχνίδια στα χαρτιά!
Αντρίκια και παλικαρίσια να κερδίζω και να χάνω στο γήπεδο.

Το θέμα μου όμως είναι πως το χθεσινό περιστατικό, έγινε πέρσι σε εμάς, στο παιχνίδι Κυπέλλου και ίσως να επαναληφθεί και φέτος.

Λέω "ίσως" γιατί την μεγαλύτερη σημαία του συλλόγου στο μπάσκετ, τον έχουμε αφήσει να ακολουθεί έναν μοναχικό αλλά αξιοπρεπή και περήφανο δρόμο.
Διαφορετικό από τους υπόλοιπους, ξεχωριστό από κάθε τι!
Οι 3.000-4.000 χιλιάδες κόσμου που μαζεύονται στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ ούτε στο ελάχιστο δεν αντιπροσωπεύουν τον ΛΑΟ του ΠΑΟΚ.

Ο κόσμος στο μπάσκετ της ομάδας πλέον άλλαξε. Οικογένειες, παιδάκια, και μια ωραία ατμόσφαιρα που ικανοποιεί την πλειοψηφία του κόσμου που βρίσκονται κάθε φορά μαζί με ορισμένους συνδεσμίτες που ΠΑΝΤΑ δίνουν το παρόν στο γήπεδο.

Όταν όμως πλησιάζουν παιχνίδια με τον ρούλη ή τα 2 καθίκια της χαβούζας εκεί τα πράγματα αλλάζουν.
Δεν θέλω να επεκταθώ παραπάνω όλοι καταλαβαίνουμε τι εννοώ!

Ρωτάω, ζήτησε κανένας από την διοίκηση της ΚΑΕ να έρθει στο γήπεδο? Παρακάλεσαν κανέναν?
Ζήτησαν ξεχωριστά για αυτά τα παιχνίδια να γεμίζει το ΠΑΛΑΤΑΚΙ?
Ποιος είναι αυτός που δεν σέβεται τον ΠΑΟΚ?
Ποιος είναι αυτός που δεν σέβεται την μεγαλύτερη μπασκετική μας σημαία?
Ποιος είναι αυτός που δεν σέβεται την τεράστια προσπάθεια που κάνει το μπάσκετ?


Γιατί ορισμένοι νομίζουν ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν μην υπολογίζοντας το κόστος?
Ποιος τους είπε ότι ο Μπάνε και όλοι οι υπόλοιποι είναι σαν τα μούτρα τους?

Όλα αυτά τα αναφέρω με αφορμή το χθεσινό περιστατικό και επειδή δεν είμαι από εκείνους τους κοντόθάλμους που χαίρονται όταν καεί το σπίτι του γείτονα, θέλω να θυμηθούμε ορισμένα πράγματα και να προστατεύσουμε την τεράστια προσπάθεια που κάνει το τμήμα.

Και επειδή η φετινή ομάδα χτίστηκε για μεγάλα πράγματα, επειδή όσο θα περνάει ο καιρός θα έρχεται περισσότερος κόσμος στο γήπεδο, οφείλουμε να προστατεύσουμε την ομάδα μας.

Δεν ξέρω αν αληθεύει η όχι το χθεσινό περιστατικό, όταν κάποιος που ακολούθησε την ομάδα στο Αλεξάνδρειο, απάντησε σε κάτι ύβρεις προς τον Μπάνε και ο τελευταίος τον έβγαλε έξω από το γήπεδο, αλλά αυτό και μόνο λέει πολλά.

ΥΓ. Το χθεσινό δεν δικαιολογεί διακοπή.
Εκκένωση ναι , διακοπή όχι.
Να ευχαριστούν τον Θεό που τους προειδοποίησαν κιόλας, σε εμάς ενεργούν χωρίς καμία προειδοποίηση.
Εμάς τα κοράκια μας έχουν ήδη προκαλέσει και μας περιμένουν στην γωνία.
Ένας ΠΑΟΚ υπάρχει και απειλεί, οι υπόλοιποι αποτελούν "συμπληρώματα"...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 02:49:55 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Outsider

  • Silver Member
  • ****
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Εξωτική Χαλκιδική
  • 350
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Συμφωνώ απόλυτα μοϊκανέ.
Πολύ ωραίος.
Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι την ίδια κατάληξη θα έχει κάποιο από τα παιχνίδια που θα κάνουμε στο παλατάκι με τον χθεσινό αντίπαλο ή με γαυροβάζελο.
Το χθεσινό ήταν προειδοποιητική βολή της ομοσπονδίας προς όλες τις ομάδες για το τι θα επακολουθήσει σε περίπτωση ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο.
Όταν έρθουν τα παιχνίδια αυτά θα πρέπει να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος στα "μπερδεμένα".
Όχι άλλες βλακείες και βλαχομαγκιές του κάθε κομπλεξικού σε βάρος του ΠΑΟΚ μας!!!
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 19, 2014, 04:22:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Δεν ήθελε ο ΠΑΟΚ την οριστική διακοπή του ντέρμπι με τον Αρη, αυτό το καταλάβαινε όποιος έβλεπε την γενικότερη συμπεριφορά των μελών της αποστολής του "Δικεφάλου" λίγο πριν φύγουν από το Παλέ καθώς σε καμιά περίπτωση δεν υπήρχε ικανοποίηση για το ότι το ματς δεν κρίθηκε στο παρκέ αλλά στα... χαρτιά.

Και επειδή στον ΠΑΟΚ παλαιότερα είχαν αντιμετωπίσει ανάλογα προβλήματα με συμπεριφορά οπαδών τους (π.χ. πέρυσι εκκενώθηκε το γήπεδο για να συνεχιστεί το ματς με τον Αρη), είχαν στο μυαλό τους το ότι πλέον θα πρέπει να υπάρχει ακόμη μεγαλύτερη προσοχή από τους φίλους των "ασπρόμαυρων" μετά τα γεγονότα του Παλέ και την οριστική διακοπή στο ντέρμπι.


"Τώρα θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί...", έλεγαν μεταξύ άλλων στον ΠΑΟΚ για τα "μεγάλα" ματς που "έρχονται" και το πρώτο από αυτά είναι στις 15/11 απέναντι στον Παναθηναικό στο "Παλατάκι". Ηδη στον "Δικέφαλο" υπάρχει τιμωρία 3.500 ευρώ για συμπεριφορά οπαδών του ΠΑΟΚ στο ματς με το Ρέθυμνο (αιτία τα υβριστικά συνθήματα και ρίψη αντικειμένων) και στους "ασπρόμαυρους" ούτε που θέλουν να σκέφτονται πως σε παιχνίδια υψηλής επικινδυνότητας μπορεί να υπάρξει κάποιο απρόοπτο έτσι ώστε να έχουν τις συνέπειες που είχε ο Αρης.

contra.gr

Εισαι πολυ μπροστα ρε Μοικ 8)
Μπραβο!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 12:10:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Τελικα εισαι ανθρωπος με ΑΠΟΨΗ ρε Ινδιάνε.Ωραίος.

Outsider, για το ολες δεν ειμαι τοσο σίγουρος.
Παράθεση
Το χθεσινό ήταν προειδοποιητική βολή της ομοσπονδίας προς όλες τις ομάδες για το τι θα επακολουθήσει σε περίπτωση ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 07:04:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Πολυ το φοβαμαι Μοικανε, απο κατι τελειωμενους που μονο ΠΑΟΚ δεν ειναι.
Γιατι το εργο το εχουμε ξαναδει.
Ας ελπισουμε να μην γινει, ειδικα εμας στην γωνια περιμενουν για τον ρουλη χεστηκανε γενικως
Σιγα το φοβητρο!
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 07:16:14 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Outsider

  • Silver Member
  • ****
  • Ηλικία: 59
    Τοποθεσία: Εξωτική Χαλκιδική
  • 350
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Kat6 μπορεί και να ΄χεις δίκιο.
Θέλω να πιστεύω, όμως, πως όχι.
Γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις στην ομοσπονδία.

Τα τελευταία 20 χρόνια είμαι σχεδόν μόνιμος σύμβουλος στην διοίκηση της ΕΚΑΣΧ (ένωση καλαθοσφαιρικών σωματείων Χαλκιδικής) και αυτή τη στιγμή α' αντιπρόεδρος, και η εσωτερική πληροφόρηση από τους παράγοντες της ομοσπονδίας είναι ότι δεν θα υπάρξει στο εξής καμία ανοχή σε έκτροπα.
Πάντως δες τις απανωτές τιμωρίες του γάβρου και του βάζελου με παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών και ίσως ψιλοσυμφωνήσεις μαζί μου.
Φίλε, να ξέρεις ότι καμία σχέση το επίπεδο παραγόντων στην ΕΟΚ με τα σκατά της ΕΠΟ.  Εγγυημένα.
Βέβαια για να σε προλάβω και στο μπάσκετ γίνονται λοβητούρες αλλά περιορισμένης έκτασης.
Όχι αυτή η αηδία του ποδοσφαίρου.
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 07:29:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Oytsider συμφωνω μαζι σου....Ειναιγεγονος οτι εχουν αρχισει και δειχνουν σχεδον μηδενικη ανοχη σε εκτροπα....

Ποιος θα διανοουνταν στο παρελθον παιχνιδι του βαζελου -και μαλιστα με γαυρο εντος - κεκλεισμενων των θυρων ή επισης και του γαυρου ???...

Απλως σε εμας μπόρει να πεσει επι τοπου μηδενισμος , αναδειξη της αντιπαλης ομαδας ως νικητριας και μετα τιμωρια της εδρας με προστιμο και κεκλεισμενων των θυρων....
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Να μην έρθει μόνο η σειρά μας!!!
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 20, 2014, 11:14:44 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Kat6 μπορεί και να ΄χεις δίκιο.
Θέλω να πιστεύω, όμως, πως όχι.
Γνωρίζω πρόσωπα και καταστάσεις στην ομοσπονδία.

Τα τελευταία 20 χρόνια είμαι σχεδόν μόνιμος σύμβουλος στην διοίκηση της ΕΚΑΣΧ (ένωση καλαθοσφαιρικών σωματείων Χαλκιδικής) και αυτή τη στιγμή α' αντιπρόεδρος, και η εσωτερική πληροφόρηση από τους παράγοντες της ομοσπονδίας είναι ότι δεν θα υπάρξει στο εξής καμία ανοχή σε έκτροπα.
Πάντως δες τις απανωτές τιμωρίες του γάβρου και του βάζελου με παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών και ίσως ψιλοσυμφωνήσεις μαζί μου.
Φίλε, να ξέρεις ότι καμία σχέση το επίπεδο παραγόντων στην ΕΟΚ με τα σκατά της ΕΠΟ.  Εγγυημένα.
Βέβαια για να σε προλάβω και στο μπάσκετ γίνονται λοβητούρες αλλά περιορισμένης έκτασης.
Όχι αυτή η αηδία του ποδοσφαίρου.

Διακοπή αγώνα δε ειδα όμως όταν πέφτανε καρέκλες..Το κεκλεισμένων δε λεει και τίποτα.Μονο απώλεια εισητηρίων.
Αλλο η τιμωρία μετά κι αλλο να χει τ αντερα ο διατητής να διακόψει το παιχνίδι μεταξυ των βρικολάκων.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.