10. Δημήτρης Πέλκας (C)

Αποστολέας Θέμα: 10. Δημήτρης Πέλκας (C)  (Αναγνώστηκε 36070 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

10. Δημήτρης Πέλκας (C)
« στις: Μαΐου 28, 2014, 08:17:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Είμαι έτοιμος να προσφέρω»

Ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Πέλκας, φιλοξενήθηκε στο Αθλητικό Metropolis και την εκπομπή «Στην Σέντρα», μιλώντας για τους στόχους του την νέα χρονιά με την φανέλα του «Δικεφάλου», αλλά και την εμπειρία του ως δανεικός στον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Αναλυτικά:

Αρχικά είπε: «Ακόμα έχουμε προπονήσεις. Δεν ξεκίνησαν τα μπάνια. Δυστυχώς όταν όλος ο κόσμος έχει άδειες, εμείς έχουμε προετοιμασία. Ακόμα δεν έχει γίνει κάποια κουβέντα με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ, ούτε με τον κ. Αναστασιάδη».

Για τον Άγγελο Αναστασιάδη:
«Δεν έχω συνεργαστεί ακόμα με τον νέο προπονητή, σε ένα μήνα που θα μας φωνάξει σε προετοιμασία. Έχω μάθει πως του αρέσει να δουλεύει με μικρά παιδιά, μακάρι να αξίζουμε και να παραμείνουμε. Το Ελληνικό ποδόσφαιρο χρειάζεται Έλληνες παίκτες, μακάρι όλα να πάνε καλά».

Τέλος ανέφερε: «Τα τμήματα υποδομής βγάζουν παίκτες, αυτό φαίνεται τα τελευταία τρία χρόνια, με παίκτες που έχουν αναδειχθεί, όπως ο Κίτσιου, ο Κουλούρης, ο Πόζογλου. Εγώ είμαι εδώ, είχα περίπου 16 συμμετοχές με τον κ.Δώνη, πήγα στην Καλαμαριά, πήρα σημαντικές εμπειρίες από ένα δυνατό πρωτάθλημα και πλέον είμαι έτοιμος να προσφέρω. Βρίσκομαι σε ένα στάδιο μετάβασης από την νεαρή ηλικία στην ανδρική και πλέον τα πράγματα γίνονται διαφορετικά. Μακάρι να πάνε όλα καλά»

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://metrosport.gr/articles_det.asp?artid=75872
Μακάρι να πάρει και αυτός τα πάνω του  :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 28, 2014, 10:29:07 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Ελπιζω να δουμε κατι καλύτερο απ οτι με ΓΔ.
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 19, 2014, 05:53:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Επιστρέφω στον ΠΑΟΚ»

Στον Arena FM 89,4 μίλησε ο νεαρός διεθνής μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, Δημήτρης Πέλκας ο οποίος πέρυσι αγωνίστηκε δανεικός στον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Μίλησε για το όνειρο του να παίξει στον ΠΑΟΚ και για τον Άγγελο Αναστασιάδη.

Αναλυτικά τα όσα είπε στον Arena FM 89.4:

«Ακόμα δεν μας έχουν ενημερώσει, είμαστε σε αναμονή. Ξέρω ότι ο Άγγελος Αναστασιάδης παρακολούθησε κάποια παιχνίδι του Απόλλωνα και ας ελπίσουμε ότι παρακολούθησε τα καλά!
Είναι πολύ δύσκολη ομάδα ο ΠΑΟΚ, ένα τεράστιο κλαμπ. Θέλει πολύ δουλειά και περιμένω να μου ξαναδοθεί αυτή η ευκαιρία».

Για τις εμπειρίες του από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς: «Ήταν σημαντικό βήμα, ανδρώθηκα ποδοσφαιρικά με τον Απόλλωνα και ευχαριστώ πολύ όλους που με βοήθησαν . Πιστεύω ότι θα επιστρέψω πολύ δυνατότερος».

Για τον Άγγελο Αναστασίαδη: «Δεν έχω συνεργαστεί ποτέ με τον κ.Αναστασίαδη αλλά το σημαντικότερο που γνωρίζω είναι ότι παίζουν αυτοί που το αξίζουν, παίζουν οι καλύτεροι. Πρέπει να ματώσεις την φανέλα και αυτό μ’αρέσει πολύ. Έτσι πρέπει να γίνεται σε όλες τις μεγάλες ομάδες. Είναι σημαντικό να παίζουν παιδιά που βγαίνουν από τις ακαδημίες. Είναι στο χέρι του ΠΑΟΚ και του ποδοσφαιριστή να τον εμπιστευτεί , να τον έχει δουλέψει καλά και εννοείται να μπορέσει να βοηθήσει την ομάδα».

Για το ποια θέσει του αρέσει να παίζει: «Ελεύθερος πίσω από τον επιθετικό. Γενικότερα σε λίγο πιο ελεύθερες θέσεις, να γυρνάω και πίσω αλλά να μπορώ και να δημιουργώ».

Κώδικας: You are not allowed to view links. Register or Login
http://arenafm.gr/moutafidis/football/greece/01paok-f/2014/06/19/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%86%CF%89-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%BF%CE%BA.html#.U6L5A_l_srg
Παμε μικρε  :)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 23, 2014, 10:08:44 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Η πίστη στον Πέλκα

Ο Δημήτρης Πέλκας πήρε τις πρώτες του ευκαιρίες στην μεγάλη ομάδα του ΠΑΟΚ με προπονητή τον Γιώργο Δώνη. Ο 45χρονος τεχνικός του είχε εμπιστευτεί σε 16 ματς της σεζόν 2012-13 μία θέση στην ενδεκάδα του "Δικεφάλου" και αυτός πρόλαβε να δείξει κάποια δείγματα του ταλέντου του. Την περασμένη περίοδο, πάντως, παραχωρήθηκε δανεικός στον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Εξελίχθηκε σε ένα από τα πρώτα βιολιά των "κοκκινόμαυρων", σκοράροντας σε 18 συμμετοχές επτά γκολ, μοίρασε πέντε ασίστ, ενώ συν τοις άλλοις κέρδισε εμπειρίες από ένα πρωτάθλημα όπως της Football League που διακρίνεται για τη δύναμή του. Έφτασε, έτσι, όπως φαίνεται το πλήρωμα του χρόνου ο Δημήτρης Πέλκας να ξαναγωνιστεί με τα "ασπρόμαυρα".

Ο Άγγελος Αναστασιάδης είχε παρακολουθήσει πέρσι αρκετά παιχνίδια του Απόλλωνα Καλαμαριάς και εκτιμά τις δυνατότητες του 21χρονου μεσοεπιθετικού. Τον γνωρίζει από πρώτο χέρι και θεωρεί ότι διαθέτει ποιοτικά στοιχεία και πως αν δουλέψει σωστά, κυρίως, στον τομέα της δύναμης, μπορεί να έχει την επιθυμητή εξέλιξη. Είναι ένα από τα "στοιχήματα" θέλει να κερδίσει ο τεχνικός του ΠΑΟΚ.

contra.gr

Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 04, 2014, 09:03:10 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δανεικος στην Σετουμπαλ?  :o
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 04, 2014, 09:08:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Παντως πιστευω οτι κατι τετοιοι παικτες θα παρουν τα πανω τους με Αγγελο.... Καλο ειναι αυτο και ιδιως για το μελλον... ;)
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 04, 2014, 09:21:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ενδιαφέρον της Σετούμπαλ για τον Πέλκα

Εκτός του Λούκας Πέρεθ, δεν αποκλείεται άλλος ένας παίκτης του ΠΑΟΚ να αποχωρήσει με την μορφή δανεισμού. Ο λόγος για τον Δημήτρη Πέλκα ο οποίος επέστρεψε στη Θεσσαλονίκη και το πρωί του Σαββάτου (05/07) θα μεταβεί στην Πορτογαλία για συζητήσεις με την Σετούμπαλ, η οποία ενδιαφέρεται να τον αποκτήσει ως δανεικό. Εφόσον τελικά το θέμα "τελειώσει", ο παίκτης θα παίξει ως δανεικός στους Πορτογάλους για έναν χρόνο με οψιόν αγοράς.

Να σημειωθεί πως στην Σετούμπαλ είναι προπονητής ο Ντομίνγκος που είχε συζητήσει πέρυσι με τον ΠΑΟΚ ενώ μεσολάβησε για το όλο θέμα του Πέλκα ο ατζέντης, Πoλ Κουτσολιάκος. Από το πρωί υπήρχε η φήμη πως για τον νεαρό μεσοεπιθετικό, έδειξαν ενδιαφέρον η Μπράνγκα και η Εστορίλ αλλά αυτό διαψεύδεται από την πλευρά του παίκτη.

sport24.gr

Την κάνει και αυτός..βλέπω και να μην γυρίζει μετά...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 06, 2014, 06:36:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Θα πάρει ευκαιρίες ο Πέλκας»

Ο Ντομίνγκος Πασιένσα τόνισε πως ο Δημήτρης Πέλκας θα πάρει ευκαιρίες στη Βικτόρια Σετουμπάλ. Ο Πορτογάλος τεχνικός αναφέρθηκε στον δανεισμό του νεαρού παίκτη του ΠΑΟΚ στην πορτογαλική ομάδα και εμφανίστηκε ικανοποιημένος για την απόκτηση του νεαρού παίκτη.

Χαρακτηριστικά, ο «Metrosport» υπογράμμισε: «Με τον Πέλκα αρχίσαμε να ασχολούμαστε στη Σετούμπαλ, όταν μας τον πρότεινε ατζέντης που εδρεύει στη Γερμανία, που από φέτος έχει μία στενή συνεργασία με τον σύλλογο. Μίλησα και με τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ, τον Ζήση Βρύζα, και μου είπε πώς είναι ποιοτικός παίκτης, ταλαντούχος και χρειάζεται χρόνο συμμετοχής. Στη Σετούμπαλ θα πάρει την ευκαιρία του να αγωνιστεί και αυτό που θέλω να δείξει είναι ότι αντέχει στην ένταση. Ότι είναι δυνατός. Και το πορτογαλικό πρωτάθλημα, όπως και το ελληνικό έχει πολλή δύναμη και πρέπει να δείξει ότι μπορεί να ανταπεξέλθει».

Στη συνέχεια, ο Πορτογάλος τεχνικός υπογράμμισε: «Θέλω να τον χρησιμοποιήσω στη μεσαία γραμμή πίσω από τον φορ ή ακόμη και στα άκρα της επίθεσης. Αυτά είναι θέματα που θα αποφασιστούν μέσα από τις καθημερινές προπονήσει».

novasports.gr

Θα γινει μαγκας ο Πασιεντζα με Πελκα να μου το θυμηθειτε  ;)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 06, 2014, 07:58:12 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Να γυρίσω έτοιμος στον ΠΑΟΚ»



Αποφασισμένος να κερδίσει μια θέση στο ρόστερ του «Δικεφάλου» εμφανίζεται ο νεαρός άσος που παραχωρείται δανεικός στη Σετούμπαλ

Τις βαλίτσες του για την Πορτογαλία ετοιμάζει αφενός ο Δημήτρης Πέλκας που στοχεύει αφετέρου να επιστρέψει στον ΠΑΟΚ προκειμένου να κερδίσει μια θέση στο ρόστερ. Ο νεαρός άσος παραχωρείται δανεικός στην Σετούμπαλ αλλά σύμφωνα με δηλώσεις του θέλει να αποδείξει πως αξίζει να βρίσκεται στο έμψυχο δυναμικό του «Δικεφάλου».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην εφημερίδα «Σπορ του Βορρά»:

Πώς προέκυψε η Σετούμπαλ; «Πριν αρχίσει η προετοιμασία με τον ΠΑΟΚ ο μάνατζέρ μου ο κ. Κουτσολιάκος μου είχε πει ότι υπήρχε ενδιαφέρον για μένα από ομάδα του εξωτερικού. Πριν από λίγες μέρες με ενημέρωσε ότι αυτή ήταν η Σετούμπαλ, κάναμε μία κουβέντα με τον ΠΑΟΚ και μου είπαν ότι ήταν σύμφωνοι να με στείλουν δανεικό για ένα χρόνο στην Πορτογαλία».

Δεν σε υπολόγιζαν στον ΠΑΟΚ; «Όχι δεν είπα κάτι τέτοιο. Απλώς ήθελα να δοκιμάσω την τύχη μου στο εξωτερικό και ο ΠΑΟΚ μου άναψε το πράσινο φως! Ήθελα να γευτώ κι εγώ την εμπειρία να παίξω στο εξωτερικό και μακάρι να πάνε όλα καλά και να γυρίσω πιο έτοιμος για να κερδίσω θέση στον ΠΑΟΚ, όπου έχω συμβόλαιο έως τον Δεκέμβριο του 2015».

Ο Άγγελος Αναστασιάδης τι σου είπε; «Μου είπε να πάω στην ευχή της Παναγιάς και καλή επιτυχία στη νέα δοκιμασία μου».

Πώς έγινε ο «γάμος» με την Σετούμπαλ; «Ο μάνατζέρ μου ο κ. Κουτσολιάκος έτρεξε το θέμα και από όσο ξέρω θα μπει και μία ρήτρα αγοράς στο συμβόλαιο. Στη Σετούμπαλ προπονητής είναι ο κ. Ντομίνγκος Πασιέντζια, ο οποίος με ήξερε και ζήτησε να προχωρήσουν οι επαφές για τον δανεισμό μου. Εγώ από την πλευρά μου ρώτησα τον Μιγκέλ Βίτορ και μου είπε ότι η Σετούμπαλ είναι μία καλή ομάδα για νεαρούς παίκτες, δίνει ευκαιρίες και θα μου έκανε καλό να δοκιμάσω να παίξω στην πρώτη κατηγορία της Πορτογαλίας».

Ο περσινός δανεισμός σου στον Απόλλωνα Καλαμαριάς σε βοήθησε; «Φυσικά! Η Β' Εθνική είναι ένα δύσκολο πρωτάθλημα και οι εμπειρίες που πήρα ήταν σημαντικές. Ευχαριστώ και τον Απόλλωνα για τις ευκαιρίες που μου έδωσε».

onsports.gr

Θα γυρίσεις?
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 10.Δημήτρης Πέλκας
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 06, 2014, 11:29:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αν δεν γυρίσει ίσως μείνει εκεί...
Καλή τύχη εύχομαι  :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"