77. Zane Knowles

Αποστολέας Θέμα: 77. Zane Knowles  (Αναγνώστηκε 3850 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

77. Zane Knowles
« στις: Αυγούστου 27, 2019, 09:55:38 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Zane Knowles. Ο 27χρονος σέντερ από τις Μπαχάμες, υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας ενός έτους με την ομάδα μας.

Ο Zane Knowles γεννήθηκε στις 17 Φεβρουαρίου του 1992 στο Nassaou, έχει ύψος 2μ.08 και αγωνίζεται ως σέντερ. Έμαθε τα βασικά του μπάσκετ στις ΗΠΑ, ξεκινώντας από το Champagnat Catholic School High School, ενώ συνέχισε στο κολεγιακό πρωτάθλημα, αγωνιζόμενος τη σεζόν 2010-11 στο Grambling State και τα δύο τελευταία χρόνια της κολεγιακούς του καριέρας στο Texas A&M. Αποφοίτησε το 2014 με 7 πόντους μέσο όρο, 7,5 ριμπάουντ και 1 κόψιμο ανά αγώνα.

Η πρώτη του επαγγελματική εμπειρία ήταν την σεζόν 2014-15, όταν και αγωνίστηκε στο πρωτάθλημα Ιαπωνίας με τους Wakayama Trians (7,5 πόντοι, 6,2 ριμπάουντ).

Τη σεζόν 2016-17 αγωνίστηκε στην Πολωνία (με Siarka Tarnobrzeg και King Wilki Morskie Szczecin) και είχε 12,5 πόντους και 10,9 ριμπάουντ κατά μέσο όρο σε 24 παιχνίδια.

Τις δύο τελευταίες σεζόν ο Knowles αγωνίστηκε στη δεύτερη κατηγορία της Γαλλίας. Τη σεζόν 2017-18 και σε 27 αγώνες με την Etoile είχε 9 πόντους και 6,7 ριμπάουντ, ενώ πέρσι αγωνίστηκε στην Chartres και σε 18 παιχνίδια είχε 9, πόντους και 6 ριμπάουντ, με 65,2% στα δίποντα και 53,8% στις βολές».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Zane Knowles
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 27, 2019, 09:58:59 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ




 smilepaok smilepaok smilepaok smilepaok


WELCOME!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Zane Knowles
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 28, 2019, 09:51:16 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Β Γαλλίας παίκτης, ότι και να πούμε θα φανεί στο γήπεδο.
Καλώς ήρθε.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Zane Knowles
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 28, 2019, 07:19:51 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μετα απο εκεινον τον ανεκδιηγητο Καναδο, φεραμε και Τζαμαικανο! :grin1:
Τους ποντους και τα ριμπαουντ να παιρνει οπως γραφει πιο πανω και θα βγαλουμε γουστα στο ΠΑΛΑΤΑΚΙ με δαυτον! smilepaok
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Zane Knowles
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2019, 05:24:46 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Έτοιμος να θυσιαστώ για την ομάδα»





Θεωρητικά ο Zane Knowles δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την Ελλάδα, τη Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ, πέρα από το γεγονός ότι θα αγωνιστεί με τα ασπρόμαυρα την επόμενη σεζόν. Και όμως, υπάρχουν ορισμένα πράγματα που συνδέουν τον 27χρονο σέντερ από τις Μπαχάμες με όλα αυτά.

Αρχικά η ημερομηνία γέννησής του. Ο Zane Knοwles ήρθε στον κόσμο την Τρίτη 17 Μαρτίου 1992. Τι ίδιο βράδυ δηλαδή που γράφτηκε μία από τις πιο σκληρές ευρωπαϊκές στιγμές στην ιστορία του ΠΑΟΚ. Ο τελικός με τη Ρεάλ στη Ναντ! Το ξεχνάμε (για ευνόητους λόγους) και προχωράμε στο επόμενο…

Στο αριστερό του στήθος υπάρχει ένα τεράστιο τατουάζ από την ταινία «300», η οποία δεν είναι απλά η αγαπημένη του, αλλά αυτή που έχει σημαδέψει τη ζωή του και όπως εξηγεί ο ίδιος στο You are not allowed to view links. Register or Login «Για μένα αυτή είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών. Και δεν είναι απλά το τατουάζ που έχω κάνει με τους 300. Έχω ένα δικό μου brand με την ονομασία Ζ300 και αυτή είναι και η φιλοσοφία που έχω στη ζωή μου και φυσικά μέσα στο γήπεδο. Ποτέ να μην τα παρατάς και να παλεύεις μέχρι το τέλος. Για αυτό πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι αυτή τη στιγμή ο ιδανικός τόπος για μένα».

Ο Zane Knowles πάντως θα καθυστερήσει μερικά 24ωρα ακόμη την πρώτη του επαφή με την Ελλάδα, τη Θεσσαλονίκη και τον ΠΑΟΚ. Ο 27χρονος σέντερ, ξεκίνησε χθες από το Νασάου, έφτασε στο Μαϊάμι και παραμένει καθηλωμένος στο διεθνές αεροδρόμιο της πόλης της Φλόριντα, λόγω του τυφώνα Ντόριαν που σαρώνει τις νοτιοανατολικές ακτές των ΗΠΑ. Παρόλα αυτά είναι σίγουρος ότι… «το να αγωνιστώ για τον ΠΑΟΚ είναι η μεγαλύτερη πρόκληση της καριέρας μου. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα έχω αυτή την τεράστια ευκαιρία στην καριέρα μου, να παίξω για μία ομάδα με την ιστορία του ΠΑΟΚ και θα το κάνω με όλες μου τις δυνάμεις». Επιστρέφοντας μάλιστα στη νοοτροπία των «300», ο Knowles δηλώνει έτοιμος να θυσιαστεί για τον ΠΑΟΚ… «Είναι μία νέα κατάσταση για μένα, αλλά έχω μόνο θετικές σκέψεις για αυτή την συνεργασία. Είμαι ενθουσιασμένος που θα αγωνιστώ σε τρεις διοργανώσεις, ιδιαίτερα το Basketball Champions League θεωρώ ότι είναι μία πολύ μεγάλη πρόκληση. Παίζω για την ομάδα, μου αρέσει να αφήνω ότι έχω στο γήπεδο και είμαι έτοιμος να θυσιαστώ για την ομάδα, προκειμένου να πετύχουμε τους στόχους μας».

Και πως ένα νέο παιδί βρέθηκε από τις Μπαχάμες στις ΗΠΑ για να παίξει μπάσκετ και είναι πλέον επαγγελματίας; «Ξεκίνησα παίζοντας ποδόσφαιρο και ήμουν καλός, ιδιαίτερα στην άμυνα. Ήμουν όμως πολύ ψηλός, μου έλεγαν ότι πρέπει να ασχοληθώ με το μπάσκετ, αλλά όλα έγιναν ξαφνικά. Μετά από μία προπόνηση ποδοσφαίρου και καθώς περίμενα τη μητέρα μου να έρθει να με πάρει, δοκίμασα να σουτάρω με την μπάλα ποδοσφαίρου στο καλάθι του μπάσκετ. Αυτό ήταν. Το ερωτεύτηκα. Αυτή την αίσθηση του να μπαίνει η μπάλα στο καλάθι», εξηγεί ο Zane Knowles και συνεχίζει: «Μετά από δύο εβδομάδες σταμάτησα το ποδόσφαιρο και ασχολήθηκα με το μπάσκετ και στα 15 μου, είχα τη δυνατότητα να πάω σε γυμνάσιο στις ΗΠΑ. Στο νησί μου δεν υπάρχουν οι δυνατότητες για να μπορέσει να αναδειχθεί ένα παιδί και τα περισσότερα παιδιά δεν τα καταφέρνουν. Αποφασίσαμε να πάω στις ΗΠΑ και υποσχέθηκα στη μητέρα μου ότι θα βάλω όλες μου τις δυνάμεις για να πάρω υποτροφία σε πανεπιστήμιο. Κι αυτό ακριβώς έκανα. Πήρα τετραετή υποτροφία και δεν απογοήτευσα την οικογένειά μου. Τελείωσα το πανεπιστήμιο, έγινα επαγγελματίας και έφτασα σε αυτό το σημείο, να έρχομαι στην Ελλάδα για να παίξω στον ΠΑΟΚ».



ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟ! paokara
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Zane Knowles
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2019, 09:14:50 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Αυτό ήταν κάτι περισσότερο από ένα απλό υπερατλαντικό ταξίδι. Ο Zane Knowles ξεκίνησε την περασμένη Παρασκευή από τις Μπαχάμες για τη Θεσσαλονίκη, αλλά από το Σάββατο έμεινε αποκλεισμένος στο Μαϊάμι, λόγω του τυφώνα Ντόριαν. Μετά από μεγάλη προσπάθεια, αναχώρησε χθες για το Λονδίνο και μετά από αλλαγές πτήσεων και αναβολές στην προγραμματισμένη άφιξή του, έφτασε σήμερα και λίγο πριν τις 17:00 στη Θεσσαλονίκη.

«Προφανώς ήταν το μεγαλύτερο σε διάρκεια, αλλά ταυτόχρονα και πιο αγχωτικό ταξίδι που έχω κάνει. Είμαι όμως εδώ και είμαι πολύ χαρούμενος που επιτέλους έφτασα στη Θεσσαλονίκη», σχολίασε αμέσως μετά την άφιξή του ο Zane Knowles και αμέσως σκέφτηκε τον ΠΑΟΚ και τις υποχρεώσεις του με την ομάδα: «Θα ήθελα να είχα έρθει νωρίτερα και να είχα ξεκινήσει προπονήσεις με την ομάδα, μίλησα αρκετές φορές με τον προπονητή μου όλες αυτές τις ημέρες. Μακάρι να μπορούσα, αλλά δεν υπήρχε η δυνατότητα να κάνω κάτι περισσότερο όσο ήμουν στο Μαϊάμι, αλλά είμαι έτοιμος να ξεκινήσω αμέσως προπονήσεις».

Κι από το αεροδρόμιο, ο Zane Knowles κατευθύνθηκε στο γήπεδο του ΠΑΟΚ. Η προπόνηση της ομάδας είχε ολοκληρωθεί από νωρίς το μεσημέρι, ωστόσο ο 27χρονος σέντερ, ήθελε να δει το γυμναστήριο που υπάρχει στο PAOK Sports Arena. Μίλησε με τον γυμναστή της ομάδας Παναγιώτη Βασιλείου, έμεινε εντυπωσιασμένος από το άρτια εξοπλισμένο γυμναστήριο του ΠΑΟΚ και στο οποίο προφανώς θα περνάει πολλές από τις ώρες του καθημερινά…



 paokara paokara
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ:77. Zane Knowles
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 09:11:52 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Τι κομματι ειναι αυτο ρε παιδια? smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 77. Zane Knowles
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2019, 01:07:28 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Knowles: «Παίζουμε με πολλή ενέργεια και μεγάλη ένταση»



Ο Zane Knowles μίλησε μετά το τέλος του φιλικού αγώνα του ΠΑΟΚ στο Samokov της Βουλγαρίας κόντρα στην BC Ohrid.

Ο σέντερ από τις Μπαχάμες μίλησε για το σημερινό παιχνίδι, την πορεία της προετοιμασίας, αλλά και το ξεκίνημα της σεζόν που πλησιάζει…

-Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου από το φιλικό;

Πιστεύω ότι ήταν ακριβώς ό,τι χρειαζόμασταν. Το παιχνίδι ήταν αρκετά σκληρό με πολλές επαφές και μας προετοίμασε για το παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με τον Άρη. Ήταν ένα σπουδαίο τεστ και είναι καλό που πήραμε τη νίκη, αν και σε αυτό το στάδιο μαθαίνουμε περισσότερο από τα λάθη μας.

-Θεωρείς ότι αυτά τα εκτός έδρας φιλικά βοηθούν και στη χημεία της ομάδας, καθώς είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύετε όλοι μαζί για έναν αγώνα;

Ακριβώς. Θα έρθουν πολύ δύσκολα παιχνίδια μέσα στην χρονιά και είναι πολύ σημαντικό για εμάς να είμαστε ενωμένοι. Όπως είπα και πριν, ήταν ένα σπουδαίο τεστ που μας βοηθάει στην προετοιμασία.

-Ποιες είναι οι σκέψεις σου για την ομάδα μετά από αυτά τα πρώτα πέντε φιλικά;

Μου αρέσει η ομάδα. Πιστεύω ότι μπορούμε να εκπλήξουμε πολύ κόσμο. Έχουμε πολλά διαφορετικά κομμάτια, που το καθένα φέρνει κάτι στο γήπεδο. Μπορούμε να προκαλέσουμε πολλά προβλήματα στους αντιπάλους μας, αρχίζοντας από την ερχόμενη εβδομάδα. Θα έχουμε πολλή ενέργεια στο παρκέ και αυτό είναι κάτι που μου αρέσει στην ομάδα, καθώς παίζουμε με μεγάλη ένταση.



Πήρε μπρος ρε  paokara
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 77. Zane Knowles
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2019, 10:02:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ρε φιλε τι γκαφες ηταν αυτες ρε?
Ελεος, τραγικος μιλαμε. facepalm
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 77. Zane Knowles
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2019, 11:02:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ώρες ώρες θύμισε παίκτη αλάνας... ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"