8. Jose Mauricio

Αποστολέας Θέμα: 8. Jose Mauricio  (Αναγνώστηκε 21882 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 07, 2019, 09:29:11 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
ΠΑΙΚΤΑΡΑ! paokara
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 15, 2019, 04:05:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Για την αποθεραπεία του: «Έχουν περάσει σχεδόν εφτά μήνες από τον τραυματισμό μου αλλά από την πρώτη μέρα κιόλας δούλεψα πολύ σκληρά με την ομάδα και τους ανθρώπους της.Και μόνος μου έκανα τα πάντα για να φτάσω στο σημείο αυτό .Κάναμε απίστευτη δουλειά με όλους τους ανθρώπους που με βοήθησαν να επιστρέψω κανονικά.

Για το επίπεδο ετοιμότητας του: «Νιώθω πολύ καλά και σωματικά και ψυχολογικά.Χρειάζομαι λίγο ακόμα χρόνο για να παίξω παιχνίδια.Είχα έξι μήνες να παίξω αλλά τώρα νιώθω πολύ περήφανος για όσα έχω καταφέρει.Είναι θέμα χρόνου να πάρω παιχνίδια και να γίνω ακόμα καλύτερος».

Για τις ατυχίες του ΠΑΟΚ με τον προπονητή και τον αποκλεισμό από την Ευρώπη: «Αν και ήμουν εκτός ομάδας προσπάθησα να δω όλα τα παιχνίδια και τις προπονήσεις. Μιλούσα και με τους συμπαίκτες μου, τους έδινα συμβουλές, γιατί έστω και εκτός ένιωθα κομμάτι της ομάδας.Ήταν δύσκολο καλοκαίρι  δεν καταφέραμε να προκριθούμε ούτε στο Champions League ούτε στο Europa League.Οι παίχτες δεν χαμήλωσαν το κεφάλι συνέχισαν με σκληρή δουλειά. Ξέραμε από την αρχή ότι δεν θα ήταν εύκολο.Τώρα βρισκόμαστε σε πολύ καλύτερη περίοδο. Καταλαβαίνουμε καλύτερα τι μας ζητάει ο προπονητής και πως να το καταφέρουμε στο γήπεδο.Μπορούμε να κρατήσουμε τον ΠΑΟΚ στο υψηλότερο επίπεδο».

Για την επιθετική πλέον φιλοσοφία της ομάδας και το αποτέλεσμα: «Δεν ξέρω αν είμαστε όντως πιο επιθετικοί τώρα σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια.Και στις δυο προηγούμενες σεζόν πετύχαμε πολλά γκολ.Σίγουρα υπάρχει  μια διαφορετική προσέγγιση του παιχνιδιού.Κάθε προπονητής έχει διαφορετική νοοτροπία και τακτική στο παιχνίδι.Έχουμε έναν νέο προπονητή με νέο σύστημα, με διαφορετική τακτική και στην αρχή ήταν δύσκολο να προσαρμοστούμε.Τώρα τον καταλαβαίνουμε καλύτερα και προσπαθούμε διαρκώς να βελτιωνόμαστε.Πάντα θέλουμε το καλύτερο να πετυχαίνουμε όσα περισσότερα γκολ μπορούμε και να είμαστε όσο καλύτεροι μπορούμε στην άμυνα.Φέτος δεχόμαστε γκολ αλλά πάντα δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας για το καλύτερο αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ».

Για τα γκολ που δέχεται ο ΠΑΟΚ: «Είναι δύσκολο είτε να βρούμε την αιτία είτε να επιρρίψουμε σε κάποιον προσωπικά ευθύνες.Νομίζω ότι είναι θέμα συγκέντρωσης.Γίνονται λάθη που δεν κάναμε στο παρελθόν. Είναι ένα ζήτημα που αντιμετωπίζει η ομάδα, το έχει δει ο προπονητής,δουλεύει αυτός και η ομάδα πάνω σε αυτό.Μόνο με σκληρή δουλειά μπορούμε να το ξεπεράσουμε».

Για τη περυσινή επιτυχία του ΠΑΟΚ και τα πλέι οφ: «Νομίζω πως μπορούμε να συνεχίσουμε στην ίδια πορεία με πέρυσι, να παραμείνουμε και φέτος αήττητοι.Έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στην ομάδα και στους συμπαίκτες μου.Τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟΚ έχει δείξει ότι είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα, είναι λογικό όλοι να θέλουν να παίξουν καλά απέναντί μας και να μας νικήσουν. Ο μόνος τρόπος να συνεχίσουμε αήττητοι είναι να δουλέψουμε σκληρά και σίγουρα περισσότερο από τους αντιπάλους μας. Αν ο ΠΑΟΚ συνεχίσει να κερδίζει ή να μη χάνει παιχνίδια δεν θα έχουν μεγάλη σημασία τα πλέι-οφ γιατί θα έχει ήδη τους βαθμούς που χρειάζεται για να κατακτήσει το πρωτάθλημα».

Για το τέλος του συμβολαίου του και το που θα βρίσκεται στη νέα σεζόν: «Δεν έχω σκεφτεί πολύ το ποδοσφαιρικό μέλλον.Ήμουν εκτός για σχεδόν εφτά μήνες και όλο αυτό τον καιρό το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το γόνατό μου,το σώμα μου γιατί ήθελα να είμαι πάλι έτοιμος να παίξω στο ανώτερο επίπεδο.Τώρα το μυαλό μου είναι μόνο στο να ξαναπαίξω ποδόσφαιρο γιατί μου έχει λείψει το συναίσθημα να αγωνίζομαι με την ομάδα και να πανηγυρίζω με τους συμπαίκτες μου. Κάποια στιγμή ο μάνατζερ μου και η ομάδα θα βρουν το χρόνο να συζητήσουν για το συμβόλαιο μου που εκπνέει».



Δεν θα πάει πουθενά...
Είναι το μυαλό στο κέντρο.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 20, 2019, 11:59:33 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Βραζιλιάνος μέσος έχει ένα μικρό μυικό πρόβλημα (ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο), που δεν έχει καμία σχέση με την προ μηνών εγχείριση στον μηνίσκο του.

Εμεινε για προληπτικούς λόγους εκτός αποστολής, αφού είχε προηγηθεί συνεννόηση του Αμπέλ Φερέιρα με τον γιατρό της ομάδας, Μανώλη Παπακώστα.

Ωστόσο, ο επικεφαλής του ιατρικού τιμ της ομάδας θέλει να είναι απόλυτα σίγουρος ότι δεν κρύβουν τίποτα άλλο από πίσω τους οι ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο του 31χρονου μέσου.

Γι' αυτό αύριο θα εξετάσει τον "Μάουρι" και παράλληλα θα τον υποβάλει σε μαγνητική τομογραφία.



Ολα καλα θα ειναι.

 
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 02:32:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Η οικογένεια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ εύχεται στον ποδοσφαιριστή της, Χοσέ Μαουρίσιο, ο οποίος κλείνει σήμερα τα 31, χρόνια πολλά με υγεία, ευτυχία και πολλές επιτυχίες σε όλους τους τομείς.




Χρόνια Πολλά παικταρά. paokara
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 07, 2019, 09:09:57 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Αν είμαστε αυτοί που πρέπει, θα πάρουμε το πρωτάθλημα»






Για το πρώτο 90λεπτο που χρησιμοποίθηκε: «Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον προπονητή και τους συμπαίκτες μου για την στήριξη τους. Σήμερα έκανα το πρώτο μου 90λεπτο χωρίς πρόβλημα ή κάποια ενόχληση και είμαι ευχαριστημένος και για αυτό αλλά και για την νίκη της ομάδας μου».

Για την παρουσία του στην προετοιμασία στην Ολλανδία: «Πράγματι, για εμάς τους ποδοσφαιριστές που επιστρέφουμε από τραυματισμό, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Ήμασταν στην προετοιμασία αλλά άλλο είναι να προπονείσαι με την ομάδα και άλλο να βλέπεις την προπόνηση από έξω. Έχω την στήριξη που χρειάζομαι αλλά σίγουρα δεν είναι εύκολο. Βρίσκομαι σε καλό δρόμο, είμαι χαρούμενος που έβγαλα το 90λεπτο και το κρατάω αυτό. Έχω την στήριξη του προπονητικού επιτελείου και των συμπαικτών μου».

Για την αλλαγή συστήματος από πέρσι: «Σίγουρα είναι ένα σύστημα διαφορετικό σε σχέση με αυτό που παίζαμε πέρσι. Μέσα στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές παίρνουν πρωτοβουλίες, οι οποίες βοηθάνε στην ομάδα αλλά δεν υπάρχουν στο σύστημα που παίζουμε. Επιθετικά υπάρχουν πολλές αλλαγές στα «φτερά» της επίθεσης αλλά δεν θα αποκαλύψω κάτι άλλο. Το ποδόσφαιρο είναι πάνω κάτω το ίδιο. Σε σημαντικά ζητήματα είναι διαφορετικά όμως. Σήμερα καταφέραμε και δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες από όλο το γήπεδο. Από δεξιά, από αριστερά και από τον άξονα. Κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι, πήραμε την νίκη που την θέλαμε και στο τέλος ελπίζουμε πως θα είμαστε εμείς οι πρωταθλητές».

Για την «μάχη» του πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό: «Αρχικά, από τότε που ήρθα στον ΠΑΟΚ, δεν κοιτάω τι κάνει ο αντίπαλος μας αλλά μόνο το επόμενο παιχνίδι και αυτό το κάνω γιατί πιστεύω ότι αν είμαστε εμείς αυτό που πρέπει, θα καταφέρουμε να πάρουμε το πρωτάθλημα. Κάναμε έναν καλό πρώτο γύρο, μπορεί να μην κερδίσαμε κάποιο ντέρμπι αλλά σήμερα δείξαμε ότι έχουμε κατανοήσει την ιδέα που έχει ο προπονητής μας και στο τέλος θα είμαστε εμείς αυτοί που θα πανηγυρίσουν το πρωτάθλημα»



Ειχε καποια λαθακια στην μεταβιβαση αλλα δικαιολογημενα.
Παντως ειναι ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ στην μεσαια γραμμη.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 08, 2019, 01:35:04 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ




Σημαντικός για την ομάδα και όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνεται...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 08, 2019, 06:07:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ειχε καποια λαθακια στην μεταβιβαση αλλα δικαιολογημενα.
Παντως ειναι ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ στην μεσαια γραμμη.


Και ακομα δεν ειναι 100% ετοιμος.
Πολυτιμος και καλη εμφανιση.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 09, 2019, 04:02:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Λογω τραυματισμου αλλα και λογω ποιοτητας, αξιζει ανανεωση του συμβολαιου.
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑ!
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 04, 2020, 11:24:22 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Για το που αποδίδει την ήττα από τον Άρη: «Δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι μετά το γκολ που σημειώσαμε πιστέψαμε ότι μπορέσαμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα, στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι θα μπορούσαμε να πετύχουμε και ένα δεύτερο γκολ. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά γιατί έρχονται δύσκολα παιχνίδια και θα πρέπει να συνεχίσουμε με νίκες».

Για την απουσία του Κρέσπο: «Ο ΠΑΟΚ έχει πάρα πολύ καλούς ποδοσφαιριστές, που είναι έτοιμοι να παίξουν στα μεγάλα παιχνίδια. Δεν θεωρώ ότι ήταν αυτό το πρόβλημα. Κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε σε αυτόν τον αγώνα. Θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή θα πρέπει να δούμε τα λάθη μας και στο επόμενο παιχνίδι να παίξουμε καλύτερα και να κερδίσουμε».

Για τον χαρακτήρα που πρέπει να βγάλει ο ΠΑΟΚ: «Πιστεύω ότι παραμένουμε μια ομάδα με χαρακτήρα, που έχουμε εμπιστοσύνη στις δυνατότητές μας. Γνωρίζαμε ότι κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό, δεν υπάρχει κάποια ομάδα που δεν χάνει. Εμείς θα πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας και να παρουσιαστούμε καλύτεροι στα επόμενα παιχνίδια μας».



Δεν θελω να το παιξω μετα Χριστον προφητης αλλα ο Αουγκουστο ισως ταιριαζε καλυτερα σημερα.Παντως ξεκινησε καλα και μετα.....τρικυμια!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 8. Jose Mauricio
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 07, 2020, 02:47:23 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
O «Μάουρι» δείχνει εμφανώς εκτός ρυθμού, σαφώς επηρεασμένος από τον σοβαρό τραυματισμό που είχε στα μέσα της περυσινής σεζόν. Δεν είναι στο 100%, δεν θυμίζει σε τίποτα τον ποδοσφαιριστή – καταλύτη της χρονιάς του νταμπλ του «δικεφάλου». Και η εικόνα του στο «Βικελίδης», αν μη τι άλλο το επιβεβαίωσε απόλυτα. Οι διαπραγματεύσεις με τον Δικέφαλο, ανέδειξαν εδώ και μήνες μια πολύ σημαντική διαφορά των δύο πλευρών.

Και έτσι, αμφότερες, συμφώνησαν να αφήσουν τη συνέχεια τους για… μελλοντικό χρόνο. Με εμφανίσεις όμως σαν τη σαββατιάτικη, δύσκολα η απόσταση που χωρίζει τις δύο πλευρές θα καλυφθεί. Οι νταμπλούχοι είναι εμφανώς προβληματισμένοι από την εικόνα του Μαουρίσιο και τη δυνατότητα του να επανακάμψει και είναι άκρως σκεπτικοί προκειμένου να βελτιώσουν την προσφορά τους και να πλησιάσουν στα «θέλω» του Βραζιλιάνου, ο οποίος τη δεδομένη στιγμή, με απολαβές που πλησιάζουν στο 1,5 εκατ. ευρώ είναι ο πλέον ακριβοπληρωμένος του ρόστερ.

Και αξιώνει, πάνω κάτω, τα ίδια προκειμένου να ανανεώσει. Ποσό που αποκλείεται ο ΠΑΟΚ να δώσει, συνυπολογίζοντας τόσο την ηλικία του (περπατάει στα 32), το ιατρικό του ιστορικό, αλλά και φυσικά την ανάγκη που υπάρχει για εξορθολογισμό του μπάτζετ ως προς το FFP. Σαφώς και τίποτα δεν μπορεί να αποκλειστεί (το είδαμε άλλωστε πέρυσι με τον τρόπο που τελικά παρέμεινε στο ρόστερ ο Βαρέλα), τη δεδομένη όμως στιγμή δεν υπάρχει τίποτα στον ορίζοντα που να υποδεικνύει πως οι δύο πλευρές είναι κοντά ή πως βρισκόμαστε σε τροχιά συμφωνίας.





Ε ρε μ@νια και μεινει! >:( >:( >:( >:(
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!