5. Ousman Krubally

Αποστολέας Θέμα: 5. Ousman Krubally  (Αναγνώστηκε 3422 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

5. Ousman Krubally
« στις: Ιουλίου 30, 2017, 08:54:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
O Ousman Krubally στον ΠΑΟΚ



Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Ousman Krubally για την αγωνιστική περίοδο 2017-18.
Ο Ousman Krubally γεννήθηκε στις 13 Μαρτίου του 1988 στην Atlanta των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής, αλλά η καταγωγή του είναι από την Γκάμπια. Έχει ύψος 2.01 και αγωνίζεται στις θέσεις του power forward και του center.

Ο Krubally φοίτησε στο Georgia State από το 2006 ως το 2010. Στην τελευταία του σεζόν (2009-2010) μέτρησε 7 πόντους και 3.8 ριμπάουντ σε 22.1 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα.

Από την επόμενη χρονιά ξεκίνησε το ευρωπαϊκό του ταξίδι, αρχικά από την Αγγλία και τους London Leopards, στους οποίους έμεινε για 2 χρόνια, έχοντας 20.8 πόντους και 13.8 ριμπάουντ τη σεζόν 2011-2012. Την επόμενη χρονιά μετακόμισε στην Ολλανδία για τους Bright Kings Den Helder, με τους οποίους μέτρησε 8.7 πόντους και 4.6 ριμπάουντ σε 28 παιχνίδια.

Τη σεζόν 2013-2014 βρέθηκε στη Σλοβενία για την Grosuplje. Εκεί αναδείχθηκε δεύτερος σκόρερ του σλοβενικού πρωταθλήματος με 17.2 πόντους (61.5% στα δίποντα και 75.4% στις βολές) και πρώτος ριμπάουντερ με 9.1, με αποτέλεσμα να αναδειχθεί πολυτιμότερος παίκτης του πρωταθλήματος. Την επόμενη χρονιά μετακόμισε στην Ιταλία για λογαριασμό της Legnano, με την οποία είχε 19.2 πόντους (55.9% στα δίποντα και 79.6% στις βολές) και 12 ριμπάουντ ανά αγώνα και έτσι βγήκε δεύτερος στην ψηφοφορία για τον πολυτιμότερο παίκτη της δεύτερης κατηγορίας.

Το 2015 ο Ousmane Krubally ήρθε στην Ελλάδα για λογαριασμό του Λαυρίου, με τη φανέλα του οποίου αγωνίστηκε σε 25 παιχνίδια και είχε 10.7 πόντους (61.7% στα δίποντα και 73.1% στις βολές) και 6.9 ριμπάουντ. Μετά το τέλος των υποχρεώσεων του Λαυρίου στην STOIXIMAN.GR Basket League, μετακόμισε στην ιταλική Umana Reyner Venezia, με την οποία αγωνίστηκε σε 10 αγώνες των playoffs μετρώντας 6.4 πόντους (67.7% στα δίποντα και 71% στις βολές) και 2.8 ριμπάουντ.

Την περσινή σεζόν, ο Ousman Krubally αγωνίστηκε στην Astana υπό τις οδηγίες του Ηλία Παπαθεοδώρου, πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες χρονιές της καριέρας του, καθώς είχε 12.5 πόντους (58.5% στα δίποντα και 79.2% στις βολές) , 7.6 ριμπάουντ σε 27 αγώνες της VTB League. Κατέκτησε επίσης το πρωτάθλημα, αλλά και το Κύπελλο του Καζακστάν με την Astana.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ousman Krubally
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 30, 2017, 08:56:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Μπορει ο Παπαθεοδωρου να εχει βρει το κουμπι του!
Μακαρι να ειναι ετσι!
Καλως ηρθες! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Ousman Krubally
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 30, 2017, 10:41:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Πάμε για τον 8ο χρόνο ως επαγγελματίας. Θέλω να ευχαριστήσω τον Αλλάχ για την ευλογία του και την οικογένειά μου για τη στήριξή της και τη θετική της ενέργεια. Θέλω να ευχαριστήσω και την ομάδα του ΠΑΟΚ, τη διοίκηση του ΠΑΟΚ και όλους όσοι με βοήθησαν να πάρω την απόφαση να πάω σε αυτή την ιστορική ομάδα. Την ίδια στιγμή θέλω να ευχαριστήσω τον ατζέντη μου και τον άνθρωπο που με συμβουλεύει, που με βοήθησαν να πάω στην ομάδα.

Ήταν ένα μεγάλο καλοκαίρι, αλλά έχω ένα νέο σπίτι τώρα. Ήρθε η ώρα να δείξουμε τη σκληρή δουλειά. Μόνο αυτό μετράει τώρα. Προχωράμε μπροστά και συνεχίζουμε την πρόοδο. Πάμε ΠΑΟΚ»



Καλώς ήρθες και ελπίζω να έχεις σταθερή και καλή απόδοση...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Ousman Krubally
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 31, 2017, 01:24:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Κατι καλο φτιαχνεται φετος.  8)
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ: Ousman Krubally
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 31, 2017, 06:32:41 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Και εγω ετσι πιστευω.
Ολα ομως θα φανουν στο γηπεδο.
Καλη επιτυχια να εχει.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ:5. Ousman Krubally
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 05, 2017, 02:22:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Ousman Krubally
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 16, 2017, 06:29:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Τεράστιο βήμα για την καριέρα μου ο ΠΑΟΚ»



Ο Ousman Krubally είναι ο πρώτος ξένος του ΠΑΟΚ που έφτασε στη Θεσσαλονίκη εν όψει της νέας σεζόν.
Ο 29χρονος Αμερικανός προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο «ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ» στις 15:30 και πραγματοποίησε τις πρώτες του δηλώσεις στους εκπροσώπους του Τύπου.

Ο Krubally μίλησε για την τεράστια πρόκληση που έχει μπροστά του υπογράφοντας στον ΠΑΟΚ αλλά και για τον Ηλία Παπαθεοδώρου με τον οποίο συνεργάστηκε την περασμένη χρονιά στην Astana.

Αναλυτικά οι πρώτες δηλώσεις του Ousman Krubally στην Ελλάδα:

Για την μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ: «Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που επιστρέφω στην Ελλάδα. Ο ΠΑΟΚ είναι ένα τεράστιο βήμα στην καριέρα μου. Είμαι ανυπόμονος για την νέα χρονιά, καθώς θέλω να γνωρίσω τους προπονητές και τους συμπαίκτες μου και να πετύχουμε τους στόχους μας σε όλες τις διοργανώσεις».

Για το τι γνωρίζει για τους συμπαίκτες του: «Δεν ξέρω πολλά πράγματα για τους συμπαίκτες μου. Θυμάμαι τον Kevin Dillard, γιατί είχαμε παίξει αντίπαλοι όταν αγωνιζόμουν στο Λαύριο. Είναι εξαιρετικός παίκτης κι είμαι πολύ χαρούμενος που θα παίξω μαζί του. Μπορώ να πω ότι μπαίνω στην περίοδο της ηγετικότητας στην καριέρα μου. Θέλω να βοηθήσω τους συμπαίκτες μου αλλά και να βοηθηθώ από αυτούς».

Για τον Ηλία Παπαθεοδώρου: «Ο κόουτς Ηλίας είναι εκπληκτικός. Δεν ασχολείται μόνο με το αγωνιστικό κομμάτι, αλλά ενδιαφέρεται για τους παίκτες και εκτός γηπέδου. Μπορεί να συνδυάσει τα ταλέντα των παικτών. Εγώ θα δώσω το 100% σε επίθεση και άμυνα, κάθε χρόνο βελτιώνομαι. Αυτό που θα βοηθήσει την ομάδα είναι το πάθος για την νίκη».

Στη συνέχεια, ο Ousman Krubally βρέθηκε στο “PAOK Sports Arena”, όπου συνάντησε τον Ηλία Παπαθεοδώρου και τους συνεργάτες του και ξεναγήθηκε στο μουσείο και τις υπόλοιπες εγκαταστάσεις του γηπέδου.




Παμε ρε μαυρακι! smilepaok
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 5. Ousman Krubally
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 16, 2017, 08:31:03 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Στην περιοδο ηγετικοτητα λεει! ::)
Μακαρι να ειναι ετσι και να το δειξει μεσα στο γηπεδο.
Εμεις τετοιους παικτες θελουμε.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 5. Ousman Krubally
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 16, 2017, 09:16:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Θετικό ότι τον ξέρει ο Παπ και αυτός γνωρίζει επίσης...
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 5. Ousman Krubally
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 05:16:54 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Αναμενεται να το εχει μαζι του σε ολη την χρονια! >:D

ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!