55. Lucky Jones

Αποστολέας Θέμα: 55. Lucky Jones  (Αναγνώστηκε 5229 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

55. Lucky Jones
« στις: Ιουλίου 15, 2017, 09:30:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Lucky Jones για την αγωνιστική περίοδο 2017-18.

O Lucky Jones γεννήθηκε στις 22 Απριλίου του 1993 στην πόλη Newark του New Jersey, έχει ύψος 1.98 και αγωνίζεται ως shooting guard και small forward.

Ο Jones φοίτησε στο Robert Morris στην Pennsylvania από το 2011 ως το 2015.  Στην τελευταία του χρονιά στο κολέγιο οδήγησε το Robert Morris στην τελική φάση του τουρνουά του NCAA για μόλις 8η φορά στην ιστορία του, μετρώντας 14.3 πόντους (45.5% στα δίποντα, 33.1% στα τρίποντα και 78.9% στις βολές), 5.9 ριμπάουντ, 1.4 ασίστ και 1.4 κλεψίματα ανά αγώνα.

Τη σεζόν 2015-2016 αγωνίστηκε στην Liege Basket με την οποία μέτρησε 14.3 πόντους (45.3% στα δίποντα, 36.1% στα τρίποντα και 77.4% στις βολές), 5.2 ριμπάουντ, 1.5 ασίστ σε 31 συμμετοχές, ενώ με 2.5 κλεψίματα ανά αγώνα, αναδείχθηκε πρώτος στη συγκεκριμένη κατηγορία στο βελγικό πρωτάθλημα.

Το ξεκίνημα της περσινή χρονιάς τον βρήκε στη Γαλλία για λογαριασμό της Hyeres Toulon, με την οποία είχε 5.8 πόντους, 4.2 ριμπάουντ, 1.4 ασίστ και 1.4 κλεψίματα σε 11 αγώνες. Τον Ιανουάριο του 2017 μετακόμισε στον Προμηθέα Πάτρας,  του οποίου τη φανέλα φόρεσε σε 14 παιχνίδια της STOIXIMAN.GR Basket League, μετρώντας 10.7 πόντους (47.8% στα δίποντα, 27.1% στα τρίποντα και 73.8% στις βολές), 5.4 ριμπάουντ και 1.4 κλεψίματα ανά παιχνίδι.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 15, 2017, 09:32:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Σε γνωριμους παικτες βλεπω παμε.
Καλως ηρθες!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 15, 2017, 09:55:39 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν τον ξερω καν, θα τον δουμε στο γηπεδο.
Προφανως ξερουν και τον πηραν.
Καλως ηρθε.
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 16, 2017, 04:55:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
«Ο, τι καλύτερο για μένα ο ΠΑΟΚ»




Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τζόουνς στο paokbc.gr:

Για την απόφασή του να συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ: «Δεν ήταν δύσκολη η απόφασή μου να αποδεχθώ την πρόταση του ΠΑΟΚ, γιατί γνωρίζω πολύ καλά ότι έρχομαι σε μία ομάδα με ιστορία, με σπουδαία παράδοση στο μπάσκετ και με πολλούς τίτλους. Ξέρω ότι η ομάδα έχει αρκετά χρόνια που έχει μείνει μακριά από τους τίτλους, αλλά η ζωή κάνει κύκλους και όλοι θα είμαστε εδώ για να παλέψουμε. Ο ΠΑΟΚ είναι ένα πολύ μεγάλο μέγεθος, είναι ένας σπουδαίος οργανισμός, είναι ότι καλύτερο για μένα. Θέλω να γίνω κι εγώ καλύτερος σε αυτή την ομάδα. Έχω πολύ υψηλό κίνητρο, είμαι πεινασμένος για μπάσκετ και για όλα αυτά που μπορεί να γίνουν σε μία σπουδαία ομάδα. Για μένα είναι πολύ σημαντικό επίσης το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ συμμετέχει και μάλιστα για δεύτερη χρονιά στο Basketball Champions League, μία διοργάνωση υψηλού επιπέδου».
 
Για τη συζήτηση που είχε με τον Ηλία Παπαθεοδώρου: «Είχαμε μία πολύ ωραία συζήτηση με τον κόουτς. Ήταν ξεκάθαρος, μου άρεσαν πολύ αυτά που μου είπε. Μου μίλησε για τους υψηλούς στόχους της ομάδας, μου εξήγησε ότι θέλει να παίζουμε σκληρά, να μπαίνουμε σε κάθε παιχνίδι με δύναμη και να παίρνουμε τη νίκη κι αυτό ακριβώς θα κάνω. Πιστεύω ότι έχουμε μπροστά μας μία σπουδαία σεζόν».

Για το τί πρέπει να περιμένει ο κόσμος του ΠΑΟΚ από εκείνον: «Παίζω σκληρά, θα το δείτε σε κάθε παιχνίδι. Θα δίνω τα πάντα στο γήπεδο. Κάνω πολλά, μου αρέσει η άμυνα, να αναλαμβάνω τον καλύτερο παίκτη της αντίπαλης ομάδας. Θέλω να κερδίζω».

Για τους παίκτες, τους οποίους συμβουλεύτηκε πριν αποφασίσει να συμφωνήσει με τον ΠΑΟΚ: «Μίλησα με τον Νίκο Γκίκα, με τον οποίο ήμασταν συμπαίκτες πέρσι στον Προμηθέα. Είναι καλός μου φίλος, μιλήσαμε αρκετά για τον ΠΑΟΚ, μου είπε τα καλύτερα, ενώ είναι σημαντικό ότι είχε συνεργαστεί και με τον νέο μου προπονητή. Στο κολέγιό μου, το Robert Morris, ήταν και δύο Ελληνίδες, η Άρτεμις Σπανού και η Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου. Δύο πολύ καλές μου φίλες και ειδικά  με την Σταμολάμπρου, που προέρχεται από τον ΠΑΟΚ, έχουμε μιλήσει πολύ για την ομάδα».

Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ: «Δεν βλέπω πραγματικά την ώρα να έρθω στη Θεσσαλονίκη και να γίνω μέλος της ομάδας. Θέλω να είναι κοντά στην ομάδα, θυμάμαι πολύ καλά το παιχνίδι μας στη Θεσσαλονίκη και θέλω αυτούς τους φιλάθλους να τους έχω στο πλευρό μου. Φαντάζομαι πως θα είναι με πολύ περισσότερο κόσμο σε αυτό το γήπεδο».



Για εσένα μπορεί το θέμα είναι να συμβεί το ίδιο και για τον ΠΑΟΚ...
WELCOME  :)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 16, 2017, 08:42:21 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Διαβασμενος ερχεται ο Λακι  :))
Αντε να σε δουμε με το καλο  :)
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 17, 2017, 04:20:58 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Εναν καλο σουτερ ψαχνουμε, ελπιζω  να ειναι αυτος! :)
Παντως αν περιμενει να δει κοσμο στο γηπεδο ας του πει καποιος οτι αυτος γινεται σε 2-3 παιχνιδια το πολυ.
Τα υπολοιπα θα ειναι μεταξυ φιλων! ::)
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Lucky Jones
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 18, 2017, 10:36:35 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Kat6

  • Platinum member
  • ******
  • 3763
    Μηνύματα
  • Kataramenos μια ζωή
    • Προφίλ
Γιουπι!Ακολουθουν ο Lucky  Luke κι η Dolly?
ΠΑΟΚ και στα δύσκολα.
 

Απ:55. Lucky Jones
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 07, 2017, 03:00:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 55. Lucky Jones
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 17, 2017, 10:12:18 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ



«Είναι κάτι πρωτόγνωρο για μένα αυτό που ζω. Περιμένω πως και πως να ξεκινήσω με την ομάδα. Η πόλη είναι πολλή όμορφη και έχω πολύ μεγάλο ζήλο για την νέα αυτή πρόκληση στην καριέρα μου.Ήταν μια τρομερή εμπειρία. Μου έκανε εντύπωση το μεγάλο γήπεδο του ΠΑΟΚ αλλά και οι οπαδοί του, οι οποίοι μπορεί να μην ήταν πολλοί, αλλά πιστεύω ότι μέσα από τις εμφανίσεις μας θα τους ωθήσουμε να έρθουν στο γήπεδο και να το γεμίσουν. Ο κόσμος θα πρέπει να γνωρίζει πως μάχομαι μέχρι τέλους και προσπαθώ να δίνω τα πάντα για την ομάδα».



Κιτρινο βραχιολακι ρε καρντασι? >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 55. Lucky Jones
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2017, 10:28:43 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Καλο σουτακι παντως εχει  >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!