18. Δημήτρης Λημνιός

Αποστολέας Θέμα: 18. Δημήτρης Λημνιός  (Αναγνώστηκε 14501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Απ: 70. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2018, 11:53:04 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Γκολ εξελιξης, δουλειας και ταλεντου. 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 70. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 11:33:09 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Ο νεαρός φορ αποκτήθηκε από τον Ατρόμητο έναντι 800.000 ευρώ το περσινό καλοκαίρι και φέτος, από την προετοιμασία κιόλας, έχει καταφέρει να ξεχωρίσει με τις εμφανίσεις του στους Θεσσαλονικείς.

Για αυτό το λόγο οι διοικούντες τον «Δικέφαλο του Βορρά» κάλεσαν τον 20χρονο άσο να υπογράψει νέο συμβόλαιο, με την ίδια χρονική διάρκεια (μέχρι το 2021) με αυξημένες αποδοχές και μεγαλύτερη ρήτρα αποδέσμευσης.

Συγκεκριμένα, ο Λημνιός θα εισπράττει ετησίως 300 χιλιάδες ευρώ, ενώ η οψιόν έφτασε τα 15 εκατ. ευρώ!




Σωστη κινηση, ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ειναι και μεγαλες προοπτικες εξελιξης! 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2018, 12:13:13 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πολύ σωστή κίνηση.....
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 04, 2018, 01:19:32 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Γιατί εκτός Εθνικής?
Δεν κάνει?  >:( >:( >:( >:( >:( >:(
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 05, 2018, 04:21:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 30, 2018, 12:51:31 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Είμαι πολύ χαρούμενος που βοήθησα την ομάδα να κερδίσει. Πέτυχα το δεύτερο γκολ που έδωσε διαφορά ασφαλείας. Μετά από μία κακή εμφάνιση θέλαμε να δείξουμε ότι είμαστε μία μεγάλη ομάδα με προσωπικότητες. Μπήκαμε πολύ δυνατά, το σκορ θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο. Αυτό που μετράνε βαθμούς και κοιτάμε τη συνέχεια.

Για το τι άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο:

Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο. Απλά δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε και με τον Πρίγιοβιτς όμως ο Διούδης έκανε μία εξαιρετική απόκρουση. Ξέραμε ότι πρέπει να κερδίσουμε πάση θυσία και η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση.

Για το που αφιέρωσε το γκολ:

Αφιέρωσα το γκολ στους γονείς μου που με στηρίζουν πάντα και είναι πάντα εκεί.

Για τον Παναθηναϊκό και το ότι ο ΠΑΟΚ κέρδισε στα ντέρμπι:

Ο Παναθηναϊκός είναι μία μεγάλη ομάδα που αγωνίζεται με νέα παιδιά φέτος. Χαίρομαι που πάνε καλά γιατί είμαστε μαζί στην Εθνική και τα ξέρω τα παιδιά. Εμείς θα δώσουμε τα πάντα για να φέρουμε το πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη. Θα δώσουμε και την ψυχή μας για αυτό, όμως έχουμε δρόμο ακόμα καθώς υπάρχουν ακόμα πολλές αγωνιστικές.

Για το επερχόμενο ματς με τον Ατρόμητο:

Είναι μία ομάδα που την αγαπάω, με ανέδειξε ποδοσφαιρικά. Τα συναισθήματα θα είναι περίεργα. Μιλάω με πολλά παιδιά και θέλω να πηγαίνουν καλά στο πρωτάθλημα. Εγώ όμως είμαστε στον ΠΑΟΚ και θέλω το καλύτερο για την ομάδα μου.



Μπραβο παικταρα, με το που μπηκες ........."ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ" >:D
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 30, 2018, 11:55:38 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Πριν το γκολ, κάνει σπριντ από το κέντρο.... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 30, 2018, 10:17:18 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Αν ειχε μπει νωριτερα, θα εβαζε και αλλο.
Μπηκε Κ@ΒΛΩΜΕΝΟΣ
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 23, 2018, 04:46:15 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
«Ο Λουτσέσκου με πίστεψε και τον ευχαριστώ»



Για την ως τώρα πορεία της ομάδας: «Είναι μια δύσκολη και απαιτητική χρονιά. Είμαστε μέσα και στις τρεις διοργανώσεις αλλά ο κύριος στόχος είναι το Πρωτάθλημα. Υπάρχει μεγάλη δίψα για το Πρωτάθλημα και στον κόσμο και στον πρόεδρο και σε μας αφού η ομάδα έχει να το κατακτήσει πολλά χρόνια».

Για το αν η κατάκτηση του τίτλου έχει γίνει «ψύχωση» και το καλό ποδόσφαιρο έχει θυσιαστεί στον βωμό του αποτελέσματος: «Ανέκαθεν ο ΠΑΟΚ είχε μεγάλη πίεση αφού είναι μεγάλη ομάδα. Από την στιγμή που ήρθε ο κ. Σαββίδης, για το οποίο όποιοι μιλάνε το στόμα τους στάζει μέλι, ο ΠΑΟΚ άλλαξε επίπεδο, μεγάλωσε και τα πράγματα είναι πιο δύσκολα και υπάρχει μεγαλύτερη πίεση και απαιτήσεις».

Για το αν ο ίδιος αντέχει αυτήν την πίεση: «Αντέχω την πίεση, δεν έχει σημασία που είμαι 20 χρονών. Θέλω να κάνω πρωταθλητισμό, να παίξω σε υψηλό επίπεδο και μέσα από αυτή τη διαδικασία βγαίνω πιο δυνατός. Το έχω δείξει και πέρσι, είναι η δεύτερη χρονιά μου στον ΠΑΟΚ και συνεχίζω».

Για το αν πιστεύει ότι έχει δώσει αυτό που μπορούσε ή του λείπει κάτι που θα κυνηγήσει στο εξής: «Όταν ήρθα στον ΠΑΟΚ γνώριζα που πηγαίνω και τον πρώτο καιρό είχα άγχος για το πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα αφού ερχόμουν σε μια καινούργια ομάδα και μια καινούργια πόλη αλλά όλα κύλησαν ομαλά. Όταν παίζω, θέλω να πάνε καλά τα πράγματα και σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο. Σε γενικές γραμμές πιστεύω ότι έχω δώσει αυτά που πρέπει, ο προπονητής με εμπιστεύεται, μου δίνει ευκαιρίες. Τη δεύτερη χρονιά ξεκίνησα πάρα πολύ καλά στα προκριματικά του Champions League αλλά σε αυτήν την ηλικία το δύσκολο είναι να διαχειρίζεσαι καταστάσεις και να σταθεροποιήσεις την απόδοσή σου. Κάποιες φορές θα πας καλά, άλλες όχι. Απλώς πρέπει να κουμαντάρεις τον ενθουσιασμό σου. Πιστεύω ότι θα βοηθήσω ακόμα περισσότερο την ομάδα».

 

Για το αν παίζει και για τον Λουτσέσκου που τον πίστεψε, σε αντίθεση με τον Στανόγεβιτς που τον έφερε στα πρόθυρα του δανεισμού: «Όταν ήρθα στην ομάδα, ο κ. Στανόγεβιτς δε μου έδωσε ευκαιρίες. Ηταν επιλογή του, εγώ έπρεπε να συνεχίσω να δουλεύω, να μη δημιουργώ προβλήματα στην ομάδα με τη συμπεριφορά μου και περίμενα την ευκαιρία μου. Αν η ομάδα αποφάσιζε να φύγω δανεικός, θα το έκανα χωρίς να δημιουργούσα πρόβλημα. Αρκεί και η ομάδα που θα πήγαινα να με βοηθούσε να εξελιχθώ.

 Μετά ήρθε ο κ. Λουτσέσκου, με ήξερε όντας προπονητής στην Ξάνθη, πίστεψε σε μένα, μου έδωσε την ευκαιρία στον αγώνα Κυπέλλου με τον Λεβαδειακό και από τότε άρχισα να παίζω βασικός. Τον έχω ευχαριστήσει άπειρες φορές, είναι ένας προπονητής που σέβομαι πάρα πολύ, παίζω και για αυτόν και για την ομάδα, θέλω να πηγαίνουμε όλοι προς το καλύτερο, θέλω να τον δικαιώνω σε κάθε παιχνίδι και σε γενικές γραμμές είναι πολύ ευχαριστημένος από μένα».

Για την κριτική του κόσμου ότι υστερεί στο γκολ: «Την έχω ακούσει αυτήν την κριτική. Παίζω στα στα δεξιά με τον Λέο Μάτος που είναι ένα πολύ επιθετικό μπακ και πολλές φορές από το πουθενά γίνεται σέντερ φορ οπότε εγώ προσπαθώ να καλύψω τα μετόπισθεν αφού ο προπονητής ξέρει ότι δίνω βάση και σε αυτό. Έχουμε μια καλή συνεργασία, γνωρίζω ότι πρέπει να πατάω πιο πολύ περιοχή, ο προπονητής το ζητάει αυτό από τα εξτρέμ και προσπαθώ να το εφαρμόσω και στο γήπεδο».

Για τα αν παίρνει στοιχεία από τον Πρίγιοβιτς: «Μαθαίνω από όλους τους μεγαλύτερούς μου. Δεν μπορώ να κρίνω τον Πρίγιοβιτς, παίζουμε σε διαφορετικές θέσεις, είναι πιο ψηλός, τον βοηθάει πιο πολύ το σώμα του. Είναι διαφορετικά να είσαι στην περιοχή, παίρνει πάρα πολλές μπαλιές, είναι killer με πολύ καλή αντίληψη μέσα στην αντίπαλη περιοχή και αυτό βοηθάει την ομάδα να πηγαίνει παρακάτω. Εγώ συνήθως παίρνω πράγματα από τους εξτρέμ όπως τον Μπίσεσβαρ και τον Ουάρντα».

Για τους Μπίσεσβαρ και Ουάρντα: «Ο Μπίσεσβαρ είναι ένας παίκτης με πολύ καλή τεχνική κατάρτιση που μπορεί να ξεκλειδώσει οποιαδήποτε άμυνα ειδικά στην Ελλάδα που όλες είναι πολύ κλειστές. Είναι ένας παίκτης με πολλή ποιότητα, μας βοηθάει πολύ, παίρνω πράγματα από αυτόν. Ο Ουάρντα είναι ειδική περίπτωση, δεν είμαι αρμόδιος να τον κρίνω, είναι απόφαση του προπονητή τι θα κάνει μαζί του».

Για το αν μπορεί να κάνει στο μέλλον καριέρα ως δεξί μπακ: «Όταν ήμουν στην Εθνική Κ16 ο κ. Βασίλης Γεωργόπουλος μου είπε “θα κάνεις καριέρα ως δεξί μπακ”. Όταν μου το είπε γέλασα αλλά μου το έχουν πει και συμπαίκτες μου. Δεν ξέρω θα συμβεί στο μέλλον, είμαι εξτρέμ, αλλά αν ο προπονητής μου πει να παίξω ως δεξί μπακ εννοείτε ότι θα το κάνω».




Εξτρεμ του μελλοντος. 8)
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 18. Δημήτρης Λημνιός
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 25, 2018, 12:03:19 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ



Χθες ήταν ΠΑ-ΝΤΟΥ..... 8)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"