13. Θοδωρής Ζάρας

Αποστολέας Θέμα: 13. Θοδωρής Ζάρας  (Αναγνώστηκε 4401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

13. Θοδωρής Ζάρας
« στις: Ιουνίου 27, 2017, 03:54:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ


Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Θοδωρή Ζάρα, ο οποίος θα υπογράψει συμβόλαιο διετούς διάρκειας με την ομάδα μας.

Ο Θοδωρής Ζάρας γεννήθηκε στις 12 Οκτωβρίου του 1987 στη Θεσσαλονίκη, έχει ύψος 1.97 και αγωνίζεται στις θέσεις του shooting guard και του small forward. Ξεκίνησε την καριέρα του από τον Αθλητικό Όμιλο Σταυρούπολης και σε ηλικία 17 συμφώνησε με το ICBS, όπου αγωνίστηκε από το 2004 ως το 2008 στην Α2.

Τη σεζόν 2008-2009 έπαιξε για πρώτη φορά στην Basket League, φορώντας τη φανέλα της ΑΕ Λάρισας με την οποία είχε κατά μέσο όρο 6.1 πόντους, 1.1 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 22 συμμετοχές. Η επόμενη σεζόν τον βρήκε στη Ρόδο για λογαριασμό του Κολοσσού, με τον οποίο είχε 3.96 πόντους και 0,85 ριμπάουντ σε 26 αγώνες. Την επόμενη χρονιά μετακινήθηκε στην Καβάλα όπου όμως δεν αγωνίστηκε καθόλου, λόγω τραυματισμού.

Τη σεζόν 2011-12 συμφώνησε με τον ΚΑΟΔ, στον οποίο έμεινε μέχρι το καλοκαίρι 2015. Η πορεία του στην ομάδα της Δράμας ήταν ανοδική, καθώς οι αριθμοί του ανέβαιναν σταδιακά και η σεζόν 2014-2015 ήταν η καλύτερη της καριέρας του, με 13.2 πόντους, 2.1 ριμπάουντ και 2.3 ασίστ. Συνολικά, στα 4 χρόνια που έμεινε στον ΚΑΟΔ πραγματοποίησε 102 συμμετοχές στην Basket League.

Η επόμενη διετία τον βρήκε στη Θεσσαλονίκη για λογαριασμό του Άρη. Τη σεζόν 2015-16 μέτρησε 6.2 πόντους, 1.5 ριμπάουντ και 0.8 ασίστ σε 34 αγώνες πρωταθλήματος, ενώ την χρονιά που μας πέρασε είχε 7.7 πόντους, 0.8 ριμπάουντ και 1.7 ασίστ σε 33 παιχνίδια. Παράλληλα, αγωνίστηκε σε 17 παιχνίδια του Basketball Champions League, στα οποία είχε 8.4 πόντους, 0.9 ριμπάουντ και 0.4 ασίστ.»
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 27, 2017, 03:57:30 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Καλως ηρθες Θοδωρε, ελπιζω να βελτιωσεις τα στατιστικα σου φετος!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 27, 2017, 04:41:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Κατάλαβα ότι με θέλουν πραγματικά"



Λίγα λεπτά μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με τον ΠΑΟΚ, ο Θοδωρής Ζάρας πραγματοποίησε τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης της ομάδας.

Ο 29χρονος guard-forward αναφέρθηκε στον τρόπο με τον οποίο τον κέρδισαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, στη σχέση του με τους Λίνο Χρυσικόπουλο και Κώστα Χαραλαμπίδη, στη συμμετοχή της ομάδας στο Basketball Champions League, αλλά και στο ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ προς το πρόσωπο του και τα προηγούμενα χρόνια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Θοδωρή Ζάρα:

«Είμαι πολύ χαρούμενος, καθώς ήρθα σε μια μεγάλη ομάδα όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που ήρθαν σε επαφή μαζί μου, γιατί με έκαναν να καταλάβω ότι με θέλουν πραγματικά και αυτό με έκανε να πάρω τόσο γρήγορα την απόφαση να έρθω στην ομάδα. Από εκεί και πέρα, με το που επιστρέψω από τις διακοπές, ξεκινάω δουλειά για να είμαι έτοιμος στο ξεκίνημα».

Για το τι περιμένει να βρει στον ΠΑΟΚ: «Μίλησα με αρκετούς παίκτες του ΠΑΟΚ και κυρίως με τον Λίνο Χρυσικόπουλο, με τον οποίο ήμασταν μαζί στον ΚΑΟΔ. Ξέρω ότι θα βρω ένα οικογενειακό κλίμα. Νομίζω ότι αυτό είναι το βασικό θεμέλιο για την καλή πορεία μιας ομάδας και νομίζω ότι θα είμαστε μια χαρά».

Για το αν θα τον βοηθήσει η παρουσία των Λίνου Χρυσικόπουλου και Κώστα Χαραλαμπίδη, με τους οποίους έχει συνεργαστεί στο παρελθόν: «Θα με βοηθήσει τόσο η παρουσία του Λίνου όσο και του Κώστα τον οποίο είχα και έχω ως πρότυπο. Είχαμε μια πολύ καλή συνεργασία στην Δράμα όσο ήμασταν συμπαίκτες. Πιστεύω ότι θα είναι το ίδιο χρήσιμος και τώρα που είναι σε άλλο πόστο».

Για τη σημασία της συμμετοχής της ομάδας στο Basketball Champions League: «Σίγουρα έπαιξε ρόλο στο να συμφωνήσω η συμμετοχή του ΠΑΟΚ στο BCL. Τα δύο προηγούμενα χρόνια είχα την τύχη να παίξω στην Ευρώπη και είναι κάτι που μου αρέσει πάρα πολύ. Μου αρέσουν τα διπλά παιχνίδια και οι εμπειρίες που αποκομίζεις από την Ευρώπη. Είναι σίγουρα κάτι το θετικό».

Για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ προς το πρόσωπο του και τα προηγούμενα χρόνια: «Νομίζω ότι φέτος το μομέντουμ ήταν καλύτερο. Υπήρχε, όντως, ενδιαφέρον  του ΠΑΟΚ, αλλά και συζητήσεις και τις προηγούμενες χρονιές, αλλά το… γλυκό έδεσε καλύτερα τώρα».
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 27, 2017, 08:27:26 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 27, 2017, 08:39:43 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Ελπιζω να παρει αρκετο χρονο συμμετοχης οχι οπως στον φαποκρατορα ρουλη!
Καλως ηρθες! pano
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 27, 2017, 09:42:33 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Λογικα για λυση μπακ απ ερχεται, με σωστη διαχειριση θα βοηθησει
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2017, 01:05:06 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Καλό σουτ έχει, μένει να φανεί και στο γήπεδο...
Καλή επιτυχία με υγεία.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ:13. Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2017, 09:42:27 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Billysm-4

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ
  • 8282
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Μετριος παικτης που ελπιζω να κανει το κατι παραπανω σε εμας.
Καλως ηρθε.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!


 

Απ: 13. Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 09, 2017, 03:31:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: 13. Θοδωρής Ζάρας
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 21, 2017, 07:10:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
"Χαρούμενος στον ΠΑΟΚ"



Αναλυτικά όσα δήλωσε στην ανοικτή προπόνηση του ΠΑΟΚ ο Έλληνας γκαρντ:

«Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους μέσα και έξω από την ομάδα. Να έχουμε υγεία μέσα στην χρονιά και να πετύχουμε τους στόχους μας».

Για το ντέρμπι με τον Άρη στα προημιτελικά του Κυπέλλου: «Ειναι μία νέα χρονιά για μένα και μία μεγάλη πρόκληση. Ξεκινάμε με ένα παιχνίδι με τον Άρη και ξέρουμε πόσο σημαντικό είναι αυτό το παιχνίδι και για εμάς και για όλη την μπασκετική πόλη. Περιμένουμε ένα μεγάλο παιχνίδι και εμείς ζούμε για αυτά τα παιχνίδια».

Για την μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ και τη νέα σεζόν: «Είμαι πολύ χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ και θέλουμε να προχωρήσουμε και στην Ελλάδα και στην Ευρώπη»

Για την Εθνική στο ερχόμενο Eurobasket και την απουσία του Γιάννη Αντεντοκούνμπο: «Είναι πολύ μεγάλη απώλεια για την Εθνική ομάδα ο Γιάννης. Πιστεύω ότι και ο ίδιος ήθελε να παίξει στη διοργάνωση και στην Εθνική. Πάντως έχουμε άλλους 14 πολύ καλούς παίκτες και μπορούμε να φέρουμε μία μεγάλη διάκριση και ένα μετάλλιο αυτό το καλοκαίρι».



Πιστευω θα βοηθησει αρκετα φετος.
Θα τον αξιοποιησει καταλληλα ο κοουτς.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!