Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!

Αποστολέας Θέμα: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!  (Αναγνώστηκε 4151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ


Σε αντιπαραβολή με το τελευταίο κείμενο του Ιανουαρίου που ανέφερα για μετριότητα και συμβιβασμούς, φαίνεται σε 1η φάση (γιατί ποτέ δεν ξέρεις) ότι την ξεπερνάμε…
Γιατί ο μεγαλύτερος στόχος για εμένα προσωπικά ήταν να καταλάβει ο Σαββίδης ότι οι ομάδες φτιάχνονται από γνώστες του αντικειμένου, με χρήμα μεν, υπομονή και πίστη δε.
Όχι σε κάθε ήττα…..έκτακτη σύσκεψη!!!
Ήταν και αποδείχτηκε ανώφελο!

Η κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος ήταν ο πιο σημαντικός αγωνιστικός στόχος!
Γιατί είναι ένας ΤΙΤΛΟΣ που μένει στην Ιστορία!

Όπως στην Ιστορία έμειναν και οι προηγούμενοι που κερδίσαμε αλλά και οι παλαιότεροι που χάσαμε με ΣΦΑΓΙΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ (αυτό το θυμόμαστε μόνο εμείς).

Πέραν του αγωνιστικού, μετά την έλευση Σαββίδη ο στόχος ήταν να τελειώσει η ομάδα με ΕΝΑΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ την χρονιά που ξεκίνησε!
Και αυτό μετά τα τόσα χρόνια, ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ και για εμένα προσωπικά είναι ακόμα μεγαλύτερη η χαρά μου και η προσμονή μου ότι όλο αυτό δεν θα είναι παροδικό!

Ότι δεν θα ξανακούσω τον Σαββίδη να μιλά για συσκέψεις, παρά μόνο για όσα του λένε και του εισηγούνται αυτοί που γνωρίζουν πολύ καλά την ομάδα, ο Ίβιτς και ο Μίχελ….

Αν το Κύπελλο είναι η απαρχή μιας εποχής όπου ο ΠΑΟΚ ξεκινά πορεία προς την κορυφή, το ότι τελειώνει ένας προπονητής την χρονιά στον πάγκο είναι ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία!!!
Γιατί πιστεύω πως κατάλαβαν ότι θα πρέπει να δοθεί χώρος και χρόνος σε αυτόν που πιστεύεις ότι θα οδηγήσει την ομάδα στην κορυφή!
Ας του δώσουν τους κατάλληλους παίκτες και ας του δείξουν εμπιστοσύνη και στήριξη.
Ο ΠΑΟΚ στο μέλλον θα πάει πολύ καλύτερα, βρίσκεται στην τελική ευθεία να κάνει μεγάλα πράγματα ακόμα και …υπερβάσεις.

Αρκεί να συνεχίσουμε όπως βαδίζουμε τώρα και στα δύσκολα που έρχονται να βγαίνουμε πιο δυνατοί με μπροστάρη τον Σαββίδη.
Αυτός θα πρέπει να δίνει το έναυσμα για ανάκαμψη και αντεπίθεση και όχι να ακούω αστείες δηλώσεις του παρελθόντος.

Εύχομαι να μην διαψευστώ και να δω το «πείραμα Ίβιτς» που έγραψα κάποτε, να πετυχαίνει μεγάλα και σπουδαία πράγματα.
Η αρχή έγινε….

ΥΓ. Ο καιρός έχει γυρίσματα. Ας το χωνέψουν καλά, ο ΠΑΟΚ που ήταν ταπεινός, τίμιος και …αδικημένος πέρασε!
Από εδώ και πέρα όπου μας συναντούν θα μας τρέμουν κανονικά!!!!!!

ΚΥΠΕΛΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΡΚΙΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΗΠΙΑΝ ΤΟ ΑΙΜΑ!

Στα Play offs θα βάλουμε το κερασάκι στην τούρτα!!!!!




ΥΓ.2 Όταν χάναμε τους τελικούς κάποτε μας έλεγαν «που πάτε ρε με αυτούς τους παίκτες»…?
Και δεν μιλούσαμε….
Τώρα όμως το «που πάτε ρε ταγάρια με τον Γαλανόπουλο και τον Χουλτ» …πονάει ε?

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 08, 2017, 08:21:09 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Δεν ειναι τυχαιο το οτι τελειωνει ο Ιβιτς την χρονια και κατακτουμε εναν τιτλο.
Το ιδιο πιστευω θα συνεβαινε και το 2014 αν δε ειχε διωξει τον Στεφενς αλλα τοτε ο Σαββιδης βιαστηκε και εκανε οτι του ειπαν οι αλλοι επειδη χασαμε απο τον Πλατανια  facepalm
Τεσπα, το θεμα ειναι οντως σημαντικο μιας και τοσα χρονια βαρεθηκαμε τα ιδια και τα ιδια και να γκρεμιζουμε οτι χτιζαμε σε μια νυχτα!
Τεραστιο στοιχημα κερδισε ο Ιβιτς ελπιζω να το καταλαβε ο Σαββιδης και να παψω να ακουω για το θεμα "ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ" για την επομενη 4ετια!
Φερτε παικταραδες και θα τους γ@μ@με οπου βρισκουμε.


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΜΕΙΣ - Π@ΤΣΑ ΕΣΕΙΣ! smilepaok
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 09, 2017, 06:54:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Ο Ιβιτς αναδειχτηκε σε προπονητη της χρονιας.
Εκανε οτι καλυτερο μπορουσε αν και πιστευω πως σε καποιους παικτες οπως ο Χατζηισαιας εκανε λαθος.
Οπως και να εχει ξεπερασε για την ωρα τον σκοπελο που ειχαμε μπροστα μας καθε Μαρτη!!!!!!!
Ελεος δηλαδη με αυτο το πραγμα!
Ο Ιβιτς εδειξε οτι εχει τα φοντα να παει μπροστα την ομαδα, δεν πιστευω οτι ειναι πυροτεχνημα, μενει να το δειξει και η διοικηση γιατι τοτε θα ειναι πισωγυρισμα.
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 09, 2017, 11:09:01 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Το εγραψα και στο τοπικ του Ιβιτς....Το ΠΛΕΟΝ σημαντικο - περα ακομα και απο την κατακτηση του κυπελλου- ειναι οτι ξεκινησαμε και ολοκληρωσαμε μια χρονια με τον ιδιο προπονητη και τον ιδιο τεχνικο διευθντη στον παγκο....

Δευτερη διαπιστωση: Το να ξοδευεις λεφτα αλογιστα μονο και μονο για να ικανοποιησεις το οπαδικο σου παθος (βλ. Μπερμπατοφ) μονο προβληματα δημιουργει και δεν δινει λυσεις....

Τριτη διαπιστωση: Στοχευμενες κινησεις  (βλ. Ενρικε , Πριγιοβιτς) απο ανθρωπους που γνωριζουν την ομαδα (Ιβιτς, Μιχελ) μπορουν να ειναι η απαντηση σε οποιοδηποτε αγωνιστικο πληγμα (βλ. φυγη Γκαρι , αφλογιστια Κλαους)...

Και παμε στα αλλα.... Τι εδειξε ο τελικος κυπελλου με το υποτιθεμενο στημενο απο πλευρας εποπτη οφ-σαιτ ? Τι μηνυμα περασε ? Οτι "ακουστε κ@ριολακια της Αθηνας , μπορω και εγω σαν ΠΑΟΚ αν κουνησω το χρημα να φτιαξω και εγω το παρα-μαγαζο μου..... Τερμα πια ο τιμιος αδικημενος των 90 ετων ....Τερμα πια ο σφαγμενος που καθε φορα ο εκαστοτε "φιλος" μου εδειχνε την συμπαθεια του αλλα μετα απο λιγο συντασσοταν με αυτον που με εσφαξε...."


Και ο Σαββιδης το καταλαβε ....Σοφος δεν ειναι αυτος που δεν κανει λαθη αλλα αυτος που τα διορθωνει και κυριως δεν τα επαναλαμβανει.... Θελετε 2 παραδειγματα ?

Τελικος με βαζελο στην Αθηνα μετα την επικη βραδια με τον γαυρο στην Τουμπα...Αγκαλιες και φιλακια με τον Αλαφουζο...τελικο σκορ 4-1 και την επομενη ο Αλαφουζος με το πρωτοσελίδο του "Γαυρου" ζητουσε την τιμωρια μας με -15 απο το CAS....

Μετα απο λιγα χρονια αγκαλιες με τον Μελισσανιδη.... "Θα παιξουμε τελικο μονο με ξενους διαιτητες" διατυμπανιζε ο Τιγρης της You are not allowed to view links. Register or Login εμεις με χρηματικο προστιμο και -3 και η κουπα στην κουλα σε ματς κεκλεισμενων των θυρων στο ΟΑΚΑ και επειτα απο 2 μηνες αγωνιστικης απραξιας του γαυρου.... 

Και η αποψη μου ειναι η εξης...Και πιθανον ειναι να μην την διαβασετε πουθενα ....Δεν τους φοβιζει λοιπον η αγωνιστικη αναταση του ΠΑΟΚ...Δεν τους φοβιζει το χρημα που πεφτει στον ΠΑΟΚ...Δεν τους φοβιζουν οι επιχειρηματικες δραστηριοτητες του Σαββιδη....Ουτε οτι μπορει να εχει καλες σχεσεις με την πολιτικη ηγεσια....

Αλλωστε χρημα επεφτε και παικταραδες ερχονταν και επι Μπατατουδη...Και ο Μπατμαν ειχε επιχειρησεις ..Και δυο κυπελλα μαλιστα ειχαμε παρει επι προεδριας του... Και ο Μπατμαν ηταν - και μαλιστα περισσοτερο- ο εκλεκτος του πολιτικου συστηματος για την ομαδα του ΠΑΟΚ....Αλλα και τα χειρουργεια επι ημερων του πηγαιναν συννεφο...Εντος και εκτος Τουμπας... Ακομα και στις εποχες των ΖΖ....Και εκει καλη ομαδα ειχαμε...Με καλους παικτες και απο αποψη οικονομικη ο κοσμος ειχε δωσει πραγματικα τα παντα.....Αλλα και παλι στο ιδιο εργο θεατες ειμασταν....

Αυτο που τους τρομαζει - και γι'αυτο εχουν ξανασυστησει το ΠΟΚ- ειναι οτι διαβλεπουν την δυνατοτητα του ΠΑΟΚ να φτιαξει την δικη του παραγκα.... Ναι ...Οπως σας το γραφω....Τα παρασιτα που ακουνε στο ονομα ΕΠΟ και Διατησια μολις μυριστουν το χρημα και τη δυναμη θα τρεξουν και θα στηθουν στα τεσσερα που ελεγε και μια ψυχη.... Φοβουνται οτι θα χασουν την διαιτητικη ασυλια που ειχαν ποτε ο ενας και ποτε ο αλλος.... Που καλυπτε τις αγωνιστκες αδυναμιες ποτε του ενος και ποτε του αλλου....Και ο φοβος τους αυτος επιτεινεται με την εισαγωγη των ΠΛΕΙ-ΟΦ για τον τιτλο.... Και μονο η αισθηση που πλαναται στην ατμοσφαιρα οτι πλεον δεν θα ελεγχουμε την ΕΠΟ τους τρομαζει....

Τερμα οι δορυφοροι...Τερμα οι δανεικοι....Σπρωξε χρημα στη μεταγραφικη περιοδο του χειμωνα....Στο τελος θα αναμετρηθουν 6 ομαδες και οποια κερδισει... Και αν εχει ο ΠΑΟΚ το δικο τους μαγαζι ? Τι θα γινει ? Για ποσο καιρο θα ειμαστε στη απεξω ?   

Επομενως το μηνυμα που περασε περα απο το αγωνιστικο κομματι ειναι "οτι μπορω και εγω κ@ριοληδες... Και οπως με σφαζατε τοσα χρονια αμα γουσταρω σας σκιζω και εγω".....

Οσο δε για τον "καλπικο τιτλο" και τις π@υτσες που γραφουν, εγω προκαλεσα οποιον θελει να μου πει ποιον καλπικο τιτλο πηραμε τα τελευταια 90 χρονια...Γιατι εγω μπορω να τους βαζω ποιους καλπικους τιτλους πηραν και οι τρεις μαζι καθε βδομαδα....

Και εν τελει.....Ας φταιξουν ομαδα να κερδανε και τους διαιτητες...Που πατε ρε κ@λότρυπιδες με τον Χουλτ, τον Πεκχαρτ και τον Ανσαριφαρτ....  smilepaok smilepaok smilepaok




« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2017, 12:48:53 μμ από Telis Stallone »
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 09, 2017, 12:10:00 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος teododo

  • "Russian" Big BOSS
  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 49
    Τοποθεσία: Ροστόφ
  • 35183
    Μηνύματα
  • I Don't παλελεύω it...
    • Προφίλ
Πολυπλευρο το κερδος μετα την παραμονη Ιβιτς.
Ειναι και ο Μιχελ οπως σωστα λες Τελη.
Οσο για την παραγκα, τρεμουν μηπως ο ΠΑΟΚ δημιουργησει αν και δεν θελουν να το πιστευουν.
Την μεγαλυτερη ηττα τους ομως θα την εχουν οταν ο ΠΑΟΚ ΘΑ ΤΟΥΣ Γ@Μ@ΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΒΑΝΤΑ ΚΑΝΕΝΟΣ!
Όλη η ΑΘΗΝΑ ενωμένη, από τον ΠΑΟΚ...Γ@ΜΗΜΕΝΗ!!
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 09, 2017, 12:14:29 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος nikolasf4

  • Public Relations
  • ******
  • Ηλικία: 58
    Τοποθεσία: Πετρούπολη Χαβούζας
  • 6358
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ένα μόνο θα προσθέσω ... ευτυχώς και υπήρχε ο περσινός MVP...  ευτυχώς που υπάρχουν και θα υπάρχουν τόσο ηλίθια λαμόγια αυτού του τύπου.

Και πριν προλάβετε να με κράξετε... δεχθείτε ότι αν αυτός δεν έδινε το δικαίωμα στον Ίβιτς και φυσικά αν ο δεύτερος δεν είχε τα κάκκαλα να βάλει το μαχαίρι στον λαιμό του  ΙΒΑΝ, ίσως λέω ίσως, φέτος να λέγαμε πάλι: "τί είχες Γιάννη τί είχα πάντα" !

Κομβικό ματς της χρονιάς για εμένα το χαμένο εντός έδρας με την Χαλκηδόνα και τα γεγονότα που το συνόδευσαν!!!!! 
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...»
ΘΥΡΑ 4
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 09, 2017, 01:55:08 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος Telis Stallone

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 53
  • 5761
    Μηνύματα
  • Λάτρης του μεγάλου λευκού καρχαρία...
    • Προφίλ
Οπως το γραφεις Νικολα....Υστερα απο εκεινο το απιστευτο αποτελεσμα, ανοιξαν οι "ασκοι του Αιολου" και σημερα ομαδα , παικτες , κοσμος και προπονητης νιωθουν δικαιωμενοι....Κια φυσικα ο Ιβαν....

Θα διαφωνησω στη σειρα...Ο σερβος, παλια καραβανα στον ΠΑΟΚ , την καταλαβε τη δουλεια οτι θα ειχε και αυτος το τελος των προηγουμενων...Οποτε το ρισκαρε....

Για τον Ιβαν δεν ειμαι σιγουρος -ακομα και σημερα-  οτι θα κραταγε τον Ιβιτς αν δεν ειχε σηκωσει το κυπελλο.... Απλως σε εκεινη τη συγκυρια το "ρισκαρε" και εκεινος πηγαινοντας κοντρα στις "παραδοσεις" που τον ηθελαν να σουταρει τον προπονητη...
Ο κύριος " 25 εκατοστα". Πρωταγωνιστής αισθησιακών ελληνικών ταινιών
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 09, 2017, 03:22:36 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
You are not allowed to view links. Register or Login
Ένα μόνο θα προσθέσω ... ευτυχώς και υπήρχε ο περσινός MVP...  ευτυχώς που υπάρχουν και θα υπάρχουν τόσο ηλίθια λαμόγια αυτού του τύπου.

Και πριν προλάβετε να με κράξετε... δεχθείτε ότι αν αυτός δεν έδινε το δικαίωμα στον Ίβιτς και φυσικά αν ο δεύτερος δεν είχε τα κάκκαλα να βάλει το μαχαίρι στον λαιμό του  ΙΒΑΝ, ίσως λέω ίσως, φέτος να λέγαμε πάλι: "τί είχες Γιάννη τί είχα πάντα" !

Κομβικό ματς της χρονιάς για εμένα το χαμένο εντός έδρας με την Χαλκηδόνα και τα γεγονότα που το συνόδευσαν!!!!! 


Έτσι όπως πήγε, ναι συμφωνώ.
Εκεί ο Ίβιτς έπαιξε ίσως το τελευταίο του χαρτί ξέροντας ότι η θα παραμείνω ή θα έχω την τύχη των προηγούμενων.
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 09, 2017, 08:41:17 μμ »
 

Αποσυνδεδεμένος jim

  • Platinum member
  • ******
  • Ηλικία: 41
    Τοποθεσία: Χαβουζα
  • 13299
    Μηνύματα
  • ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ
    • Προφίλ
Α ρε Βλανταν μας εδιωξες το "καλυτερο" παιδι, τον MVP μας  :grin1:
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!
 

Απ: Κλείνει η χρονιά με 1 προπονητή στον πάγκο!!!!!
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 10, 2017, 10:09:58 πμ »
 

Αποσυνδεδεμένος m01can4

  • Administrator
  • *******
  • Ηλικία: 46
    Τοποθεσία: Aruba
  • 33111
    Μηνύματα
    • Προφίλ
Ειλημμένη είναι η απόφαση του Ιβάν Σαββίδη να προχωρήσει το θέμα της αναπροσαρμογής του συμβολαίου του Βλάνταν Ίβιτς.

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ έχει αποφασίσει από τον Μάρτιο να προσφέρει νέο συμβόλαιο με καλύτερες αποδοχές στον Σέρβο προπονητή.

Με τον 40χρονο τεχνικό η ομάδα έφτασε στην κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας και διεκδικεί (έχοντας τερματίσει δεύτερη στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος) την έξοδο στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Το πότε θα γίνει η αναπροσαρμογή του συμβολαίου του Ίβιτς παραμένει άγνωστο, αλλά ο Σαββίδης θεωρεί πως πέρασε με επιτυχία όλες τις «εξετάσεις» από τον περασμένο Μάρτιο, όταν και του έδωσε τα κλειδιά της ομάδας μετά την απομάκρυνση του Ιγκόρ Τούντορ.

Εκτός από το συμβόλαιο, ο ισχυρός άνδρας του «Δικεφάλου του Βορρά» αναμένεται στην επόμενη μεταγραφική περίοδο να ικανοποιήσει κάθε επιθυμία του Ίβιτς όσον αφορά το ρόστερ, κάτι που φυσικά θα γίνει έπειτα από συνεννόηση που θα υπάρξει με τον τεχνικό διευθυντή, Λούμπος Μίχελ.



Καταλάβατε γιατί έχω επιφυλάξεις.....? ::)
"Σας έχει "φάει" το... "ματι" και η... μ@λακια!"