« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 09, 2019, 03:37:39 πμ »

Μηνύματα
    • Προφίλ
Αποκλεισμος απο τα τελικα του πρωταθληματος μετα την ηττα απο τους κλεφτες.
Η ομάδα με Έλληνες μόνο το πάλεψε αξιοπρεπως.

Έχοντας το 1-0 εις βάρος του από τον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειράς Handball Premier και μάλιστα με τρόπο οδυνηρό ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV υποδέχθηκε την ΑΕΚ στο κλειστό της Νεάπολης το απόγευμα της Τετάρτης 8 Μαΐου και ώρα 18:00 με αποκλειστικό σκόπο την νίκη και ισοφάριση της σειράς. Δυστυχώς όμως δεν τα κατάφερε φορτώνοντας στην πλάτη του ακόμη μία ήττα.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα βρήκαν τους «ασπρόμαυρους» να προηγούνται με 4-3, ενώ στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης ήρθε η ισοπαλία από τους φιλοξενούμενους, 4-4. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, αν και προσπάθησαν να διατηρήσουν το σκορ ισόπαλο, 5-5, στη συνέχεια έδωσαν το «πάτημα» στους αντιπάλους τους να προηγηθούν, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 10-11 σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» ανέβασαν το ρυθμό, φρόντισαν για τη διατήρηση του ισόπαλου σκορ και πήραν το προβάδισμα στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης, 17-16, με σκόρερ το Νίκο Κοκώνη. Η εξέλιξη του αγώνα από εκεί και έπειτα βρήκε τις δύο ομάδες να αλληλομάχονται για το προβάδισμα, το οποίο όμως δεν κατάφεραν να πάρουν, με τη λήξη του αγώνα να τις βρίσκει ισόπαλες, 26-26.

Η παράταση εξελίχθηκε, με τον ίδιο τρόπο του πρώτου αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει την ήττα με 30-31.

Στο ημίχρονο του αγώνα, βραβεύθηκε η ομάδα παίδων του τμήματος χάντμπολ του ΠΑΟΚ, για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος ΕΣΧΘ, την κατάκτηση του Κυπέλλου ΕΣΧΘ, καθώς και για τη συμμετοχή της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV - ΑΕΚ: 30-31

ΠΑΟΚ: Αραμπατζής 1, Παλάσκας, Τσεσμετζίδης 9, Κοκώνης 6, Αποστόλου 1, Πετρίδης, Μαστορογιάννης 4, Κωστακίδης 5, Λοΐζος, Κυριακίδης, Γιορανίδης, Μπαμπατζανίδης, Κυπραίος, Γιόσμου 3, Γιαννακίδης, Ελοζιέουα 1

« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 09, 2019, 12:37:03 μμ »

• Προφίλ
Σε καποια παιχνιδια γενικα κοστισαν τα λαθη!
Ελπιζω του χρονου να ειμαστε καλυτερα
Το "φαγητό" του κάθε αμπαλου ΠΑΟΚτση, οι ΑΡΔ και τα ραδιοφωνα!

« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 10, 2019, 12:16:11 πμ »

• Προφίλ
Στις λεπτομέρειες χαθηκε η νικη και η προκριση.
Και με ομάδα χωρις ξενους!
Του χρονου θα τα πουμε.
Μπραβο στα παλικαρια γι την προσπαθεια.
ΠΑΟΚ- ΘΡΗΣΚΕΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Γ@ΜΙΕΤΑΙ Η ΑΙΛΑΔΑ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!

« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 22, 2019, 11:30:43 μμ »

• *******
  • 35183
    Μηνύματα
    • Προφίλ

Αποχαιρέτησε την αγωνιστική σεζόν 2018-2019 ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV στο κλειστό της Έδεσσας, εκεί όπου γνώρισε την ήττα από τον Αερωπό με 26-24, η οποία τον κατέταξε στην τέταρτη θέση της τελικής βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Handball Premier.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, και παρά το 1-0 του Αερωπού στο 2', κατάφερε και είχε το πάνω χέρι σε όλο το ημίχρονο, βγάζοντας πολύ καλές άμυνες, και βρίσκοντας παράλληλα ρυθμό στην επίθεση. Η διαφορά έφτασε ακόμα και τα 6 γκολ, με 7-13 στο 27', ενώ το πρώτο μέρος έκλεισε με τον Δικέφαλο προηγούμενο 9-14.

Το δεύτερο τριαντάλεπτο, ήταν αντιστρόφως ανάλογο με το πρώτο, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά, και κατάφεραν να μαζέψουν γρήγορα την διαφορά, δείχνοντας ότι δεν θα παρατήσουν εύκολα το παιχνίδι. Το πρώτο προσπέρασμα του Αερωπού μετά το 1-0, ήρθε στο 46' με 21-20, και όλα έδειχναν ότι το φινάλε στην Έδεσσα θα είναι συγκλονιστικό. Ο Αερωπός, διαχειρίστηκε καλύτερα τα τελευταία λεπτά του αγώνα, και πήρε τη νίκη με 26-24, όπως και την τρίτη θέση του πρωταθλήματος, ενώ ο Δικέφαλος την τέταρτη.

Πλέον, η ομάδα έχει τον χρόνο να ξεκουραστεί, και να σχεδιάσει την νέα αγωνιστική σεζόν, ώστε να εμφανιστεί ανταγωνιστική.

Αερωπός Έδεσσας -  ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV: 26-24

Εγινε μεγαλη προσπαθεια φετος, ελίζω του χρονου να επιστρεψουμε εκει που αξιζουμε.