1
PAOK VOLLEYBALL / Απ: Volleyball League 2019-20
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 10:56:33 μμ »
«Τελειώνουν» οι Κουβανοί από τον ΠΑΟΚ - Ένταση στο «PAOK Sports Arena»

Όλα άρχισαν όταν άνθρωπος της διοίκησης των «ασπρόμαυρων» είχε αντιπαράθεση μετά το τέλος του αγώνα, με συνεργάτη του μάνατζερ που εκπροσωπεί τους δυο κουβανούς αθλητές!

Το αποτέλεσμα από το παραπάνω επεισόδιο ήταν η συνεργάτης του μάνατζερ που έχει τους παίκτες να επιστρέψει στα γραφεία του ΤΑΠ με τους δυο Κουβανούς αθλητές, με τους τελευταίους να επιτίθενται λεκτικά κατά των πάντων στα γραφεία!

Μάλιστα η φασαρία έφτασε σε βαθμό στον οποίο μπήκε στην συζήτηση και ο πρόεδρος του ΤΑΠ ΠΑΟΚ Αντώνης Τσαλόπουλος, ο οποίος δέχθηκε προκλητική συμπεριφορά με αποτέλεσμα να αποχωρήσει εκνευρισμένος από το γήπεδο!

Για το παραπάνω θέμα έχει ενημερωθεί ήδη ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη Θανάσης Κατσαρής, ενώ σύμφωνα με το ρεπορτάζ του SDNA, οι δυο αθλητές θα αποτελέσουν εντός των επόμενων ωρών παρελθόν από τον σύλλογο του ΠΑΟΚ.

Πλέον στον Δικέφαλο καλούνται να πάρουν τις σωστές αποφάσεις έστω και σε αυτό το σημείο, προκειμένου να μην χαθεί οριστικά η φετινή χρονιά και οι δυο μεγάλοι στόχοι που υπάρχουν.

ΣΟΒΑΡΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ....

ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ Μ@ΛΑΚΑΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΦΕΡΕ! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
2
2019-20 / Απ: Περιστέρι WINMASTERS - ΠΑΟΚ 17/11,16:45 ΕΡΤSPORTS (7η αγων. Basketleague)
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 09:53:21 μμ »
Μεγάλο στοίχημα η σοβαρή αντιδρασή μας, αλλά χωρίς Λιούις..... :-\ :-\ :-\ :-\
3
Α.Σ ΠΑΟΚ / Απ: Γυναικείο Χαντμπολ 2019-20
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 09:24:44 μμ »
Το «4x4» έκανε ο ΠΑΟΚ Mateco...

Σαρωτικός σε ακόμη μία αναμέτρηση εμφανίστηκε ο ΠΑΟΚ Μateco, υποδεχόμενος το απόγευμα του Σαββάτου 16 Νοεμβρίου 2019 τον ΑΟΑΟΔΚ Vtech, του οποίου και επικράτησε με 43-15.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και, μην αφήνοντας περιθώρια στον αντίπαλο, έχτισαν μία διαφορά των +12 πόντων, 14-2, στα πρώτα 15' της αναμέτρησης, την οποία σταδιακά ανέβασαν, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, προηγούμενες με 23-7.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυρες», διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό και τον έλεγχο της αναμέτρησης, "εκτόξευσαν" το δείκτη του σκορ, φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 43-15.

Εν κατακλείδι, σε έναν αγώνα, στον οποίο το ζητούμενο ήταν η αύξηση χρονικά των καλών αγωνιστικών διαστημάτων, η αφομοίωση όλο και περισσότερο των "θέλω" του προπονητή και η αγωνιστική ετοιμότητα όλου του ρόστερ, με το βλέμμα πάντα στο Μάιο, το τεστ ήταν σίγουρα θετικό.

Στην έναρξη κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γιώργου Σαΐτη, καθώς και του μικρού Παναγιώτη - Γερβάσιου, ο οποίος έφυγε πρόωρα από τη ζωή.

Πλέον, η ομάδα θα έχει την ευκαιρία να ξεκουραστεί και να επιστρέψει στο γήπεδο, εκμεταλλευόμενη την διακοπή των τριών εβδομάδων, με την επόμενη αγωνιστική υποχρέωση να είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019, όπου ο ΠΑΟΚ Μateco θα ταξιδέψει στα γειτονικά Γιαννιτσά για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Μ. Αλέξανδρο.

ΠΑΟΚ Mateco-ΑΟΑΟΔΚ Vtech: 43-15

Ημίχρονο: 23-7

Aναλυτικά τα πεντάλεπτα: 5-0, 8-1, 13-2, 16-5, 19-6, 23-7, 26-9, 30-10, 32-10, 37-12, 39-15, 43-15

ΠΑΟΚ Μateco (Πελεκίδης): Ματαρώνα, Ferfolja 3, Χατζηπαρασίδου 8, Ζυγούρα 6, Γκάτζιου 5, Camboim, Nikolic 3, Ζήση, Κατσούνη, Κωστοπούλου 4, Μούρνου 5, Παναγιωτίδου, Τσικνάκη, Σαμολαδά 6, Κρίτζαλη 2, Μεντεσίδου 1

Μόνο με αυτοκτονία θα χαθεί το ΝΤΑΜΠΛ ξανά...
4
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 09:22:14 μμ »

Την πρώτη εντός έδρας νίκη στη νέα Volleyleague ανδρών πέτυχε ο «Κυπελλούχος» Ελλάδος ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στο «Παλατάκι» της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 3-1 σετ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε στο γήπεδο με αρχική σύνθεση τους: Φιλίποφ, Ιλίνιχ, Γάτση, Μάρσαλ, Τακουρίδης, Άλμπο και λίμπερο τον Στεφάνου.

Στους πρώτους πόντους του πρώτου σετ, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκοράρισμα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα δύο πόντων, 14-16. Έπειτα από κείνο το σημείο, ο Δικέφαλος είδε τους Άλμπο και Ιλίνιχ να ανεβάζουν κατακόρυφα την απόδοση τους, πράγμα που λειτούργησε θετικά σε όλη την ομάδα, κάνοντας την ανατροπή σε πρώτη φάση, 21-20, και κατακτώντας εν συνεχεία το πρώτο σετ με 25-21.

Στο δεύτερο σετ, οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι και το 8-7. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ ανεβάζοντας την πίεση του στα σερβίς και μετατρέποντας το δικό του μισό σε «απόρθητο» κάστρο χάρη στα καλά στημένα μπλοκ, κατάφερε να ανοίξει τον δείκτη της διαφοράς, κάνοντας το 25-18 και παράλληλα το 2-0 στα σετ.

Το τρίτο σετ, είχε παρόμοια εικόνα με αυτή του πρώτου, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκοράρισμα μέχρι και το 15-16. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την χαλαρότητα των παικτών του Δικεφάλου, παίρνοντας διαφορά δύο πόντων σε κομβικό σημείο του σετ, την οποία και διατήρησαν, φτάνοντας στο 22-25, που τους έδωσε το σετ.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, ο Δικέφαλος αν και βρισκόταν πίσω στην μισή διάρκεια του, έκανε σε πρώτη φάση την ανατροπή, 21-20, με πρωταγωνιστή τον Κουβανό διαγώνιο του, Ντάριελ Άλμπο, ο οποίος σε κομβικές στιγμές πήρε τις επιθέσεις επάνω του. Στη συνέχεια, ο ΠΑΟΚ διατήρησε το προβάδισμα, κατακτώντας το σετ με 25-23, με τον Ντάριελ Άλμπο να βάζει την «υπογραφή» του στον τελευταίο πόντο του Δικεφάλου.

Πλέον, οι παίκτες του Κώστα Δεληκώστα στρέφουν το βλέμμα τους στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, για την 5η αγωνιστικής της Volleyleague ανδρών.

ΠΑΟΚ (Κώστας Δεληκώστας): Σαντοβάλ, Μάρσαλ 7, Χαραλαμπίδης 2, Κωνσταντινίδης (λ), Τερζής, Στεφάνου, Φιλίποφ 2, Άλμπο 26, Γάτσης 5, Σωτηρίου 2, Τακουρίδης 8, Ιλίνιχ 12, Εφραιμίδης, Μπούτος

Διακύμανση:

1ο σετ: 7-8, 14-16, 21-20, 25-21 (26')

2ο σετ: 8-7, 16-10, 21-15, 25-18 (23')

3ο σετ: 7-8, 15-16, 19-21, 22-25 (28')

4ο σετ: 6-8, 15-16, 21-20, 25-23 (27')

Καλή εμφάνιση από τον Άλμπο, ο άλλος θα πάρει μπούλο προφανώς.
5
Non PAOK FOOTBALL / Απ: Η επίσημη αγαπημένη του U.S NAVY ΙV
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 08:47:06 μμ »

Αμέσως η καμαριέρα του πρεζέμπορα....κινητοποιήθηκε!
Γ@ΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕ!
>:( >:( >:( >:( >:(
6
Άλλα Αθλήματα / Απ: ΠΟΛΟ 2019-20
« Τελευταίο μήνυμα από m01can4 στις Νοεμβρίου 16, 2019, 08:44:44 μμ »

Τον Απόλλωνα Σμύρνης, αντιμετώπισε το απόγευμα του Σαββάτου 16 Νοεμβρίου 2019 ο ΠΑΟΚ Prima Holidays, γνωρίζοντας την ήττα με 16-7 σκορ.

Οι «ασπρόμαυροι» παρατάχθηκαν, δίνοντας έμφαση στη σφιχτή άμυνα, με αποτέλεσμα η λήξη της περιόδου να βρει τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ, 3-2. Την ίδια εξέλιξη, ωστόσο, δεν είχε το δεύτερο οκτάλεπτο, στο οποίο οι παίκτες του Δικεφάλου επέτρεψαν στους αντιπάλους να εκμεταλλευτούν κάθε ευκαιρία, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 10-3 σκορ.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, η αποβολή του Καλαϊτζή και, στη συνέχεια, η αποβολή με αντικατάσταση του αρχηγού του Δικεφάλου Νίκου Σαρησάββα, έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για την εξέλιξη του αγώνα, με την τρίτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 13-5 σκορ και την αναμέτρηση με 16-7.

Ο Δικέφαλος, ο οποίος μπήκε στην αναμέτρηση δυνατά, πλήρωσε το κενά διαστήματα, καθώς και τις αποβολές των παικτών του σε σημαντικά σημεία του αγώνα.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays υποδέχεται τον Ν.Ο. Βουλιαγμένης στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο το Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 14:00.

Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ Prima Holidays: 16-7

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 3-2, 7-1, 3-2, 3-2

ΠΑΟΚ Prima Holidays (Πάνος Βέργος): Γρηγοριάδης, Σαρησάββας, Λέκιτς 2, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης, Κεχαλάρης, Καλαϊτζής 1, Παυλίδης, Παπάκος 2, Προσινικλής Π., Μπλάζεβιτς 2, Αντιβαλίδης, Μανθογιάννης, Παπαδόπουλος, Βοζίκης

Χάλι.... :(
7
« Τελευταίο μήνυμα από teododo στις Νοεμβρίου 16, 2019, 05:32:12 μμ »
Η τελευταία προπόνηση του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, ενόψει του αγώνα με το Περιστέρι, είχε και απρόοπτα. O JeQuan Lewis αποχώρησε λίγο πριν από το τέλος της προπόνησης του ΠΑΟΚ με ενοχλήσεις στη δεξιά ποδοκνημική και το διάστρεμμα που υπέστη καθιστά αμφίβολη την συμμετοχή του στον αυριανό αγώνα.

Ο Αμερικανός γκαρντ, ωστόσο, θα είναι στην αποστολή που ταξιδεύει στην Αθήνα, μαζί με τους: Smith, Σχίζα, Καρρά, Τσόχλα, Χατζηνικόλα, Μαργαρίτη, Best, Wiggins, Egekeze, Σαρικόπουλο και Knowles. Στη Θεσσαλονίκη έμειναν Καραμανώλης και Ιατρίδης.

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης αναφερόμενος στον δύσκολο αγώνα με το Περιστέρι, τόνισε: «Είναι ένα παιχνίδι με μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Το Περιστέρι είναι ομάδα με αρχές στο παιχνίδι της, με κατευθύνσεις σε άμυνα και επίθεση. Και σε αυτό το πολύ απαιτητικό παιχνίδι, θα πρέπει να δώσουμε τεράστια προσοχή στην άμυνα και σε συγκεκριμένες λειτουργίες που έχει ο αντίπαλος. Αν τα καταφέρουμε όλα αυτά και έχουμε συγκέντρωση από την αρχή ως το τέλος, θα κάνουμε ένα σημαντικό βήμα για να διεκδικήσουμε το παιχνίδι».