Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.

PAOK BASKETBALL / 2. Johndre Jefferson
« στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 12:39:36 μμ »

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό σέντερ Johndre Jefferson, μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018-19.

Ο γεννημένης στις 30/11/1988 και ύψους 2μ.08 Johndre Jefferson, είναι απόφοιτος του κολεγίου South Carolina και ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα το 2011 από την Iskra Svit (Σλοβακία). Έχει αγωνιστεί επίσης στο Ισραήλ (Maccabi Kiryat Gat, Elitzur Ramla), στις ΗΠΑ (Salem Sabres στο IBL), στην Ιταλία (Mantovana, Varese, Aquila Trento), στην Τουρκία (Afyon) και το Λίβανο (Champville), ενώ το ξεκίνημα της φετινης χρονιάς το βρήκε στην Cibona, με την οποία όμως έλυσε την συνεργασία στις 24 Δεκεμβρίου 2018.

Ο Johndre Jefferson αναμένεται στη Θεσσαλονίκη το βράδυ (20:40) της Δευτέρας (21/1)

12
2018-19 / ΠΑΟΚ - αεχ 88-79 (15η αγων. Basketleague)
« στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 10:57:36 πμ »
Γεμάτο ΠΑΛΑΤΑΚΙ και τους ξ@κολιάζουμε....

13
2018-19 / PAOK - Opava 93-43 (12η αγων. Basketball Cham.Leag)
« στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 10:52:14 πμ »
Εκεί τους είχαμε κερδίσει με 26 πόντους διαφορά (69-94)
Είναι τελευταίοι με συνεχείς ήττες.

14
2018-19 / Ρέθυμνο CRETAN KINGS - ΠΑΟΚ 78-88 (14η αγων. Basketleague)
« στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 07:27:40 μμ »
Αν διαχειριστούμε την κούραση, θα κερδίσουμε και εύκολα πιστεύω.

15
2018-19 / ΠΑΟΚ - Περιστέρι 87-73 (13η αγων. Basketleague)
« στις: Ιανουαρίου 07, 2019, 12:33:14 μμ »
Πολύ σημαντικό παιχνίδι.
Πιστεύω θα με τον κόσμο θα το πάρουμε.

16
PAOK HANDBALL / Κύπελλο Ελλάδος Handball 2018-19
« στις: Δεκεμβρίου 19, 2018, 09:20:39 μμ »

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV επέστρεψε μετά από καιρό, ως φιλοξενούμενος στο γήπεδο της Μίκρας, το απόγευμα της Τετάρτης 19 Δεκεμβρίου 2018, όπου και αντιμετώπισε την ΑΕΣΧ Πυλαίας για τη φάση των «8» του θεσμού του Κυπέλλου Ελλάδος, της οποίας και επικράτησε με 23-24 τελικό σκορ, παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος, αν και ευτύχησε να προηγηθεί με 4-8, επέτρεψε στη γηπεδούχο Πυλαία να μειώσει σε 7-8 και τελικά να ισοφαρίσει σε 9-9. Για πρώτη φορά, στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ για ένα γκολ, 11-10, ωστόσο, με δύο γκολ του Απόστολου Παλάσκα λίγο αργότερα, ξαναπήρε το προβάδισμα, 11-13. Οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να απαντήσουν και τελικά, ισοφαρίζοντας σε 13-13, πέρασαν μπροστά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 14-13.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Θόδωρος Πετρίδης, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, έγραψε το 14-14, ενώ στη συνέχεια ο Απόστολος Παλάσκας έχτισε με ένα σερί δύο γκολ, μία διαφορά, 15-17. Παρά τις προσπάθειες του Δικεφάλου να «ξεφύγει», η Πυλαία αντιστάθηκε... με το σκορ να έρχεται ξανά στην ισοπαλία, 19-19, με τον ΠΑΟΚ να μένει τελικά πίσω για δύο γκολ, 21-19. Ο Απόστολος Παλάσκας, με πέναλτι μείωσε ξανά σε 21-20, ενώ οι Νίκολα Τζόνο και Παντελής Κωστακίδης έφεραν τον αγώνα στα... «ίσια», με τον τελευταίο μάλιστα να δίνει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, 22-23, τρία λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης. O ΠΑΟΚ με την άμυνά του και τον Άκη Κυπραίο να σκοράρει στην... εκπνοή, ήταν ο νικητής της αναμέτρησης με 23-24 τελικό σκορ.

Ως γνωστόν, οι νοκ-άουτ αγώνες κρύβουν τις δικές τους παγίδες, ωστόσο ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV πήρε τη νίκη και «τσέκαρε» το εισιτήριό του για τα ημιτελικά του θεσμού, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Νηρέας - Ολυμπιακός ΣΦΠ / ΙΕΚ Ξυνή.

ΑΕΣΧ Πυλαίας - ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV: 23-24

17

Ευαγγέλου (Μπαλτάς, Μεϊντάνας, 4ος Τσουκαλάς)

"ΣΟΒΑΡΗ" ΚΑΠΟΤΑ......
>:(

18
2018-19 / ΠΑΟΚ - λαγός 83-93 (9η αγων.Basketleague)
« στις: Δεκεμβρίου 11, 2018, 10:43:38 πμ »
Πρόβα τελικού..... >:D

19
2018-19 / PAOK - Umana Reyer Venezia 77-76 (8η αγων. Basketball Cham.Leag)
« στις: Δεκεμβρίου 05, 2018, 06:58:15 μμ »

Οι τιμές των εισιτηρίων ξεκινούν από 5€. Ισχύουν τα εισιτήρια διαρκείας.

VIP LOUNGE ΑΝΑΔΟΜΩ

Τα παιδιά ηλικίας ως 12 ετών έχουν ελεύθερη είσοδο στο γήπεδο χωρίς να καταλαμβάνουν θέση, ενώ παράλληλα θα υπάρχει και παιδικό εισιτήριο στα 5€ για τα παιδιά έως 14 ετών. (Ισχύει και για τα διαζώματα 108-111).

20
2018-19 / Λαύριο - ΠΑΟΚ 64-77 (8η αγων.Basketleague)
« στις: Δεκεμβρίου 02, 2018, 03:51:43 μμ »
Την ευκαιρία να πάρουν μερικές τελευταίες... ανάσες θα έχουν οι καλαθοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, οι οποίοι πήραν ρεπό για σήμερα και θα επιστρέψουν από αύριο στις προπονήσεις.

Η ξεκούραση ήταν απαραίτητη για τους παίκτες του Δικεφάλου, ενόψει της δύσκολης συνέχειας που έρχεται και έτσι θεωρήθηκε αναγκαίο να πάρουν ακόμα ένα ρεπό, προκειμένου να ξεκινήσουν από αύριο την προετοιμασία τους για τον αγώνα κόντρα στον Λαύριο που θα διεξαχθεί το επόμενο Σάββατο (8/12).

Παράλληλα, αύριο αναμένεται να ξεκαθαρίσει η κατάσταση των Μιλένκο Τέπιτς και Ντάριους Γκάρετ που έμειναν εκτός προγράμματος χθες, ενώ την Τρίτη (4/12), ο Ηλίας Παπαθεοδώρου θα έχει και τους διεθνείς στη διάθεσή του.